ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון

לימודים בתחום עבודה בגבס

הגבס מורכב מסידן וגופרית, ונחשב לאחד החומרים הנפוצים בענף הבנייה, בשל היותו קל לשימוש מהיר ואיכותי. מעוניינים להפוך לקבלני עבודה בגבס? הנה כל הפרטים אודות מסלולי הלימוד בתחום.

צוות פורטל לימודים|26.2.2017|12:1

הגבס הגיע לראשונה אל התרבות האנושית כחומר גלם לאמני הפיסול, כשתכונותיו הקלות לשימוש סיפקו להם את האופציה הנוכה ביותר על מנת שיוכלו להתאמן על סקיצות שונות, אך היום הוא כבר הפך לחומר שמשתמשים בו לייצור כלי בית, כלי מטבח, דישון(!) וכחומר גלם לענף הבנייה עצמו. כיום נעשות עבודות גבס במסגרת עבודות על קירות פנימיים, בניית מדפים, מזנונים ועיצובים ייחודיים שונים. העלות הזולה, העבודה הקלה והמהירה, והתחזוקה הנוחה תורמים לשימוש הרב בחומר הפלא הזה. המודעות הזו לבנייה בגבס הפכה לכה גבוהה, עד שהביקוש לאנשי המקצוע היה כה גדול שקורסים לקבלני גבס נפתחו במקומות רבים ברחבי הארץ, אשר מספקים למתעניינים קורס מקצועי ותכנית לימודים איכותית שמקנה לסטודנטים כלים ומומחיות גבוהה בתחום הגבס ואפשרויות קבלנות.

הדרישה לאנשי מקצוע בתחום הגבס רק ממשיך לעלות בשנים האחרונות.


קהל יעד ותנאי קבלה
קהל היעד המתעניין בלימודים בתחום עבודה בגבס, יכול להיות כל אדם אשר מעוניין לרכוש את ההשכלה והכישורים בענף הבנייה בתחום ספציפי זה, בין אם מדובר בהכשרה מקצועית או ברכישת ידע לשם העשרה אישית. כמו-כן הלימודים אף מתאימים לאנשי מקצוע שכבר עובדים בענף הבנייה כגון קבלני שיפוצים, מעצבי פנים ועוד, אשר מעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם. בכל הנוגע לתנאי הקבלה, הדרישות עבור הלימודיםן יכולים להשתנות בין מוסד אחד למשנהו והביקוש מצד המועמדים ללמוד בו. ישנם מוסדות שאינם דורשים מהמועמדים לעמוד בתנאי קבלה כלשהם ובמסודות אחרים ישנם דרישה כי המועמדים יהיו בעלי תעודת בגרות מלאה או תעודת 12 שנות לימוד ולבסוף ישנם גם מוסדות אשר דורשים כי המועמדים יעברו ראיון אישי כדי לוודא את התאמתם למכללה.

לרשימת מוסדות המספקים קורס בנייה בגבס בפורטל לימודים לחצו כאן

תכני הלימוד בקורס בנייה בגבס
גם תכני הלימוד יכולים להשתנות לפי כל מוסד לימוד וראות עיניה של ההנהלה, אך בכולם הסטודנטים ילמדו מספר תכני לימוד דומים כגון: כלל היבטי העיצוב שניתן להפיק באמצעות הגבס, היכרות אינטימית עם חומר הגבס עצמו והמאפיינים הייחודיים שלו, נישות, עמודים, קירות הפרדה, שימושי הבנייה השונים באמצעות גבס, מבוא לעיצוב פנים, תקרות לשם העברת תשתיות מיזוג, סוגי יציקות, מבוא לגבס, מבוא לשרטוט, חוזק חומרים, בנייה אופקית, כללי זהירות ובטיחות בעבודה, בנייה מעגלית, וכמובן לומדים מיומנויות של חיבורי חשמל, איטום, בידוד אקוסטי, יציבות, שרטוטים ממוחשבים, חיתוכים, שרטוטים ידניים, הנמכת קירות ועוד. 

משך לימודים
בהמשך לתכני הלימוד ותנאי הקבלה המשתנים, גם משך הקורס יכול להשתנות עם השינויים המתבצעים בתכנים השונים, אך בממוצע נמשכים הלימודים כשנה במסגרת 60 עד 120 שעות אקדמיות, כשבמטרה להקל על סטודנטים שעובדים להשתלב מוסדות הלימוד מציעים מסלולי לימוד בשעות הערב ובימי שישי בבוקר.

תעודה ואפשרויות תעסוקה 
בוגרי הקורס אשר עומדים בכל דרישות הקורס והמבחנים, זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו למדו כשאפשרויות התעסוקה שלהם נעות בין עבודות בשיפוצים ובנייה, הן כשכירים או עצמאיים. הדרישה לאנשי מקצוע רק ממשיך לעלות בשנים האחרונות (בייחוד כל עוד משבר הנדל"ן כאן להישאר והאוכלוסייה הגדלה) ולכן אפשרויות התעסוקה רק הולכות וגדלות.


צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765
מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס בנייה גבס
יורם כללי
מכללה המובילה בלימודי תעודה בתחום המינהל
מכללת מישלב
מכללה המובילה בלימודי תעודה בתחום המינהל
המכללה מלמדת ב: חיפה, תל אביב.

המסלול נלמד ב: חיפה, תל אביב.

מידע על
המכללה

64 מסלולים

מפת הגעה
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765