ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס מטפלות לגיל הרך

קורס מטפלות לגיל הרך מעניין אותך?


תינוקות ופעוטות מתחברים ומחייכים אליכן באופן מידי בלי סיבה מוסברת? כולם אומרים לכן שיש לכן את זה עם ילדים? אם ניחנתן בכישרון זה ויש לכן את הסבלנות והתשוקה למקצועות החינוך, ייתכן שכדאי לכן לבדוק על המסלול המתגמל והמרתק ללימודי קורס מטפלות לגיל הרך. יש לציין כי שמו הכללי של התחום נקרא מטפלות לגיל הרך בשל העובדה שמרבית קהל היעד שלו הינו נשים, אי לכך מאמר מידע זה נכתב במין נקבה. עם זאת הוא פונה לכל המעוניין בהכשרה זו ופתוח בפני הקהל הרחב.

תכנית לימודים זו שמה לעצמה למטרה להכשיר את משתתפיה בסך הידע התיאורטי והמעשי הנדרש על מנת להשתלב בהצלחה במעונות היום השונים ברחבי הארץ. ההכשרה מתחלקת להסמכה בסיסית סוג 1 ולהסמכה מתקדמת סוג 2. לאלו המעוניינים להשתלב בתחום בין שמדובר בחסרי רקע ובין שמדובר בבעלי ניסיון ללא הכשרה קודמת - קורס מטפלות סוג 1 הינו חובה. תכנית הלימודים מעשירה את משתתפיה במגוון רחב של מידע החל מיצירת מערך חינוכי מותאם לפעוטות, דרך תזונה נכונה לגיל הרך ועד להכנת פעילויות שונות ושמירה על בטיחותם. כאן בפורטל לימודים שמנו לעצמנו למטרה לעשות בתחום מעט סדר ולהסביר לכל החפץ בהכשרה זו את ההבדלים בין קורס מטפלות סוג 1 לסוג 2, תכני הלימוד, היקף הלימודים המשתנה בין חסרי רקע לבעלי רקע, אופי העבודה ועוד. בכל שלב באפשרותכן לחייג למוקד היועצים שלנו או להשאיר פרטי התקשרות ונציגינו יחזרו אליכן בהקדם האפשרי עם כל הפרטים. המשך קריאה מהנה.
תעודת זהות קורס מטפלות לגיל הרך
תנאי קבלה
  • ההרשמה לקורס מטפלות סוג 1 פתוחה בפני הקהל הרחב ומותנית בתנאי הרשמה נוחים יחסית.
  • על מועמדת המבקשת להירשם למסלול להיות בעלת 12 שנות לימוד, להציג אישור בריאות תקינה ולעמוד בראיון קבלה מול נציגי המוסד הרלוונטי לצורך בדיקת מידת ההתאמה לאופיו של המסלול והתפקיד.
משך לימודים
  • משך הלימודים עבור הקורס הבסיסי משתנה בין קהל יעד חסר רקע בתחום לבין קהל יעד בעל ניסיון מעשי בתחום ללא הכשרה קודמת.
  • קורס מטפלות לחסרות רקע מתפרש על גבי כ-800 שעות לימודיות וקורס מטפלות לבעלות רקע קודם הינו כ-350 שעות לימודיות.
שכר ממוצע
  • שכרה הממוצע של מטפלת מתחילה לגיל הרך נע בין 6,000-6,500 ש"ח. דרגות השכר עולות בהמשך הדרך בהתאם לוותק.
  • כמו כן, מטפלות רבות בוחרות לצאת לדרך עצמאית ולהקים מעון יום פרטי, דבר המעלה את רמות השכר בצורה משמעותית.
תכונות אופי
  • טיפול בתינוקות ופעוטות אינו דבר של מה בכך, ועל המבקשות להשתלב בתחום לימודי זה להיות מודעות לאתגר הרב שבתפקיד המצריך סבלנות ועירנות בכל עת.
  • אם אתן בעלות אחריות ותשוקה לתפקיד, אז אין ספק שתוכלו למצוא בו סיפוק רב ולהתברג בו לאורך שנים ארוכות.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס מטפלות לגיל הרך

מה ההבדל בין קורס מטפלות סוג 1 לסוג 2?

קורס מטפלות לגיל הרך פונה לאלו המבקשות לקבל הכשרה מתאימה לעבודה לטיפול בתינוקות ופטועות מגיל 3 חודשים ועד ל-3 שנים. יום עבודתן של המטפלות מתרכז למעשה במעונות היום ומטרתן היא לספק לפעוטות למעשה את המסגרת החינוכית הראשונה בחייהם. מסיבה זו חשוב להבין שתפקיד זה טומן בחובו אחריות רבה הנוגעת לפיתוח יכולותיו הקוגניטיביות של הפעוט ושימת לב לבעיות התפתחותיות כבר בראשיתן.

ההבדל בין הקורס הבסיסי לקורס ההמשך נוגע לתחומי האחריות של המטפלת והקניית מיומנויות ניהוליות. מטרתו של קורס מטפלות סוג 1 היא להכשיר את המשתתפות כך שיוכלו להשתלב בהצלחה במעונות היום השונים. תכנית הלימודים מפוקחת על ידי משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר), כפופה להנחיותיו השונות ומקנה לבוגרות הקורס תעודה רשמית מטעמו. במסגרת הקורס רוכשות המשתתפות ידע עיוני ומעשי בכל הנוגע למתן המענה על מגוון הצרכים התינוקות והפעוטות. משמעות הדבר היא ללמוד כיצד ליצור מערך חינוכי מתאים, להרכיב תכניות לימוד, לפקח על תזונתם, התווית פעילויות חינוכיות להתפתחות הילד ועוד.

אם הינכן בוגרות הקורס וברצונכן להתקדם בתפקידכן, להעמיק את יכולותיכן הקיימות ואף לצאת לדרך עצמאית ולהקים מעון יום פרטי – קורס מטפלות סוג 2 ייתן לכן את המענה המקיף. בקורס תרכשו כלים ניהוליים שונים הנוגעים לתכנון ובקרת התקציב של המעון, ניהול התפריט השנתי של הפעוטות, ניהול צוותים, אופן הליך קבלת החלטות נכון, תיאוריות פסיכולוגיות בחינוך תינוקות ופעוטות ועוד. הקורס איננו מחייב ותלוי אך ורק במטרה המקצועית שבחרתן להציב לעצמכן.

נושאי לימוד

קורס מטפלות לגיל הרך נלמד במגוון בתי ספר מקצועיים ברחבי הארץ. כאמור, הקורס מפוקח על ידי משרד הכלכלה ומסיבה זו למעט שינויים מזעריים בסילבוס, יתר נושאי הלימוד זהים בין כל מוסד ומוסד. בין נושאי הלימוד השונים הנלמדים בקורס הבסיס ניתן למנות:

- התווית סביבה לימודית-חינוכית לתינוקות ופעוטות
- שמירה על סביבה בטיחותית מותאמת
- מחקרים עדכניים בתחום התפתחות הילד
- שימוש באמנות כאמצעי התפתחותי
- מתן עזרה ראשונה
- הקפדה על היגיינה נאותה
- תפריט תזונתי מותאם לגיל הרך
- הכנת מערך לפעילויות חינוכיות שונות
- ספרות ילדים
- זיהוי קשיים התפתחותיים
- ועוד.

יש לציין כי תכנית לימודים זו שמה דגש רב על ידע מעשי, וכתנאי לקבלת התעודה נדרשות המשתתפות לפרקטיקום במעונות היום השונים.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס מטפלות לגיל הרך


איפה מלמדים קורס מטפלות לגיל הרך?

תכנית זו נלמדת במגוון רחב של מוסדות ברחבי הארץ ובפריסה ארצית נוחה. בין המוסדות המובילים השונים ניתן למנות את מרכזי ההכשרה הממשלתיים בחולון, ירושלים ואשקלון המציעים הכשרה מקצועית במימון המדינה, מכללת אורנס לניהול שבחדרה, המכללה המשותפת בחדרה ובחיפה, מכללת עתיד ולה סניפים במעלות, לוד, באר שבע, ירכא ומעלות, המכללה למינהל שלוחת באר שבע, המכללה לניהול בקרית ביאליק, חדרה ונתניה ועוד.


קהל יעד

לימודי מטפלות פונים לכל מי שמבקשת לשלב את אהבתה לילדים עם מקצוע חינוכי מתגמל וחשוב. אם את אדם אחראי, עירנית וסבלנית, תכנית לימודים זו והמקצוע יכולים להתאים לך במידה רבה.


תנאי קבלה לקורס מטפלות

ההרשמה ללימודי טיפול לגיל הרך סוג 1 מותנית בהצגת תעודת 12 שנות לימוד, אישור רפואי בתוקף ומעבר ראיון קבלה ראשוני עם סגל הקורס.

משך הלימודים

קורס הבסיס לחסרות רקע עומד על כ-800 שעות לימודיות, 380 שעות מעשיות סה"כ. הקורס לבעלות ניסיון מעשי קצר באופן ניכר ועומד על 350 שעות לימודיות מתוכן 70 מעשיות. אם מדובר בקורס סוג 2 משך הלימודים הינו קצר באופן משמעותי ועומד על כ-160 שעות לימודיות בלבד.

תעודות והסמכה

בוגרות אשר יעמדו בכל דרישות הקורס, יעברו את הבחינה החיצונית מטעם משרד הכלכלה בהצלחה ויסיימו את הסטאז באחד ממעונות היום, יקבלו תעודת הסמכה רשמית מטעם המוסד הלימודי וממשרד הכלכלה.

אפשרויות תעסוקה

באפשרות הבוגרות להשתלב במגוון מעונות היום הקיימים ואשר פזורים בכל רחבי הארץ. משתתפות רבות אכן ממשיכות ללימודים המתקדמים וזאת כדי לצאת לדרך עצמאית ולקים מעון פרטי.

לסיכום: קורס מטפלות לגיל הרך הינו תכנית לימודים המפוקחת על ידי משרד הכלכלה ומהווה את כרטיס הכניסה עבור כל אחד ואחת המעוניינים לקחת חלק בשלביהם החינוכיים הראשונים של התינוקות והפעוטות. בתחתית המאמר תוכלו למצוא מגוון מוסדות  המציעים קורס זה ובפריסה ארצית נרחבת. בהצלחה!


מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס מטפלות לגיל הרך
יורם כללי
בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה
מכללת עתיד
בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה
המכללה מלמדת ב: אום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.
הכשרה מקצועית במימון המדינה
מרכזי הכשרה ממשלתיים
הכשרה מקצועית במימון המדינה
המכללה מלמדת ב: אשקלון, חולון, ירושלים, ירכא, מעלות.

המסלול נלמד ב: אשקלון, חולון, ירושלים, ירכא, מעלות.
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765