ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון

מה זה קורס קניינות ורכש?

ענף הלוגיסטיקה מספק מגוון רחב של תפקידים מרתקים ומאתגרים המאפשרים לבעלי המקצוע להשתלב במגוון חברות וגופים מסחריים גדולים וקטנים כאחד. בין המקצועות הבולטים ניתן למנות את אנשי הקניינות והרכש.

עופר אטלס|29.11.2017|16:41
ייתכן ומדובר בחברה בינונית ובעלת אופי מקומי וייתכן שמדובר בתאגיד בינלאומי ורחב ממדים, מה שבטוח הוא שכל חברה בעלת אופי מסחרי, זקוקה לאגף לוגיסטיקה מתפקד ובאופן פרטני יותר לאנשי קניינות ורכש. מטרתם של אנשי מקצוע אלו היא לקחת את המושכות בידיהם ולדעת כיצד לבנע את ההכנות לקראת רכישה עבור הארגון וייצוא סחורותיו וכיצד להוציא התהליך בסופו של דבר לפועל. מחפשים לימודים בתחום הלוגיסטיקה? אנו ממליצים לכם לשמוע פרטים נוספים אודות קורס קניינות ורכש שיכשיר אתכם לתפקיד מאתגר ומתגמל במיוחד.

קניין רכש - הגדרת תפקיד

אז מה מוביל בעצם לדרישה יציבה עבור אנשי ניהול רכש וקניינות? נפשט זאת לתשובה הבאה: את שרשרת האספקה של הארגון כלפי חוץ (קרי ייצוא מוצרים) וכלפי פנים (רכישות עבור החברה) ניתן להשוות לדם המזרים חמצן לגוף, אם זרימת הדם נפגעת כך הגוף נחלש ואף עלול להיפגע. באותה המידה, תפקידם של מנהלי רכש והקניינות הוא חיוני כשבאחריותם להכיר את הארגון לכל אורכו ורוחבו ולהבין כיצד לנהל את המלאי והאספקה השונים ולתת מענה על חוסרים. הדבר כולל הבנה את קביעת מדיניות הרכש בהתאם לנדרש תמחור מוצרים, ניהול משא ומתן מול ספקים, בקיאות בשרשרת הלוגיסטיקה על כל רבדיה, ניהול תקציבים בהתאם למגבלות הארגון, התמצאות בדיני חוזים והסכמים ועוד.ל

הפשר לשם קניינות ורכש מגיע מן העובדה שמקצוע זה טומן בחובו שני תפקידים המשלימים אחד את השני ושלרוב מתבצעים יחדיו: מן הצד האחד כאיש רכש עליו לערוך את כל ההכנות הכרוכות בתהליך הרכש כשהכוונה היא שמירה על קשר שוטף עם ספקים קיימים, יצירת קשרים עסקיים עם ספקים חדשים ניהול המלאי הקיים וניהול מכרזים. מן הצד השני כאיש קניין עליו לדאוג שהרכישה אכן תתבצע הלכה למעשה ולוודא כי אכן הפעילות העסקית מתבצעת כשורה.

למי התחום מתאים ומה הם תנאי הקבלה?

קורס קניינות ורכש מיועד לאנשים המגיעים מתחום הלוגיסטיקה ושמבקשים להתקדם במערך הלוגיסטי לתפקידים בעלי אחריות גבוהה יותר ודרגות שכר בהתאם. בין קהלי היעד ניתן למנות: מנהלי מחסן,מנהלי תפעול, מנהלי לוגיסטיקה ועובדים בתעשיות יצרניות.

מרבית מוסדות הלימוד מתנים את ההרשמה לתכנית הלימודים ב-12 שנות לימוד, מיומנויות מחשב בסיסיות ברמה טובה ומעבר ראיון קבלה לצורך בדיקת מידת ההתאמה של המועמד לתכנית הלימודים ולתפקיד אליו ההכשרה מייעדת.

מבנה תכנית הלימודים

במסגרת הקורס מרחיבים המשתתפים את ידיעתם והבנתם הן התיאורטית והן המעשית בכל הנוגע לתפעול וניהול אגף הקניינות והרכש בחברות, תעשיות ומפעלים ולומדים כיצד לחסוך בעלויות ולייעל את התהליכים הלוגיסטיים הפנים ארגוניים של החברה בה הם עובדים. התכנית כוללת הרצאות פרונטליות מרובות לצד תרגולים מעשיים כשבסיומם על כל משתתף להגיש פרויקט גמר בנושא בו בחר.

בין התכנים הנלמדים במסגרת קורס קניינות ורכש ניתן למנות:
- מבוא לניהול קניין ורכש
- עקרונות לניהול משא ומתן
- מקורות ואמצעים לאיתור ספקים חדשים
- תמחור מוצרים והגשת הצעות מחיר
- הכנת מכרז
- ניהול ובקרת תקציבים
- ניהול מלאי
- התווית מדיניות רכש
- יצירת תכנית עבודה
- דיני חוזים
- ניהול זמן
- סחר בינלאומי
- שימוש במערכות מידע ייעודיות
- ועוד.

היקף תכנית הלימודים

היקפם של לימודי רכש וקניינות עשוי להשתנות בין מוסד למוסד ולנוע בין 220 ל-280 שעות. מומלץ לבדוק זאת באופן נקודתי מול המוסד הרלוונטי הנבחר.

תעודה – כל מה שצריך לדעת

ישנם מוסדות המציעים תעודה המוכרת על ידי גופים שונים. מומלץ לבדוק מול המוסדות אם התעודה מוכרת על ידי משרד העבודה או לחילופין משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר). חלק מן הגופים אף מציעים תעודה המוכרת על ידי גופים מקומיים ובינלאומיים דוגמת ארגון מנהלי הרכש והלוגיסטיקה והארגון הבינלאומי המקביל לו IFPSAM. חשוב לציין כי מתן תעודה זו מותנה במעבר בחינות חיצוניות כנדרש.

אפשרויות תעסוקה למנהלי רכש וקניין

בפני בוגרי הקורס האפשרות להשתלב בתפקידי ניהול באגף הרכש, הקניינות והלוגיסטיקה של ארגונם. כמו כן, תפקיד זה פותח דלתות בחברות עסקיות בעלות אופי עסקי בינלאומי.

צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ

תגובות הגולשים למאמר
רוצה להוסיף תגובה למאמר שקראת?
הוסף תגובה ואנו נפרסמה בהקדם


מאמרים אחרונים במגזין רכש, לוגיסטיקה
7 סיבות מדוע כדאי לכם להירשם לקורס ייבוא יצוא
7 סיבות מדוע כדאי לכם להירשם לקורס ייבוא יצוא
לעסוק בתחום הייבוא וייצוא בעידן האינטרנט יכולה להיות אחת הבחירות הטובות ביותר שעשיתם בחייכם. אבל לפני שאתם פותחים עמוד אינטרנט למוצרים שלכם, כדאי להתחיל בקורס מיועד לתחום, אשר יכיר לכם את כל הסודות וצורת העבודה בשוק. ...המשך
האם חשבתם על לימודי ניהול מחסן
האם חשבתם על לימודי ניהול מחסן
במשך השנים ארגונים גדולים ותעשיות נדרשו להקים מחסנים גדולים בהם יוכלו לאחסן ולשנע את הציוד הרב של בית העסק, בין אם מדובר בציוד עבודה, אספקה, או ציוד המיוצא מבית העסק ועוד. לשם כך נוצר הצורך להוסיף תפקיד ניהולי חדש שיפקח על כל הנעשה ברמה מקצועית רואיה לתפקוד נכון של אותם מחסנים וכך נולד ...המשך
מהו תפקידו של מנהל עבודה בתעשייה
מהו תפקידו של מנהל עבודה בתעשייה
תפקידם של מנהלי עבודה בתעשייה הוא תפקיד מאוד מבוקש היום בשוק התעסוקה ומטרתו להקנות לסטודנטים את היכולת לנהל בתחום בו הם עוסקים. הלימודים מיועדים לאנשים המגיעים מתחום מערכות ייצור, תפעול ובטיחות במפעלי תעשייה. ...המשך
מסלולי הרכש והלוגיסטיקה המבוקשים ביותר
מסלולי הרכש והלוגיסטיקה המבוקשים ביותר
תחום הרכש והלוגיסטיקה קיים למעשה בכל עסק, חברה, מפעל או ארגון. לכן, אנשי המקצוע בתחום הם מהמבוקשים בשוק העבודה. רוצים לדעת עוד על התחום וכיצד אתם יכולים להשתלב בו? בכתבה הבאה נעסוק בכל מסלולי הרכש והלוגיסטיקה המבוקשים ביותר. ...המשך
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765