ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

לימודי הנדסאי מכשור ובקרה

חיפשתם מידע על תואר הנדסאי מכשור ובקרה?


לימודי הנדסאי מכשור ובקרה מכשירים את בוגריהם להשתלבות רב-תחומית בתעשייה בישראל ובמסגרתם לומדים הסטודנטים כיצד לבצע אינטגרציה בין מערכות מכניות וממוחשבות לצורך יישום בקרה מתוכננת ותהליכי אוטומטציה.

תחום לימודי זה זוכה בשנים האחרונות לפופולריות גוברת והוא פותח בפני בוריו דלתות בתחומי התעשייה הכבדה וההייטק. כאן ריכזנו עבורכם מידע על תואר הנדסאי מכשור ובקרה כשתחילה נתאר את משמעות התחום ובהמשך נצלול אל תכנית הלימודים עצמה עם הסבר על מבנה המסלול, משכו, תנאי הקבלה, נושאי הלימוד ומוסדות לימוד בישראל. נציגינו ישמחו לסייע לכם בכל שאלה במספר הטלפון 03-3727765 או דרך השארת פרטי התקשרות כדי שנציג יחזור אליכם בהקדם. בסוף המאמר ריכזנו מוסדות לימוד להם תוכלו להשאיר פרטי קשר באופן ישיר לצורך קבלת מידע נוסף לתיאום פגישה ורישום.
תעודת זהות קורס לימודי הנדסאי מכשור ובקרה
תנאי קבלה
 • תנאי הקבלה זהים ליתר מסלולי ההנדסאים ועל המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או חלקית עם 3 יחידות לימוד במתמטיקה ואנגלית ו-2 יחידות לימוד בלשון או ספרות.
 • מועמדים שאינם עומדים בתנאי הסף הבסיסיים יכולים להירשם למכינה קדם אקדמית בכפוף להצגת תעודת 12 שנות לימוד.
 • בני 35 ומעלה יכולים להירשם ללימודי הנדסאים ללא מכינה בכפוף להצגת תעודת 12 שנות לימוד.
משך לימודים
 • היקפה של תכנית הלימודים הינו כשנתיים.
 • עם זאת, לעתים הלימודים עשויים להתארך בכחצי שנה-שנת לימודים נוספת ולעמוד על 3 שנים סך הכל.
שכר ממוצע
 • הנדסאי מכשור ובקרה נהנים מביקוש הולך וגובר בתעשייה ככל שהמערכות החשמליות הופכות למורכבות ואוטומטיות יותר בהתבסס על בקרה ממוחשבת.
 • שכרם ההתחלתי של ההנדסאים נע בין 7,500-8,000 ש"ח והוא עולה בהדרגה ככל שמצטבר וותק וניסיון.
תכונות אופי
 • על מועמדים המעוניינים להירשם לתחום לימודי זה להיות בעלי אוריינטציה מכנית אך בו בזמן גם עם זיקה לתחום המחשבים.
 • תכנית הלימודים נחשבת למאתגרת ורב-תחומית והיא כוללת מגוון רחב של נושאי לימוד שונים המתחברים יחדיו והופכים למה שמייחד את הנדסאי המכשור והבקרה.
 • מומלץ להיערך לתקופת לימודים מאתגרת אך בו בזמן מרתקת במיוחד.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס לימודי הנדסאי מכשור ובקרה

לפני הכל: מה זה בכלל אומר מכשור ובקרה?

השם נשמע מפוצץ וזה בהחלט נשמע כמו משהו שצריך בתעשייה, אבל בואו נסיר את הכפפות – כמה מאיתנו באמת יודעים במה מדובר כששומעים את הביטוי "מכשור ובקרה"? אם אתם בתהליך ההתחלתי וחוקרים את התחום מתוך סקרנות אז החלק הזה הוא במיוחד בשבילכם.

מאז ומתמיד היו אנשים שהיו אמונים על תפקודן של המערכות התעשייתיות השונות בין שמדובר בתעשיית המזון ובין שמדובר בתעשיית הטכסטיל או התרופות. אך מה שהשתנה בעשרות השנים האחרונות הוא מידת המורכבות של המערכות לא רק מהבחינה הטכנית אלא מהבחינה התפעולית. התעשייה שדוגלת בהשתפרות והתייעלות בכל עת הלכה והפכה לאוטומטית יותר ומתבססת על מערכות מחשוב מתקדמות. כאן בדיוק נכנסים הנדסאי המכשור והבקרה לתמונה כשתפקידם להחזיק במיומנות ובבקיאות המקצועית הנדרשת כדי לתחזק, לנהל, לפקח ולתקן מערכות אוטומטציה מורכבות.

אם נצלול לרובד יותר עמוק מתיאור זה, הרי שמדובר במערכות רובוטיות ומערכות בינה מלאכותית האוספות דטאות שונות דוגמת טמפרטורה, משקל, מידות, לחץ אוויר, אקלים ועוד. תפעולתן של מערכות אלו הינו מורכב ומצריך בפני עצמו אנשי מקצוע שיבינו את המערך האלקטרוני, המכני והממוחשב שנמצא מאחורי הקלעים.

מבנה ומטרת לימודי הנדסאי מכשור ובקרה

תואר הנדסאי מכשור ובקרה אורך כשנתיים ועשוי לעתים להתארך ל-3 שנים כשהדבר תלוי בבחירה במתכונת בין לימודי בוקר מרוכזים ללימודי ערב בפריסה נוחה ומרווחת יותר.

השנה הראשונה מתמקדת בעיקר במבואות כלליים דוגמת מתמטיקה, פיזיקה ואנגלית טכנית ובהקניית ידע מקצועי בנושאי בסיס חשובים בתחום התעשייה, החשמל והמכונות דוגמת תורת החשמל, מערכות אלקטרוניות ומחשבים. עד מהרה הופך המסלול למקצועי וממוקד עם התנסות מעשית במגוון מערכות בקרה מתקדמות הן במסגרת הרצאות פרונטליות עיוניות והן במסגרת התנסות מעשית חשובה במעבדות טכנולוגיות מתקדמות.

עם תום הלימודים, על בוגרי המסלול לעבור בהצלחה 4 בחינות הנערכות על-ידי המכון הממשלתי להכשרות בטכנולוגיה ובמדע.

תוכן שעשוי לעניין אותך:


נושאי לימוד עיקריים

תואר הנדסאי מכשור ובקרה מקיף מגוון רחב של נושאים מתחומי התעשייה, האלקטרוניקה, המחשוב והבקרה. בין היתר ניתן לציין את החומים הבאים:
 • מתמטיקה
 • אנגלית טכנית
 • פיזיקה
 • כימיה
 • תורת החשמל
 • תכנות
 • מערכות ספרתיות
 • בקרים מתוכנתים
 • רובוטיקה
 • שרטוט ממוחשב
 • מערכות בקרה
 • אוטומטציה
 • רכיבי מערכות בקרה
 • מערכות פיקוד חשמליות
 • מערכות אלקטרוניות
 • הנדסה תעשייתית
 • מערכות ספרתיות
 • מכשורים חשמליים
 • ועוד.
לקראת תום תכנית הלימודים, נדרשים הסטודנטים להגשת פרויקט גמר הכולל יישום ידע תיאורטי בשילוב עם התנסות מעשית לתכנון מערכות מורכבות. הפרויקט מלווה על-ידי מרצים בכירים ובעלי וותק וניסיון בתחום הבקרה הממוחשבת, הרובוטיקה והאוטומציה.

קהל יעד

תכנית לימודים זו מתאימה לכל מי שמעוניין ומעוניינת ברכישת מקצוע נדרש ומוביל בתעשייה.

תחום זה משלב בין מספר תחומי עניין ומצריך מאיש המקצוע זיקה הן לענף המחשבים והן לתחום המכונות.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס לימודי הנדסאי מכשור ובקרה


תנאי קבלה

הרישום עבור לימודי הנדסאי מכשור ובקרה מותנה בהצגת תעודת בגרות מלאה או תעודת בגרות חלקית הכוללת 3 יחידות לימוד במתמטיקה ובאנגלית ו-2 יחידות לימוד בהבעה ולשון או ספרות.

בוגרים שאינם עומדים בתנאי הסף הבסיסיים יכולים לבדוק האפשרות לקבלה בכפוף למעבר מכינה טכנולוגית קדם הנדסאית.


מוסדות טכנולוגיים בישראל

בין המוסדות המציעים לימודי הנדסאי מכשור ובקרה ניתן לציין:
 • מכללת עתיד – רשת ארצית של בתי ספר ומכללות ללימודי הטכנולוגיה והמדעים. עתיד פועלים בשיתוף פעולה עם גורמים שונים במשק הישראלי ומוציאים מדי שנה בוגרים מיומנים ומקצועיים המשתלבים בהצלחה בחברות וארגונים מובילים. תואר הנדסאי מכשור ובקרה נלמד כיום בסניפי עתיד שבמעלות, חיפה, תל אביב ובאר שבע. חשוב לציין כי הסניפים עשויים להשתנות ומומלץ לבדוק זאת באופן פרטני מול נציגי המכללה.
 • המכללה הטכנולוגית רופין – הנדסאים – מכללה טכנולוגית מובילה הממוקמת בקמפוס המוריק של רופין בעמק חפר. ברופין הנדסאים תוכלו למצוא מגוון רחב של תכניות לימוד מרתקות וייחודיות דוגמת לימודי הנדסאי אנרגיה וגז טבעי ולימודי הנדסאי חקלאות.
בסוף המאמר תוכלו למצוא את רשימת מוסדות הלימוד המלאה. באפשרותכם לשלוח פרטים ישירות לנציגי המוסד לצורך קבלת פרטים ותיאום פגישה.

משך הלימודים

אורכו של תואר הנדסאי מכשור ובקרה הינו כשנתיים.

במקרים בהם המוסד הלימודי מציע מתכונת לימודי ערב תיתכן התארכות מסוימת של תכנית הלימודים בכחצי שנה עד שנה נוספת.

תעודות ואפשרויות תעסוקה

בוגרים שיעמדו בכל הדרישות של המוסד הלימודי ויצלחו את בחינות המכון הממשלתי להכשרות בטכנולוגיה ובמדע, יקבלו דיפלומת הנדסאי מכשור ובקרה שתאפשר השתלבות בתעשייה ובהייטק.

בוגרי התכנית יכולים להשתלב במגוון תעשיות החל מתרופות, דרך מזון ועד לתעשייה כבדה לייצור תעשייתי של מכשורים הנדסיים מורכבים ואלקטרוניקה.

השירות שלנו

פורטל לימודים עוסק בהרחבה בעולם ההשכלה. באתרנו תוכלו למצוא מידע אודות לימודי תעודה, לימודי הנדסאים, תארים ראשונים ומתקדמים ולימודים בחו"ל.

לקבלת ייעוץ לימודים חינם ניתן להתקשר אלינו במספר 03-3727765 או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם עם מידע נוסף.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על לימודי הנדסאי מכשור ובקרה
המכללה הטכנולוגית רופין - הנדסאים
המכללה מלמדת ב: עמק חפר.

המסלול נלמד ב: עמק חפר.
יורם כללי
בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה
מכללת עתיד
בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה
המכללה מלמדת ב: אום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765