ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

לימודי הכשרת הנדסאים

לימודי הכשרת הנדסאים

לימודי הנדסאים הינם לימודי תואר אשר שונים מלימודי תואר ראשון בכך שהם אינם עוסקים בלימודים עיוניים. כל מועמד אשר בוחר בלימודים מסוג זה בוחר ללמוד תחום ברמת תואר ראשון ואף ילמד במכללות שונות גם עם סטודנטים לתואר ראשון, אך יעסוק רק בתכנים הענייניים ולא בתיאוריות כאלה ואחרות, או יידרשו לעבור קורסים להשכלה כללית (דבר הנדרש מבוגרי תואר ראשון). הסיבה לכך החלה בשנות ה-60 כאשר מדינת ישראל הייתה זקוקה לאנשי מקצוע בדחיפות וביקשה לזרז את תהליך ההכשרה. הלימודים פונים לאנשים שרוצים להצטרף כמה שיותר מהר לשוק העבודה, אך יחד עם זאת, מבקשים לעשות זאת לאחר שעברו הכשרה ברמה הגבוהה ביותר. אם אתם מתעניינים בלימודי הכשרת הנדסאים, בפורטל לימודים תקבלו את כל המידע אודות מסלולי הלימוד השונים ומידע נוסף החל מתנאי הקבלה וקהל היעד לכל מסלול, דרך תכני הלימוד ומשך הלימודים ועד לאפשרויות תעסוקה ולימודי המשך לבוגרים במסלולי ההנדסאים השונים. לכל מידע נוסף תוכלו להשאיר את הפרטים שלכם או להתקשר למוקד הטלפון של פורטל לימודים. בהצלחה.
 
תעודת זהות קורס הנדסאים - כללי
תנאי קבלה
  • תעודת בגרות מלאה
  • ראיון קבלה
  • מבחן קבלה
משך לימודים
  • שנתיים וחצי
שכר ממוצע
  • ללא ניסיון – 8,000 ש"ח 
  • 5 שנים ניסיון ומעלה – 12,000 ש"ח
תכונות אופי
  • כישורים טכניים
  • יצירתיות
  • ירידה לפרטים
  • אחראיות
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס הנדסאים - כללי

מידע על לימודי הנדסאים

מסלול ההנדסאים נוצר בסוף שנות השישים על ידי מדינת ישראל, כאשר שוק העבודה סבל ממשבר חמור של כוח אדם בעל ידע אקדמי כזה או אחר. בעקבות משבר זה, בחרה המדינה ליצור מסלול תואר חדש הנקרא תואר הנדסאים, אשר יכשיר את אנשי המקצוע הבאים במסלול מזורז יותר מאשר לימודי תואר ראשון, אך בו בעת עם המידע הטוב ביותר וברמת תואר ראשון. כדי לעמוד בדרישה זו, מדינת ישראל בחרה להוריד מסדר היום של מסלולי ההנדסאים את הדרישה ללימודי השכלה כללית וקורסים כלליים (הנדרשים מסטודנטים לתואר ראשון לשם השגת התואר). הסטודנטים במסלולי ההנדסאים נדרשים ללמוד רק תכנים טכניים, מקצועיים ולצבור ניסיון תעסוקתי בלבד במקום לעסוק בלימודי תיאוריה. בוגרי המסלול נהנים מהיתרון שהם יוצאים לשוק העבודה מהר יותר ועם כל הידע הטכני שאותו רוכשים גם בוגרי התואר הראשון, שלעיתים נגררים איתו מעבר ל-3 השנים המקובלות. כך ניתנת הזדמנות לאנשים מסויימים לשפר את ההשכלה שלהם ולשפר את רמת חייהם בזמן שגם תנאי הקבלה למסלול זה מקלים לעומת תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון.

כיצד מתנהל מסלול הנדסאים

התעשיות הטכנולוגיות דורשת ידיים מקצועיות מכל הסוגים, ומסלול הנדסאים ייחודי זה מאפשר הכשרה בת שנתיים בממוצע כשבסיומה הם זוכים לקבל תעודת ההנדסאי מטעם המה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע השייך למשרדי החינוך ומהמכללה בה בחרו ללמוד. הגדרת המקצוע דורשת כי המסלול יכשיר את הסטודנטים לתחזק, לטפל, לבנות, לתפעל, ולפתח ציוד טכנולוגי ומכונות מתקדמים ברמת תפעול יומיומית בתעשיות ומפעלים מתחומים מגוונים ושונים. לשם כך, קיימים מגוון רחב של מסלולי ותוכניות לימוד להנדסאים כגון: הנדסאי חקלאות, הנדסאי בניין, הנדסאי רפואי, הנדסאי קול הגברה והקלטה, הנדסאי קירור ומזג האויר, הנדסאי כימיה, הנדסאי מיכשור ובקרה, הנדסאי חשמל, הנדסאי אלקטרוניקה, הנדסאי תוכנה, הנדסאי תעשייה וניהול, הנדסאי מכונות, הנדסאי סביבה, הנדסאי ביוטכנולוגיה, הנדסאי תקשורת ועוד. תחומי ההנדסה מהווים חלק חשוב בהתפתחות הטכנולוגיה המודרנית כשההנדסאים נחשבים לשחקני הקישור בין מחלקות המהנדסים לעובדי הייצור. 

תכני הלימוד במסלולי ההנדסאים

תכני הלימוד הנלמדים בלימודי ההנדסה הם רחבי היקף ותלויים בתחום הנלמד (חשוב לזכור שישנם מספר רב של מסלולי לימוד החל מקולנוע ועד אלקטרוניקה). בתי הספר השונים מציעים למעוניינים תוכניות לימוד שמתעדכנות ומתאימות לצרכי התעשייה והמשק. בכל תחומי ההנדסה כוללים הלימודים קורסי רקע מדעיים, וקורסים יחודיים וספציפיים לתחום ההנדסה הנלמד כשלדוגמא קורסי הרקע המדעיים כוללים מקצועות כגון פיזיקה, מתמטיקה ומחשבים. שיעורי המגמה הספציפיים למקצועות אלה כולליפ שיעורים שעוסקים בנושאים כגון: מערכות הספק ובקרה, שיעורים מתחום תורת החשמל, שיעורי אנגלית טכנית ועוד וכוללים שיעורי מעבדה, אשר מאפשרים למשתתפים לרכוש ידע מעשי ונסיון מקצועי כבר במהלך הלימודים. לעומתם, הסטודנטים בלימודי הנדסאים מרקע האומנות כוללים מקצועות כגון קולנוע, אנימציה וכו', כשהשיעורים עוסקים בנושאים כגון: הפעלת מצלמה, עבודת גרים, לימודי תוכנות אנימציה שונות כגון MAYA, אפטר אפקטס ועוד.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס הנדסאים - כללי


מסלולים ספציפיים בהנדסאים

כאמור, ישנם מסלולים רבים לסטודטים הבוחרים ללמוד ללימודי הנדסאים. להלן מגוון אפשרויות הלימוד במסלול הנדסאים:
הנדסאי חשמל - תחום יוקרתי ומאתגר מקרב מסלולי ההנדסאים. התחום עוסק בניתוח, אפיון, פיתוח ותכנון מכשירים חשמליים אשר מלווים וילוו אותנו לאורך חיינו במאה ה-21. בנוסף לכך התחום עוסק גם במקצועות שנועדו להפיק חשמל בעצמם. בוגרי המסלול זוכים לעבור הכשרה במערכות החשמל ונהנים מביקוש גבוהה בשוק העבודה. הלימודים נמשכים כשנתיים וחצי ובסופם נרשמים כחשמלאים מוסמכים. 

הנדסאי תוכנה - בעידן הדיגיטלי אין למעשה בית או עסק שלא קיים בהם מחשב כזה או אחר. כל פעולה או יישום שעובד באמצעות המחשב נשלט על ידי מערכות ממוחשבות אותן בונים באמצעות קוד ותוכנה ותפקידם של אנשי התוכנה הוא לבנות או להפעיל אותה. מי שבוחר ללמוד מסלול הנדסאי תוכנה לומד במשך שנתיים תכנים כגון: תקשורת מחשבים, ניתוח מערכות, שפות תכנות, מבני נתונים ואלגוריתמים, מערכות הפעלה,בסיסי נתונים, רובוטיקה, גרפיקה, ארגון קבצים, שיטות חישוביות באופטימיזציה ועוד. 

הנדסאי מכונות - בתחום ההנדסה, הנדסאי הנדסת מכונות הינו המבוקש ביותר. הסטודנטים לומדים אודות נושאים הנוגעים למדעים בסיסיים במשך כשנתיים וחצי כשלאחר סיום הלימודים, בוגרי המסלול עוסקים בעיקר בתפעול ותחזוקת מערכות, תכנון, ביצור פריטים ומכלולים, פיתוח מוצרים חדשים, ביצוע תהליכי יצור ממוחשבים, ביקורת ועוד.

הנדסאי בניין - ענף הבנייה הוא מהענפים הדומיננטיים במשק ובכלכלה בישראל. במהלך הלימודים, לומדים המשתתפים אודות תחומי הנדסה אזרחית ובניין ומוכשרים בעבודות משרדיות או בשטח כאחראי פרויקטים, מנהלי צוותים ועוד. 

הנדסאי תעשייה וניהול – הלימודים הינם מסלול המשלב בין תחומי ידע והנדסה, מדעי החברה, ניהול וכלכלה. התחום שואף לשפר הליכים ארגוניים ומוזיל עלויות תפעול ותפוקה בעשייה. במהלך הלימודים, אשר נלמדים שנתיים, לומדים הסטודנטים אודות: מערכות מידע ולוגיסטיקה, תעבורה, ניהול האיכות, ניהול פיננסי, בטיחות, גהות ומערכות ייצור, שיווק וניהול ועוד.

הנדסאי אלקטרוניקה - אלקטרוניקה היא מרכיב מרכזי בההיי טק ונחלקת למפעלים מייצרים ומפעלים מפתחים. במהלך הלימודים, הסטודנטים לומדים התמחות תוכנה, התמחות מחשבים, התמחות מכשור רפואי, התמחות מחשוב ובקרה, התמחות תקשורת או התמחות  בתקשורת נתונים, אלקטרו אופטיקה ועוד. הבוגרים משתלבים לאחר מכן בתפקידי ניהול, פיתוח, ניהול צוותים, העברה מפיתוח לייצור, שירות ותחזוקה.

היכן לומדים את מסלולי ההנדסאים המבוקשים ביותר:

תהליך הלימודים וההכשרה מתבצע במספר רב של בתי ספר, מכללות ומוסדות לימוד המאושרות על ידי המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע (המה"ט). להלן מגוון מוסדות הלימוד המעבירים לימודי הכשרת הנדסאים:
המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה אריאל - המרכז להנדסה וטכנולוגיה והמרכז הרב תחומי לעיצוב ומדיה - המכללה מלמדת באריאל.
מכללת עתיד - בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה - המכללה מלמדת באום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.
ביה´´ס להנדסאים - המכללה האזורית כנרת בעמק הירדן - הכשרת מהנדסים עבור תעשיות העילית בישראל
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס הנדסאים - כללי


תנאי הקבלה למסלולי הנדסאים

יתרון נוסף בלימודי הכשרת הנדסאים הוא העובדה שתנאי הקבלה ללימודים נחשבים למקלים יותר לעומת לימודי תואר ראשון, אשר דורשים כי המועמדים יעברו את הבחינה הפסיכומטרית. המועמדים למסלולי הנדסאים נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה כשבמסלולי הלימוד השונים יכולה להיות דרישה לממוצע ציונים ייחודי בהתאם ללימודים או דרישה לכמות יחידות מסויימת. מעבר לכך ישנם מוסדות אשר יידרשו מהמועמדים לעבור ראיון \ מבחן קבלה לצורך וידא התאמה של המועמדים למוסד.

משך הלימודים בהנדסאים

בממוצע, משך הלימודים ללימודי הנדסאים אורכים בין שנתיים לשנתיים וחצי מפני שלימודי הנדסאים חוסכים מהסטודנטים ללמוד את לימודי התיאוריה השונים שנדרש ללמוד לתואר ראשון, במטרה לזרז את תהליך היצוא לשוק העבודה.

תעודה \ הסמכה לבוגרי הנדסאים

בוגרי מסלולי ההנדסאים השונים זוכים בסיום הלימודים לקבלת 2 תעודות. הראשונה היא מטעם מוסד הלימודים הרלוונטי בו למדו ואילו השנייה ששייכת למה"ט ומזכה את הבוגרים בתעודה מקצועית מאושרת על ידיד מדינת ישראל ומשרד החינוך.

לימודי המשך לבוגרי מסלולי הנדסאים

בוגרי מסלולי הנדסאים יכולים להמשיך את לימודים ואף להמשיך ללימודי תואר ראשון כאשר כל שעליהם לעשות הוא להשלים את הקורסים החסרים להם מלימודי התואר, מה שאומר שלצורך השלמת התואר עליהם ללמוד שנה אחת בלבד.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על הנדסאים - כללי
המכללה הטכנולוגית רופין - הנדסאים
המכללה מלמדת ב: עמק חפר.

המסלול נלמד ב: עמק חפר.
יורם כללי
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

המסלול נלמד ב: ראשון לציון, אילת, אשדוד, חיפה, ירושלים.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


מאמרים אחרונים בנושא הנדסאים - כללי
מה זה הנדסאי?
מה זה הנדסאי?
המנוח אומנם דומה למונח מהנדס, אבל לרובכם אין באמת מושג מה ההבדלים ביניהם. אז מה זה אומר להיות הנדסאי? איך הופכים להנדסאי? מה התפקיד שלו? והאם בכלל יש ההבדל בין ה-הנדסאי למהנדס? ...המשך
ההבדל בין הנדסאי למהנדס
ההבדל בין הנדסאי למהנדס
בתחומים טכנולוגיים רבים ניתן למצוא אנשי מקצוע הנקראים הנדסאים ומהנדסים. השאלה הנשאלת היא מהו בעצם ההבדל בין אנשי המקצוע הללו ואיך מחליטים האם כדאי לכם להיות מהנדסים או הנדסאים בתחום שמעניין אתכם? ...המשך
תעסוקה להנדסאים
תעסוקה להנדסאים
משום שלא מדור במסלול לתואר ראשון, אותו רוב הציבור מכיר. אנשים רבים שואלים את עצמם מהם אפשרויות התעסוקה של בוגר המסלול ההנדסאי. לשם כך בדיוק הכנו עבורכם את הכתבה הבאה: ...המשך
מה זה המה"ט?
מה זה המה"ט?
המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע, הוא הגוף אשר מופקד על הכשרתם הרשמית והסדרתם של בוגרי המסלולים הנדסאים וטכנאים בתחומי טכנולוגיה והתמחויות ייחודיות. ...המשך
מסלולי ההנדסאים המבוקשים ביותר
מסלולי ההנדסאים המבוקשים ביותר
מסלול ההנדסאים נועד כדי לקצר עבור אנשים רבים את תהליכי הלימוד ולצבור ניסיון מעשי הכרחי לשם עבודה בשוק התעסוקה. רוצים לדעת מהם מסלולי הלימוד המבוקשים בתחום ההנדסאים ובשוק העבודה? גלגלו מטה: ...המשך
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765