ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

לימודי אופטומטריה

מחפשים מידע על תואר ראשון באופטומטריה?


לימודי אופטומטריה יכשירו אתכם כאופטומטריסטים מקצועיים ויקנו לכם ידע תיאורטי ומעשי חשוב לאבחון, בדיקה וטיפול במגוון סוגיות בבריאות העין ותפקודה. תכנית הלימודים משלבת בין מגוון נושאים הלקוחים מענף מדעי הרפואה, המדעים המדויקים ומדעי החיים תוך שימת דגש על התנסות קלינית.

אם מקצוע האופטומטריה מעניין אתכם, במאמר הבא תוכלו לקבל מידע מקיף אודות תואר ראשון באופטומטריה בדגש על תיאור העבודה היומיומית והסבר על מבנה ומטרת תכנית הלימודים. במאמר נסקור את נושאי הלימוד, תנאי הקבלה, משך הלימודים, מוסדות הלימוד הרלוונטיים ועוד. למידע נוסף ניתן לקבל הכוונה ללימודים ללא עלות דרך מוקד הייעוץ הטלפוני שלנו במספר  03-3727765 או באמצעות השארת פרטי התקשרות.

בסוף הכתבה תוכלו למצוא רשימה של מוסדות הרלוונטיים ללימודי אופטומטריה להם תוכלו לשלוח פרטים באופן ישיר לתיאום פגישה ולמתן מידע נוסף.
תעודת זהות תואר ראשון באופטיקה
תנאי קבלה
 • מועמדים המבקשים להירשם למסלול אופטומטריה לתואר ראשון נדרשים בחלק מן המוסדות לציון פסיכומטרי בגובה של 600 ומעלה בשקלול עם ממוצע ציוני בגרות ובחלק מן המוסדות לממוצע בגרויות על סך 90 ומעלה.
משך לימודים
 • תכנית הלימודים אורכת 4 שנים.
שכר ממוצע
 • אופטומטריסטים בתחילת דרכם ירוויחו כ-7,500-8,000 ש"ח בממוצע.
 • ככל שמצטבר הוותק כך המשכורת עולה בהדרגה ויכולה להגיע לכ-10,000-11,500 ש"ח ומעלה.
תכונות אופי
 • תכנית הלימודים משלבת בין מגוון רחב של תחומים המצריכים זיקה לתחומי המדעים.
 • כמו כן, המקצוע מצריך יכולת שירותית גבוהה ובעיקר בשירות הפרונטלי.
 • אם אתם אוהבים לעזור לאנשים, בעלי זיקה לתחום הרפואה והטיפול, הרי שתכנית לימודים זו יכולה להתאים לכם במידה רבה.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים תואר ראשון באופטיקה

כמה הבדלים ודגשים חשובים

אופטומטריסטים מוסמכים לאבחן בעיות ראייה דוגמת קוצר ראייה או אי יכולת לראייה לרחוק ולספק פתרונות רפואיים שונים המותאמים באופן המירבי לעיניו של המטופל. 

שאלה נפוצה היא על ההבדלים בין סמכויותיהם של אנשי מקצעו שונים העוסקים ברפואת עיניים. ראשית, ההבדלים בין אופטומטריסטים לרופאי עיניים היא בהיותם של הרופאים מוסמכים באבחון מחלות עיניים אל מעבר לבעיות הראייה אנטומיות המצריכות טיפול תרופתי או הליכים כירורגים שונים. הבדל נוסף הוא בין אופטומטריסטים לבין אופטיקאים הנדרשים למעבר קורס ושהם למעשה אנשי הביצוע הטכני של הנחיות האופטומטריסטים.

תיאור העבודה

בוגרי תואר באופטומטריה יכולים להשתלב בבתי חולים, קופות חולים, במרפאות, במכונים לבדיקת הראייה וברשתות האופטיקה השוונות.

עיקר העבודה פונה לאבחון ובדיקת מדדים שונים להבנת לקות הראייה של המטופל זאת באמצעות מכשורים טכנולוגיים, הסתכלות וביצוע בדיקות קליניות שונות. בין התחומים הנפוצים והעיקריים בהם מטפלים האופטומטריסטים ניתן לציין קוצר ראייה, ראית לקויה לרחוק, פזילה ומיקוד לא תקין. לעתים ישנה חפיפה בין תחום זה לבין רפואת העיניים וייתכן מאוד שלא פעם תפגשו במטופלים אותם תנחו לראות רופא עיניים להמשך טיפול מעמיק ומורכב יותר.

ככלל ניתן לתאר את תחומי האחריות הבאים כפעולות השיגריות המאפיינות את אופי העבודה:
 • ביצוע תשאול מפורט וסקירת ההיסטוריה הרפואית של המטופל
 • ביצוע בדיקות ראייה בסיסיות לניתוח תוצאות
 • בדיקת בריאות העיניים מצדדיה השונים
 • אבחון בעיות ראייה דוגמת קוצר ראייה, מיקוד לקוי וראייה לרחוק
 • הנפקת מרשמים לעדשות מגע ומשקפיים ומספר תרופות בסיס
 • מתן טיפולים לשיקום הראייה
 • מתן ייעוץ מקצועי למטופלים לקידום שימור בריאות העין


מבנה ומהלך תכנית הלימודים

תואר ראשון באפוטומטריה אורך 4 שנים כשהשנה הראשונה עוסקת בעיקרה במבואות דוגמת לימודי מתמטיקה גבוהה, כימיה, פיזיקה וסטטיסטיקה. בהמשך הופכים הלימודים לממוקדים יותר וכללים קורסים שונים באופטיקה והתנסות קלינית חשובה הן במסגרת האקדמית והן במוסדות הרפואה.

לצורך ההשתלבות המקצועית בתחום, על בוגרי התואר לגשת לבחינות הסמכה רשמיות הנערכות מטעם משרד הבריאות ואשר מקנות את תעודת המקצוע הנדרשת.

תוכן שעשוי לעניין אותך:


נושאי לימוד

בין הנושאים העיקריים הנלמדים במסגרת לימודי אופטומטריה ניתן לציין:
 • פיזיקה
 • מתמטיקה
 • כימיה
 • ביולוגיה
 • אנטומיה
 • פיזיולוגיה
 • ביוכימיה
 • מחשבים
 • סטטיסטיקה
 • אופטיקה
 • נוירולוגיה
 • בדיקות אופטומטריות
 • פתולוגיה
 • בדיקות ראייה
 • אפדימיולוגיה
 • מילוי טפסים ודו"חות
 • ועוד.
כלל תכניות הלימוד משלבות התנסות מעשית קלינית במוסדות הרפואה השונים בישראל המקנים לסטודנטים ידע וניסיון חשוב המסייע להשתלבות במקצוע.

תנאי קבלה ללימודי אופטומטריה

תנאי הקבלה עבור תואר ראשון באופטומטריה עשויים להשתנות בין מוסד למוסד.

ישנם מוסדות אקדמיים המאפשרים רישום בכפוף לשקלול בחינה פסיכומטרית לרוב בציון 600 ומעלה יחד עם ממוצע בגרויות בגובה 90 ומעלה וישנם מוסדות המאפשרים רישום בכפוף לממוצע תעודת בגרות גבוה.

מומלץ לבדוק את תנאי הרישום עבור המוסד בו אתם מעוניינים ללמוד באופן נקודתי.

קהל יעד

כאופטמטריסטים תעניקו שירותי טיפול פרונטליים למגוון לקוחות. התפקיד דורש יחסי אנוש מעולים, מקצועיות ושימת לב לפרטים הקטנים.

המקצוע משלב בין עולם הרפואה לבין תפקידים ביצועיים יותר העושים שימוש במכשורים טכנולוגיים שונים.

מוסדות לימוד

כאן באתר פורטל לימודים תוכלו למצוא מוסדות לימוד אקדמיים שונים המציעים תואר ראשון באופטומטריה בישראל. את המוסדות ריכזנו בסוף המאמר, ניתן לסמן את המוסד הרצוי ולשלוח פרטים באופן ישיר לנציגי מזכירות החוג כדי שיחזרו אליכם עם מידע נוסף על התכנית, סילבוס התואר, שכר הלימוד ולתיאום פגישה.


משך הלימודים

אורכו של תואר ראשון באופטומטריה הינו כ-4 שנים.
 


תעודות

בוגרים שיסיימו את לימודיהם בהצלחה יקבלו תעודת תואר באופטומטריה B.Optom.

כדי להשתלב בתחום, על הבוגרים לעבור בחינות חיצוניות הנערכות מטעם משרד הבריאות.

כמה פרטים חשובים על הבחינה

לבחינות הרישוי הרשמיות הנערכות על-ידי משרד הבריאות יש להירשם לכל היותר 45 יום טרם קיום הבחינה. מומלץ לעשות זאת בשלב אף מוקדם יותר. על המועדים לקיום הבחינה ניתן להתעדכן באתר משרד הבריאות והם נערכים פעמיים בשנה. 

הבחינות נחלקות ל-2: ראשית על הבוגרים לעבור בחינה עיונית המתקיימת במרכז הקונגרסים – בנייני האומה בירושלים. הבחינה כוללת 100 שאלות ואורכת 3.5 שעות. כחודש לאחר הבחינה העיונית מתקיימת הבחינה המעשית הוכללת 6 תחנות כל אחת עוסקת בתחום אחר וכוללת שאלות בנושאים בהם היא מתמקדת.

אפשרויות תעסוקה

אופטומטריסטים יכולים להשתלב במגוון מוסדות הרפואה בישראל, בקליניקות פרטיות, קופות החולים, בתי חולים וברשתות האופטיקה והמשקפיים השונות. בתפקיד ניתן לעבוד כשכירים ויש גם הפונים לדרך עצמאית ופותחים קליניקה פרטית משלהם.

צריכים ייעוץ בלימודים? אנחנו כאן בשבילכם

פורטל לימודים מציע ייעוץ לימודים טלפוני וללא עלות. ניתן להתקשר למוקד היועצים שלנו במספר 03-3727765 או להשאיר פרטים ואנו נעשה את מירב המאמצים לחזור אליכם בהקדם האפשרי.

יועצינו יוכלו לספר לכם פרטים על מגוון תחומים בעולם הלימודים החל מלימודי תעודה וקורסים, דרך לימודי הנדסאים ועד ללימודי תואר ראשון, תארים מתקדמים ולימודים בחו"ל.

במהלך השיחה תוכלו לקבל מידע על תכנית הלימודים, אפשרויות התעסוקה ועל מוסדות הלימוד השונים הרלוונטיים לתחום שמעניין אתכם.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על תואר ראשון באופטיקה
יורם כללי
ללמוד - זה מצוין. ללמוד במכללה האקדמית הדסה - זה מצוינות
מכללה אקדמית הדסה ירושלים
ללמוד - זה מצוין. ללמוד במכללה האקדמית הדסה - זה מצוינות
המכללה מלמדת ב: ירושלים.

המסלול נלמד ב: ירושלים.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765