ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס צילום

ללמוד צילום

אנשים רבים מתחילים את החיבור עם עולם הצילום על ידי צילום חובבני. כדי להיות הצלם הכי טוב שאפשר להיות, יש להתחיל על ידי חיקוי אחרים. לכולם יש את סוגי התמונות המועדפות עליהם וכאשר מתחילים להיכנס לעולם יש לנסות להגיע לאותם צילומים מועדפים ואז לראות כיצד אתם יכולים לשנות אותם. כך אפשר לזהות את הסגנון האישי שלכם כצלמים. מכאן מגיע השינוי הנוסף שצריך לעשות אם ברצונכם להפוך את התחביב למקצוע וקרוס הצילום היא אחת הדרכים הבולטות דרכם עושים את הצעד הראשון, או שמא משתמשים בו כדי להרחיב את הידע שלך בתחביב. בקורס הצילום, המשתתפים לומדים כיצד לייצר קומפוזיציה, לזהות סיטואציות וכיצד להעביר דרכם את נושא התמונה, ואף עובדים על הצד הטכני של הצילום, כיצד העדשות פועלות, שינויי התאורה ומשחקים של אור וצל. לבסוף, אוספים בוגרי הקורס ידע רב על מסלול התמונה מהרעיון ועד הפיתוח וכיצד לשווק עצמם ולייצר לעצמם תיק עבודות, דרכו יוכלו להשתלב בתעשייה, בין אם מדובר בתקשורת, אמנות, טלוויזיה או קולנוע.

לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס צילום

קצת מידע על קורס צילום

האם כדאי ללמוד צילום?

הרבה אנשים שואלים אם כדאי ללמוד צילום מלכתחילה. נראה כי מדובר במקצוע אותו אפשר ללמוד  עצמאית בעזרת הכלים הקיימים באינטרנט ובעולם האינסטגרם הדיגיטלי של היום נראה כי מציאה תמונה טובה אינה עניין קשה. עם זאת יש הבדל מהותי בין חובבנים לבין צלמים מקצועיים, אשר עובדים בתחנות הטלוויזיה, הפקות הקולנוע והתקשורת. לימודי צילום עוסקים בתחומים רחבים הרבה יותר מאיך למצוא את התמונה הטובה, אלא גם כיצד לדעת להפעיל מגוון מצלמות שונות, איזו עדשה מתאימה לאיזו זווית צילום, ומה צריך לעשות, ועד כמה רחוק צריך ללכת, כדי לקבל את התמונה המדומיינת בראש. 
 

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים ללמוד צילום?

אז אם אתם חושבים על לימודי צילום מקצועיים, עליכם לשאול את עצמכם שלוש שאלות חשובות: מה אתם רוצים ללמוד בקורס? מה תלמדו בקורס? וכמה זה יעלה לכם? אפשר ללמוד הרבה על צילום על ידי לחיצה על אמזון ולהוציא כמה מאות שקלים על ספרי צילום, או ספרים, אך בסופו של דבר קורסי הצילום הם דרך יעילה מאוד ללמוד בזכות השעות הרבות המעשיות שעוברים במהלך הקורס, אלהן מצטרפות שיעורים עינויים על איך עובדת מצלמה ורקע הצילום, דרכם תוכלו לדעת מה תידרשו בעתיד לעשות, כאשר מבקשים מכם לבצע לצאת למשימת צילום כלשהי.
 

תנאי קבלה 

כמעט כל אדם יכול לפתח את התחביב הראשוני שלו ולהפוך לצלם מקצועי. רוב מוסדות הלימוד בתחום הצילום אינם דורשים תנאי קבלה מחמירים מהמועמדים שהקריטריון היחידי שנמצא בגדר חובה עבור הסטודנטים הוא להביא עמם מצלמה. לימודי  צילום נחשבים הן כקורס מקצועי והן כקורס להעשרה כשאנשים רבים מצטרפים לתכנית הלימודים על מנת להרחיב בתחביבם ולהעניק לו נופח יותר מקצועי. 

משך תקופת הלימודים 

משך הקורס משתנה בין מוסד למוסד, אך בממוצע אורך כחצי שנה עד שנה, ונע בין 40 ל-50 מפגשים בממוצע. במהלך הקורס, ייחשפו הסטודנטים למגוון נושאים החל מהיסטוריה של הצילום ועד התנסות פרקטית כשלבסוף גם יקבלו פרויקטים לצילום.
 

מיומנות טכנולוגית

מיומנות טכנולוגית בציוד היא קריטית על מנת שצלם יוכל לקחת תמונה נהדרת. במהלך קורס הצילום ייחשפו הסטודנטים למגוון נושאים טכניים המשפיעים על התאורה בעת הצילום, היכרות עם מצלמות מתקדמות, תוכנות מחשב כאשר בראשן כמובן תוכנת הפוטושופ המפורסמת, עדשות ועוד. להתפתחות הטכנולוגית יש יתרונות וחסרונות שכן מצד אחד, הנגישות גבוהה, אך מצד שני נדרשת יכולת גישה לציוד טכנולוגי גבוהה יותר. עם זאת, איש מקצוע שמקפיד להתעדכן בכל החידושים המקצועיים בצד הטכנולוגי, ימשוך ביקושים גבוהים יותר שכן מרווח העבודה שלו גדל כל הזמן והוא מסוגל לשרת יותר אנשים ולהגדיל את טווח התעסוקה שלו.
 

זיהוי סיטואציות

אחד האינסטינקטים שכל צלם טוב צריך הוא לדעת לזהות סיטואציות. פעמים רבות צלמים עלולים להיקלע למציאות בה מתרחש רגע אותו הם יצלמו, אך בפעמים רבות צלמים מקצועיים ידרשו לייצר תמונה שתיתן תחושה מסויימת ועל הצלם המקצועי לדעת כיצד לייצר את הסיטואציה הנכונה שתעביר את המטרה שלשמה הוא מצלם. אם אתם מרגישים שיש בכם את היכולת לזהות סיטואציות? ייתכן כי אתם האנשים הנכונים עבור קורס צילום. כמו-כן, בעל מקצוע מיומן צריך להיות קשוב לרצונות לקוחותיו ולדעת מה הם מחפשים במוצר הסופי כדוגמת בר מצווה, חתונה ואירועים נוספים. לפעמים הלקוח אף עלול לבקש מהצלם שיפעיל את היצירתיות שלו על מנת שיוכל להשיג עבורו את הצילום החדש והמושלם והצלם צריך להיות מוכן למקרים מסוג זה.
 

תכנית הלימודים 

חוץ מתוכנית הלימודים הפרקטית, בה עוברים הסטודנטים סדנאות צילום בשטח, נכללים גם שיעורים תיאורטים וחומר עיוני על ההיסטוריה של הצילום וכיצד התפתח עד לגיבוש הסתכלות אומנותית ותפעול המצלמה. בין הנושאים שהסטודנטים לומדים בקורס ישנם שיעורים כגון: קומפוזיציה, הבנת יסודות הצילום, עומק שדה, רזולוציה, ראייה צילומית, תריס, ניצול תאורה טבעית, שימוש בעדשות, צילום סטודיו סגור, צילום אורבני, בחירת עדשות, צילום טבע, הבהרה וניגודיות, צילום במהלך תנועה, שימוש תאורה, לימודי לייטרום, משחק עם ותיקון צבעים, ליטוש תמונה ועוד. 
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים צילום

תעודת בוגר קורס צילום

הסטודנטים שעוברים את הקורס בהצלחה בכל המטלות והתרגילים השונים, יקבלו תעודת בוגר לימודי צילום מקצועי מטעם המוסד הנבחר. עם זאת, תיק העבודות המקצועי שצוברים הבוגרים הוא הנקודה המהותית בקורס ואף חשוב יותר מן התעודה עצמה. בנוסף לכך, תיק העבודות יוכל לגדול ככל שאיש המקצוע ירצה, וככל שיקפיד לבצע פרויקטים, לפעמים בחינם או לפעמים להוציא פרויקטים עצמאיים, כך הוא יוכל להגדיל את תיק העבודות שלו ומלשוך קהל לקחות רחב יותר. 
 

מוסדות מקצועיים המלמדים קורסי צילום בפורטל לימודים:

הטכניון, לימודי המשך לתעודה בתל אביב ובחיפה - במסגרת קורס הצילום שהטכניון מציע הסטודנטים לומדים כיצד להיות צלמים מקצועיים ולאסוף יכולות טכניות גבוהות תוך מתן דגשים לפיתוח החשיבה העצמית. סגל המרצים מתחלק בין הסגל האקדמי של הטכניון ומרצי חוץ, שנחשבים כמומחים בתחומם.
מנטור, הלימודים מתקיימים ברמת גן - במכללה ישנם חדרי לימוד מאובזרים עם הציוד המתקדם ביותר לעיבוד תמונה. מכללת מנטור מספקת מספר סוגים של ליומדי צילום כגון: קורס יסודות הצילום, צילום מתמקד וצילום שנתי. צוות ההוראה במכללה מונה אנשי מקצוע מהשורה הראשונה של צלמי ישראל.
אלון קירה, הלימודים מתקיימים בתל אביב, באר שבע וקיבוץ יזרעאל - בית הספר נחשב לאחד מן הטובים בארץ, כשבמסגרת הקורסים מתחייב המוסד ללמידה בקבוצות קטנות עד 15 תלמידים. 
ירוק, הלימודים מתקיימים בקיבוץ עינת - הוקם בשנת 2009, בית הספר "ירוק" מציע שיעורי צילום ועיצוב גרפי המועברים על ידי צלמים ומעצבים מנוסים. הסטודיו מציע מגוון קורסים ברמות שונות בצילום ועיצוב כשחלקם משלבים עריכת וידאו וצילום בקורס אחד.
האקדמית גליל מערבי, הלימודים מתקיימים בעכו - במסגרת הלימודים במכללה האקדמית גליל מערבי הסטודנטים יוכלו ללמוד צילום מעשי, בו יעברו בפירוט שיעורים מקצועיים החל מיסודות השפה הצילומית ועד לסדנאות ועבודות סטודיו מתקדמות. 
מוסדות מומלצים נוספים ללימודי צילום - קורס בימוי, עריכה וצילום בבית פרוג, לימודים בהפרדה לחרדים בלבד; קורס צילום דיגיטלי בבית הספר ללימודי תעודה במכללת אוהלו בקצרין; קורס צילום בלימודי חוץ באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע.
 

תעסוקה לבוגרי קורס צילום

רוב הצלמים בשוק נחשבים לעצמאים, ולכן חשוב לדעת את הבסיס לעבודה עצמאית וניהול עסק. במידה ואתם לא רואים את עצמכם מתאימים לעולם הזה, אז מלכתחילה אל תפנו לקורסים מסוג זה כיוון שלא תהיו מוכנים לצד המעשי של קריירה בצילום. כמוכן-, כל עצמאי חייב להיות בעל ראש פתוח ולהבין דרכים חדשות לעשיית כסף מצילום. הרבה עצמאיים פונים לעולם החינוך, סדנאות, ויצירת ספרים אלקטרוניים. מיומנות זו חשובה מפני שאלה הדרכים, דרכם עצמאי יכול להביא הכנסה לתוך העסק שלך. גישה נוספת היא לחפש עבודה בענף שלא בהכרח קשורה לעיסוק הצילום, כגון עבודה בסוכנות צילום, עבודה כפקיד/ת קבלה בסטודיו דיוקן, עבודה כעורך תמונה איפשהו, תפקיד בעבודה עבור מגזין צילום ועוד. יש המון אפשרויות, וככל שתתמידו בחיפוש, בסופו של דבר המקצוע יציג עבורכם את ההזדמנויות הראשונות לפתח את הקריירה.
מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס צילום
בית הספר הגדול ומוביל בישראל ללימודי צילום
גליץ - בית ספר לצילום
בית הספר הגדול ומוביל בישראל ללימודי צילום
המכללה מלמדת ב: חיפה, ירושלים, רמת גן.

המסלול נלמד ב: חיפה, ירושלים, רמת גן.
יורם כללי
ספורט - בריאות - הגשמה
מכללת אשכולות
ספורט - בריאות - הגשמה
המכללה מלמדת ב: זכרון יעקב, ירושלים, קרית שמונה.

המסלול נלמד ב: זכרון יעקב, קרית שמונה.
מכללת יסודות אילת
המכללה מלמדת ב: הרצליה.

המסלול נלמד ב: הרצליה.
ספיר- המרכז ללימודי המשך וחוץ
המכללה מלמדת ב: שדרות.

המסלול נלמד ב: שדרות.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


מאמרים אחרונים בנושא קורס צילום
קורס צילום - להפוך אומנות למקצוע
קורס צילום - להפוך אומנות למקצוע
בעבור רוב האנשים, צילום נחשב לתחביב אומנותי, שאינו עתיד להתפתח למשהו מעבר. אך למשוגעים לדבר, יש היום את היכולת להתפתח וגדול, אל מעבר לחלומותיהם הגדולים ולהפוך את התחביב למקצוע. ...המשך
למי מתאים לימודי תואר ראשון בקולנוע
למי מתאים לימודי תואר ראשון בקולנוע
לימודי תואר ראשון לאמנויות הקולנוע מיועדים לאנשים המבקשים ליישם את היכולות האמנותיים דרך עקרונות הצילום, עריכת וידאו, ולכוון לקריירות בייצור התקשורת. ...המשך
למה ללמוד קורס מקצועי?
למה ללמוד קורס מקצועי?
עבור חלק גדול מהציבור, קורס מקצועי יכול להיות משתלם יותר מלימודי תואר. מדובר בקורסים מקצועיים אשר היתרון שלהם לעומת ההשכלה הגבוהה בולט במספר מאפיינים עליהם נדון בכתבה. נשמע מעניין? ...המשך
צילום עיתונות
צילום עיתונות
העיתונות נבנית במקרים רבים על הצילום הנכון ודוגמא בולטת אחת של צילום עיתונאי שיכול לשנות את העולם הוא הצילום של "ילדת הנפלם" שצילם ניק אוט במלחמת ויטנאם אשר הוביל ללחץ הגובר לסיום המלחמה. ...המשך
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765