ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס ייעוץ פנסיוני

קורס ייעוץ פנסיוני

רמת החיים שעלתה בשנים בחצי המאה האחרונה הובילה לכך שפנסיונרים וגמלאים זוכים ליהנות מתקופה ארוכה יותר שבה הם לא נדרשים לעבוד וליהנות מתשלומי הפנסייה ממשלתיים שהם העבירו במשכורות שלהם מדי חודש. אך לעיתים קרובות אנו מתוודעים כי התשלומים המוכרים אינם מספיקים לגימלאים עצמם כאשר הם מבקשים להשתמש בהם וכעת הם מעוניינים להתייעץ באנשי מקצוע על מנת למצוא את תיקי ההשקעות הטובים ביותר עבורם ועבור העתיד שלהם. לשם כך קיימים אנשי מקצוע שתפקידם לייעץ ולהכווין את לקוחותיהם בענף הביטוח והפנסיה שרובינו איננו מכירים. במהלך הלימודים הסטודנט7ים לומדים כיצד להתנהל בשוק, מהם התיקים המוזלים והרווחיים ביותר וכיצד להתאים לכל אדם את הפנסיה שלו לפי אורח חייו. התעניינתם בלימוד ייעוץ השקעות? בפורטל לימודים תוכלו למצוא את כל המידע אודות הקורס המחל מתנאי קבלה, דרך תוכניות הלימוד ועד למוסדות הלימוד עצמם. אתם מוזמנים להשאיר את הפרטים שלכם בטפסי צור הקשר ולסמן את המוסדות הרלוונטים עבורכם, או להתקשר למוקד הטלפון שלנו לקבלת ייעוץ ראשוני חינם.

לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס ייעוץ פנסיוני

קורס ייעוץ פנסיוני - טיפים, מידע ופרטים על מוסדות הלימוד

ייעוץ פנסיוני

העלייה ברמת החיים הובילה את הציבור והממשלות לשנות את אורח חייהם והתנהגותם עם השנים, כאשר אחת ההחלטות הבולטות ביותר הייתה גיל הפרישה משוק התעסוקה. על פי החוק בישראל, כל גבר או אישה יכולים ליהנות מגיל פרישה (שנקבע על פי חוק) בו הוא יכול להתחיל וליהנות מפריסה מדורגת של כספי פנסייה אותם הוא נדרש היה להפריש מהמשכורות שלו במהלך השנים. מכאן ואילך השאלה שאנשים רבים שואלים את עצמם היא כיצד משקיעים בפנסיה בצורה בטוחה ומי באמת מנהל את הכספים הללו, שכן כל יום אנחנו שומעים על עוד ועוד אנשים שמתקשים עם פנסיה שלא מספיקה להם. לשם כך קיימים יועצים פנסיונים שתפקידם הוא לייעץ לכל מי שמעוניין כיצד לנהל את תיקי הפנסייה שלו באופן ייזום במטרה למצוא תיקים זולים יותר שיפרישו לחשבונו סכומים גבוהים יותר בעתיד. לייעוץ ברמה גבוהה ישנה חשיבות רבה, שכן מדובר בהשקעה ארוכת טווח שתפקידה להבטיח את קיומם ועתידם הפיננסי של המבוטחים כאשר הם יוצאים לגמלאות ובגילם המבוגר ישנה חשיבות לכסף עבור תרופות וכדומה. היועצים הפנסיונים  אמונים על סגירת חוזים, מתן מידע למבוטחים, מעקב אחרי תיקי הלקוחות וליווי מתמיד של המבוטחים. ההערכות המומחים מדווחים כי כל הענף כולל 500 מיליארד שקלים(!) שמנוהלים באמצעות גופים, חברות ביטוח, בתי השקעות, בנקים, סוכנויות ביטוח ועוד ועל מנת לשלוט בתחום הפנסיה בצורה טובה, יש צורך בהכשרה איכותית ורחבה שניתנת לכל המעוניינים ב קורס ייעוץ פנסיוני.

לימודי ייעוץ פנסיוני

שנת 2008 הייתה שנת מפנה בענף הפנסיה והביטוח כאשר חלה חובה חדשה על הפרשת כספים מצד המעסיקים והעובדים לקופות הגמל, קרנות הפנסיה, או ביטוחי המנהלים במטרתם להבטיח כי לעובדים ולשאיריו החוקיים, תיהיה הכנסה גם במקרים בהם העובדים נאלצים להפסיק את עבודתם, בין אם בשל ההגעה לגילאי הפרישה, נכות, או מוות. הדבר נעשה כדי למנוע מהעובדים להסתמך על קצבאות ממשלתיות מטעם הביטוח הלאומי בלבד, שנחשבות לקצבאות זעומות. השינויים הללו ועוד הם רק חלק מהתכנים שהסטודנטים בקורס ייעוץ פנסיוני נדרשים ללמוד על מנת שיוכלו להפוך לאנשי מקצוע מיומנים ומהימנים, עם ידע רחב בכל הקשור לקופות הגמל, ביטוחי הפנסיה של כולנו, ביטוחי מנהלים ועוד. במהלך הקורס הסטודנטים יעברו הסמכה על מנת שיוכלו ויהיו מורשים ברישיון לספק ייעוץ ולהתאים לכל מתעניין תוכניות פנסיה וביטוחיות מתאימות.
 

תוכנית הלימוד בקורס ייעוץ פנסיוני

תוכנית הלימודים לקורס ייעוץ פנסיוני מציעה לסטודנטים מגוון רחב של שיעורים עיוניים וסדנאות מעשיות שיכשירו אותם כמומחי פנסיה, שמסוגלים להעניק ייעוץ איכותי ללקוחות שלהם. התכנים הנלמדים במהלך הקורס  אף כוללים קורסי יסוד שנלמדים במהלך לימודי תואר ראשון ואף יספקו ללומדים פטור מללמוד את הקורסים הללו שוב במידה וירצו להשלים את לימודי התואר. בין נושאי הלימוד שילמדו המשתתפים ניתן למצוא: כלכלה, חשבונאות פיננסית, מימון, סטטיסטיקה, הכרות עם נושאי ביטוחי הפנסיה השונים, הכרות עם יסודות הביטוח, הכרות עם ניירות ערך, מיסוי, חוקים סוציאליים, עקרונות הביטוח, תעריף סיכון וחישוב ביטוח, הפיקוח על הביטוח, יסודות מתמטיים, תפקידו וחשיבותו של האקטואר בקרב המבטחים, מוסדות הביטוח, תכנון פנסיוני, מושגי חקיקה אזרחית, דיני הביטוח, סוגי ביטוחים, סטטיסטיקה, מתמטיקה, ביטוח חיים, חוק הסכמים קיבוציים, ביטוח בריאות, חשבונאות, דיני עבודה, חוק הגנת השכר, ביטוח לאומי, פוליסות ועוד. במהלך הקורס הסטודנטים יידרשו לעבור 6 מבחני חובה, על מנת שיוכלו לקבל את הסמכת משרד האוצר והרשות לניירות ערך.

 

איפה לומדים קורס ייעוץ פנסיוני? 

קורס זה נלמד בעיקר במכללות פרטיות ברחבי הארץ ומיועד לאנשים המגיעים ללא רקע בתחום ואף לאנשי מקצוע מענפי הביטוח, הבנקאות, בתי השקעות שמעוניינים להרחיב את ההכשרה שלהם. להלן מגוון מוסדות הלימודים המציעים את לימודי הקורס ייעוץ פנסיוני ברחבי הארץ: BDO האקדמיה לפיננסים - בוא לבנות קריירה בשוק ההון ובביטוח - הלימודים מתקיימים בת"א.
המכללה לפיננסים וביטוח - הלימודים מתקיימים בתל אביב, חיפה, ירושלים ובאר שבע.
מכללת מיטב דש - הקריירה שלך מתחילה פה - הלימודים מתקיימים בתל אביב, חיפה, ירושלים וכנרת.
המכללה המשותפת - מרוויחים קריירה - הלימודים מתקיימים בנתניה, מפרץ חיפה, חדרה וסכנין.
לימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן - הלימודים מתקיימים בכנרת.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים ייעוץ פנסיוני


קהל יעד לקורס ייעוץ פנסיוני

כאמור לימודי ייעוץ פנסיוני מתאימים למגוון רחב של מועמדים, אשר מתחיל ממועמדים העובדים בבנקים ומתוכננים לעבור לתפקידי ייעוץ פנסיוני במסגרת העבודה בבנק, למועמדים העובדים בסוכנויות ביטוח ומעוניינים להתקדם מקצועית לתפקיד בכיר. הלימודים אף מתאימים למועמדים המגיעים לאחר סיום לימוד תואר בתחומים הפיננסיים כגון כלכלה, מנהל עסקים ועוד, אשר מעוניינים להגדיל את הסיכויים שלהם למצוא משרות נחשקות. לבסוף, הקורס אף מתאים גם למועמדים המגיעים ללא ניסיון מעשי ועושים את צעדיהם הראשונים בתחום הייעוץ הפנסיוני.

תנאי קבלה לקורס ייעוץ פנסיוני

כיוון שמדובר בקורס אשר עלול לשנות את חיי הלקוחות ומדובר בסכומים גבוהים במיוחד, לקורס ייעוץ פנסיוני ישנם תנאי קבלה מחייבים במיוחד. המועמדים הניגשים למוסדות הלימודים נדרשים להיות בעלי עבר פלילי נקוי, כאשר חלק מהמוסדות אף דורשים תעודת יושר מהמשטרה. כמו כן, המועמדים נדרשים להיות בעלי תעודת 12 שנות לימוד לפחות כאשר חלקם אף דורשים תעודת בגרות מלאה ותנאי נוסף הוא שהמועמדים חייבים להיות בני 18 ומעלה. בנוסף לכך, ישנם מוסדות לימוד שיידרשו כי המועמדים יהיו בעלי רקע קודם מהתחום הפנסיוני, או לעבור ראיון \ מבחן קבלה עם ראשי תוכנית הלימודים על מנת שיוכלו לבדוק את מידת ההתאמה שלהם למוסד הלימוד. לבסוף קיימת דרישה שהיא אינה בגדר חובה, לידיעת השפה האנגלית, כיוון שמירב המושגים מגיעים מהשפה האנגלית וסטודנטים ללא ידע טוב בשפה זו עלולים להתקשות במהלך הלימודים.

משך הלימודים לקורס ייעוץ פנסיוני

משך הלימודים לקורס ייעוץ פנסיוני יכול להשתנות בין הקורסים והמסלולים השונים שמוצגים בכל מוסד, כמו גם אם מדובר בקורס לאנשים עם רקע בתחום הפיננסי או אדם ללא רקע. לקורס המותאם לאנשים ללא רקע פנסיוני קודם, הקורס נפרש בין 500 ל-600 שעות לימוד אקדמיות, יתארכו עד כשנה וחצי, כאשר ימי הלימוד יחולקו לשני ימים בשבוע כשלעיתים בימי שישי. ישנם עוד קורסים מזורזים של 60 שעות אקדמיות, וקורסים בני 200 שעות אקדמיות.

תעודה \ הסמכה מקצועית

בוגרי קורס ייעוץ פנסיוני שהשלימו את כל החובות שלהם ועברו את ששת מבחני ההסמכה, יקבלו את תעדוה המקצועית מטעם המוסד בו למדו. על מנת שיוכלו לקבל את הרישיון המסמיך אותם כיועצים פנסיונים מטעם הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר עליהם גם לעבור תקופת התמחות של חצי שנה.

לימודי המשך לבוגרי קורס ייעוץ פנסיוני

בוגרי הקורס שיהיו מעוניינים להמשיך את לימודיהם ולהוסיף עוד מיומנויות מקצועיות יכולים להירשם ללימודי כלכלה, שוק ההון ועוד, לצבור ידע נוסף בתחומי הכלכלה המודרנית על מנת שיוכלו לספק ללקוחות שלהם את הייעוץ המקצועי ביותר. תחומי לימוד נוספים שיכולים להתאים לבוגרי הקורס הם ניהול תיקי השקעות וקורס סוכני ביטוח.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס ייעוץ פנסיוני

בוגרי הקורס יכולים למצוא תעסוקה אצל חברות ביטוח, בבנקים שגם שם יש שירות ייעוץ פנסיוני. כמו כן הם יוכלו אף לשווק מטעם חברות ובנקים את פוליסות הפנסיה המגוונות במשק. בנוסף לכך, בוגרי הקורס יכולים לפנות לאפיקים עצמאיים ולהציע שירותים של ייעוץ פנסיוני ללקוחות בטווחי גילאים מגוונים.
מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס ייעוץ פנסיוני
בוא לבנות קריירה בשוק ההון ובביטוח
BDO האקדמיה לפיננסים
בוא לבנות קריירה בשוק ההון ובביטוח
המכללה מלמדת ב: תל אביב.

המסלול נלמד ב: תל אביב.

מידע על
המכללה

מידע על המסלול

52 מסלולים

מפת הגעה

21 סרטוני וידאו

3 ממליצים
מקצועיות פיננסית
אורין שפלטר
מקצועיות פיננסית
המכללה מלמדת ב: אשדוד, בני ברק, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אשדוד, בני ברק, תל אביב.
מקצועיות פיננסית
אורין שפלטר - שלוחת חיפה והצפון
מקצועיות פיננסית
המכללה מלמדת ב: חיפה, כרמיאל.

המסלול נלמד ב: חיפה, כרמיאל.
יורם כללי
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765