ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס מדריכי תנועה לגיל הרך

הדרכת תנועה לגיל הרך

קורס תנועה לגיל הרך נועד להכשיר אנשי מקצוע שייעודם הוא להזין את הצורך הבסיסי של תינוקות מעבר לאוכל ושינה. כיוון שעיקר התקשורת של תינוקות נעשית בשנויהם הראשונות באמצעות תנועה, הלמידה ולשיטה בגוף יכולה לאפשר לתינוק לתקשר עם סביבתו באופן יותר טוב, לחזק את גופו ואף לעודד את הפעילות המוחית. מהות הקורס היא להכשרי אנשי מקצוע שאת תוצאות עבודתם יראו גם במשך שנים לאחר הטיפול כאשר הילדים ייגדלו לבצע פעילויות גופניות באופן רגוע וקל יותר. עיקר הפעילות בקורס היא התנסויות מעשיות בהם עוברים הסטודנטים הכשרה אודות עידוד תינוקות לבצע תנועות מגוונות בשילוב הקניית ערכי המקצוע והעבודה של התנועה והפעילות הגופנית אשר מתאימים אותה לגיל הרך. מתעניינים ורוצים לדעת עוד? בפורטל לימודים תמצאו את כל המידע אודות הקורס ומוסדות הלימוד החל מתאי הקבלה, דרך תכני הלימוד ועד לאפשרויות התעסוקה לבוגרי הקורס. הנכם מוזמנים להתקשר למוקד ייעוץ הלימודים שלנו ולשוחח עם הצוות המקצועי או להשאיר פרטים ויועצי הלימודים שלנו כבר ייצרו עמכם קשר בשעות הקרובות ויעזרו לכם ליצור קשר עם מוסדות הלימוד. בהצלחה.
תעודת זהות קורס מדריכי תנועה לגיל הרך
תנאי קבלה
  • ראיון אישי
  • מבחן מעשי לבדיקת כישורי תנועה
  • אישור רפואי המעיד על בריאות תקינה 
  • 12 שנות לימוד
משך לימודים
  • כחצי שנה
שכר ממוצע
  • 6,000 – 9,000 ש"ח
תכונות אופי
  • אהבה לילדים
  • סבלנות 
  • רגישות
  • אופטימיות
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס מדריכי תנועה לגיל הרך

מהי תנועה לגיל הרך?

בעבר, עולם הטיפול בתינוקות הסתכם בזה שהעולל צריך לאכול ולישון כמו שצריך. נדמה שמאז ועד היום עברו  הרבה מים בנהר כשתעשיית הגיל הרך חושפת עוד ועוד מימדים בהם ניתן לשפר את חיי התינוקות של כולנו. ייתכן ולאנשים מסויימים נדמה שמדובר בניתול ציני, אך למעשה אותם טיפולים מספקים לתינוקות אפשרות להתפתח ולהבין את סביבתם ולתקשר מהר יותר, מה שישפיע על חייהם גם לאחר שייגדלו לאנשים בוגרים. הטיפולים השונים הקיימים היום מעודדים את מוחו של התינוק להתפתח מהר יותר ולהתמודד עם משימות ומטלות שמחזקות את מבנה גופו ותורמות לכך שבעתיד גוף האדם יהיה חזק יותר כאשר אחד הטיפולים המועדפים ביותר הינו הטיפול בתנועה לתינוקות. טיפול זה תורם לתינוקות הסובלים מקשיים במוטוריקה. ומאפשר להם לנוע ביתר קלות, אך מעבר לכך, הטיפול תורם לבריאות הפיזית של התינוק, מעלה את הביטחון העצמי ואף תורם למוח לשפר בעתיד את יכולות הקריאה שלו. אז מה הפלא שכיום מדובר בטיפול אשר אנשים רבים מעוניינים לעבור אותו יחד עם ילדיהם והדרישה לאנשי מקצוע רק עולה בכל שנה. בשל כך, בשנים האחרונות נפתחים עוד ועוד מוסדות לימוד המכשירים אנשי מקצוע בתחום הטיפול בתנועה לגיל הרך ומכינים אותם לעבודה כמטפלים במתנסים, מטפלים, מעוני יום, קאנטרים וכדומה.

קורס מדריכי תנועה לגיל הרך

קורס מדריכי תנועה לגיל הרך מסמיך את הסטודנטים להניע תינוקות עד ילדים באופן כזה שההתפתחות הגופנית שלהם תיעשה ברמה גבוהה מהממוצע וכך גם תשפיע על ההתפתחות המוחית. כיום ישנם סוגים רבים של פעילויות לילדים כגון: דמיון מודרך, יוגה, משחקייה, יציבה, וכדומה, כאשר מחקרים מדעיים שנעשו לאורך השנים הראו שלפעילות יש תרומה משמעותית לביטחון העצמי של הילדים כבוגרים מה שמשדרג את מעמדם בחברה. במהלך הקורס הסטודנטים לומדים עד כמה הפעילות והגירויים מהווים השפעה חיובית ומשפרים כישורים כגון: כתיבה, קריאה ואף חישובים מתמטיים ומטמיעים בילדים ערכים לחיים בריאים יותר שכוללים פעילות גופנית ותזונה בריאה. הקורס מיועד בדרך כלל לאנשי הוראה וחינוך, מטפלים המגיעים תחומי הקשת הטיפולית ואף לכל מי שמעוניין להיכנס לענף הגיל הרך לראשונה. תוכנית הלימודים של הקורס כוללת פעילות שוטת של הדרכה מעשית בהפעלת התינוקות במגוון דרכים כגון ריקוד, משחק וכדומה בשילוב עם שיעורים עיוניים המופנים ללימוד ההתפתחותי. מטרת הקורס היא להכשיר את הסטודנטים להפעיל את התינוקות והילדים במגוון סוגי אירועים, ללמד טכניקות חינוך לגיל הרך, להקנות ידע והבנה של התפתחות הילדים ולבסוף, הקניית ערכים של סדר ובטיחות.

תכני הלימוד בקורס מדריכי תנועה לגיל הרך

תכנית הלימודים מתוכננת לפי שיעורים עיוניים ותרגולים מעשיים בהם עוסקים בנושאים כגון: לימודי פסיכולוגיה, העשרה מוזיקלית, פרקים בתהפתחות הפעוט, אנטומיה, סיפורי ילדים בתנועה, גישות תיאורטיות שונות, צפייה בגני ילדים, שיפור גמישות, העשרה מוסיקלית פיתוח מיומנויות טיפוליות, פעילויות עם מתקני הג'ימבורי, קינזיולוגיה, הכרות ושימוש עם אביזרים, הכרת הגוף, מרכיבי תנועה בגיל הרך, רכישת כישורים במישור החברתי, קואורדינציה, סיפורי ילדים, יציבה נכונה, פיזיולוגיה, פיתוח מנהיגות, תנועה ומוזיקה, חינוך לתנועה בהנאה, סנסומוטוריקה, יוגה לילדים, שליטה בגוף כמכלול, שיפור היכולות הגופניות, איסוף נתונים על ידי חושים, חינוך לתנועה בהנאה, יכולת שמירה על החוקים, התמודדות עם מוגבלויות, בניית מערך שיעור, קורס מגישי עזרה ראשונה, פציעות ספורט, לימוד משחק ופעילות וכיוצא בזה. תוכניות הלימודים יכולות להשתנות בהתאם למוסדות הלימוד כאשר ישנה הפרדה בלימודים לאוכלוסיות שונות וצרכיהם.

מסלולי לימוד בקורס מדריכי תנועה לגיל הרך

בקורס קיימים מספר מסלולי לימוד שניתן להתמחות בכל אחד ואחד מהם, אשר מכשיר אנשי ונשות מקצוע לעבודה במסגרות בטיחות ואחראיות שונות זו מזו. 
הדרכת תנועה לגיל הרך לגילאי 6-2 – מסלול לימודים זה מכשיר מדריכות ומדריכים במכלול הגילאים של 6-2. בוגרי הקורס יוכלו להשתלב כשכירים בגני ילדים, במעונות יום, במתנ“סים וכמדריכי פעילויות עצמאיים. המסלול שם דגש על לימוד שיטות ההדרכה הקיימות וסיפוק הכלים השימושיים לעבודה וטיפול באמצעות משחקים, אביזרי גירוי תנועתיים, שירים ומוסיקה התואמים להתפתחות הילד.
הדרכת ליווי התפתחותי לגילאי 2-0 – במסלול לימודים זה ירכשו הסטודנטים ידע מעשי ותיאורטי לעבודה במעונות יום וגנים ובהנחיית של קבוצות הורים. המסלול שם דגש על לימודי תרגילים התואמים את שלבי ההתפתחות ובשימוש הולם בעזרים ומוסיקה שמטרתם לגרות את יכולות התנועה של הפעוטות. בנוסף לכך יעברו הסטודנטים הכשרה בתחומי ידע כגון: יוגה להורים ולפעוטות, פלדנקרייז, חשיבות המגע והקשר בין הורה והפעוט וכדומה.
הנחיית הורים בעיסוי תינוקות – מסלול לימודים זה נועד לעסוק בחיזוק הקשר של ההורים והתינוקות במטרה לעודד את אמון התינוק בהורה ולפתח את הבנת איברי הגוף של התינוק. העיסוי אף עוזר לתרום להתפתחות המוטורית והתפתחות המערכת החיסונית במטרה לסייע בבעיות שונות כגון: גזים, עצירות וכאבי בטן.

איפה לומדים קורס מדריכי תנועה לגיל הרך

ענף התפתחות התינוקות עדיין נמצא בחיתוליו ולכן ישנם מספר מוגבל של מוסדות לימוד המכשירים את אנשי המקצוע העתידיים. עם זאת ניתן למצוא סניפים ומוסדות במגוון ערים בארץ, אשר יכולים לשרת את מגוון האוכלוסיות המקשטות את מדינת ישראל. להלן חלק ממוסדות הלימוד המעבירים קורס מדריכי תנועה לגיל הרך:
מכללת אוהלו, בית הספר להכשרת מאמנים – הלימודים מתקיימים בקצרין, כרמיאל, קרית אתא, משגב, נצרת וחיפה.
מ.ט.י גליל מערבי, הדרך שלך להצלחה – הלימודים מתקיימים בחיפה, עכו, מעלות וכפר יאסיף.

מיהו קהל היעד לקורס מדריכי תנועה לגיל הרך

הקורס מיועד למגוון רחב של אנשים המגיעים מעולם החינוך – גננות ומורות, מתחום הטיפול – הרפואה המשלימה, מעסים וכו' ומענף הפסיכולוגיה – יועצי תלמידים, פסיכולוגיפ לנוער וכו'. בנוסף לאנשי המקצוע הקשורים לתחום זה, גם אנשים המגיעים ללא קשר לתחום החינוך והטיפול יכולים להירשם ללימודים.

מהם תנאי הקבלה לקורס מדריכי תנועה לגיל הרך

תנאי הקבלה לקורס אינם נחשבים למחמירים במיוחד, אך כן דורשים מהמועמדים להיות בעלי תכונות ויכולות מסוימות כדי שיוכלו להירשם ללימודים. רוב מוסדות הלימוד דורשים מהמועמדים להיות בעלי תעודת 12 שנות לימוד, להחזיק אישור רפואי שמעיד על בריאות תקינה ולעבור ראיון קבלה בוא תיבדק התאמתם למוסד הרלוונטי בשילוב עם מבחן קבלה בו ייבחנו הכישורים הפיסיים שלהם.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס מדריכי תנועה לגיל הרך


משך הלימודים לקורס מדריכי תנועה לגיל הרך

משך הלימודים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד ובהתאם למסלולי הלימוד עצמם. בממוצע אורך הקורס אורך כחצי שנה, בו לומדים הסטודנטים בין 180 ל-250 שעות לימוד אקדמיות המחולקות ל-40 שיעורים בממוצע הנלמדים במתכונת של שיעורי ערב במהלך השבוע לצד שיעורי בוקר בימי שישי וזאת על מנת לאפשר לאנשים עובדים להירשם לקורס מבלי להפריע ללוחות הזמנים שלהם.

תעודה \ הסמכה מקצועית לבוגרי קורס מדריכי תנועה לגיל הרך

בוגרי הקורס, אשר השלימו את כל המטלות הלימודיות שלהם – במרבית הקורסים מדובר בנוכחות מלאה בשיעורים, ציון משוקלל עובר, ביצוע מטלות הקורס, צפייה בגני ילדים + מילוי דו"חות צפייה – ייזכו לקבל תעודה מקצועית מטעם מוסד הלימודים הרלוונטי אשר מכשיר אותם כאנשי מקצוע מוסמכים.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס מדריכי תנועה לגיל הרך

בוגרי הקורס שעוברים אותו בהצלחה יכולים להשתלב במגוון בתי עסק כגון: מוסדות חינוך הבלתי פורמאלי, מעונים, צהרונים, מתנ"סים, חוגים ופעילויות בבתי ספר המתקיימות לאחר הלימודים.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס מדריכי תנועה לגיל הרך
יורם כללי
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

המסלול נלמד ב: חיפה.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765