ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי

קורס ההכנה לפסיכומטרי הינו אחד הקורסים המפורסמים ביותר בישראל. אין אדם שלא התבלט עם עצמו האם כדאי לו או לא לגשת לבחינה ולשם כך גם לעבור את קורס ההכנה לפסיכומטרי. הקורס נועד להכין את המשתתפים לבחינה הגורלית, אשר קובעת לאילו מקצועות ואוניברסיטאות יוכלו לגשת, על ידי הדרכת הסטודנטים לדרכי הפיתרון המהירים ביותר, חזרה על מבחני עבר, כיצד לשפר את יכולות השינון ועוד. משום שמדובר בבחינה כלל ארצית גם המוסדות את מציעים את קורס ההכנה פרוסים ברחבי הארץ וקיימים מאילת בדרום ועד קריית שמונה בצפון כשהמחירים לקורס נעים מ-400 ש"ח לבעלי מלגות מטעם צה"ל ועד לקורסים שעולים 7,000 ש"ח, לפי רמת ההדרכה ומספר השיעורים שהקורס מציע. כאן בפורטל לימודים ריכזנו עבורכם את כל המידע אודות קורסי ההכנה לבחינה, החל מקהל היעד, דרך מסלולי הלימוד ועד למוסדות המלמדים את הקורס, מרכיבי הבחינה ועוד. אתם מוזמנים להשאיר את הפרטים שלכם בטפסי "צור קשר" וצוות הייעוץ של פורטל לימודים יצור עמכם קשר בשעות הקרובות. כמו-כן תוכלו גם להתקשר למוקד הטלפון של הפורטל לקבלת ייעוץ ראשוני חינם.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס פסיכומטרי

קצת מידע על קורס פסיכומטרי

מהי בחינת הפסיכומטרי?

בחינת הפסיכומטרי החלה לפעול בישראל משנת 1981. בחינת הפסיכומטרי היא מבחן שחולק לשמונה שאלונים אמריקאים, אשר קצובים בזמן ועוסקים בשלושה נושאים: אנגלית, חשבון ועברית. המבחן נועד לחלק את הנבחנים למגוון המקצועות הפוטנציאליים שלהם לפי ציון הבחינה (שנעה בין 200 ל-800) אשר מכוונת להציג את יכולות הריכוז של הנבחןאל מול הקושי הקיים בכל תחום לימודי. המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) היא זו שקובעת את פרקי הבחינה הפסיכומטרית וכחלק מבבחינה ישנם שני פרקי פיילוט מתוך שמונת הפרקים אשר ציונם בבחינה לא ייחשב.

תוכן הבחינה הפסיכומטרית

כאמור, מטרת הבחינה הפסיכומטרית היא זיהוי המועמדים המתאימים למסלולי התארים הראשונים השונים כשהאקדמיה מייחסת לבחינה כלי ניבוי היעיד על מידת ההצלחה האפשרית, אליה יכולים להגיע המועמדים השונים במסגרת לימודי התואר. במסגרת הבחינה נדרשים המשתתפים להציג יכולות במגוון אספקטים: יכולות אנליטיות, רמת השפה השגורה בפיו בעברית ובאנגלית, זריזות, טכניקות, לוגיקה, יכולת הבעה בכתב, התמודדות תחת תנאי לחץ ועוד. 

מהו קורס ההכנה לפסיכומטרי?

קורס הבחינה לפסיכומטרי הינו קורס אשר נועד כשמו להכין את הנבחנים לבחינה העתידית, על ידי אימון אינטנסיבי, חזרות על מבחני עבר ושיפור רמת השינון והריכוז, על מנת שיוכלו להתמודד עם דרישות הבחינה. אנשים רבים מתלבטים אם משתלם להם לעבור את ההדרכה , אך כדי באמת לענות על השאלה הזו יש לבחון שני שאלות עיקריות.  השאלה הראשונה היא האם הנבחן הוא בעל משמעת עצמית גבוהה? והשאלה השנייה  היא האם הנבחן הוא בעל חשיבה אנליטית ברמה גבוהה? קורס ההכנה לפסיכומטרי מעניק למשתתפים סביבת לימודים תומכת במהלכה הם מקבלים חוברות הכנה, שיעורי בית, ותכנית לימודית אשר מעמיקה באופן הדרגתי. בנוסף לכך, המשתתפים לומדים מספר טכניקות ושיטות לימוד כיצד ניתן לזהות ולהערים על השאלות על מנת שניתן יהיה להגיע לפתרון הטוב ביותר בעזרת שאלוני לוגיקה בשאלון העברית, פתרון מהיר ותבניתי בשאלות מתמטיות ומציאת משפטים מקבילים בשפה האנגלית.

האם חייב ללמוד באמצעות קורס?

קורס פסיכומטרי הוא לא מסלול חובה למי שמעוניין לגשת לבחינה הפסיכומטרית וכל אדם מוזמן ללמוד לבדו במידה והוא מסוגל לכך, אך כדאי לדעת שבישראל אחוז האנשים הלומדים לבדם לבחינה הוא נמוך מאוד על גבול האפסי. הקורס נועד לאנשים אשר מתקשים ליצור לעצמם מסגרת לימודים ולספק להם את הכלים להתכונן לבחינה כראוי כשבמסגרת הקורס מקבלים המשתתפים חומר מקיף וחוברות תרגול כמו גם סימולציות המדמות את הבחינה הסופית. 

למי מתאים ללמוד לבד?

כאמור, מספר האנשים הבוחרים ללמוד לבד לבחינה הוא מאוד מצומצם ולכן כדאי לוודא כי אתם באמת מסוגלים להתמודד עם החומר הקיים. כדי להצליח וללמוד לבד לבחינה יש להיות בעלי משמעת עצמית גבוהה מאוד, חרוצים, סבלניים ומוכווני מטרה. בדרך כלל מי שיכול להציב לעצמו את המטרה הזו ולעמוד בה הם אנשים שפועלים לרוב לפי לוח זמנים, יודעים מה הם רוצים להשיג מהבחינה ולאן פניהם מיועדות. כשאתם בוחרים את ערכת הלימוד העצמית חשוב לשים לב כי היא ייעודית ללימוד עצמי ולא נמכרת לצרכיי קבוצות וקורסים. הסוד של הערכות העצמאיות הוא בהסברים ארוכים ומספקים שתורמים לתהליך הלמידה העצמי. פרמטר נוסף שחשוב לבדוק בעת רכישת הערכה הנכונה הוא תאריך הוצאתה. שכן ערכות ישנות עלולות להיות חסרות במידע חשוב. אם אתם שייכים ליחידים אשר מסוגלים לפעול כך אז אין ספק שזכיתם ושיטה זו בהחלט יכולה להועיל לכם והכי חשוב לחסוך לכם הרבה כסף. אבל אנחנו כאן כדי לעזור למי שמתלבט אם לקחת את הקורס.
 

תכנית הלימודים בקורס פסיכומטרי

כדי שבאמת ניתן יהיה להבין אם הקורס אכן יעזור לכם חשוב לדעת כיצד מתנהל מסלול הלימודים העומד לקראתכם. ערכות ההכנה שמציעים הקורסים השונים אינם רק שק של תרגילים, אלא מגיעים עם תכנית לימוד מסודרת וקבועה אשר לא תתיר מקום של ספק כיצד ניתן לנהל לוח זמנים בצורה נכונה על מנת שתקבלו את ההכשרה הטובה ביותר לקראת הבחינה. ישנם ספרי הדרכה רבים בהם משתמשים במהלך הקורס, בעזרתם ניתן להבין את הגישה אל השאלות המופיעות בבחינה. כמו כן, בקורסים השונים דואגים לעדכן בכל שנה את החוברות והספרים בהם נעזרים במהלך הקורס על מנת שיתאימו לבחינה האחרונה כדי לזהות שינויים כלשהם שעושים במל"ג ולהכיר שאלות חדשות ונושאי לימוד שעוסקים בהם. 
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים פסיכומטרי


החשיבה הפסיכומטרית

ישנם מקרים מעטים בהם תלמידים בתיכון ניגשים לבחינה הפסיכומטרית ונעזרי בקורס בית ספרי, אך בעיקרון ישנו שינוי מהותי באופן החשיבה של הבחינה הפסיכומטרית לעומת מה שנלמד עד עתה. למרות הדרישה לפתור בעיות פסיכומטריות כגון: הצבת מספרים, מכפלות מיוחדות, השאלות בבחינה מכילות גם תכנים בנושאי ממוצעים, יחס, הסתברות, חפיפה, אחוזים, קומבינטוריקה, תנועה לפי משפט פיתגורס, שאלות זרם ועוד. גם בחלק המילולי מתחלקות השאלות לשאלות הבנה והסקה,  אנלוגיות, לוגיקה, ושאלות בהבנת הנקרא. אך כאן ישנו שוני מהותי בין החלק המילולי לבין האנגלי והכמותי. הציון של החלק המילולי כמחצית מציון המבחן ולכן יש לו יותר שאלות כך שצריך לדעת כיצד להתכונן ולהשאיר לחלק המילולי מספיק זמן כדי לעמוד בזמני הבחינה. כמו-כן, הבחינה מחולקת ל-8 חלקים שלכל אחד מהן זמן קצוב לפתרון השאלות וכאן למעשה החשיבה הפסיכומטרית משתנה באמת לעומת החשיבה שהייתה קיימת עד עתה. החשיבה הפסיכומטרית היא פתרון השאלות והבעיות על פי השלילה, על מנת לענות כמה שיותר מהר ולחלק את הזמנים כראוי.
 

התאמה לבחינה עבור בעלי לקויות למידה

ישנו קושי רב יותר בקבלת התאמות למבחן הפסיכומטרי מאשר במבחני הבגרות. מדובר בהליך שאינו פשוט וההכנה למבחן הפסיכומטרי לבעלי לקויות למידה תיערך חמישה חודשים לפני מועד הבחינה (לעומת משך השמן המקובל של שלושה חודשים) וחשוב לוודא כי אישור ההקלות התקבל כחודש לפני תחילת הקורס כיוון שמדובר בנושא שיש לו זמן טיפול ארוך המצריך אישורים לבחינות שנערכות בתנאים מיוחדים. בישראל ישנם לא מעט מוסדות לימוד המציעים קורסי הכנה לפסיכומטרי עבור בעלי לקויות למידה כשבמהלכם לומדים המשתתפים טיפים וטריקים מיוחדים עבורם, אשר יאפשרו להם לארגן את החומר הנלמד ביעילות. השיעורים  עצמם, קצרים עם הפסקות רבות כדי לשמור על ריכוז גבוהה, כשחומר הלימוד מעובר בסדנת אסטרטגיות למידה המקנים ללומדים כישורים גם להמשך הלימודים האקדמיים ובעת הבחינה עצמה, הבודקים יודעים להתעלם משגיאות כתיב. 
 

קורס פסיכומטרי בערבית ורוסית?

בישראל מכירים בקשיים של האזרחים דוברי הערבית והעולים ממדינות ברית המועצות לשעבר שמתקשים עם השפה העברית. לשם כך ישנם מבחנים ייעודיים לדוברי השפות הללו כאשר החלקים הכמותיים והאנגלית נעשים בדומה למבחן בעברית כשרק החלק המילולי יעשה בשפות הערבית והרוסית. כמו-כן, ברוב המקרים הניגשים לבחינות בשפה הזרה נדרשים לעבור גם מבחן יע"ל כדי לאמוד את רמת הידע שלהם בשפה העברית בהבנת הנקרא, חיבור משפטים, ניסוחי משפטים ועוד. חשוב לדעת כי מעבר לשינוי זה אין הבדל בקורס ההכנה והוא נעשה באותה שיטה רק בשפה הערבית והרוסית.
 

כיצד מחושבים ציוני הפסיכומטרי?

הציון המרבי בבחינה הפסיכומטרית הוא 800, אך אין זה אומר שבהכרח נדרשים הנבחנים לענות על כל השאלות נכונה. אופן חישוב הציון בבחינה הפסיכומטרית נמדד ביחס למשתתפים האחרים בבחינה באותו המועד בכל הארץ. כמו-כן מחשבים את שקלול כל הציונים בחמשת השנים האחרונות ובכך מחושב ציון הפסיכומטרי. את הציונים מקבלים לאחר שעברו כארבעה שבועות לאחר הבחינה וניתן לקבלם דרך האינטרנט או באמצעות הדואר.
מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס פסיכומטרי
"EZ way. פסיכומטרי אקדמי"
EZ Way
"EZ way. פסיכומטרי אקדמי"
המכללה מלמדת ב: אריאל, אשקלון, באר שבע, בני ברק, חדרה, חיפה, ירושלים, מעלות, עמק חפר, קרית מלאכי, ראשון לציון, רמת גן, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אריאל, אשקלון, באר שבע, בני ברק, חדרה, חיפה, ירושלים, מעלות, עמק חפר, קרית מלאכי, ראשון לציון, רמת גן, תל אביב.

מידע על
המכללה

מידע על המסלול

2 מסלולים

מפת הגעה

2 סרטוני וידאו
SIMPLEX - בגרות ופסיכומטרי
המכללה מלמדת ב: חיפה.

המסלול נלמד ב: חיפה.
היי קיו- HIGH-Q
המכללה מלמדת ב: אשדוד, אשקלון, באר שבע, בית שמש, גבעתיים, הרצליה, זכרון יעקב, חדרה, חולון, חיפה, ירושלים, כפר סבא, כרמיאל, מודיעין, נהריה, נתניה, עפולה, פתח תקוה, קדימה, קרית אונו, קרית טבעון, קרית שמונה, ראש פינה, ראשון לציון, רחובות, רעננה, שוהם, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אשדוד, אשקלון, באר שבע, בית שמש, גבעתיים, הרצליה, זכרון יעקב, חדרה, חולון, חיפה, ירושלים, כפר סבא, כרמיאל, מודיעין, נהריה, נתניה, עפולה, פתח תקוה, קדימה, קרית אונו, קרית טבעון, קרית שמונה, ראש פינה, ראשון לציון, רחובות, רעננה, שוהם, תל אביב.
פסיכומטרי ובגרויות ללקויי למידה
זינוק לליקויי למידה - און ליין
פסיכומטרי ובגרויות ללקויי למידה
המכללה מלמדת ב: באר שבע, הרצליה, חיפה, ירושלים, מודיעין, קרית שמונה, ראש פינה, רמת גן, תל אביב.

המסלול נלמד ב: באר שבע, הרצליה, חיפה, ירושלים, מודיעין, קרית שמונה, ראש פינה, רמת גן, תל אביב.
יורם כללי
מכללת ראשונים
המכללה מלמדת ב: חדרה.

המסלול נלמד ב: חדרה.
תוכנית אישית לפסיכומטרי המותאמת לך
קידום - פסיכומטרי
תוכנית אישית לפסיכומטרי המותאמת לך
המכללה מלמדת ב: אשדוד, אשקלון, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, עפולה, פתח תקוה, קרית ביאליק, ראשון לציון, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אשדוד, אשקלון, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, עפולה, פתח תקוה, קרית ביאליק, ראשון לציון, תל אביב.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


מאמרים אחרונים בנושא קורס פסיכומטרי
מהו קורס הכנה לפסיכומטרי
מהו קורס הכנה לפסיכומטרי
בארץ הקטנה שלנו, מתייחסים אל בחינת הפסיכומטרי ככלי מיון, לכניסה למוסדות להשכלה הגבוהה. הבחינה כוללת פרקים בענפי המתמטיקה, הלשון והאנגלית ובעצם בודקים את תחומי החשיבה בכל ענף ...המשך
איפה לומדים לפסיכומטרי?
איפה לומדים לפסיכומטרי?
הבחינה הפסיכומטרית הפכה להיות שומרת הסף עבור כל מי שמעוניין ללמוד להשכלה גבוהה באוניברסיטאות בישראל, ובכמה מן המכללות. אז מה עושים? למי פונים?ואיפה לומדים לפסיכומטרי? ...המשך
איך להתכונן ליום הבחינה הפסיכומטרית
איך להתכונן ליום הבחינה הפסיכומטרית
הבחינה הפסיכומטרית היא אחת הבחינות המלצות עבור אנשים רבים הרואים אותה כבחינה הקובעת את עתידם. אז כדי להרגיע אתכם מעט הנה מספר טיפים כדי לעזור לכם להתכונן ליום הבחינה. זכרו הכנה מוקדמת פירושה, רוגע בזמן הבחינה. ...המשך
7 טיפים להצלחה בפסיכומטרי
7 טיפים להצלחה בפסיכומטרי
הבחינה הפסיכומטרית נחשבת לאחת הבחינות המלחיצות ואנשים רבים חוששים שרק הלחץ ייפגע בהם ובמעין נבואה שמגשימה את עצמה, פוגעים בעצמם. אז עבורכם הכנו מספר טיפים קטנים שיעזרו לכם לעבור את הבחינה בשלום. בהצלחה ...המשך
חשיבות הבחינה הפסיכומטרית
חשיבות הבחינה הפסיכומטרית
הבחינה הפסיכומטרית נועד לסנן את המועמדים השונים ללימודים אקדמאים בישראל, מטרתה היא לאבחן את יכולות הלימוד של כל נבחן ולהתאים אותו למסלולי הלימוד השונים. ...המשך
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765