ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס גישור משפחה

חשבתם על לימודי גישור משפחתי?


קורס גישור משפחה יכשיר אתכם לקחת חלק מאחת מפרוצדורות הגישור הרגישות והמורכבות ביותר. במסגרת תפקידכם תהוו צד שלישי ניטרלי בין זוגות פרודים המצויים בהליך גירושין ושנקלעו למחלוקת וסכסוך קשים. לאורך הדיון תפעלו להביא את הצדדים לכדי פשרה מוסכמת מחוץ לכותלי בית המשפט שתסייע במניעת הליך ארוך, מתיש וממושך בבתי המשפט על כל ערכאותיהם.

מחפשים מידע אודות קורס גישור במשפחה? כאן דאגנו לאגד עבורכם את כל המידע המקיף אודות לימודי גישור משפחתי החל ממתן מידע מקדים, דרך פירוט תכנית הלימודים ועד לאפשרויות התעסוקה המצפות למגשרים משפחתיים עם תום הלימודים. לצד המידע הכתוב וכחלק מהשירות, פורטל לימודים מציע ייעוץ לימודים טלפוני במספר 03-3727765. ניתן לפנות אלינו גם בתיבת צור הקשר ואנו נחזור אליכם בהקדם. דבר אחרון קטן, אם כבר החלטתם שזה מה שאתם רוצים ללמוד, בתחתית המאמר תמצאו בתי ספר לגישור להם תוכלו להשאיר פרטי קשר באופן ישיר.
תעודת זהות קורס גישור משפחה
תנאי קבלה
 • קורס גישור משפחתי מותנה בהצגת תעודת קורס גישור בסיסי, מעבר ראיון קבלה אישי מול נציגי סגל תכנית הלימוד ולעתים גם בהצגת תעודת תואר ראשון בנושא רלוונטי.
משך לימודים
 • היקפה של תכנית הלימודים עשוי להשתנות במידה מועטה בין מוסד למוסד ולנוע בין 45 ל-60 שעות לימוד אקדמיות.
 • הלימודים נערכים במתכונת לימודי ערב, במפגשים חד-שבועיים.
שכר ממוצע
 • שכרם של מגשרים מתחילים נע בין 7,500 ל-8,000 ש"ח.
 • מגשרים בעלי ניסיון שעברו התמחות בגירושין וזוגיות יכולים להשתכר בכ-9,500 עד 10,000 ש"ח ומעלה.
תכונות אופי
 • ללא מספק מדובר באחד מן התחומים המורכבים והרגישים ביותר שבעולם הגישור.
 • לתחום מקצועי זה מומלץ לגשת בהבנה כי עליכם להפגין קור רוח ולהיחשף למצבים אמוציונליים המסוגלים להביא את הצדדים במחלוקת אל נקודות קיצון משמעותיות.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס גישור משפחה

מגשרים לעתיד טוב יותר

את תכנית הלימודים נהוג לכנות גם בשם קורס גישור גירושין ולא בכדי; מרבית עבודתם של מגשרים משפחתיים מתרכזת בתהליך הגירושין כאשר בני הזוג מחליטים על קבלת סיוע באמצעות צד שלישי נייטלי שיידע כיצד לגשר על המחלוקות ולהביא לפתרון ידידותי, בריא ובמקרים רבים מאוד גם חסכוני.

על המגשר מוטלת החובה לספק סביבת התדיינות נעימה וקשובה שתסייע להגיע לכדי הסכמים התואמים את מבחן המציאות ושמצליחים לשמר על האינטרסים של שני הצדדים על הצד הטוב ביותר. יהיה זה קשה עד בלתי אפשרי לספק תיאור אחיד לעבודתם היומיומית של מגשרים משפחתיים, זאת כיוון שלעתים הפשרה מגיעה בקלות יחסית ולעתים היא מצריכה עבודה ממושכת וקפדנית. בין הנושאים בהם מטפלים מגשרים משפחתיים ניתן לציין:
 • חלוקת רכוש
 • משמורת על ילדים
 • מזונות
 • חלוקת נכסים שאינם גשמיים
 • תשלומים משותפים
במסגרת עבודתכם תסייעו לצדדים לגבש רעיונות אלטרנטיביים, להחליף מידע ולספק סביבה משוחררת וכזו המשרה את אותו ביטחון שככל הנראה אבד בין הזוגות לאורך הזמן. הגישור כולו מבוסס על הסכמת הזוגות ולא ניתן להכריח את אחד הצדדים על תהליך מסוים, דבר אשר הופך את התהליך בכללותו למורכב ומאתגר במיוחד.

קורס גישור משפחה: מהלך הלימודים והרכבם

מטרתם של לימודי גישור משפחתי היא להכשיר מגשרים בפועל ולהביאם לכדי התמקצעות בתחום הגישור המשפחתי בנושא גירושין וזוגיות.

תכנית הלימוד כוללת תכני רקע מרתקים ומעניינים במיוחד העוסקים בפסיכולוגיה של הגירושין, ההיבט הרגשי וההיבט המשפטי ומגבה אותם בפרטיקה והקניית שיטות עבודה החיוניות לגיבוש הליך הגישור.

חשוב לציין כי מגשרים משפחתיים אינם פועלים כיועצים זוגיים ומטרתם איננה לשמר את הקשר, אלא להבטיח שלום בית ולסייע ככל הניתן בשמירה על איכות חייהם של בני הזוג הפרודים וילדיהם. עם זאת, בקורס תלמדו משפר טכניקות שלעתים עשויות להביא את הזוגות לניסיון חוזר בהתבסס על צעדים בוני אמון.


נושאי לימוד עיקריים

במהלך קורס גישור במשפחה, נלמדים מגוון עשיר של תכנים בנושא התא המשפחתי וההיבטים המשפטיים השונים:
 • מבוא לגישור גירושין וזוגיות
 • יצירת סביבת דיון נוחה
 • התא המשפחתי והרכבו
 • היבטים רגשיים בהליכי פרידה
 • משמורת על ילדים
 • חלוקת נכסים
 • גיבוש הסכמים זמניים וקבועים
 • מערכת המשפט וגירושין
 • התמודדות עם התנגדויות
 • עזרים לגישור
 • תעדוף נושאים לדיון
 • מימון ותשלומי מזונות
 • ועוד.
משיעור לשיעור, לוקחים המשתתפים חלק בדיונים כיתתיים וסימולציות במהלכן מתנסים בחומר הנלמד הלכה למעשה ומגבשים הבנה מקיפה באשר לדרכי ההתמודדות עם דיונים קשים ומורכבים.


מוסדות לימוד

כאן בפורטל לימודים דאגנו לרכז עבורכם מוסדות לימוד שונים המציעים לימודי גישור משפחתי. ניתן להשאיר פרטי התקשרות למוסדות שבתחתית המאמר כדי שנציגיהם יחזרו אליכם או להשאיר לנו פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו יישמח ליצור עמכם קשר בהקדם האפשרי.

תנאי קבלה

חשוב לציין כי קורס גישור במשפחה נחשב ללימודים מתקדמים הפונים למגשרים בפועל.

על מועמדים המעוניינים להירשם לתכנית הלימוד להציג תעודת בוגר קורס גישור בסיסי ולהיות בעל ניסיון תעסוקתי של מינימום שנה. כמו כן, על כל מועמד ומועמדת לעבור ראיון קבלה אישי מול נציגי סגל הקורס.

חשוב לציין: ישנם מוסדות לימוד המתנים את ההרשמה בהצגת תעודת תואר ראשון. מומלץ לבדוק זאת באופן פרטני מול המוסד הלימודי הרצוי.

קהל יעד

אם אתם מרגישים שאתם רוצים לקדם את יכולותיכם בתחום הגישור ולגעת בתחומים מאתגרים הדורשים הכשרה פרטנית, הרי שתכנית לימוד זו תתאים לכם במידה רבה.

בין הקהלים הפוקדים את התכנית ניתן למצוא בעלי רקע בתחום החינוך, יועצי זוגיות, משפטנים ועורכי דין, פסיכולוגים ומטפלים, עובדים סוציאליים ועוד.

משך תכנית הלימוד

היקפו של קורס גישור משפחה נע בין 45 ל-60 שעות לימוד אקדמיות בממוצע ומתקיים לרוב בשעות אחר הצהריים.

הקורס מתחלק למפגשים חד שבועיים, כל מפגש בין 3 ל-4 שעות לימוד בממוצע.

לקריאה נוספתתעודות והסמכה

בוגרים שיסיימו את כל לימודיהם בהצלחה, יעברו את הבחינות הנדרשות ויעמדו בדרישות בית הספר המקצועי שבו למדו, יקבלו תעודת בוגר קורס גישור משפחה.

עלות קורס גישור משפחתי

מחירו של קורס גישור במשפחה משתנה בין מוסד למוסד לנע בין 2,500 ל-3,000 ש"ח בממוצע.
 


איפה עובדים מגשרים משפחתיים?

לימודי גישור משפחתי שמים לעצמם למטרה להכשיר מגשרים בפועל על תחום הזוגיות והגירושין. אם אתם מחפשים להעמיק את הבנתכם בתהליכי הגישור ולפתוח לעצמכם דלתות בתחום מאתגר ונדרש, הרי שתכנית לימוד זו תסלול לכם את הדרך.

מי אנחנו?
אנו בפורטל לימודים חרטנו על דגלנו לרכז את כל המידע המקיף על עולם הלימודים במקום אחד. במנוע החיפוש החופשי שלנו תוכלו למצוא מגוון רחב של תכניות לימוד שונות החל מלימודי תעודה, דרך לימודי הנדסאים ועד לתארים אקדמיים.

נשמח לסייע לכם ולספק לכם הכוונה נוספת טלפונית במוקד שלנו הפועל בין השעות 9:00-20:00. מומלץ גם לעקוב אחרינו בדף הפייסבוק שם אנו דואגים לעדכן אודות מגוון תחומי לימוד שונים.

מאחלים לכם המון בהצלחה בתכנית הלימודים
צוות פורטל לימודים


מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס גישור משפחה
יורם כללי
ספיר- המרכז ללימודי המשך וחוץ
המכללה מלמדת ב: שדרות.

המסלול נלמד ב: שדרות.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765