ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס CNC

קורס CNC
בכל העולם ובישראל מתכננים ומעצבים, בעזרת טכנולוגיות מחשוב, מוצרים חדשים שונים. תכנון זה נקרא בישראל תב"ם ומהווה מקצוע יצירתי מעניין ומעשיר, אשר מציע את האפשרות לעבוד בתכנון מוצרים עם טכנולוגיות CNC. בשביל להצטרף לתעשייה זו, קם קורס CNC הנועד ללמד את המשתתפים בתוכנת G code, המאפשרת לבוגרי הקורס, להשתלב כעובדי ייצור ותכנון במפעילי כלי חריטה, המכינים שבבי מחשב. מטרתו של הקורס היא להכשיר את  מעבדי השבבים הבאים, להכיר להם את הליך עיבוד עד לשרטוטו על ידי מכונה. בקורס יועברו למשתתפים מידע מקיף על תכנים מגוונים כגון: מבוא עם תורת חומרים, שרטוט ממוחשב תלת מימדי, עבודה בתכנת תיב"ם, תנאי שיבוב, הכרת התהליך וגאומטרית כלי השיבוב, תכנון בחריטה על ידי עבודה מעשית במחרטות ותרגול, תכנון בכרסום ועוד. בנוסף יעברו הסטודנטים הכרה עם תוכנת השרטוט Solid Edge. הלימודים יכללו תרגול מעשי רב ויארך שישה חודשים, בהיקף של 140 שעות שבועיות. בסוף הקורס תוענק לבוגרי הקורס תעודת מומחה מטעם מוסד הלימודים הנבחר.

לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס CNC

קצת מידע על קורס CNC

קצת מידע על קורס CNC

ראשי התיבות של CNC הם: Computer Numerical Control. משמעותם הוא תיאור בקר ממוחשב, אשר מיועד לקבלת קלט בשפת התכנון בעזרת תוכנת מחשב, G-code, הנלמדת בקורס. אנשי המקצוע יוכלו לזהות את הקלט ולהניע את כלי העיבוד השבבי כגון מחרטות ומקדחות. בקר ה-CNC, מבצע את החישובים באמצעות הוראת קוד הנכנס ומייצר את הרכיב הנדרש. היתרון שבשבילו התפתחה השיטה, הוא כדי לפתור בעיה של תנועות שקשה לבצע באופן ידני, ויצירת צורות מיוחדות. הכשרת עובדי העיבוד השבבי, תתבצע לפי מספר שלבים, בהם ילמדו הסטודנטים את תהליכי הייצור השונים מתכנות מוצר ושרטוטו, חריטה וכרסום לתכנות חלק, ועד לשלב הפקת קובץ מכונה לייצור חלק. הסטודנטים בקורס יקבלו את ההכשרה לכוון ולהפעיל מכונת כרסום ממוחשבת, וכן איך להשתמש בכלים כגון: כגון: תכנות תיב"ם, הכרת חומרי גלם וקריאת שרטוטים במכונה. 
 

למה כדאי ללמוד CNC בישראל?

תחום העיצוב השבבי (CNC) בישראל נחשב לגדולים בעולם בתחום היצוא, וישנה דרישה גבוהה מאוד בשוק למתכנתי CNC, המכירים את התוכנות שעוסקות בכך. מכונות אלו נמצאות הן בחברות הייטק והן בפיתוח, אשר יוצרות קשרים בין לאומיים ומגלגלות רווחים ענקיים בכל בשנה. בהמשך לכך, יש מספר סיבות נוספות מדוע קורס CNC הוא קורס מבוקש בקרב רבים: בשוק ישנה עצומה לאנשי תפעול ותחזוק למערכות CNC. בקורס ירכשו הסטודנטים את הידע הנדרש כדי שיוכלו לעבוד בצורה הטובה ביותר. היתרון הנוסף של הקורס זה הוא בכך שאינו נחשב לקורס ארוך, ועם זאת מאפשר לבוגריו למצוא עבודה בתחום הבקר הממוחשב. סיבה אחרונה היא בכך שהקורס מעניין, משלב מערכות ממוחשבות ומגוון מאוד בכל הנוגע לתכנון ועיצוב מערכות.
 

מהם תנאי הקבלה ל- CNC?

תחום ה- CNC נחשב לתחום טכני מאוד, ועל כן ישנה דרישה מינמלית כי המועמדים יציגו רמת השכלה ורקע מקצועי כלשהו בתחום הטכנולוגי או האלקטרוני. בנוסף לכך, לכל מוסד ישנה האופציה להוסיף או להמעיט את תנאי הקבלה, כשרובם אף משתמשים בוועדת קבלה הבוחנת את המועמדים השונים, אילו תעודות נחוצות לצורך הקבלה, והיכן אפשר לצבור את הניסיון הנדרש. המועמדים שיעברו את ועדת קבלה ויתקבלו, יצברו שעות לימודים אקדמיות, אותן יוכלו להשלים בעתיד לטובת תואר ראשון.
 

מה לומדים בקורס CNC?

בקורס CNC ילמדו הסטודנטים אחר תורת המקצוע. הסטודנטים יכירו את המכונות והכלים, את אמצעי הדפינה ואת אפשרויות היצור של המכונה. בכל הנוגע לאפשרויות היצור, הסטודנטים ילמדו אחר התהליכים הטכנולוגיים שדרושים ליצירת המוצר, כיצד לשמור על בטיחותו של המפעיל והמכונה עצמה, ילמדו כיצד לקרוא שרטוט נכון, הכרת תוכנת ה-G קוד וכיצד עורכים עיבוד שבבי קונבנציונאלי. נושאי הלימוד בקורס יהיו: אנגלית טכנית, ציפויים דקים, תורת המקצוע, הבטחת איכות ומדידות, את הבטיחות והגהות לתעשייה, את תורת החומרים – תורת המתכות, קריאת שרטוט, פיקוד ובקרה, CNC מעשי, חיתוך בחוט ושיקוע ונושאים נוספים. כמו כן, נלמדים פרקים העוסקים גם בהכרות עם כלים ותהליכי עבודה. חוץ מאלו, לעוסקים ב-CNC יש גם נגיעה עם מגוון תוכנות הפעלה המיועדות לתחום זה. בשל כך, בקורס יעסקו הסטודנטים גם בלימוד תוכנות כגון SOLIDWORKS ו-SOLIDCAM ועוד. הלימודים יכללו תכנים מעשיים יחד עם העיוניים שיעזרו לסטודנטים לתרגל את השימוש בבקרים במעבדה או במפעל. בוגרי הקורס שיעמדו בכל הדרישות והמבחנים יקבלו תעודת CNC באישור התמ"ת, אשר מקנה אופציות השתלבויות רבות בתעשיות שמשתמשות בטכנולוגיות הללו כגון תעשיות המזון, הרפואה, תעשיות צבאיות ועוד.
 
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים CNC

רשימת קורסי CNC

קורס תפעול כלי מכונת CNC - סטודנטים בקורס זה יקבלו סקירה של ההגדרה ובקרת שליטה ממוחשבות. הנושאים שיעסקו בהם כוללים פעולות מחרטה, הליכי בדיקה ופעילויות תחזוקה. הסטודנטים ילמדו לנתח בעיות תכנית ולנצל פעולות עריכה בסיסיות באמצעות תוכניות G-קוד בקלט הנתונים הידני.

קורס חישוב מתמטי במכונות  - בקורס זה לומדים הסטודנטים להשתמש במושגים מתמטיים כדי לכתוב, לשמור, לאחזר ולהעביר חישובים לתוכניות כלי מכונת CNC. הסטודנטים לומדים לחשב סל"ד, זמן עיבוד, קוטר זווית סליל ועוד. נושאים בקורס כוללים טריגונומטריה זוויתית נכונה, חישובי סינוס, משפט פיתגורס וכו'.

קורס קריאת שרטוטים בסיסי - קורס זה מציג לסטודנטים את הסוגים השונים של שרטוטים, המשמשים בסביבה תעשייתית. הסטודנטים לומדים לזהות סולמות, סמלים, סימונים, סוגי קו, שיטות מידות, תחזיות האורתוגרפי וקיצורים המשמשים שרטוטים תעשייתיים. בסוף הקורס, הסטודנטים ידרשו להיות מסוגלים לפרש שרטוטים ועיצובים.

קורס תכנות חריטה CNC - קורס זה מציע לתלמידים היכרות עם תוכניות CNC עבור מחרטת CNC בשני צירים. תלמידים לומדים לעצב תכנית CNC אשר מנצלת הפיכת פיצוי רדיוס ככלי. הנושאים בקורס כוללים הפחתת שטח תכנית, פקודות קלט נתונים והעברת פקודות.

קורס תוכנת קדיחה ב-CNC - קורס זה מתבסס על הידע שנצבר במהלך תכנות מחרטת CNC, עבור מכונת CNC בשלושה צירים. הנושאים בקורס כוללים פונקציות, מודאלית, ציר המכונה, תיאום מערכות, מבנים תוכניים, פורמטי תכנית, פקודות כנות,  חישוב סל"ד, ומהירות משטח לכלי מחזורים משומרות קידוח שונים. בסוף הקורס, הסטודנטים נדרשים להיות מסוגלים לפרש ולהמיר שרטוטים בסיסיים לפעולת ייצור ספציפית עם תיעוד נוסע וגיליון תכנית.
 

מהם תנאי התעסוקה של עובדי CNC?

תנאי התעסוקה של העובדים יכולים להשתנות בין מפעל אחד לשני, כשבדרך כלל מדובר על משמרות בין משרה מלאה לחלקית. חשוב לציין שמדובר בעבודה אינטנסיבית, אך ישנם הבדלים מהותיים בהיקפי העבודה בין דרגי ההכשרה ובין תכנת CNC לחרט לדוגמא, כשהתכנת פועל לרוב בשטח התוכנה, ואילו החרט עובד עבודה פיזית. החברות המעסיקות בתחום ה-CNC, הן בדרך כלל חברות תעשייתיות גדולות, ופועלות הן בארץ והן בחו"ל. כל חברה מצטיינת בייחודיות שלה, כשישנן חברות המחזיקות רק כמה מכונות בסיסיות לייצור לעומת חברות המתמחות במכניקה עדינה. התעשיות הבולטות בתחום ה-CNC בישראל הן התעשיות הביטחונית, תעשיית הבנייה וגם תעשיית האלקטרוניקה. 
 
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים CNC

כיצד בנוי סדר יומו של טכנאי CNC?

טכנאי מכונות עיבוד שבבי, או טכנאי CNC, מופקד בדרך כלל, עריכת טיפולים שוטפים במתקנים, ותפקידו לענות על תקלות פיזיות ותוכנ, היוצרות בעיה בפס הייצור. משום שמדובר במכונות ומתקנים מתקדמים, החשיבות לתפקודם היא במעלה הראשונה, שכן פגיעה בהם תפגע בכל הרווח הכלכלי של החברה. לכל עובד, לפי תפקידו, יש סדר ותנאי העסקה אשר משתנים לפי הרקע של הבוגרים השונים, הידע והניסיון שלהם. אלה המצוידים גם בתעודות הנדסאי מכונות יוכלו למצוא לעצמם תפקידים יותר גדולים וניהוליים, כמו גם בוגרי תואר ראשון במכטרוניקה אשר יכולים לעסוק בתחום ההנדסה בין תחומי. היום, אפשר לקבל הכשרה בתחום מכטרוניקה עוד בימי התיכון, ובבתי הספר המקצועיים, בתנאי שיש את הציוד הדרוש למעבדות היישומיות של החומר הנלמד.  
 

להלן המוסדות המציעים קורס CNC בפורטל לימודים:

המינהל הטכני, המכללה לטכנאי שירות, ללמוד בשביל לעבוד - הלימודים מתקיימים בראשון לציון וכפר סבא
מלט´´ש - המכללה לטכנולוגיה שימושית - הלימודים מתקיימים בתל אביב, חיפה ירושלים ובאר שבע
מכללת אורנס לניהול, התעודה שלכם בידיים שלנו - הלימודים מתקיימים בחיפה
מכללת מאסטר קולג´ - הלימודים מתקיימים בחיפה
כרמל בטיחות, המכללה לבטיחות בעבודה והכשרה מקצועית - הלימודים מתקיימים בחיפה
ביה"ס הארצי להנדסאים - הלימודים מתקיימים בחיפה
MBC - המכללה לטכנולוגיה ומדעים - הלימודים מתקיימים בחצור הגלילית
המכללה הטכנולוגית תל חי - היחידה ללימודי חוץ - הלימודים מתקיימים בקרית שמונה
מכללת ארז - מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת - הלימודים מתקיימים בשלומי
מכללת מומנתקן - בטיחות, איכות וטכנולוגיה - הלימודים מתקיימים בראשון לציון
מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס CNC
היחידה ללימודי חוץ - קורסים והכשרות
המכללה הטכנולוגית תל חי - היחידה ללימודי חוץ
היחידה ללימודי חוץ - קורסים והכשרות
המכללה מלמדת ב: קרית שמונה.

קריירה במקצועות המבוקשים
MBC - המכללה לטכנולוגיה ומדעים בחצור הגלילית
קריירה במקצועות המבוקשים
המכללה מלמדת ב: חצור הגלילית.

המסלול נלמד ב: חצור הגלילית.
המכללה לטכנאי שירות, ללמוד בשביל לעבוד.
המינהל הטכני
המכללה לטכנאי שירות, ללמוד בשביל לעבוד.
המכללה מלמדת ב: כפר סבא, ראשון לציון.

המסלול נלמד ב: כפר סבא, ראשון לציון.

מידע על
המכללה

מידע על המסלול

15 מסלולים

מפת הגעה

14 סרטוני וידאו

4 ממליצים
מכללה להכשרה מקצועית בחיפה והקריות, הלימודים נערכים בערב בלבד
המכללה הרב תחומית
מכללה להכשרה מקצועית בחיפה והקריות, הלימודים נערכים בערב בלבד
המכללה מלמדת ב: חיפה, קרית ביאליק.

המסלול נלמד ב: חיפה, קרית ביאליק.
יורם כללי
התעודה שלכם בידיים שלנו
מכללת אורנס לניהול חיפה
התעודה שלכם בידיים שלנו
המכללה מלמדת ב: חיפה.

המסלול נלמד ב: חיפה.
מכללת ארז - מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת
מכללת ארז בשלומי (צפון)
מכללת ארז - מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת
המכללה מלמדת ב: שלומי.

המסלול נלמד ב: שלומי.
מכללת מאסטר קולג´
המכללה מלמדת ב: חיפה.

המסלול נלמד ב: חיפה.
בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה
מכללת עתיד
בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה
המכללה מלמדת ב: אום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765