ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס ייעוץ ארגוני

לימודי קורס ייעוץ ארגוני

קורס ייעוץ ארגוני הינו קורס המכשיר אנשי מקצוע שמטרתם לבחון עסקים, חברות וארגונים במטרה לשפר ולייעל את אופן העבודה. במהלך הקורס מקבלים המשתתפים הכשרה בייעוץ לארגון כיחידה גלובלית אחת, החל מרמת הצוות ועד לרמת העובד הבודד. תלמידי הקורס לומדים לבצע בדיקות נתונים עונתיות ושנתייות של חברות בשוק, וללמוד לנתח את נקודות החוזק והחושלה של הארגון ביחס לצרכי הפיתוח הארגוני. תחום הייעוץ הארגוני נחשב לתחום אילי בכל הקשור לניהול ארגוניים עסקיים ולכן, המקצועיות בהכשרה היא בעלת חשיבות רבה ברמה כזו שגם המועמדים לקורס נבחרים בקפידה רבה ונדרשים להיות בעלי תואר שני לכל הפחות, כדי להראות ניסיון חיים מעשי מוכח. במידה ואתם מתעניינים בקריירה כיועצים ארגוניים, אתם תכולו לקבל את כל המידע אודות הקורס המקצועי בפורטל לימודים. בפורטל לימודים תקבלו את כל המידע אודות הקורס ומוסדות הלימוד החל מתנאי הקבלה, דרך תכני הלימוד ועד לאפשרויות התעסוקה לבוגרי הקורס. הנכם מוזמנים להתקשר למוקד הטלפון, או להשאיר את הפרטים שלכם בטפסי צור הקשר ולסמן את מוסדות הלימוד הרלוונטים עבורכם, לצורך קבלת ייעוץ ראשוני חינם. בהצלחה.
תעודת זהות קורס ייעוץ ארגוני
תנאי קבלה
 • תואר שני באחד מההתחומים המנהלתיים הנ"ל: ניהול משאבי אנוש, מאמנים אישיים, מנחי קבוצות, יועצים וכד'.
 • ראיון אישי
 • מבחן קבלה
משך לימודים
 • בין שנה לשנה וחצי בתוכנית לימודים של 350 עד 460 שעות לימוד אקדמיות.
שכר ממוצע
 • בעלי ניסיון 0 עד 5 שנים: 5 עד 8 אלף ש"ח
 • בעלי ניסיון 5 עד 10 שנים: 8 עד 17 אלף ש"ח
 • בעלי ניסיון 10 עד 30 שנה: 50 אלף ש"ח בממוצע
תכונות אופי
 • מקצועיות
 • ניהול
 • אחריות
 • עצמאיות
 • יכולת שיווק אישית
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס ייעוץ ארגוני

קצת מידע על תפקידו של היועץ הארגוני

עולם העסקים המודרני הינו עולם תחרותי מעין כמוהו. היום בזכות האינטרנט, עסקים חדשים קמים ונופלים, אקזיטים צצים מעבר לכל פינה וציבור הלקוחות משנה את העדפותיו אל מול כל מוצר חדש המצליח להיות יותר נוצץ וטרנדי מהשני. לצד כל זאת מנכ"לים ובעלי חברות רבים, מנסים לאמוד את ההצלחה האפשרית של כל מהלך חדש או כיוון שאליו החברה לצעוד אליו ובמקרים רבים בוחרים להעסיק באופן זמני יועץ ארגוני שמטרתו היא לבחון את אירוגנה במטרה לשפר ולייעל את העבודה. תפקידו של היועץ הארגוני הוא לחקור ולבדוק מהם המאפיינים החלשים שבהם יש לבצע שיפורים, חיזוקים או פיטורין במטרה לחתוך מהשומן העודף, ולזהות את המאפיינים החזקים המספקים לחברה את הרווחים הגדולים ביותר במטרה לחזק אותם או להעתיק את שיטת העבודה הזו אל המחלקות החלשות יותר. מדובר באנשי מקצוע מיומנים ומנוסים בתחומם ולכן מדובר בדרך באנשי מקצוע בעלי תואר שני וניסיון תעסוקתי עשיר שבעזרתו הם יכולים להכשיר וללמד את נציגי החברה איתה הם משתפים פעולה כיצד לשפר ולייעל את אופן העבודה. אחת הדוגמאות הבולטות לעבודתו של היועץ הארגוני הוא בנושא יחסי האנוש, כאשר ההנהלה מבקשת לבצע שינויים במבנה התפקידים בארגון וקיים חשש שמא השינוי יוביל לקשיים ובעיו מנטליות בקרב העובדים. מטרתו של היועץ במקרה זה הוא לבחון את אפשרויות התגובה של העובדים לשינוי וכיצד להתכונן אליהם.

קורס יועץ ארגוני

קורס ייעוץ ארגוני הוקם במטרה לחזק מערכות ניהוליות עסקיות. הלימודים בקורס זה שואפים להכשיר את הסטודנטים ללמוד אסטרטגיות עסקיות, לשפר מערכי כוח אדם, לייעל מערכות פיננסיות ולהעניק להם את הכלים והמיומנויות הנדרשים להם לצורך ניהול הארגון במטרה להוביל להוצאות מינמאליות לצד רווחים מקסימליים ושיפור יעילות העבודה. בשל כך מדובר בהכשרה מורכבת וקשה אשר מספקת לסטודנטים מידע נרחב במגוון נושאים הקשורים לניהול ארגונים גדולים כגון מנהל עסקים, תאוריות עסקיות בניית מודולי עבודה, אימוץ גישות עסקיות שונות ועוד. הלימודים יכינו את הסטודנטים לסייע לארגונים במטרה להגיע לחזון העסקי ולכן יבהרו תהליכים מרכזיים שנעשים בכל ארגון לצורך הקניית כלים מקצועיים לתכנון ואבחון ארגוני, כך שיוכלו להתערב מהפרט הקטן ביותר ועד לרמה המערכתית הכוללת. בשל כך, קהל היעד הרלוונטי לקורס הינם אנשי מקצועי מיומנים בתהליכים מנהלתיים ובעלי תואר שני בתחומים כגון משפטים, כלכלה, מנהל עסקים, פסיכולוגיה, חינוך ועוד.

תכני הלימוד בקורס ייעוץ ארגוני

תוכנית הלימודים בקורס נבנית במטרה לספק לסטודנטים את כל הכלים על מנת שיוכלו לנתח הליכים ארגוניים ולייעץ לבעלי תפקידים בכל הנוגעה להבראה, חזון הארגון, הכנת תוכנית עבודה הניתנת ליישום ופיקוח נכון על העבודה. במסגרת הלימודים, הסטודנטים לומדים לבנות תוכניות עבודה לפי מטרות, כגון אפקטיביות, שיפור יחסי האנוש, חיזוק הקשר בין העובדים למקום העבודה והחדרת יעדים. לצורך זה עוסקים הסטודנטים בנושאי לימוד כגון: ניהול, התגבשות של פרופסיה, התנהגות ארגונית, תרומה של תיאוריות שונות לגיבוש הידע, תיאוריות ארגוניות, סוגי ארגונים שונים, מיגזרים שונים, ניהול משאבי אנוש, גישות עסקיות, דרכי אבחון וכתיבת דוח ארגוני, ייעוץ אישי למנהלים, על התרומה של הפסיכואנליזה לשדה הייעוץ, אתיקה בליווי מנהלים, דרכי התערבות כלליים ופרטניים בארגון, תהליכים קבוצתיים: בין "כאן ועכשיו" ל"שם ואז", פוליטיקה ארגונית, מודלים עסקיים, מתן ביקורת בונה, התחדשות ארגונית, תהליכים אסטרטגיים וייעוץ ארגוני, עריכת ראיונות לאבחון, הובלת אסטרטגיה, הגשת ייעוץ, קבלת פידבק, בניהול משא ומתן, קידום תהליכי למידה בארגון, ניתוח מצבים ומקרים, פיתוח מנהיגות, ייעוץ לצוותים בארגון, בהובלת תהליכים.

איפה לומדים קורס ייעוץ ארגוני

קורס ייעוץ ארגוני נחשב לקורס מובחר, מקפיד ונוקשה בהכשרת אנשי מקצוע. הדבר הוביל לכך שאנשי המקצוע הופכים למבוקשים במיוחד בשוק העבודה על ידי מעסיקים רבים המחפשים את הדבר הנוסף באמצעותו יוכלו לפתח את העסק ולהעביר אותו לשלב הבא. כיום ישנם מספר מוסדות לימוד ברחבי הארץ אשר פתחו קורסים להכשרת אנשי מקצוע מעכו באזור הצפון ועד לבאר שבע באזור הדרום. להלן מגוון מוסדות הלימוד המעבירים קורס ייעוץ ארגוני:
מכללת גישות, הנחייה ומדעי ההתנהגות - הלימודים מתקיימים ברחובות, אשדוד, אשקלון, רמת אפעל, רעננה, מודיעין, ירושלים וחיפה.
המכללה האקדמית גליל מערבי - הלימודים מתקיימים בעכו.
המרכז להשתלמויות בר אילן, כי השמיים הם הגבול - הלימודים מתקיימים ברמת גן.
אוניברסיטת בן גוריון בנגב, המרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ - הלימודים מתקיימים בבאר שבע.

קהל יעד לקורס ייעוץ ארגוני

כאמור, קורס ייעוץ ארגוני פונה לקהל יעד של אנשי מקצוע בעלי ניסיון תעסוקתי עשיר אשר התמודדו עם הלחץ והמעמסה הנפשית שמנהלים בכירים נדרשים להתמודד עימה. מדובר באנשי מקצוע הנדרשים להתמודד עם החלטות הרות גורל לחברות, עסקים וארגונים ולכן קהל היעד של הקורס פונה לאנשי מקצוע כגון סמנכ"לים מנהליע הדרכ, מנהלי משאבי אנוש ועוד בעלי ניסיון תעסוקתי עשיר, או בעלי תואר שני במקצועות ניהוליים כגון מנהל עסקים, כלכלה, חינוך, פסיכולוגיה, משפטים ועוד. קהל יעד נוסף הם גם מנכ"לים ובעלי עסקים וחברות המעוניינים לפתח את ראייתם בעצמם במטרה להעביר את הידע שצברו לאחר מכן לעסק בו הם עובדים/מחזיקים.

תנאי קבלה לקורס ייעוץ ארגוני

הפנייה לקהל היעד לקורס הינה גם למעשה תנאי הקבלה לקורס עצמו. המועמדים השונים נדרשים להיות בעלי תואר שני במקצוע ניהולי ואף להיות בעלי ניסיון תעסוקתי על מנת להתקבל ללימודים לקורס ייעוץ ארגוני. ישנם מוסדות אשר מעבר לדרישות הכתובות יידרשו מהמועמדים גם לעברו ראיון \ מבחן קבלה בוא ייבדקו את מידת התאמתם של המועמדים השונים למוסד הלימודים הרלוונטי ובמטרה לוודא כי מדובר באדם בעל ניסיון תעסוקתי המתאים לקורס ולהכשרה.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס ייעוץ ארגוני


משך הלימודים לקורס ייעוץ ארגוני

לימודי הקורס מתפרשים על גבי שנה עד שנה וחצי בהם לומדים הסטודנטים במשך 300 ועד 460 שעות לימוד אקדמיות המתחלקות לשיעורים עיוניים וסדנאות מעשיות. השיעורים העיוניים מהווים החלק המרכזי בקורס ואורכים כ-300 שעות בממוצע בהם עוסקים בתיאוריות ולמידת גישות העסקים הקיימות בעולם. הסדנאות המעשיות לעומת זאת, אורכות בין 50 ל-150 שעות לימוד בהם מקבלים הסטודנטים את ההכשרה המעשית בהדרכות קבוצתיות.

תעודה \ הסמכה מקצועית לבוגרי קורס ייעוץ ארגוני

הבוגרים שיעמדו בכל דרישות הקורס – נוכחות ב-80 אחוזים מהשיעורים, הגשת מטלות שוטפות ומטלות פרויקט, יצירת קשר עם ארגון כלשהו והגשת עבודה מסכמת, ייזכו לקבל תעודה מקצועית מטעם מוסד הלימודים בו למדו המאושר על ידי משרד החינוך. כמו-כן חשוב לשים לב האם מוסד הלימודים מוכר על ידי איפ"א – האיגוד הישראלי לפיתוח ארגוני, שכן סיום קורס מטעם מוסד שכזה משפר את הסיכויים למציאת עבודה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס ייעוץ ארגוני

לבוגרי הקורס ישנם מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, שכן ישנם מוסדות, חברות וארגונים רבים המחפשים היום את היתרון שייתן להם עדיפות בשוק על פני מתחריהם ולכן מחפשים אחר אנשי מקצוע איכותיים אשר יוכלו להכווין אותם אל עבר שדרוג החברה. רוב בוגרי הקורס מתחילים את ניסיונם התעסוקתי בייעוץ לחברות עסקיות קטנות הן במגזר הפרטי או הציבורי ועם השנים והניסיון, עוברים לייעוץ בחברות וארגונים גדולים יותר. בוגרי הקורס אף עובדים לעיתים כמדריכי קבוצות המחזקים את הקשר של העובדים ומאמנים אישיים עבור מנהלים ובעלי תפקידים במשרות רמות דרג במטרה לחזק את תכונות המנהיגות הקיימות בהם וזיהוי אפיקים עתידיים שיועילו לחברה.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס ייעוץ ארגוני
יורם כללי
מכללת גישות לניהול, הנחייה ומדעי ההתנהגות
מכללת גישות
מכללת גישות לניהול, הנחייה ומדעי ההתנהגות
המכללה מלמדת ב: אשדוד, אשקלון, באר שבע, חיפה, ירושלים, מודיעין, מעלות, נצרת, רחובות, רמת אפעל, רמת גן, רעננה, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אשדוד, אשקלון, באר שבע, חיפה, ירושלים, מודיעין, מעלות, נצרת, רחובות, רמת אפעל, רמת גן, רעננה, תל אביב.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765