ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

לימודי הנדסאי תיב"ם

מעוניינ/ת בדיפלומת הנדסאי תיב"ם?


לימודי הנדסאי תיב"ם יאפשרו לכם להשתלב בתחום התכנון והייצור הממוחשב הנדרש במגוון רחב של מערכות מכניות ממוחשבות לתעשיות האלקטרוניקה, בקרת האיכות, המחשבים והמכונות. במסגרת הלימודים תרכשו ידע נרחב בפיזיקה, מכניקה, הידאליקה, יסודות החשמל והאלקטרוניקה ובמגוון תחומי מקצוע יוקרתיים לעיבוד שבבים ותכנון מערכות יצרניות בבקרה ממוחשבת ותקבלו הכנה לקראת בחינות ההסמכה הנערכות על-ידי המכון להכשרה טכנולוגית מעשית.

באתרנו תוכלו למצוא מכללות ומוסדות לימוד מקצועיים המציעים לימודי הנדסאי תיב"ם. יועץ לימודים יישמח לסייע לכם בכל שאלה במספר הטלפון 03-3727765 או דרך השארת פרטי התקשרות במקומות הייעודיים. אם החלטתם כי זהו התחום שאתם מעוניינים ללמוד, ניתן גם להשאיר פרטי התקשרות ישירות למוסד הלימודי על-ידי סימונו.
תעודת זהות קורס לימודי הנדסאי תיב"ם
תנאי קבלה
 • על מועמדים המעוניינים להירשם ללימודי הנדסאות תכנון וייצור ממוחשב לעמוד בתנאים הבאים בהתאם למתכונת הנהוגה בלימודי הנדסאים.
 • הצגת תעודת בגרות מלאה או תעודת בגרות חלקית הכוללת מתמטיקה ואנגלית ברמת 3 יחידות לימוד והבעה ולשון ברמה של 2 יחידות לימוד.
 • מעבר מכינה טכנולוגית קדם הנדסאית או מעבר מכינה לבני 30 פלוס המחייבת מינימום תעודת 12 שנות לימוד.
משך לימודים
 • היקפה של תכנית הלימודים עומד על כשנתיים-3 שנים כשהדבר תלוי במתכונת המוצעת במסגרת המוסד הנבחר.
שכר ממוצע
 • הנדסאי תיב"ם בתפקיד ראשוני ירוויח בין 7,000 לכ-8,000 ש"ח בממוצע.
 • עם צבירת הוותק והניסיון התעסוקתי, יעלה שכרם של ההנדסאים ויגיע לכ-9,500 עד 11,000.
תכונות אופי
 • הנדסאות תיב"ם הינה תחום המצריך שילוב בין מיומנויות מחשב גבוהות לבין זיקה אל עולם המכניקה והמכונות.
 • היו נכונים לשעות לימוד רבות וצורך בשקידה והכנת מטלות בית לאורך התכנית.
 • כמו כן, רצוי להיות בעלי אוריינטציה לתחום החשמל והמתמטיקה.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס לימודי הנדסאי תיב"ם

מה עושים הנדסאי תיב"ם?

תיב"ם בא במשמעות תכנון וייצור ממוחשב ומטרתו של תחום זה היא לרתום לענף התעשייה היצרני את השימוש בטכנולוגיות בקרה ממוחשבות כדי שיסייעו בתכנון והיישום של מגוון מוצרים שונים.

לצורך תכנון הדגמים, תחזוק המכונות ותפעול הבקרה הממוחשבת ותוכנות המחשב הייעודיות, נדרשים אנשי מקצוע בעלי מיומנויות רוחביות הכוללות הן ידע גרפי לתכנון מוצר, הן ידע פרקטי בתפעול מערכות תעשייתיות מורכבות והן ידע יקר ערך בתכנון ממוחשב וביצוע בקרה שוטפת. לאור כל אלו הפך תחום התיב"ם לענף נדרש ומתפתח הנהנה מביקוש הולך וגובר במגוון חברות, מוסדות וגופים במשק.

במסגרת עבודתם נדרשים הנדסאי התיב"ם למגוון רחב של פרויקטים הדורשים גמישות מחשבתית, נכונות להיפתח ולהתפתח למטרות תעשייתיות שונות ואנגלית ברמה גבוהה שתאפשר קריאת אנגלית טכנית הנדרשת למעקב אחר התמורות וההתפתחויות השונות. עיקר העבודה מיועד עבור בקרת וניתוח מכשורים תעשייתיים ממוחשבים מורכבים, אך להנדסאים גם ידע פרקטי בתכנון מערכות אלו לצורך הבנת הרקע והתיאוריה הנדרשת.

לימודי הנדסאי תיב"ם: מבנה ומטרת תכנית הלימוד

תכנית הלימודים שמה לעצמה למטרה לספק למשתתפיה את ההכשרה המקיפה, המעמיקה והיסודית ביותר שתכלול לא רק יכולת לתחזוקת ותפעול מערכות מחשוב תעשייתיות מורכבות, אלא גם לתכנן וליישם.

התכנית משלבת בין הרצאות פרונטליות עיוניות לבין התנסות מעשית בניהול, ייצור ותחזוקה ומקיפה נושאי לימוד רבים ומרתקים ביסודות החשמל והאלקטרוניקה, במדעי המחשב, בקריאת שרטוטים טכניים, ברובוטיקה, בתחום בקרים מתוכנתים ועוד.

תכנית הלימודים צמודה להתפתחויות במשק התעסוקתי ומטרתה לאפשר לבוגריה להשתלב באופן החלק ביותר למגוון רחב של אפיקי תעסוקה שונים בענף היצרני. הלימודים מתקיימים בסביבה מעשית במעבדות טכנולוגיות מתקדמות ובליווי של צוות מרצים שמגיע מהתעשייה.

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:


מוסדות לימוד

לאור העובדה שתחום התיב"ם נחשב לתחום נדרש וחדש במשק העבודה, ניתן למצוא כיום מספר מוסדות לימוד פרטניים המציעים לימודי הנדסאי תיב"ם. תכנית הלימודים מוצעת בין היתר במכללת עתיד. במכללה תוכלו למצוא לימודי הנדסאי מכונות תיב"ם עם התמחות בייצור בסניפים חיפה ומעלות (נכון למועד אביב 2018). כמו כן, ניתן למצוא לימודי הנדסאי מכונות תיב"ם הכולל השתלבות עבודה בנתב"ג בסניף תל אביב.

בסוף המאמר תוכלו למצוא את רשימת מוסדות הלימוד באתר פורטל לימודים. לקבלת מידע מטעם נציג המכללה הרצויה, סמנו את המוסד הרצוי, השאירו פרטים ואחד מנציגיו יחזור אליכם בהקדם האפשרי.


נושאי לימוד עיקריים

בין הנושאים הנלמדים במסגרת לימודי הנדסאי תיב"ם ניתן לציין:
 • יסודות החשמל והאלקטרוניקה
 • קריאת שרטוטים טכניים
 • בקרים מתוכנתים
 • אנגלית טכנית
 • פסים יצרניים
 • ניהול ובקרה ממוחשבת
 • ייצור אלקטרוני
 • תורת החומרים
 • מכניקה טכנית
 • הידראוליקה
 • רובוטיקה
 • קירור
 • תורת החוזק
 • פיזיקה
 • מתמטיקה גבוהה
 • מערכות פנאומטיות
 • בטיחות בעבודה
 • ייצור שבבי
 • ועוד.
לאורך תכנית הלימודים יתנסו המשתתפים בחומר הנלמד דרך מעבדות לימוד טכנולוגיות מתקדמות. כמו כן, נדרשת הגשת פרויקט גמר מעשי שיכלול את כלל נושאי הלימוד וידמה את האתגרים מולם מתמודדים ההנדסאים במסגרת עבודתם השוטפת.

תנאי קבלה

בהתאם לדרישה הקיימת בתחום לימודי ההנדסאים באופן כללי, גם הרישום עבור לימודי הנדסאי מכונות תיב"ם מותנים בהתאם לתנאים הבאים:
 • הצגת תעודת בגרות מלאה או תעודת בגרות חלקית הכוללת בגרות באנגלית ובגרות במתמטיקה ברמה של 3 יחידות לימוד לכל הפחות ובגרות בלשון והבעה או בגרות בספרות ברמה של 2 יחידות לימוד.
 • מעבר מכינה טכנולוגית להנדסאים הכוללת לימוד אנגלית, מתמטיקה ולשון והבעה.
 • מעבר מכינה לבני 30+ הדורשת הצגת תעודת 12 שנות לימוד בלבד.
מועמדים שאינם עומדים באחד מן הקריטריונים יכולים להגיש מועמדות למוסד הרצוי לצורך בדיקת אפשרות קבלה בכפוף למעבר וועדת חריגים.


קהל יעד

אם אתם אנשים שאוהבים טכנולוגיה ומחפשים שילוב בין תחום תעשייתי יצרני נדרש לבין אוריינטציה למחשבים, הרי שתכנית לימודים זו תתאים לכם במידה רבה.

התכנית מצריכה חשיבה מחוץ לקופסה, נכונות ללמידה מאומצת ויכולת ללימוד והתעדכנות שוטפת בכל רגע נתון.

הלימודים עשויים להתאים לכל מי שמחפש מקצוע נדרש בין שהוא בתחילת דרכו אחרי הצבא ובין שהוא מעוניין בהסבה מקצועית נחשבת.

משך הלימודים

היקפם של לימודי הנדאי מכונות תיב"ם הינו כשנתיים ולעתים הלימודים עשויים להתארך מעט ולהגיע לכ-3 שנים.

הלימודים מוצעים במתכונת לימודי בוקר מרוכזת ובמתכונת לימודי ערב בפריסה נוחה יותר עבור בעלי משפחות ועבודה קיימת.

תעודות

בוגרים שיסיימו את לימודיהם בהצלחה, יעברו את כלל הבחינות הנדרשות על ידי המכון הממשלתי להכשרות בטכנולוגיה ובמדע ויגישו את פרויקט הגמר הנדרש, יקבלו דיפלומת הנדסאי תיב"ם מטעם המוסד בו למדו.

אפשרויות תעסוקה

בפני הבוגרים האפשרות להשתלב במגוון גופים, ארגונים ומוסדות במשק בעלי אופי עסקי יצרני. הנדסאים משתלבים בתפקידי פיקוח, בקרה ואדמיניסטרציה, תפקידי ניהול ותחזוקה ובתפעול ותכנון מערכות תעשייתיות מתקדמות.

שכרם של ההנדסאים בתפקיד הראשוני הינו כ-7,000-8,000 ש"ח והוא עולה בהדרגה עם צבירת הוותק והניסיון התעסוקתי.

מתלבטים? אנחנו כאן לעזור

פורטל לימודים מתפעל מערך ייעוץ לימודים חינם וללא התחייבות. המוקד פתוח בין השעות 9:00-20:00 ובזמין במספר הטלפון 03-3727765. ניתן להשאיר לנו גם פרטי התקשרות ונחזור אליכם בהקדם.

כמו כן, באתר תוכלו למצוא מידע על קורסים, לימודי הנדסאים, תואר ראשון ותארים מתקדמים ולימודים בחו"ל.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על לימודי הנדסאי תיב"ם
המכללה הטכנולוגית רופין - הנדסאים
המכללה מלמדת ב: עמק חפר.

המסלול נלמד ב: עמק חפר.
יורם כללי
בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה
מכללת עתיד
בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה
המכללה מלמדת ב: אום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765