ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס מנהל עבודה בבניין

לימודי מנהל עבודה בבניין

ענף הבנייה כולל בתוכו מגוון תפקידים אשר נוגעים בתחומים רבים שלעיתים גם לא קשורים אחד לשני. לכאן מגיע מנהל העבודה, על מנת לעשות סדר ולנהל את המלאכה בצורה הטובה ביותר כך שתתקבל תוצאה משביעת רצון. מנהל העבודה  הוא האדם שמנווט ומחבר בין כל בעלי התפקידים ומארגן את סדר העבודה על פי תכניות עבודה מסודרות ותכנון מקדים. הקורס עצמו, מנהל עבודה בבניין, לוקח את הסטודנטים צעד נוסף קדימה לטובת התמחות בתחום ושמירה על בטיחות, יחד עם ניצול מקסימלי בהתאם לתקציב וליכולות הקיימות. ישנה חשיבות מכרעת בהבנת והכרת ענף הבנייה על כל מרכיביו השונים בשילוב עם ניהול עובדים נכון ולכן ישנה דרישה כי המועמדים אשר מעוניינים להתקדם לקורס זה, אשר החליף את מבחן הקבלן שהיה נהוג בישראל עד לפני מספר שנים, חייבים להגיע עם ניסיון מוכח מראש של מספר שנים. מועמדים ללא רקע ראוי או ללא רקע בבנייה כלל, לא יוכלו להירשם לקורס זה. לכל מידע נוסף תוכלו להשאיר פרטים או להתקשר למוקד הייעוץ של פורטל לימודים.

לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס מנהל עבודה בבניין

קצת מידע על קורס מנהל עבודה בבניין

מנהל עבודה בבניין

אנשים עם רקע וניסיון של שנים בענף הבנייה, יכולים לשאוף גבוה ולעבוד כמנהלי עבודה בנייה. מנהל העבודה משמש כמפקח הראשון של עסקות בבינוי ועובדי חילוץ, כשהמשימה העיקרית שלו טמונה באימון וסיוע בפועל בעבודות הבנייה. תפקיד המנהל כרוך גם בהקצאת משימות לעובדים, כשהעבודה שהם מייעדים תהיה תלויה בדרישות העבודה והמיומנות של כל פועל כיוון שבעוד שישנם פועלים רבים היכולים לעשות משימות כלליות, ישנם משימות שיכולות להינתן רק לעובדים מאומנים. לדוגמא, אם העבודה מחייבת הסרת אסבסט, יש להקצות אותה רק למי שמוסמך לבצע את המשימה. במידה ויש לבנות פיגומים, האחריות היא של מנהל העבודה להקצות את העבודה רק לעובדים אשר קיבלו הכשרה והסמכה ראויה על מנת להבטיח כי הם יודעים לבצע את עבודתם בצורה המקצועית והטובה ביותר. מנהל עבודת הבנייה, אחראי גם  על תיאום עם מנהלי הפרויקט להחליט על מספר העובדים שיהיה צריך לתפקיד הבנייה. הוא יכול גם לשמש כגשר בין העובדים והמנהלים, להביא לשני הצדדים את הטענות, החששות וכל נושא שיש לדון עליו בעבודה. לשם כך מנהל העבודה חייב להיות אדם בעל כישורי מנהיגות ולדעת כיצד להתמודד עם סוגים שונים של אנשים. כמו כן כדאי להיות בעל יכולת מולטיטאסקינג שכן מנהל העבודה יהיה אחראי על מספר רב של מטלות במקביל ויידרש לקבוע סדרי עדיפויות, כך שהעבודה תתבצע בזמן.
 

למי מיועד קורס מנהלי בניין ומהם תנאי הקבלה?

הקורס מיועד לאנשים עם ניסיון מוכח של מספר שנים לפחות בענף הבנייה. תנאי הקבלה משתנים בין מוסד למוסד, אך ממוצע הניסיון הנדרש הוא כ-5 שנים ועליהם להציג הוכחות ואישורים חתומים על ידי קבלנים רשומים כדי שיצביעו על ניסיונם המעשי, ולהיות בעלי 10 שנות לימוד לפחות. כל מועמד המתאים לדרישות אלה ומעוניין בקבלת הכשרה מקיפה ומקצועית לתפקיד קבלן בנייה יוכל להירשם לקורס לפי מידת ההתאמה למוסד בו הוא מעוניין ללמוד. חשוב לזכור שמדובר בתפקיד אשר נחשב שותף מלא בתהליכי ביצוע הבנייה, הן במגזר הפרטי והן בזה הציבורי ולכן מדובר באנשים אשר מסוגלים להתמודד עם האחראיות (במקרים רבים מנהלי העבודה אחראים על חייהם של עובדי הענף של ידוע כי בענף זה ישנם מספר תאונות רב כל שנה). הבוגרים שיעמדו בפרויקט הגמר ובבחינות הסיום בהצלחה, יוכלו להשתלב בפרויקטים בבנייה בכל תחומי הניהול הנדרשים בתהליכי הבנייה השונים בשוק העבודה. 

מטרת הלימודים בקורס מנהל עבודה בבניין

בעבר אדם אשר רצה להיות קבלן רשום, היה נדרש להוכיח ניסיון של מספר רב של שנים על מנת לקבל את רישיון קבלן רשום 100. כיום עפ'י חוק התכנון ווהבניה נדרש בכל אתר בנייה, למנהל עבודה מוסמך ומפקח בטיחות. הממשלה שינתה את דרישות התפקיד וכעת, כל אדם המעוניין להפוך לקבלן רשום נדרש לעבור תחילה קורס מנהל עבודה בבניין ולאחר מכן יידרש לעבוד במקצוע זה כ-6 שנים לפחות. הקורס נערך ומתוכנן כך שבסיומו הבוגרים יוכשרו כמנהלי עבודה מוסמכים בענף הבנייה ויהיו מסוגלים לפקח על צוותי עובדים באתרי הבנייה השונים. הקורס יקנה לבוגרים ידע ופיתוח מיומנויות בנושאי פיקוח ותכנון בנייה, כמו גם התמצאות בתחומי בנייה נלווים אשר נוגעים לתכנון פיקוח וביצוע.
 

תכני הלימוד בקורס מנהלי עבודה בבניין 

קורס מנהל עבודה בבניין מכין כאמור את המשתתפים לקראת ארבעת בחינות הכניסה של משרד התמ"ת עבור קבלת הרישון של מנהלי עבודה. בין היתר הקורס מכשיר את דור מנהלי העבודה הבאים לשלוט בכל הליכי הבנייה, ולהביא ליישומם האיכותי של פרויקטים. על מנת שהסטודנטים בקורס יהיו מסוגלים ומוסמכים בעבודות בניין, הם ירכשו ידע מעשי, צורת חשיבה הנשענת על עקרונות הבנייה, ויבינו את החשיבות של ביצועים יסודיים ומדויקים. משתתפי הקורס ילמדו אודות נושאים שונים כגון: היכרות עם כלי עבודה וציוד בבניין, היכרות עם תורת החומרים והבטון, לימוד קריאת תכנית בניין ותרשימים, לדעת את המגבלות של הציוד, לימוד תורת הבנייה ויציבות מבנים, איכות בנייה, ארגון אתר בנייה וניהול עובדים, ניהול עבודות בחברות בניין קבלניות, טכניקות בנייה, קריאת שרטוטים או תוכניות, עזרים טכנולוגיים נלווים כמו יישומי מחשב, טופוגרפיה ומדידות וכמובן יעסקו גם בנושאי בטיחות ועזרה ראשונה. הקורס כולו אורך כשנה וחצי בהן יבחנו המשתתפים במספר בחינות פנימיות בכל נושאי הלימוד, יציגו פרויקט גמר וכאמור ייבחנו בארבעה בחינות של משרד התמ"ת. המבחן הסיום הפנימי של קורס מנהל עבודה בבניין יורכב משני חלקים: הראשון, חלק שבכתב, אשר מכיל שאלות אמריקאיות וחלק שבעל פה. תאריך המבחן ייקבע בפרק זמן של עד שבועיים מראש ובמידה והסטודנטים ייכשלו במבחן, הם יידרשו לבצע מבחן חוזר. במידה וייכשלו במבחן החוזר, יידרשו הסטודנטים לחזור על הקורס כולו שוב ולעבור קורס נוסף במנהלי עבודה בבניין.


 

אפשרויות תעסוקה של בוגרי קורס מנהל עבודה בבניין:

קבלן רשום 100 - בוגרי הקורס מנהל עבודה בבניין המעוניינים לעסוק בתחום קבלן רשום 100 או 100ג' הנכסף, יידרשו לעמוד בדרישות נוספות גם לאחר שהשלימו את כל מטרות הקורס ועברו את המבחנים של משרד התמ"ת. מנהל עבודה המעוניין להגיע לרמת קבלן רשום יהיה חייב לעסוק בתחום מספר שנים לפחות כדי להוכיח כי יש לו ניסיון בביצוע פרויקטים ובפיקוח מהיום בו קיבל את תעודת הגמר ובתוך שש עד 12 שנים, כשניסיון לפני קבלת התעודה לא יחשב. 

קבלני משנה ושיפוצים - רישום של קבלן בענף משנה – 131א'-1 שיפוצים, הינו מקצוע בו בוחרים רבים מבוגרי קורס מנהל עבודה בבניין, עד שיוכלו להירשם כקבלנים רשומים. בתחום זה נדרש מהם להגיע עם ניסיון מעשי של 5 שנים בתחום השיפוצים. 

קבלני אינסטלציה - ענף משנה בתחום השיפוצים. גם ענפי הניקוז והביוב הלא פופולארים מצריכים להגיע עם ניסיון שבין הקורס ובין הגשת הבקשה לרישום בפנקס הקבלנים. כדי לצבור ניסיון בתחום הבוגרים השונים יכולים להתמחות בעבודה מסוג זה תחת קבלנים רשומים עד שיקבלו את ההסמכה רשמית.

קבלן חשמל - קבלן חשמל הוא אדם המוסמך לביצוע עבודות חשמל עבור לקוחות ציבוריים, פרטיים או עסקיים, תוך שיתוף פעולה עם יועצי בניה ואדריכלים. לבעלי מקצוע זה יש ניסיון רב בהתאמת התשתיות עבור התנאים שנמצאים בשטח, בהתאם לתכנון ותוכניות הבניה לפי השרטוט.

 

 

הכשרה לבעלי תעודות חריגים

לאורך השנים האחרונות ההקפדה על מקצועיות ועל איכות העובדים החמירה, אך עדיין ישנם אפשרויות הסמכה לבעלי תעודות טכנאי, הנדסאי, מהנדס והכשרה למי שאינם מחזיקים בדיפלומה. טכנאי אזרחי, הנדסאי או מהנדס, בין אם רכשו דיפלומה או שאינם בעלי דיפלומה, יהיו רשאי לגשת למבחן שבעל פה ממועד קבלת הדיפלומה ולאחר צבירת ניסיון של שנתיים לפחות בעבודות בנייה. מי שסיימו את כל חובותיהם הלימודיים, אך אינם בעלי דיפלומה יידרשו להגיש בקשה למשרד הראשי על מנת שיוכלו להוציא אישור חריג יחד עם אישור מפע"ר. במצב זה יהיה עליהם להציג 3 שנות ותק או ניסיון מינימלי של 4 שנים בעבודות בניין ממועד סיום הלימודים. במידה ויש להם ניסיון מינימלי של שנתיים בעבודות בניה לפני שהחלו את תקופת הלימודים. כמו כן יידרשו להשתתף בקורס בטיחות בבנייה במוסד אשר מוכר ומציע קורס מוכר על ידי משרד התמ"ת. 

 

 

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס מנהל עבודה בבניין
היחידה ללימודי חוץ - קורסים והכשרות
המכללה הטכנולוגית תל חי - היחידה ללימודי חוץ
היחידה ללימודי חוץ - קורסים והכשרות
המכללה מלמדת ב: קרית שמונה.

יורם כללי
בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה
מכללת עתיד
בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה
המכללה מלמדת ב: אום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.
רשת מכללות ללימודי הנדסאים
רשת אורט
רשת מכללות ללימודי הנדסאים
המכללה מלמדת ב: ירושלים, כפר סבא, כרמיאל, נתניה, קרית ביאליק, רחובות, תל אביב.

המסלול נלמד ב: ירושלים, כפר סבא, כרמיאל, נתניה, קרית ביאליק, רחובות, תל אביב.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765