ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון

איזה קורס פסיכומטרי הכי טוב?

הגיע השלב שבו החלטתם להירשם ללימודי תואר ראשון, ההתרגשות בעיצומה וכבר הבנתם בדיוק איזה תואר אתם רוצים, אבל מה עושים בנוגע לפסיכומטרי? כיום ישנם לא מעט מכוני הכנה, אז איך בוחרים איפה ללמוד לקראת הבחינה?

צוות פורטל לימודים|15.3.2018|11:12
הבחינה הפסיכומטרית היא ללא ספק אחד מהאירועים האלה שאף סטודנט וסטודנטית לעתיד לא "מחבב" וזאת בלשון המעטה. אך מה לעשות, תארים ראשונים רבים דורשים זאת גם אם בציון שאיננו מרקיע שחקים וישנם גם לא מעט שמעוניינים לעבור את הבחינה כדי לראות איזה ציון יקבלו ועל-פי הנתונים יגבשו החלטה מוצקה יותר לגבי האפשרויות שלהם באקדמיה.

איך מוציאים את הציון הנחשק? ובכן, כיום בהחלט לא חסרים מכוני הכנה לפסיכומטרי שידעו לתת את המענה, אך בשל ההיצע הגדול הגיעו אלינו לא מעט פניות של גולשים שהרגישו מבולבלים. עלות הקורס נעה בין 2,500 ל-7,000 ש"ח בממוצע וכולם מתחייבים על האיכות הטובה ביותר.

ככל שישנם יותר מכונים, כך ההתלבטות לאיזה קורס פסיכומטרי להירשם הופכת לקשה יותר


אז איך כדאי לבחור קורס פסיכומטרי?


קצת סדר בבלגן: בסופו של יום כל מכוני ההכנה יספקו לכם פחות או יותר את אותה הנוסחה – שיעורים על גבי שיעורים שמתאפיינים בהתקדמות הדרגתית ולימוד טכניקות שיאפשרו לכם לענות על כמה שיותר שאלות בצורה נכונה ובזריזות. ובכל זאת? הרי אי אפשר לגשת עם עיניים עצומות כשזה נוגע בדבר בחירת קורס הכנה לפסיכומטרי ופשוט להמר על המכון הנכון ביותר. להלן השלבים הנכונים צעד אחר צעד:

סביבת הלימוד


הדרך הטובה ביותר להתרשם ממוסד לימודי בין שעבור פסיכומטרי ובין שעבור הלימודים לעתיד היא בעיניים. מוסדות אקדמיים וגם מכללות המציעות לימודי תעודה, כולם ככולם עורכים מפעם לפעם יום פתוח במסגרתו תוכלו להתרשם מ:
  • סביבת הלימוד
  • איכות המרצים
  • מפגעים סביבתיים רועשים
  • וכן הלאה וכן הלאה..
מכוני הכנה לפסיכומטרי אמנם לא עושים ימים פתוחים, אך עדיין ניתן לגשת אליהם לפגישות היכרות במהלכה יעניקו לכם פרטים על תכנית הלימודים, מדריכי הקורס ושכר הלימוד.

נצלו את פגישת ההיכרות כדי לבדוק את הפרמטרים הללו ובקשו גם לערוך סיור קצרצר. נסו אפילו להיות קצת חוצפנים ולשאול אם אפשר לראות לכמה דקות קורס פסיכומטרי אם אחד כזה מתקיים בעת הפגישה. אמנם הסך הכולל של התכניות בכל המכונים יהיה זהה, אך סביבת לימודים מושקעת, נעימה לעין, שקטה ומזמינה בהחלט מעניקה יתרון בולט.

חומרי עזר


כאן אפשר בהחלט לראות את ההשקעה. כל מכון מחזיק בחומרי עזר שונים הנרכשים במסגרת הקורס וכוללים חוברות עבות כרס לתרגול ולסימולציות. עם זאת, השאלה היא עד כמה היקף חומרי העזר הוא גדול.

החלטתם ללכת לפגישת ההיכרות שהמלצנו קודם לכן? מרבית הסיכויים שהמכון מחזיק מאגר בלתי מבוטל של חומרי עזר ואם לא כולם אז לפחות את חלקם. בעת הפגישה בקשו לעיין מעט בספרים ושאלו על הכמות. מומלץ לעשות זאת כמובן בכמה מכונים כדי לבצע השוואה נכונה.

אך מלבד חומרי העזר הקלאסיים, בקשו גם לדעת כיצד התמיכה באה לידי ביטוי מחוץ לשעות הקורס הפורמליות:
  • האם יש פורום כיתתי/קבוצת פייסבוק/וואטסאפ?
  • עד כמה תרגולי החיזוק מלבד השיעורים באים לידי ביטוי בקורס?
  • האם יש שעות קבלה בהן אפשר לשוחח עם המדריכים לבד?
היו סמוכים ובטוחים שמפעם לפעם תצטרכו חיזוק כזה או אחר בתחום שבו אתם הכי פחות מיומנים והמענה הזה יפחית את המתח שכרוך בתקופת הלימודים וישריש את החומר הנלמד בצורה אפקטיבית הרבה יותר.

לסביבת הקורס, קרבתו לאזור המגורים ומספר התלמידים בכיתה ישנה השפעה גבוהה על אפקטיביות הלימוד


מספר התלמידים בכיתה


זה אמנם מתקשר באופן מסוים לסביבת הלימוד, אבל החלטנו שמדובר בפרמטר חשוב שצריך לקבל במה משל עצמו.

כיתות לימוד נעימות ומעוצבות לחוד, ומספר התלמידים שנדחסים בכיתה לחוד. בסופו של יום גם המדריכים עם כל הכוונות הטובות, לא יכולים לחלק את עצמם בין כולם ולתת את הדגש על מי שצריך לקבלו. בשל כך, מומלץ לוודא כמה תלמידים מאכלסים את הקורס.

התאמה לבעלי לקויות למידה


מכוני פסיכומטרי רבים מכירים בכך שנתח לא מועט מהאוכלוסייה הוא בעל לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז ומציעים כיום מסגרות המותאמות לכך. אם יש לכם את האישורים המתאימים בדקו מול המכונים המעניינים אתכם אם מוצעות תכניות הכנה המותאמות לצורכיכם האישיים.

לקריאה נוספת:

נגישות, נגישות ושוב פעם.. נגישות


קרבה גיאוגרפית היא פרמטר שרצוי מאודד לקחת בחשבון.

הפסיכומטרי הוא הכרח, אין זה דומה למוסדות האקדמיים שמעניינים אותנו ושעבורם אפילו נשקיע במעונות כדי להסתדר. מרבית הסיכויים שאם הקורס יהיה רחוק, הוא גם ייחרט בזכרונכם כתקופה מתישה ומעייפת.

אין שום סיבה שתגיעו בלי חשק לקורס ובטח לבטח מומלץ שתבואו כשאתם רעננים וחדים ככל האפשר, אחרי הכל בשביל מה הגעתם? לכן, וודאו שהמכונים שאתם בודקים ממוקמים קרוב לאזור מגוריכם ככל הניתן ולפחות בגדר הסביר.

כיום הפריסה הארצית של מכוני ההכנה לפסיכומטרי היא עצומה ואם בעבר תלמיד מחולון היה נוסע לתל אביב או תלמיד מנס ציונה לראשון לציון, הרי שהיום כל עיר גדולה מתהדרת לפחות במכון אחד.

חומרי עזר לימוד - אי אפשר איתם, אבל אי אפשר בלעדיהם


אז מה בשורה התחתונה?


השאלה איך לבחור קורס פסיכומטרי היא לא שחור ולבן והיא צריכה להתחלק למספר פרמטרים שמומלץ בחום לבדוק: סביבת לימודים, חומרי עזר, מספר תלמידים בכיתה, התאמה ללקויות למידה ונגישות.

דבר אחד לא התייחסנו אליו בסעיפים והוא שכר הלימוד: מחיר קורס פסיכומטרי נע בין 2,500-7,000 ש"ח. איך בוחרים? פשוט צריך לקחת בחשבון את הפרמטרים שציינו.

ייתכן מאוד שתרצו להשקיע במכון בוטיק שאמנם לא מתהדר בעיצוב חדשני אבל ממוקם קרוב לביתכם. ייתכן שמהיכרותכם האישית עם יכולותיכם אתם יודעים שאתם לא זקוקים לחומרי עזר כאורך הגלות ותסכימו להתפשר דווקא כאן. הכל עניין של העדפה, מה שהיא חשוב הוא לדעת מה צריך לבדוק כדי לקבל את הבחירה המושכלת והנכונה ביותר.

השירות שלנו


אנו בפורטל לימודים דואגים להקיף את כל עולם ההשכלה, להתעדכן ולספק את המידע העכשווי ביותר בתחום הלימודים.

במסגרת פעילותנו, אנו מקפידים להעלות נושאים שמעסיקים את הגולשים שפונים אלינו בתקווה שנצליח לספק את התשובות הטובות ביותר לנושאים בוערים דוגמת איזה קורס פסיכומטרי הכי טוב, איך לבחור קורס פסיכומטרי ושאלות בתחומים רבים נוספים.

מלבד התוכן הרב, אנו מתפעלים מוקד ייעוץ לימודים הפעיל בין השעות 9:00-20:00 במספר הטלפון: 03-3727765. ניתן גם לפנות אלינו בתיבות צור הקשר הפזורות ברחבי האתר ואנו נעשה את מירב המאמצים לחזור אליכם בהקדם האפשרי.

תוכן שעשוי לעניין אתכם:
מאחלים לכם המון בהצלחה!
צוות פורטל לימודים

צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765
מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס פסיכומטרי
"EZ way. פסיכומטרי אקדמי"
EZ Way
"EZ way. פסיכומטרי אקדמי"
המכללה מלמדת ב: אריאל, אשקלון, באר שבע, בני ברק, חדרה, חיפה, ירושלים, מעלות, עמק חפר, קרית מלאכי, ראשון לציון, רמת גן, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אריאל, אשקלון, באר שבע, בני ברק, חדרה, חיפה, ירושלים, מעלות, עמק חפר, קרית מלאכי, ראשון לציון, רמת גן, תל אביב.

מידע על
המכללה

מידע על המסלול

2 מסלולים

מפת הגעה

2 סרטוני וידאו
SIMPLEX - בגרות ופסיכומטרי
המכללה מלמדת ב: חיפה.

המסלול נלמד ב: חיפה.
היי קיו- HIGH-Q
המכללה מלמדת ב: אשדוד, אשקלון, באר שבע, בית שמש, גבעתיים, הרצליה, זכרון יעקב, חדרה, חולון, חיפה, ירושלים, כפר סבא, כרמיאל, מודיעין, נהריה, נתניה, עפולה, פתח תקוה, קדימה, קרית אונו, קרית טבעון, קרית שמונה, ראש פינה, ראשון לציון, רחובות, רעננה, שוהם, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אשדוד, אשקלון, באר שבע, בית שמש, גבעתיים, הרצליה, זכרון יעקב, חדרה, חולון, חיפה, ירושלים, כפר סבא, כרמיאל, מודיעין, נהריה, נתניה, עפולה, פתח תקוה, קדימה, קרית אונו, קרית טבעון, קרית שמונה, ראש פינה, ראשון לציון, רחובות, רעננה, שוהם, תל אביב.
פסיכומטרי ובגרויות ללקויי למידה
זינוק לליקויי למידה - און ליין
פסיכומטרי ובגרויות ללקויי למידה
המכללה מלמדת ב: באר שבע, הרצליה, חיפה, ירושלים, מודיעין, קרית שמונה, ראש פינה, רמת גן, תל אביב.

המסלול נלמד ב: באר שבע, הרצליה, חיפה, ירושלים, מודיעין, קרית שמונה, ראש פינה, רמת גן, תל אביב.
יורם כללי
מכללת ראשונים
המכללה מלמדת ב: חדרה.

המסלול נלמד ב: חדרה.
תוכנית אישית לפסיכומטרי המותאמת לך
קידום - פסיכומטרי
תוכנית אישית לפסיכומטרי המותאמת לך
המכללה מלמדת ב: אשדוד, אשקלון, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, עפולה, פתח תקוה, קרית ביאליק, ראשון לציון, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אשדוד, אשקלון, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, עפולה, פתח תקוה, קרית ביאליק, ראשון לציון, תל אביב.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ

תגובות הגולשים למאמר
רוצה להוסיף תגובה למאמר שקראת?
הוסף תגובה ואנו נפרסמה בהקדם


מאמרים אחרונים במגזין פסיכומטרי
מהו קורס הכנה לפסיכומטרי
מהו קורס הכנה לפסיכומטרי
בארץ הקטנה שלנו, מתייחסים אל בחינת הפסיכומטרי ככלי מיון, לכניסה למוסדות להשכלה הגבוהה. הבחינה כוללת פרקים בענפי המתמטיקה, הלשון והאנגלית ובעצם בודקים את תחומי החשיבה בכל ענף ...המשך
איפה לומדים לפסיכומטרי?
איפה לומדים לפסיכומטרי?
הבחינה הפסיכומטרית הפכה להיות שומרת הסף עבור כל מי שמעוניין ללמוד להשכלה גבוהה באוניברסיטאות בישראל, ובכמה מן המכללות. אז מה עושים? למי פונים?ואיפה לומדים לפסיכומטרי? ...המשך
איך להתכונן ליום הבחינה הפסיכומטרית
איך להתכונן ליום הבחינה הפסיכומטרית
הבחינה הפסיכומטרית היא אחת הבחינות המלצות עבור אנשים רבים הרואים אותה כבחינה הקובעת את עתידם. אז כדי להרגיע אתכם מעט הנה מספר טיפים כדי לעזור לכם להתכונן ליום הבחינה. זכרו הכנה מוקדמת פירושה, רוגע בזמן הבחינה. ...המשך
7 טיפים להצלחה בפסיכומטרי
7 טיפים להצלחה בפסיכומטרי
הבחינה הפסיכומטרית נחשבת לאחת הבחינות המלחיצות ואנשים רבים חוששים שרק הלחץ ייפגע בהם ובמעין נבואה שמגשימה את עצמה, פוגעים בעצמם. אז עבורכם הכנו מספר טיפים קטנים שיעזרו לכם לעבור את הבחינה בשלום. בהצלחה ...המשך
חשיבות הבחינה הפסיכומטרית
חשיבות הבחינה הפסיכומטרית
הבחינה הפסיכומטרית נועד לסנן את המועמדים השונים ללימודים אקדמאים בישראל, מטרתה היא לאבחן את יכולות הלימוד של כל נבחן ולהתאים אותו למסלולי הלימוד השונים. ...המשך
בגרות, מכינה או פסיכומטרי?
בגרות, מכינה או פסיכומטרי?
אז מה לעזאזל הכי טוב לנו? בגרות מלאה, פסיכומטרי או שמכינה יכולה לפתור את כל הבחינות הללו? בכתבה הבאה נסביר לכם קצת על כל מסלול ונקווה שכך תוכלו לבחור את המסלול המתאים בשבילכם. ...המשך
לימודים בלי פסיכומטרי
לימודים בלי פסיכומטרי
לאורך השנים "הצליחה" הבחינה הפסיכומטרית למצב את עצמה כאחד מן האירועים המרתיעים ביותר עבור לא מעט סטודנטים וסטודנטיות לעתיד, אך האם הפסיכומטרי הוא בגדר MUST כדי לרכוש השכלה גבוהה? ספוילר קטן: לא, אבל אנחנו עדיין ממליצים שתקראו בעיון :) ...המשך
הקלות בפסיכומטרי מותאם
הקלות בפסיכומטרי מותאם
אובחנתם עם לקות למידה או הפרעת קשב וריכוז? יש לכם מוגבלות פיזית או נפשית? ייתכן מאוד שאתם זכאים להקלות משמעותיות בפסיכומטרי שיסייעו לכם לקבל את הציון המבוקש לקראת כניסתכם לאקדמיה. ...המשך
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765