ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס תפירה

קורס תפירה

לימודי תפירה נועדו להקנות למשתתפים את הידע והמיומנויות בכל שלבי התפירה החל מהבסיס ועד לבגד המוגמר. הנרשמים עצמם לא נדרשים להיות בעלי ידע מוקדם בתחום התפירה ובמהלך הקורס יתנסו ויכירו את התפירה המקצועית, ילמדו אודות השימוש והתפעול של מכונות תפירה, יעצבו ויתפרו בגדים על פי בחירתם האישית ויתאימו את מדיות הבגד למבנה הגוף האנושי. הקורס הינו קורס מקצועי המתאים גם לאנשים המעוניינים לעבור את ההכשרה לצורך העשרה עצמית בלבד והיא נעשית בקבוצות קטנות תוך ליווי המרצים במטרה לשים דגש על התקדמות כל תלמיד ותלמיד. התעניינתם בלימודי תפירה ורוצים לדעת איך הופכים את הלימודים למקצוע. בפורטל לימודים אנו מציגים לכם את כל המידע על הקורס המקצועי בנוסף למידע מלאה אודות מסלולי הלימוד ומוסדות הלימוד עצמם. לכל מידע נוסף הנכם מוזמנים להתקשר למוקד הטלפון שלנו ולשחוח עם יועצי הלימודים שלנו שרק שמחכים לעזור לכם, או להשאיר את הפרטים שלכם בטפסי צור הקשר כולל סימון המוסדות המתאימים לכם וצוות היועצים שלנו כבר ייצור עמכם קשר בשעות הקרובות.
תעודת זהות קורס תפירה
תנאי קבלה
  • ראיון אישי
משך לימודים
  • בין חודש לחצי שנה, תלוי במסלול הלימודים הנבחר.
שכר ממוצע
  • 7,500 ש"ח
תכונות אופי
  • סבלנות
  • עדינות
  • רוגע
  • כושר ארגון וסדר
  • הישגיות
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס תפירה

קצת מידע על מקצוע התפירה

פעולת התפירה שייכת למגוון האמנויות העתיקות בהיסטוריה האנושית והעדויות התפירה מגיעות אלינו היישר מהתקופת האבן הקדומה (התקופה הפליאוליתית). אך אם בעבר אומנות התפירה וסודותיה היו מועברות מאם לבת, היום שיטות ואמצעי התפירה התפתחו עד מאד עד שהיום מדובר במקצוע שיש ללמוד אותו ולעבור הכשרה מקיפה ומעמיקה. היום לימודי התפירה המקצועית הם מצרך חשוב לכל אדם המעוניין לעסוק במידת מה בתעשיית האופנה כאשר גם תדמיתנים, מעצבים ועוד נדרשים להכיר את המקצוע כדי לדעת כיצד הבגד מתאים לאדם הלובש אותו, עד כמה הוא חזק ומסוגל להתאים למזגי אוויר שונים וממה הוא מורכב. עם כל החשיבות של המקצוע, היום הוא סובל מתדמית מוזנחת כאשר לאנשים רבים נדמה שהטכנולוגיה המפותחת של המאה ה-21 הפכה את התופרים הידניים למיותרים, אך היפך הוא נכון ודווקא האופנה העלית ביותר, זו שאחראית על שמלות הכלה ובגדי הערב המפוארים ביותר, נתפרת באופן ידני. אך בשל התמידת הבעייתית ענף התפירה הידינית סובל ממחסור בכוח אדם, למרות שהדבר מוביל גם להזדמנויות כספיות רווחיות שכן אנשי המקצוע שכן עובדים נהנים מביקוש אדיר וגם המשכורת גדלה בשנים האחרונות במטרה למשוך כוח אדם חדש וצעיר לענף האופנה. כיום כדי לעסוק בתחום באופן מקצועי, מעסיקים רבים דורשים מהמועמדים לעבור הכשרה מקצועית במטרה שהם יוכלו להציג להם ניסיון מעשי אם לא תעסוקתי.

קורס תפירה

לימודי התפירה מעניקים למשתתפים ידע וכלים מקצועיים לצורך השתלבות בשוק העבודה, כאשר הסטודנטים לומדים להכיר גם את שיטות התפירה העתיקות בהשוואה לשיטות הקיימות עם הטכנולוגיה של ימינו. בוגרים רבים מגדירים את הקורס כיצירתי במיוחד, אשר מקנה ללומדים את כל הידע והמיומנויות בתחום התפירה, כאשר ניתן ללמוד בו גם באופן מקצועי וגם באופן חובבני להעשרה עצמית. דגש הלימודים נעשה על התפירה הידנית, כאשר מגוון רחב של קהלים ואוכלוסיות יכולים למצוא בו את מסלולי הלימוד המתאימים למטרות והרצונות שלהם. בשל כך ובעיקבות המחסור בכוח אדם שהוביל לעלייה בשכר הממוצע של אנשי המקצוע, הקורס הפך למבוקש מאוד בקרב אנשים המעוניינים לעסוק בענף האופנה ומחפשים את הדלת דרכה יוכלו להיכנס לתעשייה. במהלך הלימודים מקבלים הסטודנטים הכשרה אודות התפירה הידנית והתפירה באמצעות מכונות התפירה השונות, ונעשה במתכונת לימודים של שיעורים עיוניים המשולבים בסדנאות מעשיות המהוות את החלק העיקרי של הקורס. בסוף הלימודים מקבלים הבוגרים תעודה מקצועית המכשירה אותם כאנשי מקצוע ורובם בוחרים לעבור התמחויות שונות במגוון עסקים וסלונים המחפשים תופרים יצירתיים. רוב בוגרי הקורס ממשיכים לאחר תקופת ההתמחות ללימודי המשך בתחום עיצוב האופנה.

תכני הלימוד בקורס תפירה

כאמור, מסלול הלימודים בקורס התפירה מתבסס בעיקר על לימודים מעשיים כאשר ניתן חלק מנושאי הלימוד בקורס עוסקים ב: ההיסטוריה של התפירה, יסודות הטקסטיל, טכניקות תפירה ידנית, בחירת בד, היכרות עם סוגי הבד השונים, הכרת סביבת העבודה של אנשי המקצוע, מושגי יסוד בתפירה, תיקוני בגדים, תפירת שרוולים, שימוש במכונות תפירה, מבוא לתדמיתנות, יצירת ביגוד כגון חולצות, מכנסיים, חצאיות, הפעלת מכונת תפירה ביתית, שמלות, וביגוד תחתון, מדידות ותיקונים, עשיית מכפלות, הכנת צעיפים, ארנקים וצווארונים, הכנת טקסטורות, התאמת פריטים נלווים, הכנת מפות ומטפחות, סוגי כיסים ורוכסנים, תפירת פריט לבוש אישי, התאמת מידה, הפעלת מכונת תפירה תעשייתית ועוד. לימודי התפירה ייעשו במגרת של לימודים עיוניים שישולבו עם התרגולים השונים כאשר הסטודנטים יידרשו להגיש פרויקט גמר בו הם יכינו מוצר מוגמר המותאם לקהל יעד וקשוב לטרנדים החמים בתעשיית האופנה. הלימודים נעשים בקבוצות קטנות, במטרה לתת לכל סטודנט את היחס האישי הטוב ביותר לפי קצב ההתקדמות האישי שלו. מוסדות מסויימים

איפה לומדים קורס תפירה

עיקר לימודי התפירה נעשים באזור המרכז, שם ממוקם בסיסה של תעשיית האופנה הישראלית ועיקר התופרים המקצועיים העובדים בסלונים יוקרטיים וכדומה, עושים זאת בתל אביב הנהנית ממבחר אפשרויות תעסוקה גדול יותר משאר הערים בישראל.  להלן חלק ממוסדות הלימוד המעבירים קורס תפירה:
FA29 האקדמיה לעיצוב - הלימודים מתקיימים בראשון לציון.
סטודיו 6B, המעצבים המובילים בתחום מלמדים אותך עיצוב כמקצוע - הלימודים מתקיימים בתל אביב וחיפה.

מיהו קהל היעד לקורס תפירה

לימודי התפירה מיועדים לכל אדם המגיע ללא רקע ומעוניין להתמחות באמנות ייחודית זו, בין אם מדובר ברצון  לעבור מסלול מקצועי המכשיר את הסטודנטים להשתלבות בשוק העבודה, בין אם מדובר כהכנה ללימודי תדמיתנות, עיצוב אופנה, ודיגום חופשי, או בין אם מדובר בלימודים לצורך העשרה אישית בלבד במטרה ליצור מלתחה אישית ולקרובים. בנוסף לאנשים המגיעים ללא ניסיון תעסוקתי הקשור לתעשיית האופנה, הקורס אף מתאים לאנשים בעלי ניסיון בתפירה אשר מעוניינים לעבור הכשרה מקצועית יותר ולהתעדכן בתאפשרויות התפריה המקצועיות הקיימות היום.

מהם תנאי הקבלה לקורס תפירה

קורס התפירה אינו מוכר כקורס אשר מקשה בתנאי הקבלה שלו ובהתאם לקהל היעד, מצגי תנאי קבלה המאפשרים לקהל רחב של אנשים להירשם ללימודים. מרבית המוסדות דורשים מהמועמדים השונים לעבור ראיון קבלה בלבד בו תיבדק רצינותו של המועמד והתאמתו למסלול הלימודים של המוסד הרלוונטי. במהלך הראיון תיבדק אף התאמתם של מועמדים המעוניינים להירשם למסלולים למתקדמים בכך שהם ייבחנו על רמת הידע המוקדם שעמו הם מגיעים.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס תפירה


משך הלימודים לקורס תפירה

משך הלימודים בקורס תפירה יכול להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים ובהתאם למסלול הלימודים הנבחר. הלימודים הבסיסיים נמשכים כמה חודשים בודדים בלבד בהם עוברים הסטודנטים הכשרה במשך 12 מפגשים הכוללים כ-60 שעות לימוד בממוצע. הקורסים המקצועיים יותר למתקדמים נחשבים לקורסים ארוכים ונמשכים בממוצע כשנה, בה לומדים הסטודנטים בהיקף של 140 שעות לימוד בממוצע לאורך 40 מפגשים. השיעורים עצמם מתוכננים בעיקר לשעות הערב, מלבד לשיעורי בוקר בשישי, על מנת לאפשר גם לאנשי עובדים להירשם ללימודים.

תעודה \ הסמכה מקצועית לבוגרי קורס תפירה

בוגרי הקורס אשר עמדו בכל הדרישות של מוסדות הלימוד – לרוב מדובר בדרישות של 80 אחוז נוכחות והגשת פרויקט גמר שייקח חלק מתיק העבודות של הבוגרים – ייזכו לקבל תעודת גמר מטעם המוסד בו למדו. התעודה מסמיכה אותם כאנשי מקצוע מטעם המוסד בו למדו ומהווה אסמכתא מקצועית הניתנת על ידי המרצים בקורס.

אפשרויות תעסוקה של בוגרי קורס תפירה

בוגרי קורס תפירה אשר השלימו בהצלחה את הלימודים יכולים להשתלב לאחר מכן בשוק העבודה במגוון דרכים. ישנם בוגרים הבוחרים לעבוד כשכירים במתפרות מקצועיות של בתי אופנה בינלאומיים וישראליים, או אצל תופרות ותופרים המבצעים תיקוני בגדים. אחרים בוחרים להתקדם ולעסוק במקצועות כגון עיצוב אופנה – בה יידרשו להכיר את חומרי הגלם, סוגי התפירות וכדומה, או כסטייליסטים הנדרשים להכיר במקצועיות את כל סוגי הבדים והגזרות. לבסוף, יכולים הבוגרים אף לעבוד כעצמאיים ולפתוח בית עסק פרטי כגון מתפרה לתיקון בגדים, או לפתוח חנות בגדים שהם עצמם עיצבו ותפרו. כמובן שגם קיימת האופציה הבינלאומית אשר בוחרים אותה בוגרים רבים, שכן הידע המקצועי אותו לומדים אינו משתנה לפי השפה ולכן בוגרים רבים רואים בקורס כקרש מקפצה ללימודי המשך בחו"ל ואפילו הזדמנות לפתוח עסק פרטי במדינה זרה, במטרה לנצל את היצירתיות הישראלית לצורך הצלחה תעסוקתית בחו"ל.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס תפירה
רשת חנויות חרוזים
חרוז כזה - בית הספר לתכשיטים וצורפות
רשת חנויות חרוזים
המכללה מלמדת ב: תל אביב.

המסלול נלמד ב: תל אביב.
יורם כללי
הכשרה מקצועית במימון המדינה
מרכזי הכשרה ממשלתיים
הכשרה מקצועית במימון המדינה
המכללה מלמדת ב: אשקלון, חולון, ירושלים, ירכא, מעלות.

המסלול נלמד ב: אשקלון, חולון, ירושלים, ירכא, מעלות.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765