ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

תואר ראשון במשפטים

תואר ראשון במשפטים מתאים עבור כל מי שרואה את עצמו כמתאים לייצג בכבוד את מכונת הצדק המשומנת, עבור מי שאינו סובל מפחד במה, שיודע להתבטא ומשתוקק להכיר את נימי החוק, על מנת להפיק מהם כמה שיותר צדק. מכאן שאם גם אתם מחפשים אחר מקצוע שתמיד יש לו ביקוש בכל זמן ובכול מקום, ואם גם אתם מבקשים להיות בחזית הבמה, לצלול לנימי התקדימים, הדינים והחוקים - הרי שגם אתם מוזמנים לשקול להתקבל ללימודים אקדמיים אלו.
תכנית הלימודים פותחת לכם צוהר אל עולם מופלא בו ניתן לרכוש ידע חשוב וכמובן לעבור הכנה ראויה לקראת בחינות לשכות עורכי הדין. כמו כן, כיוון שמדובר בתחום כה מבוקש, ראוי לדעת שניתן למצוא מגוון מוסדות מובילים בכל רחבי הארץ אשר מציעים ללמוד את התואר, אך רגע לפני שבוחרים את המוקם הראוי ביותר, מומלץ לבחון רזומה, לברר אודות סגל המרצים וכמובן לבחון האם אתם עומדים בתנאי הקבלה, וזאת כי לכל נתון מעין זה ישנה השפעה ישירה על סיכויי ההצלחה העתידיים.
לאור כל זאת, ריכזנו עבורכם מידע כמה שיותר מקיף בתחום, וזאת על מנת שתוכלו להבין באופן ממוקד ומהיר אלו מוסדות קיימים, מהם תנאי הקבלה, כמה זמן אורכים הלימודים, אלו מסלולים קיימים, מי מתאים, מהו השכר העתידי, עם איזו תעודה יוצאים בסוף התואר וכדומה. נשארו שאלות? אל תהססו לפנות אלינו באופן ישיר – נשמח לענות על כל שאלה בתחום.
תעודת זהות תואר ראשון במשפטים
תנאי קבלה
  • באופן כללי על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון פופולאריים מעין אלו, יש לעמוד בתנאי קבלה נוקשים במיוחד, כאשר מראש נציין שלימודי תואר ראשון במכללה עשויים להיות יותר קלים עבור קבלה. באופן כללי יש לעמוד בשורת הדרישות הבאות:
    •ראשית יש צורך בציון משוקלל גבוה בציוני הבגרות, כלומר בממוצע שאינו נמוך מ90.
    •יש צורך בציון משוקלל גבוה במבחן הפסיכומטרי, בערך סביב ה700.
    •יש מכללות בהן הדרישות עבור הבגרויות זהות, אך הם אינן מצריכות ציון פסיכומטרי.
משך לימודים
  • הלימודים האקדמיים אורכים כבין שלוש וחצי לבין ארבע שנים, כאשר יש לקחת בחשבון שבנוסף גם יש להשקיע זמן עבור לימוד בחינות הלשכה, וכמובן שיש להשקיע עוד כשנה וחצי עד שנתיים בהתמחות. אי לכך ניתן לומר שעד שזוכים להיות עורכי דין מהשורה, יש לעבור מסע משכיל שאורך כשש וחצי שנים.
שכר ממוצע
  • עורך דין מבטיח הכנסה מניבה לכל הדעות, כך שבאופן כללי מדובר על הכנסה חודשית שנעה בין 17 לבין 18 וחצי אלף שקל. 
תכונות אופי
  • מי שעומד ללמוד תחום עיוני ומעמיק זה, צריך להיות טיפוס שאוהב מידע, שקולט מהר, שיודע להתמודד מול כמות גדולה של חומרי לימוד, טיפוס שהוא הומני וראלי גם יחד, טיפוס ששואף למשרה מכובדת ומכניסה, טיפוס שיודע להיות סבלני בדרך אל השגת המטרה, טיפוס בעל כושר התבטאות טוב ובעל יכולת טובה לעמוד אל מול קהל. 
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים תואר ראשון במשפטים

ברוכים הבאים למערכת המשפט והצדק

תחום המשפטים באקדמיה נחשב לתואר יוקרתי, מוערך ומכובד. אי לכך, מי שמבקש עתיד מזהיר, קריירה מניבה ואת ההזדמנות לעמוד אל מול קהל ולעשות שימוש בכישורים הוורבאליים, יימצא שלימודי משפטים מהווים אבן דרך חשובה בדרך אל הגשמת החלום.

לימודי תואר ראשון במשפטים

כיום ניתן ללמוד לימודי משפטים במגוון נרחב של מקומות, ניתן למצוא מגוון תנאי קבלה יותר ופחות מחמירים, ניתן למצוא מגוון מסלולי הכנה לצד מסלולי המשך, ניתן למצוא שלל מוסדות אשר מחפשים אחר עורכי דין בתחילת דרכם וניתן למצוא מגוון נישות בהן ניתן להתמקד, כך שללא ספק מדובר בתחום בו כל האפשרויות פתוחות - כמובן אם רק מבקשים בכך. 

תכני הלימוד

לימודי משפטים חולשים על נדבך נרחב של תחומים, אך אם נבקש להצביע על ארבעת התחומים המרכזיים אשר נלמדים בכול מוסד בו בוחרים, הרי שניתן לציין שנלמדים הנושאים הבאים: משפט ביו לאומי, משפט אזרחי, משפט פלילי ומשפט מסחרי. 
עד נוסיף ונציין שבמשפט המסחרי עוסקים בכול הנוגע לכלכלה, משק ותעשייה, וזאת לצד חוזים תאגידיים, כינוס נכסים, שותפויות וכדומה. במשפט הפלילי נהוג לעבור על תחום הענישה במקרה של עבירה על סעיפי החוק, במשפט הבין לאומי נלמדים שלל תחומים הנוגעים למשפט פומבי ולמשפט פרטי והם בעיקר מתמקד בשלל דינים אשר נוגעים לגופים ואנשים ממדינות זרות ובמשפט האזרחי עוברים על שלל נושאים אשר נוגעים למערכת יחסים שבין שני אנשים, כאשר ביו היתר נהוג לעבור על דיני משפחה, דיני קניין, דיני נזיקין וכדומה.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים תואר ראשון במשפטים


איפה לומדים תואר ראשון במשפטים?

כיוון שלימודי משפטים נשבים לתואר מיוחס ומבוקש במיוחד, ניתן למצוא שהם נלמדים במגוון נרחב של מקומות בארץ, כך שלרגע אין צורך להעתיק את מקום המגורים, אלא אם כן מכוונים למוסד נחשב מסוים. להלן שורת המקומות המובילים עבור לימודי תואר ראשון במשפטים, אך יש לקחת בחשבון שיש מגוון נרחב של מקומות נוספים.
•אוניברסיטת בר אילן
•אוניברסיטת חיפה
•אוניברסיטת תל אביב
•האוניברסיטה העברית
•המרכז האקדמי למשפט ועסקים
•המרכז הבינתחומי הרצליה
•הקריה האקדמית קרית אונו
•המרכז האקדמי כרמל
•המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
•האקדמיה נתניה
•בית ספר רדזינר למשפטים
•המרכז האקדמי המכללה למנהל
•שערי מדע ומשפט הוד השרון
•המרכז האקדמי פרס
•מרכז ספיר בבאר שבע

קהל יעד

באופן כללי לימודי משפטים מיועדים עבור כל מי ששואף להיות עורך דין. אלו יכולים להית אנשים חסרי כל ניסיון בתחום, ובמקביל אלו יכולים להיות אנשים שכבר עובדים בחברות עסקיות או במנהל הציבורי. באופן כללי כל מי שהתחום מושך אותו ומבקש להרוויח יפה, לייצג את ממשלת החוק ואף מחפש מקצוע בו ניתן להמשיך ולנוע כלפי מעלה, הרי שתואר זה עשוי להימצא עבורו מאוד ראוי. 

תנאי קבלה

ציינו שיש תנאי קבלה שונים במוסדות השונים, אך באופן כללי יש צורך בממוצע בגרות מעל 90 ובציון פסיכומטרי מעל 700, לפחות כל עוד מדובר באוניברסיטאות. לצורך הדוגמה נשווה בין שלושה מוסדות שונים, כאשר באופן אקראי נבחר באוניברסיטת בר אילן אל מול אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת ת"א. ובכן באוניברסיטת בר אילן יש צורך בממוצע מעל 90 בבגרויות, בציון שנע מ600 ומעלה בפסיכומטרי ובציון של מינימום 85 בפרק האנגלית. לעומת זאת, באוניברסיטת חיפה גם יש צורך בבגרות מלאה, אך גם יש צורך בציון פסיכומטרי מעל 665, ואילו באוניברסיטת ת"א, יש צורך בתעודת בגרות מלאה בעלת ממוצע מעל 85, בציון של 600 ומעלה בפסיכומטרי, בציון התאמה שמעל 650 ובציון מינימלי של 120 בבחינת המיון באנגלית.

משך הלימודים

לימודי משפטים, לרוב אורכים בין שלוש וחצי לבין ארבע שנים, כאשר הם כוללים כשמונה סמסטרים. עם זאת, יש לקחת בחשבון שגם יש לעבור תקופת התמחות אשר גם היא אורכת זמן ממושך – בין שנה וחצי לשנתיים, אם במנהל הציבורי ואם במשרד לעורכי דין, ומי שחושב שבכך די, צריך לקחת בחשבון שגם ישנה תקופת ביניים בה יש ללמוד רבות עבור בחינת ההסמכה - עבור קבלת התעודה המיוחלת. כמו כן, גם ראוי לציין שלימודי תואר ראשון עשויים להיות רק ההתחלה, וזאת כיוון שגם ניתן להמשיך אל עבר לימודי תואר שני בתחום - אם ברמה העיונית ואם ברמה המחקרית, ובנוסף גם ישנו תואר שלישי. כאשר מוסדות שונים מציעים מסלולים ותנאים שונים.

תעודה/הסמכה מקצועית לבוגרי התואר

המטרה הסופית של כל עורך דין היא לזכות ברישיון הנכסף עבור עריכת דין. אי לכך, לימודי תואר ראשון במשפטים מקנים את הכלים הנחוצים על מנת לעבור כהלכה את שני המבחנים החיצוניים של לשכת עורכי הדין ואף על מנת להכין את הקרקע להתקבל להתמחות במשרד מוביל לעורכי דין, כאשר פה נציין שיש קשר ישיר בין איכות המוסד אליו מתקבלים לבין איכות המוסד בו עוברים את ההתמחות.

אפשרויות תעסוקה לבוגרים

אנשים שמבקשים לעסוק בתחום, מהר מאוד יגלו בתום הלמודים וצליחת המבחנים שהם נדרשים להתמחות בתחום. מכאן שרבים ממשיכים לעבוד באותו מקום של ההתמחות, אך גם ניתן להתברג אל מגוון מוקדים אחרים של משרדי משפטים - אם בארגונים ציבוריים ואם בשלל חברות מסחריות. עוד נציין, שככול שצוברים יותר ניסיון, כך ניתן להתקדם ולהרוויח יותר, כך ניתן להיות יועצים משפטיים למגוון חברות וכמובן שגם ניתן לבחור בין להיות שכירים לבין להיות עצמאיים.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על תואר ראשון במשפטים
עושים אוניברסיטה לעסקים
המכללה האקדמית נתניה
עושים אוניברסיטה לעסקים
המכללה מלמדת ב: נתניה.

המסלול נלמד ב: נתניה.
המכללה האקדמית ספיר
המכללה מלמדת ב: אשקלון, שדרות.

המסלול נלמד ב: אשקלון, שדרות.
אל תשתלב, תוביל!
המסלול האקדמי המכללה למינהל
אל תשתלב, תוביל!
דגש בלמידה המרחיבה את האופקים
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
דגש בלמידה המרחיבה את האופקים
המכללה מלמדת ב: רמת גן.

המסלול נלמד ב: רמת גן.
אחד על אחד עד התואר
המרכז האקדמי פרס
אחד על אחד עד התואר
המכללה מלמדת ב: רחובות.

המסלול נלמד ב: רחובות.

מידע על
המכללה

7 מסלולים

מפת הגעה

8 סרטוני וידאו
האקדמיה למנהיגי העתיד
המרכז הבינתחומי הרצליה
האקדמיה למנהיגי העתיד
המכללה מלמדת ב: הרצליה.

המסלול נלמד ב: הרצליה.
משנים את פני החברה בישראל
הקריה האקדמית אונו
משנים את פני החברה בישראל
המכללה מלמדת ב: אור יהודה, חיפה, ירושלים, קרית אונו.

המסלול נלמד ב: אור יהודה, חיפה, ירושלים, קרית אונו.
משנים את פני החברה בישראל
הקריה האקדמית אונו אור יהודה
משנים את פני החברה בישראל
המכללה מלמדת ב: חיפה, ירושלים, קרית אונו.

המסלול נלמד ב: חיפה, ירושלים, קרית אונו.
משנים את פני החברה בישראל
הקריה האקדמית אונו ירושלים
משנים את פני החברה בישראל
המכללה מלמדת ב: חיפה, ירושלים, קרית אונו.

המסלול נלמד ב: חיפה, ירושלים, קרית אונו.
יורם כללי
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765