ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

תואר ראשון בפסיכולוגיה

תואר ראשון בפסיכולוגיה

לימודי תואר בפסיכולוגיה הם מהמקצועות המבוקשים בקרב המעוניינים ללמוד השכלה גבוהה. מדובר בנושא שמרתק הרבה אנשים אשר מרותקים מנושאי חקר הנפש, הבנת התנהגותו של אדם ומה שמניע אותו. בנוסף לשירותים חברתיים, תואר ראשון בפסיכולוגיה יכול לספק הכשרה מצוינת עבור סוגים רבים של משימות וחלק מן הדברים החשובים ביותר שילמדו הסטודנטים במהלך הלימודים לתואר הם כישורים בין-אישיים, הבנה של המוח וההתנהגות האנושית. בין אם אתם מעוניינים ללמוד לתואר ראשון בלבד או מתעניינים ללמוד יותר על פסיכולוגיה, המקצוע יכול לעזור לכם להצטיין במגוון רחב של מסלולי קריירה, אך במידה ואתם מתעניינים בעבודה כפסיכולוגים, חשוב לדעת שהתואר הראשון הוא רק תחילת הדרך לתואר שני והוצאת דוקטורט. אז אם אתם מתעניינים בלימודי פסיכולוגיה, תוכלו להשאיר את הפרטים שלכם, לסמן את המוסדות איתם תרצו ליצור קשר או להתקשר אלינו וצוות פורטל לימודים יוכל לייעץ לך אודות אפשרויות הלימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה, מה אפשר לעשות עם התואר בפסיכולוגיה ואילו מוסדות מעבירים מסלולי לימוד לתואר ראשון בפסיכולוגיה.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים תואר ראשון בפסיכולוגיה

קצת מידע על תואר ראשון בפסיכולוגיה

מהו תואר ראשון בפסיכולוגיה?

התואר ראשון בפסיכולוגיה נתפס לפעמים בתור קרש קפיצה לקראת תואר שני ולאחר מכן לדוקטורט. אך למעשה, כ-40 אחוזים מבוגרי מגמות פסיכולוגיה הולכים בסופו של דבר ממשיכים את לימודיהם במוסדות למנהל עסקים, משפטים או סוג אחר של תוכנית לתארים מתקדמים. התפיסה המוטעית היא שהרבה אנשים חושבים שכדי לעשות משהו עם תואר בפסיכולוגיה עליך לעשות דוקטורט ולהיות פסיכולוג, והם לא מבינים מה ההזדמנויות הפתוחות לבוגרי מגמות פסיכיאטריות. היתרון הגדול ביותר של תואר ראשון בפסיכולוגיה הוא ההסתגלות שלו. אם המטרה שלך היא להיות פסיכולוג מורשה, אז אתה בהחלט צריך להמשיך בלימודים שלך לתואר שני כדי להרוויח הדוקטורט שלך בפסיכולוגיה משום שפחות מ-25 אחוזים של בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה יוכלו למצוא עבודה במשרות הקשורות לתחום הלימודים הספציפי. במקום זאת, רבים בוחרים למצוא עבודה בתחומים שקשורים בעקיפין כגון עבודה סוציאלית או מחקר שווקים.

היתרונות של תואר בפסיכולוגיה

בעוד הזדמנויות העומדות לרשות בעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה עשויה להיות מוגבלת יותר, יש דברים שאתה יכול לעשות כדי למקסם את הפוטנציאל שלך ולהוציא את המרב מהתואר בפסיכולוגיה. במהלך הלימודים לתואר, הסטודנטים יוכלו להתמקד בקורסים שיעזרו לך מאוחר יותר בשוק העבודה. ישנם חוגים המגבירים את מיומנויות התקשורת ואת הכתיבה של הסטודנטים, משפרים את ההבנה שלהם על ההתנהגות אנושית, ומספקים להם ידע על התנהגות ארגונית אשר יכולים להיות מאוד שימושיים מאוחר יותר במהלך תקופת חיפוש עבודה. בוגרי התואר הראשון ירכשו מיומנויות כגון: חשיבה ביקורתית, ניתוח תקשורת של קבוצה קטנה, מיומנויות תקשורת כתובה, הבנה של התנהגות אנושית, התנהגות ארגונית, חשיבה יצירתית ועוד.

תנאי קבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה

תנאי הקבלה עבור התואר אינם אחידים ומשתנים בין המוסדות אקדמיים הקיימים ברחבי הארץ. מועמד המבקש להירשם ללימודי התואר במסגרת האוניברסיטה, יזדקק להוציא ציון פסיכומטרי בין 650-740. לעומת זאת, מכללות מסויימות מקיימות קשרים עם האוניברסיטה הפתוחה ומקילות את תנאי הקבלה ללימודי התואר לפי ממוצע תעודת בגרות בלבד. יתר המכללות דורשות ממוצע פסיכומטרי של 600 נקודות. לימודי התואר מתאימים למועמדים המחפשים לצבור ידע חיוני כדי לפתח קריירה בבתי החולים לבריאות הנפש, כפסיכיאטרים, פסיכולוגים, לעסוק במשאבי אנוש, לעבוד כיועצים, לעסוק בתחום החינוך ועוד.

מהלך הלימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה

לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה כוללים קורסים ומעבדות הקשורים למתמטיקה ומדעים כגון: המכניקה של המוח,  תהליכים נוירו-ביולוגים, אתיקה רפואית, קוגניציה ורגש, סטטיסטיקה ועוד, ונושאים כגון: ההיסטוריה ההתפתחותית של הפסיכולוגיה, מבואות בפסיכולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, תורת האישיות, מדעי המוח, מדעי ההתנהגות ועוד. במהלך התואר ירכשו הסטודנטים כישורים בחשיבה ביקרותית, בכתיבה טכנית, ובעריכת מחקר עצמאי ובמהלך השנה הראשונה ללימודים תקנה לסטודנטים ידע בסיסי במגוון התאוריות, מושגים ומחקרים בתחום הפסיכולוגיה וכאשר יתחילו את שנת הלימודים השנייה יידרשו הסטודנטים לבחור מסלול התמחות אותו הם מעוניינים לדעת בצורה מעמיקה. תחומי ההתמחות מהם יוכלו לבחור הסטודנטים הם: פסיכולוגיה שיקומית- אבחון וטיפול באנשים אשר חוו טראומה; פסיכולוגיה ארגונית- חקר דינאמיקות בין הגורמים בארגון, הנדסת אנוש וייעוץ ארגוני; פסיכולוגיה קלינית- אבחון וטיפול במצוקות אישיות והפרעות התנהגותיות; פסיכולוגיה התפתחותית- חקר תקופות החיים מילדות לבגרות והבנת התהליכים המשפיעים עלינו; פסיכולוגיה חינוכית- חקר תהליכים חינוכיים והתנהגות של תלמידים, טיפול בפרט ובמשפחה.

ערכו של תואר בפסיכולוגיה שלך

אם אתם מתכננים להיכנס לשוק העבודה מיד לאחר שסיים התואר הראשון בפסיכולוגיה, כדאי להשקיע קצת זמן בזמן שאתם עדיין בבית הספר כדי לצבור ניסיון מעשי במקצוע הרצוי, ליצור קשרים עם אנשים שכבר מועסקים בתחום שלך, באמצעות הפרופסורים שלך על מנת לקבל המלצות טובות לאחר השדרוג. המציאות היא כי חלק גדול של בוגרי התואר הראשון בפסיכולוגיה לא יעבדו בסופו של דבר בתחום הקשור ישירות פסיכולוגיה. בהתחשב בשוק העבודה התחרותי של היום, סטודנטים מאוד מודאגים לגבי מה שהם יכולים לצפות למצוא ברגע שיסיימו את לימודיהם. תחזית העבודה לפסיכולוגים צפויה לגדול בעשור הקרוב כשהצורך בשירות פסיכולוגי בבתי ספר, בתי חולים, עסקים פרטיים, סוכנויות שירותים סוציאליים, ומרכזי בריאות הנפש צפוי לגדול. עם זאת, חשוב לציין כי ההזדמנויות הגדולות ביותר עדיין תהיינה זמינות לבעלי דוקטורט. 

תואר שני הוא עוד אפשרות

בעוד רבים בוחרים להיכנס העבודה מיד לאחר שסיים תואר ראשון, אחרים בוחרים להשתמש תואר ראשון בפסיכולוגיה כקרש קפיצה לקראת לימודים מתקדמים נוספים. רבים בוחרים להרוויח תואר שני בפסיכולוגיה, בעוד שאחרים עשויים לבחור ללמוד אופציית תואר חלופית כגון משפטים, רפואה, עבודה סוציאלית, חינוך או ייעוץ. 

צעדים ראשונים לאחר סיום התואר

אז מה כדאי לעשות אחרי שאתה בוגר בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה? מציאת עבודה לאחר הלימודים עשויה להיות עבור מקצועות כגון סיעוד או הוראה, אבל יש כמה דברים שאפשר לעשות כדי להתחיל ברגל ימין. אחד הדברים החשובים ביותר שאפשר לעשות הוא לנצל את משאבי העבודה הזמינים דרך האוניברסיטה כשחלקם מארגנים ירידי תעסוקה תכופים המתוכננים לחבר בין בוגרים טריים עם מעסיקים באזור.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים תואר ראשון בפסיכולוגיה


אפשרויות התעסוקה של בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה:
נציגי מכירות
תוכניות פסיכולוגיה לתואר ראשון מסייעות לבוגרים לרכוש מגוון רחב של כישורים בין-אישיים, אשר ניתן להשתמש בהם למכירות שונות בתפקידי שיווק. מעסיק מעריך מיומנויות כגון היכולת לדבר היטב ולתקשר ביעילות. אם אתם מעוניינים לעבוד בתחום זה, תוכלו לקחת מספר שיעורים שישפרו את ההבנה של אנשים והתנהגות אנושית כגון קורסים בפסיכולוגיה, אישיות חברתית, ותקשורת יכולים להיות מועילים במיוחד.

סוכני פרסום
האמנות והמדע של שכנוע הוא נושא מרכזי בפסיכולוגיה, וזו הסיבה מדוע עולם הפרסום הוא בדרך כלל בחירת קריירה אידיאלית עבור אנשים עם התואר ראשון בפסיכולוגיה. קריירה בתחום זה כרוכה לעיתים קרובות לחקר קהל היעד עבור מוצר או פיתוח חומרי פרסום מבוססים על מחקר זה. אם אתם מעוניינים לעסוק בקריירה בתחום זה, יש לחפש דרכים שאפשר לצבור בהם ניסיון מעשי. התמחות היא דרך מצוינת לקבל ניסיון, למצוא מדריכים מקצועיים, ולבנות מערכות יחסים ברשת בתחום שבחר.

טכנאים פסיכיאטריים
חלק מהבוגרים בוחרים לעבוד ישירות בתחום בריאות הנפש ושירותי האנוש. העבודות פוטנציאליות בתחום זה כוללות טכנאים פסיכיאטריים, טכנאי בריאות נפש, ועוזר בעבודה סוציאלית. אנשים אלה עובדים ישירות תחת הפיקוח וההדרכה של פסיכולוג או עובד סוציאלי קליני מורשה ומסייעים לחולים עם מחסור בסיסי, הקניית מיומנויות חיים, ניהול פגישות טיפוליות מיושמות, וביצוע משימות ניהול.

מדריכי קריירה
אם אתה נהנה לעזור לאנשים לגלות את הפוטנציאל שלהם, ואז עבודה בתור יועץ קריירה יכולה להיות בחירה מצויינת. עובדים בתחום העוזרים לאנשים לבחור קריירה, מסייעים להם בתהליך של שינוי קריירה, או מתן שיקום מקצועי לאנשים לחזור למעגל העבודה. יש אנשים בוחרים לעבוד עם מבוגרים מוגבלים אשר עשויים להזדקק למיומנויות הדרכה, עזרה בחיפוש עבודה, ההכשרה תוך כדי עבודה, ופיקוח עבודה רגיל.
 
קציני מבחן
בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה המעוניינים לעבוד בתחום המשפט הפלילי, יכולים לשקול קריירה בתור קצין מבחן. אנשי מקצוע אלו נשכרים בדרך כלל על ידי ממשלות מקומיות ועיריות, ונדרשים לעבוד ישירות עם אנשים שהורשעו בעבירות פליליות. אנשי מקצוע אלה מפקחים על עבריינים בביתם, בעבודה, עוקבים אחר התנהגויות שלהם, ונדרשים להמליץ לבית המשפט כיצד לפעול מול העבריינים בשיקום.
מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על תואר ראשון בפסיכולוגיה
אוניברסיטת אריאל בשומרון
המכללה מלמדת ב: אריאל.

המסלול נלמד ב: אריאל.
לדעת איפה להצטיין
האקדמית תל אביב - יפו
לדעת איפה להצטיין
המכללה מלמדת ב: תל אביב.

המסלול נלמד ב: תל אביב.
אל תשתלב, תוביל!
המסלול האקדמי המכללה למינהל
אל תשתלב, תוביל!
דגש בלמידה המרחיבה את האופקים
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
דגש בלמידה המרחיבה את האופקים
המכללה מלמדת ב: רמת גן.

המסלול נלמד ב: רמת גן.
אחד על אחד עד התואר
המרכז האקדמי פרס
אחד על אחד עד התואר
המכללה מלמדת ב: רחובות.

המסלול נלמד ב: רחובות.

מידע על
המכללה

7 מסלולים

מפת הגעה

8 סרטוני וידאו
האקדמיה למנהיגי העתיד
המרכז הבינתחומי הרצליה
האקדמיה למנהיגי העתיד
המכללה מלמדת ב: הרצליה.

המסלול נלמד ב: הרצליה.
יורם כללי
מכללת אחווה
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


מאמרים אחרונים בנושא תואר ראשון בפסיכולוגיה
תואר ראשון בפסיכולוגיה
תואר ראשון בפסיכולוגיה
יודעים להגיע לאנשים? אוהבים להקשיב ולעזור? לימודי פסיכולוגיה יקנו לכם את הכלים והידע הנחוץ לגעת עם המשאב הרגיש ביותר – הנפש האנושית, מסלול הלימודים מרתק ובמהלכו תלמדו להכיר את עולמו הפנימי של האדם, נשמע לכם? כנסו לדעת עוד! ...המשך
איך נרשמים ללימודים בחו"ל?
איך נרשמים ללימודים בחו"ל?
עשיתם את הצעד הראשון והחלטתם שאתם מעוניינים ללמוד בחו"ל עכשיו עליכם לעשות את הצעד השני ולהבין כיצד נרשמים ואיך עוברים את תנאי הקבלה. במיוחד בשבילכם הכנו את הכתבה הבאה. בהצלחה. ...המשך
אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני
אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני
סטודנטים רבים תוהים האם תואר שני אכן יקדם אותם בקריירה אותה בחרו. התשובה לכך נמצאת בשאלה עצמה, כיוון שיש מקצועות שלתואר השני אין חשיבות רבה, אך ישנם מקצועות שלא יהיה אפשר להתקדם בהם ללא תעודה של תואר שני. ...המשך
למה ללמוד פסיכולוגיה? הנה עשר סיבות נהדרות
למה ללמוד פסיכולוגיה? הנה עשר סיבות נהדרות
למה אתה צריך ללמוד פסיכולוגיה? יש הרבה סיבות טובות ללמוד יותר על פסיכולוגיה, גם אם אתה לא מתכוון להיות פסיכולוג גדול או לעבוד במקצוע הקשור לפסיכולוגיה. ...המשך
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765