ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

מכינה לבני 30 פלוס

מכינה לבני 30 פלוס

לימודים אקדמיים הם לימודים שניתן ללמוד אותם בכל תקופה שנבחר. עם זאת ישנם תנאי קבלה שיכולים למנוע מאנשים מסויימים להירשם ללימודים כדי לוודא שבוגרי התארים האקדמים יהיו אנשים ברמת השכלה גבוה. אך הבעיות האמיתיות מתחילות כאשר עבור חלק מהאנשים עבר עשור מאז היו חלק ממערכת החינוך הישראלית ובזמנו לא השלימו את תעודת הבגרות, או שפשוט לא עברו את הבחינה הפסיכומטרית בזמן שהחומר עוד היה משונן בשל סיבות כאלה ואחרות. כעת, אותם אנשים נעמדים מול בעיה שהם נדרשים לעמוד בתנאי הקבלה ללימודים האקדמים ואינם בטוחים כיצד לפעול. לשם כך קיימת היום מכינה לבני 30 פלוס, שמטרתה היא להשיב את הידע שנשכח, ולהכין את המשתתפים לדרישות הקיימות בעולם האקדמי, בין אם מדובר בשפה המקצועית, כמות החומר שיש ללמוד ועבודה במסגרת חינוכית. רוצים לדעת עוד על המכינה הייעודית וכיצד ניתן להירשם אליה? בפורטל לימודים תוכלו לקבל את כל המידע אודות המכינה ומוסדות הלימוד החל מתנאי הקבלה, דרך תכני הלימוד ועד לאפשרויות הלימודים הקיימות לבוגרי המכינה.
תעודת זהות קורס מכינה לבני 30+
תנאי קבלה
  • ילאי 30 ומעלה
  • 12 שנות לימוד
משך לימודים
  • חצי שנה עד שנת לימודים אקדמית
שכר ממוצע
  • אין
תכונות אופי
  • חריצות
  • רצינות
  • נכונות ללמוד
  • סדר
  • ריכוז
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס מכינה לבני 30+

קצת רקע על מכינת 30+

מקורותיה של מכנית ה-30+ החלה כאשר למערכת החינוך ניגשו עוד ועוד אנשים אשר עברו את גיל השלושים והחליטו שהם מעוניינים ללמוד תואר אקדמי, אך הם לא מסוגלים לעמוד בתנאי הקבלה של המוסדות האקדמים ומן הסתם עבר יותר מעשור מאז היו חלק מהמערכת החינוכית כך שהחומר שנלמד בכיתה י'ב כב מזמן פרח מזיכרונם. בשל כך, הוחלט במשרד החינוך לאפשר לאותם מועמדים לעבור הכשרה חינוכית שתוכל להעביר להם את הידע התיאורטי והמעשי בתחומים אותם הם נדרשים לעבור – לרוב מדובר באנגלית ומתמטיקה. כך, במקום שיידרשו לנסות את מזל בבחינה הפסיכומטרית או בקורסים להשלמת בגרויות, יכולים בני ה-30 לבחור ללמוד במכינה קדם אקדמית המיועדת לגילאי 30+ ולרענן את זיכרונם במטרה לעמוד בתנאי הקבלה של המוסדות האקדמים ולהתכונן לדרישות הלימודיות שקיימות בעולם האקדמי. בנוסף לכך, לוחות הזמנים של אותן מכינות הוכוונו לכך שגם אנשים עובדים ובעלי קריירות מגוונות יוכלו להירשם למכינה , ובשל כך הותאמו לשעות הערב ושעות הבוקר ביום שישי במטרה להתאים את הלימודים לכמה שיותר אנשים. אז במידה וגם אתם מוצאים את עצמכם שייכים לאוכלוסיית ה-30 שרוצה להירשם ללימודים אקדמיים ואתם מחפשים לעבור את ההכשרה החינוכית כדי לעמוד בתנאי הקבהל, אתם יכולים להירשם למגוון מוסדות הלימוד המעבירים את המכינה.

מכינה לבני 30+

כל אדם שישתתף במכינה יוכל ללמוד את מגוון הנושאים שנכללים בתעודת הבגרות החל ממקצועות המבוקשים אנגלית, מתמטיקה, לשון ועד למקצועות ההיסטורי, תנ"ך וכו'. התלמידים לומדים להתמודד עם טקסטיקים ברמות קושי שונות ורוכשים כלים לכתיבה, לקריאה ומחקר אקדמי, שבלעדיהם לא יוכלו להתקדם ללימודי התואר הראשון. בנוסף לכך, ישנן מכינות העוסקות במבנה הפוליטי של המשטר בישראל ובסוגיות חקיקה שונות. המכינה מיועדת בעיקר למי שלא השלים את תעודת הבגרות המלאה ויש לה שלושה מחזורי לימוד שנתיים (סמסטר א', סמסטר ב' וסמסטר אביב-קיץ) הנמשכים במשך 4 חודשים בממוצע, בהתאם לכמות התוכן שהתלמידים צריכים להשלים. בכל הנוגע למכינות חשוב לדעת שחלקן מתוכננות באופן שכזה שהתלמידים אכן יקבלו הכנה מקצועית לעולם האקדמי, אך באופן כזה שיוכלו ללמוד אך ורק במוסד האקדמי בו עברו את המכינה. חלק ממוסדות הלימוד האקמדים מציעים מכינות 30+ במטרה ללמד ולהכין את התלמידים לתארים אקדמיים מסויימים, מה שאומר שהתלמידים לא יוכלו לשנות לאחר מכן את בחירת המקצוע שלהם, אלא אם כן יהיו מוכנים לעבור הכשרה נוספת.

תכני הלימוד במכינה לבני 30+

כאמור, ישנם מגוון רחב של מקצועות אותם ניתן להשלים במכינה הייעודית לצד רכישת ידע אקדמי במטרה להתכונן ללימודי התואר ולבצע את המעבר לעולם האקדמי באופן החלק ביותר. להלן חלק מתכני הלימוד הנלמדים במכינה: אנגלית בסיסית, אזרחות, אנגלית אקדמית, מיומנויות מחשב, הבעה עברית, אוריינות אקדמית, מבוא למדעי החברה, תולדות ישראל, היסטוריה, פיתוח מיומנויות למידה, טכנולוגיה ומדע, מבנה המשטר בישראל, חשיבה מדעית, מתמטיקה, סטטיסטיקה ועוד שלל נושאים מרתקים, החשובים להצלחה אקדמית. נושאי הלימוד יכולים להשתנות בהתאם למוד הלימודים הרלוונטי, כאשר למועמדים ישנה גם האופציה לבחור במכינות ייעודיות לתארים ומקצועות מסויימים כגון: מכינה למנהל עסקים, מכינה להנדסה, מכינה למשפטים וכדומה. אופן הלימודים נעשים באמצעות שיעורים עיוניים החוזרים על החומר הנלמד בתקופת התיכון זאת לצד מספר שיעורים אשר מטרתם היא להכין את בוגרי המכינה לעולם האקדמי. הדבר נעשה בסגרת עבודות מחקר ושיעורי הכנה לשפה האקדמית.

איפה לומדים מכינה לבני 30 פלוס

בישראל ישנם מגוון מוסדות לימוד אשר מציעים מכינות ייעודיות ומכינות לבני 30 פלוס. ישנם מוסדות לימוד המתמחים בלימודי מכינות וישנם גם מוסדות לימוד אקדמים כמו מכללות ואוניברסיטאות אשר מעבירים בעצמם מכינות העוזרות לאנשים מסויימים להתקבל ללימודים אצלם. להלן חלק ממוסדות הלימוד המעבירים מכינות לבני 30 פלוס:
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, שמים דגש בלמידה המרחיבה את האופקים - הלימודים מתקיימים ברמת גן.
המכללה האקדמית גליל מערבי, הגעת למקום הנכון - הלימודים מתקיימים בעכו.
המכללה האקדמית כנרת, קמפוס עשיר ותוסס בו מגוון רחב של לימודים - הלימודים מתקיימים בכנרת בעמק הירדן.

מיהו קהל היעד למכינה לבני 30 פלוס

כיאה לשמה, קהל היעד למכינות הם בני 30 פלוס שמסיבות כאלה ואחרות כגון טיולים אחרי צבא ארוכים, בחירה בקריירה על פני לימודים, מגורים בחו"ל, גידול ילדים ועוד, מעוניינים ללמוד תואר אקדמי לאחר שעברו את גיל ה-30 וכעת עומדים מול מחסום רציני בעמידה בתנאי הקבלה של המוסדות האקדמים. במרבית המקרים אותם מועמדים לא יכולים להתמודד עם כמות התוכן והחומר שעליהם לצורך ההרשמה ללימודים כיוון שעברו מספר שנים מאז שהם היו במסגרת לימודית ותכני הלימוד של הבגרויות השונות מזמן פרחו מזיכרונם.

מהם תנאי הקבלה למכינה לבני 30 פלוס

תנאי הקבלה ללימודי המכינה יכולים להשתנות ממוסד אחד למשנהו כאשר ישנם מוסדות הדורשים מהמועמדים להיות בעלי תעדות בגרות מלאה, כאשר המטרה היא לשפר את ציוני הבגרות. ישנם מוסדות שמסתפקים במועמדים בעלי תעודת 12 שנות וישנם גם מוסדות שיקבלו מועמדים עם 11 ו-10 שנות לימוד. כמובן שכל מועמד נדרש להיות בן 30 לפחות כשהוא ניגש להרשמה ללימודים. לבסוף, ישנם מוסדות שדורשים מהמועמדים שלהם לעבור בחינת לעבור בחינת מימ"ד כשלרוב מדובר במכינות קדם אקדמיות שמעוניינות לוודא כי המועמדים אכן יכולים להתמודד עם הלחץ והדרישות הקיימות בעולם האקדמי.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס מכינה לבני 30+


משך הלימודים במכינה לבני 30 פלוס

משך הלימודים לקורס יכולים להשתנות ממוסד אחד לשני והם יכולים להיארך עד שנה, בהתםא לכמות החומר שהנרשמים נדרשים ללמוד ולשפר לקראת לימודי התואר. עם זאת ממוצע הלימודים המקובל הינו 4 חודשים שהוא אורך כל מחזור משלושת המחזורים הקיימים בכל שנה ונערכים לפי שנת הלימודים האקדמית בסמסטר א', סמסטר ב' וסמסטר אביב-קיץ. הלימודים עצמם נלמדים בשעות הערב על מנת שיוכלו להתאים גם לאנשים עובדים ובמטרה לשנות להם עד כמה שפחות את הלו"ז הפרטי שלהם.

תעודה לבוגרי מכינה לבני 30 פלוס

בוגרי המכינה שיעברו בהצלחה את כל המבחניים הפנימיים ומבחני הבגרות, ייזכו לקבל את תעודת הבגרות המלאה החסרה להם לצורך הרשמה ללימודי תואר ראשון. חשוב לוודא עם מוסדות הלימוד אם הם מתאמים את תוכנית הלימודים למבחנים החיצוניים (במידה ונדרש להיבחן בהם). ישנם מוסדות המספקים לבוגרי המכינה דיפלומה מטעם המוסד אשר מהווה כתחליף לתעודת הבגרות המלאה. יש לזכור שהמכינה לא תאפשר לבוגרים להתקבל אוטומטית לכל חוג אקדמי שייבחרו, אך היא אכן משפרת את סיכויי הקבלה.

אפשרויות ללימודי המשך לבוגרי מכינה לבני 30 פלוס

לאחר שהשלימו את המכינה, יוכלו הבוגרים להירשם ללימודי התואר הראשון. יש לדעת כי ברוב המקרים, ציון עובר (60) לא יאפשר לנבחנים להצטרף לאקדמיה ויש לסיים את לימודי המכינה עם ציון ממוצע של 85 עד 90 לפחות בנושאים הרלוונטים כדי לעמוד בדרישות האקדמיה. שוב נזכיר כי מכינות קדם אקדמיות לגילאי 30 פלוס מייעדות את בוגריהן ללמוד במוסדות הלימוד בהן הם עברו את המכינה בלבד. זאת בניגוד למכינות הרגילות שבוגריהם יכולים להירשם למגוון מוסדות לימוד להשכלה גבוהה.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על מכינה לבני 30+
מצוינות אקדמית וחדשנות במחקר ובפיתוח
SCE המכללה האקדמית להנדסה עש סמי שמעון
מצוינות אקדמית וחדשנות במחקר ובפיתוח
המכללה מלמדת ב: אשדוד, באר שבע.

המסלול נלמד ב: אשדוד, באר שבע.
אוניברסיטת אריאל - מכינות
המכללה מלמדת ב: אריאל.

המסלול נלמד ב: אריאל.
קמפוס עשיר ותוסס בו מגוון רחב של לימודים
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
קמפוס עשיר ותוסס בו מגוון רחב של לימודים
המכללה מלמדת ב: טבריה, קצרין.

המסלול נלמד ב: טבריה, קצרין.
עושים אוניברסיטה לעסקים
המכללה האקדמית נתניה
עושים אוניברסיטה לעסקים
המכללה מלמדת ב: נתניה.

המסלול נלמד ב: נתניה.
המכללה האקדמית ספיר
המכללה מלמדת ב: אשקלון, שדרות.

המסלול נלמד ב: אשקלון, שדרות.
אל תשתלב, תוביל!
המסלול האקדמי המכללה למינהל
אל תשתלב, תוביל!
דגש בלמידה המרחיבה את האופקים
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
דגש בלמידה המרחיבה את האופקים
המכללה מלמדת ב: רמת גן.

המסלול נלמד ב: רמת גן.
יורם כללי
מכללת אחווה
מכללה אקדמית השוכנת במרכזו של חבל הגולן
תל חי – המכינה הקדם אקדמית
מכללה אקדמית השוכנת במרכזו של חבל הגולן
המכללה מלמדת ב: קצרין.

המסלול נלמד ב: קצרין.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765