ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס ביבליותרפיה

מחפשים מידע על לימודי ביבליותרפיה?


קורס ביבליותרפיה פונה למטפלים ואנשי חינוך המבקשים ללמוד כיצד לרתום את מלאכת הקריאה והכתיבה לצורכי תרפיה. הביבליותרפיה נחשבת לשיטה אפקטיבית ובעלת השפעה חיובית הן על ילדים והן על מבוגרים כאחד.

אם חיפשתם מידע על לימודי ביבליותרפיה, כאן ריכזנו עבורכם פרטים מלאים על התחום בכללותו ולאחר מכן על תכנית הלימודים. במאמר תקבלו מידע על מבנה ומטרת המסלול, נושאי לימוד עיקריים, תנאי קבלה וקהל יעד, מוסדות לימוד ואפשרויות תעסוקה. נשמח לסייע ולספק מענה לכל שאלה והתלבטות. לקבלת שיחה חינם מטעם יועץ לימודים טלפוני, התקשרו למספר הטלפון 03-3727765 או השאירו פניה ונחזור אליכם בהקדם האפשרי. בסוף המאמר מרוכזים מוסדות לימוד להם תוכלו להשאיר פרטים לקבלת מידע נקודתי על תכנית הלימוד, שכר הלימוד ולתיאום פגישה.
תעודת זהות קורס ביבליותרפיה
תנאי קבלה
 • תכנית הלימודים פונה למטפלים המעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי עם שיטת טיפול ייחודית.
 • הרישום עבור הקורס מותנה בניסיון מעשי קודם בתחומים הרלוונטיים לעולם מקצועות הטיפול, התרפיה, הייעוץ והחינוך.
משך לימודים
 • תכנית הלימודים מתפרשת על גבי כשנה בממוצע, כ-200 שעות לימוד.
 • ישנם מוסדות המציעים את התכנית באופן מרוכז יותר על פני מספר חודשים וישנם מוסדות המציעים את התכנית גם על פני שנה וחצי.
שכר ממוצע
 • מטרתם של לימודי ביבליותרפיה היא להרחיב את סל הכישורים הקיים בקרב מגוון מקצועות טיפוליים וחינוכיים. לפיכך, לא ניתן לספק נתוני שכר בתחום זה.
תכונות אופי
 • אם ספרים, סיפורים ועלילות קרובים ללבכם ואתם מעוניינים להוסיף מיומנות טיפול חדשה שתסייע לכם לצלול לעולמם האישי של מטופלים שונים, הרי שתכנית לימודים מעשית זו תתאים לכם במידה רבה.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס ביבליותרפיה

מה זה בעצם ביבליותרפיה?

ביבליותרפיה היא גישה טיפולית הרותמת לעזרתה את הספרות כאמצעי תרפי וחינוכי יעיל במיוחד.
הטיפול בביליותרפיה מתבצע בקבוצות או ביחידים והשיטה מתאימה לילדים, בוגרים ומבוגרים כאחד. מטפלים ואנשי מקצוע בתחומי הייעוץ והחינוך רותמים את הספרים לעזרתם ועושים בהם שימוש כדרך למתן הדרכה בנושאי העצמה, התפתחות והקלה והכוונה בהתמודדות עם סוגיות בריאותיות שונות בבריאות הנפש.

הביבליותרפיה יכולה לכלול קריאה מודרכת של סיפורים שונים, אך גם כתיבה יוצרת. מחקרים רבים עמדו על הפוטנציאל העצום שקיים בשיטת טיפול זו כדרך התערבותית עדינה המסייעת בשיקום ובטיפול עם מועקות, דאגות, סוגיות רגשיות ואף התמודדויות פיזיות שונות.

איך זה נראה בפועל?

במסגרות חינוכיות לצורך הדוגמה ההתייחסות של הביבליותרפיה יכולה להתמקד בביטחון עצמי ודימוי גוף ואבני דרך שונות הנוגעים להתפתחות ילדים ומתבגרים. בעזרת גישה זו ניתן לסייע לילדים להבין ולגבש מודעות גבוהה יותר לאירועים שהם חווים ולהציע פרספקטיבה חדשה כמו גם דרכי התמודדות חדשות.

את הביבליותרפיה ניתן גם לשלב כאמצעי תרפי פסיכולוגי ובעיקר בתחום הטיפול הקוגניטיבי התנהגותיי. דרך יצירות ספרותיות, שירה, סיפורים קצרים ומחזות יכול המטפל לשפר את רווחתו של המטופל ולספק דרכי חשיבה חלופיות. במסגרת הקריאה ניתן לגבש דיון על הדמות, הקווים עמם מזדהה המטופל, דרכים להן מתנגד המטופל ועוד.

בשתי הטכניקות ניתן לצלול בעזרת הספרות הכתובה אל נבכי נפשו של המטופל ולסייע לו להכיר צדדים, נקודות מבט והלכי רוח שאף הוא לא חקר קודם לכן.


מבנה ומטרת קורס ביבליותרפיה

קורס בילביותרפיה נערך לרוב במתכונת שנתית, כ-200 שעות לימוד בממוצע.

הקורס פונה לקהל יעד ייעודי הנמצא באינטראקציה עם אוכלוסיות המבקשות לקבל הכוונה וייעוץ בתחומים חינוכיים וטיפוליים דוגמת אנשי טיפול, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, יועצים חינוכיים, אנשי חינוך והוראה, יועצים סוציאליים ועוד.

תכנית הלימודים מועברת על-ידי מרצים בכירים ומלמדת את המשתתפים צעד אחר צעד כיצד לרתום את הספרות הכתובה כאמצעי עזר טיפולי יעיל ואפקטיבי במיוחד. במהלך התכנית רוכשים המשתתפים ידע תיאורטי רב המתייחס למחקרים פסיכולוגיים והתנסות מעשית דרך סימולציות ותרגולים כיתתיים שיסייעו בפיתוח קשיבות ויכולת פרשנות מקצועית לאופן בו המטופל קורא את הסיפורים השונים כדרך לפיתוח אישי ומתן הכוונה.

תוכן שעשוי לעניין אותך:


מה נלמד במסגרת הקורס?

לימודי ביבליותרפיה כוללים:
 • מבוא לביבליותרפיה
 • סקירת מחקרים עדכניים בנושא
 • חשיבות התקשורת הבין-אישית
 • מיומנות קשב
 • טקסטים והשפעתם
 • דימויים ומטאפורות
 • כתיבה יוצרת
 • בחירת מקורות ספרותיים מותאמים
 • קריאה מודרכת
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • אתיקה מקצועית
 • פרשנות טקסטואלית
 • דמיון ויצירה
 • ועוד.
כלל נושאי הלימוד מקבלים לא רק רקע תאורטי נרחב אלא גם גיבוי מעשי בדמות סימולציות ותרגולים כיתתיים במהלכם מתנסים המשתתפים בחומר הנלמד ומיישמים אותו דרך מגוון מקרי בוחן. הקורס כולל דיונים פעילים מרתקים ומעשירים.

תנאי קבלה

קורס ביבליותרפיה פונה לקהל יעד מתחום הטיפול, הייעוץ והחינוך.

במסגרת הרישום ייתכן ותידרשו להצגת תעודות השכלה רלוונטיות. ההרשמה כפופה במעבר ראיון קבלה אישי מול נציגי סגל תכנית הלימודים.

קהל יעד

תכנית הלימודים פונה למטפלים, יועצים חינוכיים, אנשי הוראה וחינוך, פסיכולוגים, פסיכיאטריים, עובדים סוציאליים ולמעשה כל איש מקצוע שעבודתו כרוכה בעבודה מול אוכלוסיות שונות מכל הגילאים המתמודדות עם קשיים פיזיים ורגשיים שונים או לחלופין המבקשות לעבור פיתוח אישי והכוונה מודרכת.

בתכנית זו תוכלו להקנות לעצמכם מיומנות טיפול והכוונה ייחודית, אפקטיבית ומרעננת שתסייע לכם במתן מענה למגוון מטופלים ולקוחות שונים.

מוסדות לימוד

בסוף המאמר תוכלו למצוא מוסדות לימוד שונים רלוונטיים לקורס ביבליותרפיה. אם אינכם בטוחים היכן ללמוד או לא מצאתם את כל המידע שחיפשתם, נשמח לסייע ולספק מענה טלפוני. ניתן להתקשר אלינו או להשאיר פרטי התקשרות בתיבות צור הקשר שבאתר.


משך הלימודים

אורכם של לימודי ביבליותרפיה משתנה בין מוסד למוסד, אך ניתן לומר כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים את הקורס בהיקף של כשנה, סה"כ 200 שעות לימוד.

מומלץ לבדוק מול המוסד בו אתם מעוניינים ללמוד באשר לקיום מתכונת לימודי בוקר וערב. במרבית מוסדות הלימוד תוכלו למצוא מתכונת ערב מתוך ההבנה כי מרבית קהל היעד מגיע מתוך מקומות עבודה קיימים ומבקש לשלב בין קריירה לבין לימודים להתפתחות אישית ומקצועית.

תעודות

בוגרים שיסיימו את לימודיהם בהצלחה יקבלו תעודת בוגר לימודי ביבליותרפיה מטעם המוסד שבו למדו.

אפשרויות תעסוקה

מטפלים באמצעות ביבליותרפיה לרוב עושים זאת מתוך מקצוע קיים ולא באופן פרטני. עם זאת, ניתן גם להשתלב בתחום טיפולי זה במסגרת קליניקות שונות לתרפיה וטיפול, בקופות חולים במרכזים טיפוליים שונים. כמו כן, חלק מן העוסקים בתחום לוקחים אותו לכיוון העצמאי.

יש לכם עוד שאלות? נשמח לענות!

בפורטל לימודים תוכלו לקבל מענה מטעם נציג במספר הטלפון ככככ או דרך השארת פרטי קשר.

באתרנו תוכלו למצוא מידע על נושאים לימודיים נוספים החל מקורסים, דרך לימודי הנדסאים ועד למסלולי תואר ראשון ושני ולימודים בחו"ל.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס ביבליותרפיה
יורם כללי
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765