ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון

להיות מאלף כלבים

קורס מאלפי הכלבים עבר תהליך מאוד מורכב ב-20 השנים האחרונות וכיום מדובר במקצוע חינוכי גם עבור הכלבים אך לא פחות חשוב חינוך הלקוחות בעלי הכלבים.

צוות פורטל לימודים|28.11.2016|12:46

קורס מאלפי הכלבים מחשב לקורס שביקושו עולה פלאים בשנים האחרונות. בארץ, ישנו ציבור רב המחפש באימוץ כלב אך בשל סיבות כאלה ואחרות כגון: חוסר זמן, הבנה לא נכונה של הגזע, זריקת אחראיות ועוד, אינו יודע כיצד לטפל בכלב שאימץ, במקרים כאלה הכלב אינו מטופל כראוי ומוציא את תסכולו על רהיטים, חפצים אישיים או אינו מקשיב לבעלים ואף עלול לברוח. לכאן מגיע מקצוע מאלף הכלבים, אשר התפתח רבות מאז החל את דרכו בשנות השמונים. תחילתו של המקצוע היה בעיקר באבחון גזעים לפי מספר מטרות ספציפיות שהאדם היה צריך מהכלב שלו לבצע. המקצועות הללו היו, ציד, רעייה, שמירה והצלה, ועם הזמן מטרות אלה הוזנחו לטובת מראהו של הגזע ולא הדרישות הטבעיות שלו, אך אלה נשארו בטבעו של הכלב וכעת האדם שכח שהוא צריך גם לספק לכלב את צרכיו, מעבר לאיסוף צרכיו.

תלמידי הקורס לומדים את מבוא עולם הכלבנות, התפתחות כלבים, ביות כלבים, התפתחות הגזעים ועקרונות הכלבנות המודרנית.


דרישות האילוף במאה ה-21
היום, דרישות האילוף מתחלקות בין הכשרת מאלפי כלבי חילוץ והצלה, הכשרת מאלפים לכלבי עזר לבעלי מוגבלויות, הכשרת מאלפי כלבי תרפיה, הכשרת מאלפי כלבי עבודה, והכשרת מאלפי כלבים בכירים. קורסים אלה דורשים מבעל המקצוע ללמד את בעלי הכלבים את מהידע הדרוש להם כדי לדת כיצד לתקשר עם הכלב טוב יותר, על מנת שזה יוכל לבצע את דרישותיו ככבל עבודה, או כיצד לתקשר עם כלבים אשר תפקידם הוא חיית מחמד בלבד.

משך תקופת הקורס
משך הקורס הוא כ-12 חודשים אשר מורכבים משני מפגשים שבועיים, המחולקים למפגשים עינויים ללמידה על מקור הכלב, הבדלה בין גזעים ולמידת התקשורת הכלבית ומפגשים מעשיים, בהם מטפלים בכלבים שהגיעו מעמותות ללמידה על חינוך כלב כחיית מחמד, ואימוץ גורים לאילופם ככלבי עבודה. כדי שיוכלו לסיים את הקורס בהצלחה, הסטודנטים נדרשים לעמוד בתנאים של חובת נוכחות של 80 אחוזים מהמפגשים, מבחני אמצע, עבודות כתיבה ומבחן סיום. לאחר מכן יוכלו לקבל את תעודת הגמר של הקורס המכשירה אותם למקצוע אילוף כלבים.

חשוב לוודא כי למוסד הלימודים האפשרות להעביר את השיעורים בשטחים פתוחים עם מתקנים וציוד המתאים לאילוף מקצועי


כיצד מנוהל קורס מאלפי כלבים?
לוחות הזמנים של קורס מאלפי כלבים, מחולקים לפי נושאים, תחילה, תלמידי הקורס לומדים את מבוא עולם הכלבנות, התפתחות כלבים, ביות כלבים, התפתחות הגזעים ועקרונות הכלבנות המודרנית. לאחר מכן נחשפים  הסטודנטים לעקרונות התפתחות האילוף, ההיגיון שמאחורי האילוף, גישות לאילוף ואימון ובעיות התנהגות אצל הכלבים. במסגרת נושא המבוא ועקרונות האילוף, החומרים המועברים לסטודנטים הם פסיכולוגיה כלבית, שפת גוף של כלבים ותקשורת כלבית. לבסוף הסטודנטים עוברים לסדנאות מעשיות, בהן מתרגלים הסטודנטים כיצד לגרות את הכלב ללמידה, עיצוב התנהגותו של הכלב כחיית מחמד מאוזנת, בניית אמון עם הכלב ועבודה אפקטיבית באימון כלבים.

כיצד בוחרים את הבית ספר הנכון?
כדי שיהיה אפשר לאתר את קורס מאלפי הכלבים המתאים, חשוב לוודא כי למוסד הלימודים האפשרות  להעביר את השיעורים בשטחים פתוחים עם  מתקנים וציוד המתאים לאילוף מקצועי. כמו-כן, חשוב מאוד שצוות המדריכים יהיה רחב ככל שניתן ויחלק את הכיתה למספר קבוצות כדי להעביר את המידע המקצועי ברמה הטובה והאישית ביותר. לבסוף, חשוב לשים לב כי הכלבים עצמם מקבלים  את התנאים הנוחים ביותר ואינם מוזנחים.


צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ

תגובות הגולשים למאמר
רוצה להוסיף תגובה למאמר שקראת?
הוסף תגובה ואנו נפרסמה בהקדם


מאמרים אחרונים במגזין בעלי חיים
האמת על טיפול באמצעות בעלי חיים
האמת על טיפול באמצעות בעלי חיים
עולם התרפיה מושפע יותר ויותר עם השנים בעזרת תחום הטיפול באמצעות בעלי חיים שצובר תאוצה וגדל מיום ליום בשל החיבור הטבעי בין אנשים לבעלי חיים. אם תמיד חשבתם שהמקצוע הטיפולי מתאים לכם ואתם אוהבים בעלי חיים, טיפול באמצעות בעלי חיים בהחלט יכול להתאים לכם. ...המשך
7 סיבות ללמוד קורס מקצועי
7 סיבות ללמוד קורס מקצועי
אתם מתלבטים ועדיין לא בטוחים לאיזה כיוון בחיים אתם צריכים ללכת. במיוחד בשבילכם הכנו את הכתבה הבאה שתעזור לכם להבין בפשטות, מדוע אתם צריכים ללכת לקורס מקצועי. ...המשך
מהו טיפול באמצעות בעלי חיים
מהו טיפול באמצעות בעלי חיים
טיפול באמצעות בעלי חיים או זואותרפיה בשמו המקצועי, הינו תחום אשר מאפשר לטפל בבעלי מוגבלויות והפרעות שונות בעזרת בעלי חיים המסוגלים להכיל את התנהגותם השונה ולעזור להם לחזק את הביטחון העצמי. ...המשך
להיות עוזר וטרינר
להיות עוזר וטרינר
בכל מרכז רפואי ישנה דרישה לעוזרים אשר ישתפו פעולה עם צוות הרופאים ויקלו עליהם במשימות שוטפות ויום-יומית. כך גם בענף הווטרינריה, זקוקים לעוזרים בעלי הכשרה מקצועית שינהלו את המרפאה וילוו פרוצדורות רפואיות מורכבות. ...המשך
טיפול בעזרת בעלי חיים
טיפול בעזרת בעלי חיים
טיפול באמצעות בעלי חיים יכול לעזור להפחית את הלחץ, החרדה ודיכאון ואף להגדיל את ההערכה עצמית ולשפר מיומנויות חברתיות. בכתבה הבאה נעביר לכם מידע על תחום הלימודים: ...המשך
מהם הסיבות העיקריות ללמוד אילוף כלבים
מהם הסיבות העיקריות ללמוד אילוף כלבים
בשנים האחרונות ישנו ביקוש הולך וגדל למאמני כלבים וכמות הכסף שבעלי הכלבים מוציאים היום על חיות מחמד נמצאת בשיא של כל הזמנים. אז אם אתם שוקלים קריירה בתור מאלפי כלבים מקצועיי? הנה כמה מהסיבות הטובות ביותר לעבוד בנתיב קריירה זה: ...המשך
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765