ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס חשמלאי מעשי

רוצים לקבל רישיון חשמלאי מעשי?


קורס חשמלאי מעשי מכשיר את בוגריו לבצע ולערוך תכניות חשמל בעוצמת זרם התחלתי של 40 אמפר ומקנה דריסת רגל ראשונית בתחום מקצועי נדרש. עם תום הקורס על הבוגרים ולאחר צליחת בחינות משרד הכלכלה, יעבדו הבוגרים כחשמלאי עוזר ולאחר מכן יקבלו הסמכה רשמית כחשמלאי מעשי.

אם חיפשתם מידע על לימודי חשמלאי מעשי, כאן ריכזנו עבורכם מידע מקיף אודות מטרת ומשמעות ההסמכה, מבנה תכנית הלימודים, נושאי לימוד, תנאי קבלה ואפשרויות תעסוקה. ניתן לקבל מידע נוסף והכוונה ללימודים מנציגי האתר בטלפון שמספרו 03-3727765 או להשאיר פרטי קשר כדי שיועץ ייצור עמכם קשר בהקדם. בסוף המאמר תוכלו למצוא מוסדות לימוד מקצועיים בישראל להם תוכלו להשאיר פרטי קשר באופן ישיר. נציג מזכירות החוג יצור עמכם קשר לתיאום פגישה ולמתן פרטים נוספים דוגמת שכר לימוד ושליחת סילבוס התכנית.
תעודת זהות קורס חשמלאי מעשי
תנאי קבלה
 • הרישום עבור לימודי חשמלאי מעשי נחשבים לנוחים ובמיוחד בהשוואה להכשרה המקצועית המקיפה המוענקת לבוגרים.
 • על המועמדים המעוניינים להירשם להיות בעלי 9-10 שנות לימוד בלבד.
 • כמו כן, מרבית מוסדות הלימוד מתנים את הרישום בראיון קבלה אישי לצורך התרשמות ובדיקת מידת ההתאמה לקורס.
משך לימודים
 • כיוון שתכנית לימודים זו מכשירה את משתתפיה מהיסוד לתחום רגיש הדורש מקצועיות והבנה מעמיקה הן מבחינה תיאורטית והן מבחינה מעשית, הקורס אורך כשנה וחודשיים עד שנה וחצי בממוצע.
 • באשר למתכונת לימודי בוקר או ערב מומלץ לבדוק זאת באופן פרטני מול המוסד בו אתם מעוניינים ללמוד.
שכר ממוצע
 • שכרו ההתחלתי של חשמלאי מעשי הינו עבור חשמלאי עוזר והוא נע בין 5,500 ל-7,000 שקלים. בהמשך עם צבירת הוותק וקבלת רישיון החשמלאי המעשי המשכורת עולה בהדרגה.
תכונות אופי
 • תחום לימודי זה משלב בין התנסות מעשית לבין לימודים תיאורטיים מעשיים.
 • הלימודים משלבים בין מתמטיקה לבין לימודי אלקטרוניקה וחשמל.
 • אם יש לכם אוריינטציה טובה לתחומים אלו ואתם מחפשים אחר מקצוע מעשי ונדרש בשוק העבודה, הרי שתכנית לימודים זו תתאים לכם במידה רבה.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס חשמלאי מעשי

מה חשוב לדעת על רישיון חשמלאי מעשי?

בטרם נקפוץ אל המים העמוקים, חשוב שנסביר קודם כל את המשמעות של קבלת רישיון חשמלאי, סמכויותיו והתנאים לקבלתו.

מקצועות החשמל נחשבים לתחום רגיש שבו להתמקצעות יש חשיבות לא רק מבחינת מעסיקים אלא גם ובעיקר בשל המסוכנות שבתחום לעובד עצמו ולסובבים במקרים בהם לא נעשית עבודה מקצועית ונכונה. לפיכך, סיום קורס חשמלאי מעשי ומעבר הבחינות הנדרשות על-ידי משרד הכלכלה איננו מקנה בתחילה רישיון להשתלב כחשמלאי מעשי, אלא לחשמלאי עוזר.

חשמלאי עוזר הוא התפקיד הראשוני במגוון ההסמכות הקיימות בהמשך ובסמכותם של החשמלאים העוזרים לבצע עבודות תיקון ותחזוקה למכשורי חשמל במתח נמוך של עד 1000 וולט. כמו כן, חשמלאים עוזרים אינם מוסמכים לבצע עבודות באופן עצמאי אלא רק בפיקוח גורם מוסמך.

עם תום שנתיים בעבודה כחשמלאי עוזר, מקבלים בוגרי הקורס רישיון חשמלאי מעשי המוענק על-ידי משרד הכלכלה. כאן יש לציין כי כלל הקורסים המוצעים להכשרות דרגות חשמלאי מפוקחים על-ידי משרד הכלכלה.

מבנה ומטרת קורס חשמלאי מעשי

קורס חשמלאי מעשי הוא למעשה דריסת הרגל הראשונית עבור כל המעוניינים לעסוק בתחום זה. 

הקורס מתאפיין בלימודי תיאוריה מעמיקים ומשלב התנסות מעשית חשובה במעבדות חשמל מתקדמות. מטרת הקורס להכין את בוגריו לבחינות משרד הכלכלה אך גם וחשוב מכך להקנות להם את כל המיומנויות והכלים המקצועיים הנדרשים כדי להשתלב בתחום בצורה חלקה ומקצועית.

תכנית הלימודים אורכת כשנה עד שנה וחצי ומתקיימת במתכונת לימודי בוקר או ערב לצורך שילוב הלימודים עם חיי משפחה או מקצוע נוכחי. על אף שהקורס מקנה את הידע הנדרש מהבסיס ועד לרמה מתקדמת, מומלץ להגיע עם אוריינטציה טכנית מסוימת שכן נלמדים בו נושאים דוגמת קריאת שרטוטים לתכניות עבודה, מבואות בחשמל ונושאים מתמטיים נדרשים.


תוכן שיכול לעניין אותך:נושאי לימוד עיקריים

בין הנושאים הנלמדים במסגרת לימודי חשמלאי מעשי ניתן לציין:
 • מבוא לתורת החשמל
 • לימודי אלקטרוניקה
 • קריאת שרטוטים טכניים
 • מעגלים חשמליים
 • פיקוד ובקרה
 • בטיחות בעבודה
 • תיקון מתקנים במתח נמוך
 • תחזוקת מערכות חשמל
 • תקנות
 • עבודה בגובה
 • שנאים
 • מדידות חשמל
 • מערכות פיקוד
 • מתקני חימום
 • תאורה
 • תיקון ותחזוקה
 • עריכת ביקורת תקינות
 • ועוד.
כלל נושאי הלימוד זוכים להתנסות מעשית חשובה במעבדות חשמל מתקדמות המדמות את סביבת העבודה של חשמלאים בשוק התעסוקה. כמו כן, ייבחנו המשתתפים בבחינות תקופתיות לבדיקת מידת הבקיאות וכהכנה לקראת הבחינות הרשמיות הנדרשות לקבלת הרישיון.


מוסדות לימוד

כיום ישנם מספר מוסדות המציעים מסלול לימודים מקצועים לצורך קבלת רישיון חשמלאי מעשי. כאן באתר פורטל לימודים תוכלו למצוא חלק ממוסדות הלימוד בסוף הרשימה. באפשרותכם לשלוח פרטים למוסד הלימודי הרצוי ולקבל פרטים מנציגיו.

תנאי הקבלה

תנאי הקבלה ללימודי חשמלאי נחשבים לנוחים במיוחד ועל מועמדים המבקשים להירשם לתכנית הלימוד להיות בעלי 9-10 שנות לימוד בלבד ולעבור ראיון קבלה אישי מול נציגי סגל תכנית הלימוד.

חלק מן המוסדות מתנים את הרישום גם במעבר מבדקים פנימיים לצורך בדיקת מידת ההתאמה לאופיה של התכנית. המבדקים יכללו בדיקה של רמת האנגלית והמתמטיקה.קהל יעד

אם אתם בעלי אוריינטציה טכנית טובה ומחפשים אחר מקצוע פרקטי ונדרש בשוק התעסוקה, הרי שתכנית לימודים זו עשויה להתאים לכם.

במסגרת התכנית תידרשו ליכולות מתמטיות בסיסיות טובות ולעבודה מעשית מאומצת. כאן המקום לציין כי עבודתם של חשמלאיים נחשבת לפיזית יחסית ולכן יש לשקול זאת כאשר רוצים להשתלב בתחום.

משך הלימודים

אורכם של לימודי חשמלאי מעשי נע בין שנה וחודשיים עד שנה וחצי בממוצע.

מרבית מוסדות הלימוד מציעים את הקורס במתכונת לימודי בוקר וערב לבחירה עבור קהל יעד בעל משפחות ומקצוע קיים.


תעודות

בוגרים שיסיימו את לימודיהם בהצלחה יקבלו מטעם המוסד שבו למדו הסמכה לעבודה תחילה כחשמלאים עוזרים כשסמכותם היא לעבוד על מערכות חשמל עד מתח של 1000 וולט וזאת בפיקוח גורם מוסמך בעל דרגה גבוהה יותר.

לאחר כשנתיים כחשמלאים עוזרים, יקבלו בוגרי הקורס רישיון חשמלאי מעשי איתו ניתן להשתלב בחברות תשתית, חברות אחזקה, בחברת החשמל ועוד.

צריכים עזרה במציאת לימודים או מוסדות?

פורטל לימודים מקיף את עולם ההשכלה. דרך מנוע החיפוש החופשי שלנו תוכלו למצוא מידע כתוב על קורסים, לימודי הנדסאים, תארים ראשונים ומתקדמים ולימודים בחו"ל.

לצורך קבלת ייעוץ ללימודים והכוונה ניתן ליצור עמנו קשר במספר הטלפון 03-3727765 או להשאיר פרטי קשר בתיבת צור הקשר לצורך קבלת שיחה מנציג. במהלך השיחה נסביר על הקורס ועל מוסדות הלימוד הקיימים בתחום כדי לבדוק את מידת ההתאמה.

תכניות לימוד נוספות שעשויות להתאים:

 


מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס חשמלאי מעשי
קריירה במקצועות המבוקשים
MBC - המכללה לטכנולוגיה ומדעים בחצור הגלילית
קריירה במקצועות המבוקשים
המכללה מלמדת ב: חצור הגלילית.

המסלול נלמד ב: חצור הגלילית.
יורם כללי
הכשרה מקצועית במימון המדינה
מרכזי הכשרה ממשלתיים
הכשרה מקצועית במימון המדינה
המכללה מלמדת ב: אשקלון, חולון, ירושלים, ירכא, מעלות.

המסלול נלמד ב: אשקלון, חולון, ירושלים, ירכא, מעלות.
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765