ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס בקרת איכות

מתעניינים בקורס בקרת איכות?

האתגר הרב שחברות, מפעלים ותעשיות חווים כיום בשוק התחרותי של ימינו מעסיק אותן בכל עת, ואחת הדרכים באמצעותן הן מוודאות כי הן אכן מספקות את המוצרים ברמה הגבוהה והאיכותית ביותר היא באמצעות עבודתם המקצועית והמדוקדקת של אנשי בקרת האיכות. אנשי מקצוע אלו אמונים על כלל תהליך הפיקוח והניטור אחר איכות המוצרים השונים. מה הם אותם האתגרים עליהם מבקשים מבקרי האיכות להתגבר? ראשית כל, בעשורים האחרונים השתנה קהל הצרכנים וכיום הלקוחות יודעים כי זוהי זכותם המלאה לדרוש מוצר ברמה הגבוהה ביותר, מוצר שלא ירצה אותם יוביל אותם לחפש אותו בקרב שחקנים מתחרים המבקשים להגדיל את הנתח שלהם בשוק. שנית, כיום תקני האיכות השונים הם קפדניים ומחמירים ביותר, כל חברה המספקת מוצר ובמיוחד כאלו המספקות מזון, תרופות וצעצועים, זקוקה לאנשים שידעו לפקח על כלל התהליך ולהבטיח תוצרת איכותית ובתנאים המחמירים ביותר. החלטתם שזה התחום שבו אתם רוצים להתמקצע? כאן בפורטל לימודים קיבצנו עבורכם את המידע המקיף והשלם ביותר אודות קורס בקרת איכות, תפקידו של איש בקרת האיכות, תנאי קבלה, קהל יעד, תכניות לימוד ועוד. נותרו לכם שאלות נוספות שלא קיבלו מענה גם אחרי קריאת המאמר? אתם מוזמנים בכל עת להשאיר פרטי התקשרות ויועצינו יצרו עמכם קשר בהקדם.

עיקר בתי העסק הזקוקים לאנשי בקרת איכות הינם חברות בעלות אופי יצרני משמע תעשיות ומפעלים. במסגרת עבודתם, בוחנים אנשי בקרת האיכות את כלל המוצרים לאורך כל שלבי הייצור ודואגים בעזרת מתודה סדורה ותבניתית אותה הם רוכשים במסגרת קורס בקרת איכות, לערוך ניטור ופיקוח מתמיד על המוצרים ובאופן הזה להתריע בכל עת במידה ונמצאים פגמים או חריגות. מרבית המכללות מתנות את הקבלה לקורס ברקע מקצועי קודם וזאת בשל האחריות הרבה שיש בידי איש בקרת האיכות. ניתן רק לדמיין עד כמה חמור יהיה הדבר אם צעצוע שיסופק לילדים לא יעמוד בתקנים המחמירים ביותר ויהווה סכנה ולו קטנה. את כלל מסקנותיהם ורשמיהם דואגים אנשי בקרת האיכות לתעד בדו"חות מפורטים ובהמשך הדרך שוקדים במרץ כדי להתריע בפני הסכנות והפגמים השונים ולספק את הפתרונות הנדרשים. 
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס בקרת איכות

בקרת איכות

פיקוח בקרת איכות נחשב כיום לאחד מן התפקידים היוקרתיים והנדרשים ביותר בכל המפעלים והתעשיות ובשל כך הסמכה מקצועית זו מושכת אליה רבים מאנשי התעשייה והייצור. אלו מבקשים להתקדם לתפקידים בעלי אחריות גבוהה יותר ובהתאם לכך גם להעלות את דרגות השכר שלהם. רצוי לציין כי תחום בקרת האיכות איננו פונה לכל אחד וזאת עקב הצורך במקצועיות, היכרות קודמת עם הענף היצרנתי והיכולת להיות מעורים בכל התהליך התפעוליים הנלווים. בשל כך מרבית מוסדות הלימוד מכוונים את הקורס לטכנאים, מהנדסים, הנדסאים, מנהלי ייצור וכדומה. ככלל יום עבודתו של איש בקרת האיכות סובב סביב הצורך בתיעוד מדויק ומדוקדק של המוצרים השונים, בביצוע של ניתוחים סטטיסטיים שונים הכרוכים בהפקת דו"חות ועריכת פגישות עם בעלי התפקידים היצרניים והסגל הניהולי, בקריאת וניתוח מפרטים טכניים ושרטוטים, בשימוש באמצעי מדידה ו ניטור שונים ובשקידה על מתן הצעות ייעול שונות.

קורס בקרת איכות

כיום מוסדות לימוד רבים להכשרות מקצועיות מציעים קורס בקרת איכות המותאם בדיוק לדרישות הגבוהות הקיימות בתעשייה. במהלך הקורס רוכשים הסטודנטים ארגז כלים מקצועי הכולל גישות לבקרת איכות, מתודות וטכניקות סדורים באמצעותם יוכלו להבטיח את איכותו של המוצר ותחת התנאים המחמירים ביותר. תכנית הלימודים כוללת בין היתר מושגים בסיסיים ועקרונות בבקרת איכות, ניהול התפעול, תקני איכות שונים, התייעלות ארגונית, ביקורת פנים ארגונית, יצירת דו"חות בקרה, ייעול ועוד. מרבית תכנית הלימודים מתמקדת אמנם בהקניית תכנים תיאורטים שונים ומצריכה שקידה ושינון, אך לצד החומר העיוני הרב זוכים המשתתפים גם להפנימו באמצעות תרגול מעשי הכולל מקרי בוחן ויישומן של טכניקות בקרה שונות. עם סיום התכנית, בוגרי הקורס יהיו מסוגלים להבטיח באמצעות מתודה סדורה את איכות הייצור של הארגון תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים במיוחד.

נושאי לימוד

מטרתו של קורס בקרת איכות היא בראש ובראשונה לחשוף ולהטמיע בקרב משתתפיו את סך הכלים התיאורטיים והמעשיים הנדרשים בכדי להבטיח את התאמתם של המוצרים השונים לצרכיהם של הלקוחות ובהתאם לתקנים השונים. ככלל למעט שינויים מינוריים מסוימים, הרוב המוחלט של הנושאים המועברים במהלך למודי בקרת איכות יהיו זהים בין שלל המוסדות השונים. בפורטל לימודים קיבצנו עבורכם את סך התכנים השונים הנלמדים במהלך הקורס וביניהם:
- מבוא לבקרת איכות
- מושגים בסיסיים בבקרה
- עקרונות בקרת האיכות
- ביצוע מדדים וסטטיטיקות
- מחזור חיים של מוצר
- שיטות ומתודות לבקרת איכות
- ניטור ופיקוח על תהליכי רכש
- עלויות חומרים
- בקרת חומרי גלם
- כתיבת דו"חות בקרה
- בדיקת עלויות
- ביצוע ביקורת פנים ארגוניות
- ועוד.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס בקרת איכות


איפה מלמדים קורס בקרת איכות?

בהתאם לצורך הקיים במפעלים ובתעשיות השונים, תוכלו למצוא מגוון רחב של מוסדות להכשרה מקצועית בתחום בקרת האיכות המעניקים הסמכה רשמית לתפקיד. במוסד בו אתם מעוניינים להירשם, מומלץ להגיע לשיחת התרשמות וייעוץ ולנצלה אף להתרשמות מסביבת הלימודים ולהיכרות עם הרקע המקצועי של המרצים השונים. בין מוסדות הלימוד המקצועיים הבולטים כיום בתחום בקרת האיכות ניתן למנות את:
- מכון התקנים הישראלי
- מכללת ארז בשלומי מרכז להשתלמויות רופין
- המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן – היחידה ללימודי חוץ
- כרמל בטיחות
- מכללת ליאן
- המכללה הטכנולוגית תל חי – היחידה ללימודי חוץ
- המכללה האזורית אשקלון – היחידה ללימודי חוץ

קהל יעד

תחום בקרת האיכות מיועד בראש ובראשונה לאנשים המגיעים מתוך מקצועות האיכות ובמרבית המקרים כאלו הנשלחים מתוך התעשייה עצמה במטרה למלא את תקן בקרת האיכות במקום עבודתם. בין המקצועות המתאימים לתכנית לימודים זו ניתן למנות הנדסאים, טכנאים ומהנדסים, מנהלי תפעול, מנהלי איכות, מנהלי מוצר ועוד.

תנאי קבלה

על מועמדים המבקשים להירשם ללימודי בקרת איכות לעבור ראיון קבלה ראשוני לצורך בדיקת ההתאמה לאופיו של מקצוע זה. בנוסף לכך, מרבית מוסדות הלימוד מתנים את ההרשמה בהצגת תעודת הסמכה המעידה על הרקע המקצועי שממנו מגיע המועמד. יש לציין כי ישנם מוסדות המציעים את התחום לאנשים חסרי רקע, אך את זה יש לבדוק באופן פרטני מול המוסד הרלוונטי הנבחר.


משך הלימודים

משכו קורס בקרת איכות נע בין 50-80 שעות לימודיות בממוצע. מתוך ההבנה כי הרוב המוחלט של הסטודנטים מגיעים מתוך מקום עבודה קיים, מרבית מוסדות הלימוד מציעים מתכונת לימודי ערב עבור תכנית זו.


תעודות והסמכה

בוגרים אשר יעמדו בכל הדרישות ויצלחו את מבחני ההסמכה יקבלו תעודת בוגר קורס בקרת איכות מטעם המוסד הרלוונטי הנבחר.


אפשרויות תעסוקה

במרבית המקרים, עם תום תכנית הלימודים בוגרי הקורס חוזרים ומשתלבים בהצלחה בתקן בקרת האיכות במקום העבודה שלהם. ככלל, הצורך בבעלי הסמכה בבקרת איכות ניכר בתעשיות יצרניות שונות כגון תעשיית התרופות והמזון.


מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס בקרת איכות
היחידה ללימודי חוץ - קורסים והכשרות
המכללה הטכנולוגית תל חי - היחידה ללימודי חוץ
היחידה ללימודי חוץ - קורסים והכשרות
המכללה מלמדת ב: קרית שמונה.

המכללה הטכנולוגית F.D.
המכללה מלמדת ב: אשדוד.

המסלול נלמד ב: אשדוד.
יורם כללי
התעודה שלכם בידיים שלנו
מכללת אורנס לניהול און ליין
התעודה שלכם בידיים שלנו
המכללה מלמדת ב: חיפה.

המסלול נלמד ב: חיפה.
מכללת ארז - מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת
מכללת ארז בשלומי (צפון)
מכללת ארז - מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת
המכללה מלמדת ב: שלומי.

המסלול נלמד ב: שלומי.
בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה
מכללת עתיד
בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה
המכללה מלמדת ב: אום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765