ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס רפלקסולוגיה

רוצים לקבל מידע על לימודי רפלקסולוגיה?


הרפלקסולוגיה הינה טיפול משלים מתחום הרפואה האלטרנטיבית ומקובל לייחס לה שורשים עתיקי יומין בתרבות המזרח הרחוק. הדעות אמנם עודן חלוקות, אך במהלך השנים זכתה הרפלקסולוגיה לגיבוי מצד מחקרים שונים ברחבי העולם וכיום היא אף מוצעת כחלק ממערך הטיפולים המשלימים בקופות החולים השונות. כל אלו הביאו לעלייה במודעות ובעניין בקרב מטופלים רבים המחפשים אחר דרכי טיפול חלופיות ובמקביל גם לעלייה בקרב מתעניינים בלימודי קורס רפלקסולוגיה.

אם גם אתם מחפשים תחום טיפולי מעשי, נדרש ונחשק בענף הרפואה המשלימה אנו בפורטל לימודים מזמינים אתכם לקבל את כל המידע על התחום במקום אחד החל מתקציר על הרפלקסולוגיה בכלל, דרך מידע על תכניות הלימודים השונות ומוסדות לימוד נבחרים ועד לאפשרויות התעסוקה המצפות לכם עם סיום הלימודים. אם נותרו לכם שאלות נוספות או במידה ואתם מתלבטים לגבי בחירת מוסדות הלימוד, באפשרותכם ליצור קשר עם יועצי הלימודים שלנו במספר הטלפון המוצג כאן באתר או להשאיר פרטי התקשרות ונציגינו יצרו עמכם קשר בהקדם האפשרי. המשך קריאה מהנה!
תעודת זהות קורס רפלקסולוגיה
תנאי קבלה
 • תנאי הקבלה עבור לימודי רפלקסולוגיה עומדים על הצגת תעודת 12 שנות לימוד וצליחת וועדת קבלה מטעם המוסד הרלוונטי הנבחר.
משך לימודים
 • היקפה של תכנית הלימודים עשוי להשתנות במידה ניכרת בין כל מוסד ומוסד ולנוע בין מספר חודשים ועד ל-3 שנים.
 • ישנם מוסדות המתמקדים בהקניית פרקטיקה על טכניקה מסוימת וישנם מוסדות המציעים תכנית שאיננה פחותה מלימודים אקדמיים ושמעמיקה בהקניית התיאוריה שסביב הרפלקסולוגיה ובמגוון רחב של טכניקות שונות.
שכר ממוצע
 • כיום רפלקסולוגים יכולים להשתלב בקליניקות לרפואה משלימה, בקופות החולים השונות או לחילופין לעבוד כמטפלים עצמאיים.
 • שכרו הממוצע של רפלסולוג מתחיל הינו כ-6,500 ש"ח.
  כרפלקסולוג עצמאי ניתן לחייב עבור טיפול בסיסי כ-150 ש"ח.
תכונות אופי
 • לימודי רפלקסולוגיה פונים לאנשים המתעניינים במקצועות הטיפול והמגע.
 • אם אתם אנשים בעלי אופי שירותי גבוה, תחום לימודי זה עשוי להתאים לכם במידה רבה.
  כדאי לדעת שלימודי רפלקסולוגיה אינם מעשיים בלבד והם כוללים גם הקניית ידע תיאורטי עיוני מקיף המצריך אוריינטציה הומאנית וכמובן המון סקרנות ותשוקה לתחום.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה – מהי בעצם?

הרפלקסולוגיה היא טכניקת טיפול במגע היוצאת מתוך נקודת הנחה כי בריאותו של האדם באה לידי ביטוי דרך נקודות המצויות בכפות ידיו ורגליו, באזור הפנים ובאוזניים. כפועל יוצא מכך, ניתן להיטיב עם בריאות המטופל דרך טכניקות עיסוי ולחיצה על אותן הנקודות ואף להקדיש טיפול נקודתי בהתאם לסוגיה הבריאותית שממנה הוא סובל.

הרפלקסולוגיה התפתחה בראשית המאה העשרים על ידי הרופא האמריקאי ויליאם פיצג'רלד, עם זאת, מקובל לייחס לה שורשים קדומים אף יותר בני אלפי שנים מאזור המזרח הרחוק וממצרים העתיקה. למעשה, יש רבים המניחים כי פיצג'רלד עצמו התבסס על מידע מתוך פרטיקות רפואה מסורתיות עתיקות והכניס אותה לתוך פריזמה בעלת אופי יותר מדעי ופחות רוחני.

אם ננסה להכניס זאת אל תוך הלוגיקה של הרפואה המודרנית, מחקרים רבים מראים כי למתח נפשי ישנה השפעה שלילית עצומה על גופנו וביכולתו להחליש את המערכת החיסונים, להביא להופעתם של סיפמטומים פיזיים שונים דוגמת כאבי ראש, לגרום לבעיות שינה ועוד. הרפלקסולוגיה בדומה לטיפולי מגע נוספים מסייעת בהבאת המטופל להרפייה עמוקה, משחררת מתחים נפשיים ומסייעת בסילוק רעלים מן הגוף, לפיכך מקובל כיום לראות בה כדרך טיפול אפקטיבית בחרדה ודיכאון, בכאבי ראש ומיגרנות חריפות, בבעיות במערכת העיכול ועוד.

לימודי רפלקסולוגיה

קורס רפלקסולוגיה מבוסס על שילוב בין הרצאות פרונטליות לצורך הקניית ידע עיוני מקיף לבין סדנאות מעשיות במהלכן מתנסים המשתתפים הלכה למעשה בטכניקות לחיצה ועיסוי, באבחון סוגיות בריאותיות ובבניית מערך טיפולים המותאם אישית למטופל.

היקפה של תכנית הלימודים עשוי להשתנות במידה ניכרת בין מוסד למוסד וישנם בתי ספר המציעים הסמכה בת מספר חודשים לדרגת מטפל ומוסך כמנגד ישנם מוסדות המציעים תכנית בת 3 שנים כשהמטרה היא להכשיר את הסטודנטים לדרגת מטפל בכיר מתקדם. עבור אלו המבקשים להשתלב בקופות החולים השונות מומלץ לקחת את המידע הזה במלוא הרצינות כיוון שהקבלה אליהן מותנית ברישום באיגוד הרפלקסולוגים בישראל, והרישום באיגוד זה מותנה בהיקף לימודים של לכל הפחות שנתיים.

חלק מן המוסדות אינם מסתפקים בתרגולים המעשיים הכיתתיים ומתנים את קבלת התעודה במעבר פרקטיקום (סטאז') במהלכו מתנסים הסטודנטים בכלים שרכשו במהלך הקורס על מטופלים אמיתיים.

נושאי לימוד נבחרים

בשל העובדה שישנן תכניות ארוכות יותר וארוכות פחות, ייתכנו שינויים בנושאי הלימוד דוגמת רקע תיאורטי, תיאוריות מדעיות והוליסטיות וגישות טיפול מזרמים שונים ברפלקסולוגיה. עם זאת, כלל התכניות שמות לעצמן למטרה ליישר קו ולהכשיר את בוגריהן לדרגה הבסיסית של מטפל מוסמך. אי לכך, למעט שינויים מזעריים בלבד, נושאי הליבה הינם זהים בין התכניות השונות. בין הנושאים העיקריים ניתן למנות:

- לימודי רפואה מערבית כמבוא לרפואה משלימה
- לימודי מבוא לרפלקסולוגיה
- לימדוי אנטומיה
- לימודי פיזיולוגיה
- גוף ונפש
- נקודות לחיצה
- טכניקות עיסוי
- שאלות לצורך אבחון ובניית תכנית טיפול מותאמת
- שימוש בעזרים טיפוליים נוספים
- המפה הרפלקסולוגית
- יחסי מטפל מטופל
- אתיקה מקצועית
- גישות טיפול
- ועוד.


מוסדות לימוד נבחרים

כאן בפורטל לימודים איגדנו עבורכם מגוון רחב של בתי ספר מובילים ללימודי רפואה משלימה המציעים קורס רפלקסולוגיה במתכונות קצרות וארוכות. את כלל המוסדות המצוינים ברשימה שלהלן תוכלו גם למצוא בתחתית המאמר ולהקליק על המוסד עליו תרצו לקבל מידע נוסף. כמו כן, באפשרותכם להשאיר פרטי התקשרות למוסד אחד או יותר ונציגי מזכירות הקורס יחזרו אליכם לצורך מתן מידע נוסף אודות תכנית הלימודים וקביעת פגישת ייעוץ והכוונה. 

- מכללת רידמן – מכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית. למכללה סניפים בפריסה ארצית רחבה בתל אביב, חיפה, ירושלים ובאר שבע
- מכללת אשכולות – מכללה ללימודי מקצועות הספורט והבריאות ולה סניפים בירושלים, נהריה, קריית שמונה ורחובות
- מכללת מירב – בית ספר לרפואה משלימה בחסות האוניברסיטה הפתוחה בתל אביב.
- מכללת תילתן – בית ספר מקצועי ללימודי רפואה משלימה עם מגוון עשיר של קורסים הממוקם בתל אביב.
- מכללת LFA – מכללה הממוקמת בכרמיאל ובה נלמד מגוון עשיר של קורסים חלקם תכניות מקצועיות המפוקחות על ידי משרד התמ"ת. 
- מכללת בינה – בית ספר ללימודי רפואה משלימה בתחום התרפיה, התזונה וצמחי המרפאה באשקלון ובירושלים.
- מכללת שלם – מוסד אדמי מוכר ללימודי רפואה משלימה המציע מגוון קורסים לתושבי ירושלים והסביבה.
- המכללה למינהל – מוסד אקדמי מוכר למגוון רחב של לימודי תעודה בשלוחות באר שבע וחיפה.
- מכללת מדיסין שלוחת נתניה – מוסד ציבורי ללא מטרות רווח המציע מגוון עשיר בלימודי ספורט, רפואה משלימה ומקצועות הטיפול והייעוץ.
- מכללת הנות בחדרה – בית ספר מקצועי המתמקד במקצועות הטיפול והרפואה המשלימה המהווה גם שלוחה של מכללת תילתן לרפואה משלימה.
- מכללת לוסקי בכפר סבא – מכללת לוסקי הינה מכללה ללימודי רפואה משלימה המבוססת על שיטת לוסקי הייחודית.

קהל יעד

הרפלקסולוגיה פונה לקהל רחב של אנשים החל מחסרי רקע במקצועות הטיפול והרפואה המשלימה המבקשים לרכוש מקצוע מעשי בתחום ועד למטפלים מתחומים שונים המחפשים אחר תחום התמחות נוסף.

תנאי קבלה

על מועמדים המבקשים להירשם לתכנית להציג תעודת 12 שנות לימוד ולעבור ראיון קבלה מול סגל הקורס.

היקף הלימודים

היקפה של תכנית הלימודים עשוי להשתנות במידה ניכרת בין מוסד למוסד. ישנם מוסדות המציעים הסמכה המתפרשת על גבי כ-3 שנים כשבסיומה של כל שנה מקבל הסטודנט בהתאמה הסמכה בדרגת מטפל מוסמך, מטפל בכיר ומטפל בכיר מתקדם. מן הצד השני, ישנם מוסדות המציעים הסמכה קצרה יותר לדרגת מטפל מוסמך בסיסית ותכנית זו מתפרשת על גבי כחצי שנה עד שמונה חודשים.

כפי שנאמר לעיל, כדאי לקחת בחשבון שכדי להשתלב בקופות החולים השונות, על המטפל להיות רשום באיגוד הרפלקסולוגים הישראלי המתנה את הרישום בהסמכה של שנתיים לכל הפחות.

תעודות והסמכה

בוגרים אשר יסיימו את לימודיהם בהצלחה יקבלו תעודת הסמכה רשמית מטעם המוסד הרלוונטי הנבחר.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי רפלקסולוגיה יכולים להשתלב במרפאות וקליניקות פרטיות העוסקות במתן טיפולי רפואה משלימה, להשתלב בקופות החולים בהתאם לתנאים שצוינו בהיקף הלימודים או לחילופין לעסוק בתחום כעצמאיים.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס רפלקסולוגיה
וינגייט - אקדמי- נתניה
המכללה מלמדת ב: נתניה.

המסלול נלמד ב: נתניה.
יורם כללי
מקצועות טיפוח היופי
מכללת LFA
מקצועות טיפוח היופי
המכללה מלמדת ב: כרמיאל.

המסלול נלמד ב: כרמיאל.
ביה"ס למקצועות הטיפול
מכללת הנות בחדרה
ביה"ס למקצועות הטיפול
המכללה מלמדת ב: חדרה.

המסלול נלמד ב: חדרה.
מכללת מדיסין
המכללה מלמדת ב: חיפה, נתניה.

המסלול נלמד ב: נתניה.
מגוון רחב של לימודים והכשרת מטפלים
מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מגוון רחב של לימודים והכשרת מטפלים
המכללה מלמדת ב: באר שבע, חיפה, ירושלים, תל אביב.

המסלול נלמד ב: באר שבע, חיפה, ירושלים, תל אביב.
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

המסלול נלמד ב: נתניה, חיפה.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765