ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

לימודי עגורן גשר

קורס מפעילי עגורן גשר

מפעיל עגורן גשר הינו איש מקצוע המבצע את התפקיד תוך שמירה על כללי בטיחות, לשם השגת תוצר אידיאלי ומניעה פגיעה בנפש וברכוש. לשם כך, ישנו קורס עגורן גשר, אשר מקנה למשתתפים את הידע המעשי והעיוני הנדרש בעת הפעלת העגורן ומכשיר הסטודנטים לבחינות של משרד העבודה. הקורס מפעיל עגורן גשר מיועד בעיקרו לעובדים בענף האיחסון והתעשייה, למנהלי עבודה ולאנשי ייצור המבקשים להכשיר עצמם ברישיון. בנוסף לאנשי המקצוע, הקורס אף מתאים גם לקהל אשר עומד בתנאי הקבלה ומעוניין לקבל הכשרה כמפעילי עגורן גשר. הקורס כולל שיעורים עיוניים והתנסויות מעשיות בהם לומדים הסטודנטים אודות: מושגים במכניקה ובפיזיקה, חוזק חומרים, טיפול במטען, יסודות החשמל, אמצעים להרמה, סוגי עגורנים ועוד. מעוניינים ללמוד עוד על הקורס ולהבין האם הוא מתאים לכם או לא? בפורטל לימודים תקבלו את כל המידע אודות קורס עגורן גשר החל מתאני הקבלה דרך תכני הלימוד ועד לאפשרויות התעסוקה. כל שעליכם לעשות כעת הוא להשאיר את הפרטים שלכם ולסמן את מוסדות הלימוד הרלוונטים עבורכם, או להתקשר למוקד הטלפון לקבלת ייעוץ ראשוני חינם.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס עגורן גשר

קצת מידע על עגורן גשר

עיסוק במנופים ועגרונים מצריך מיומנות רבה, כלים יעילים וניסיון אופטימלי. מפעילי העגורנים המקצועיים הם אנשים המבצעים את תפקידם בהקפדה על כללי הבטיחות לשם מניעה בפגיעת עוברים ושבים והציוד היקר והשגת יעדים אידאליים. בהתאם להוראות הבטיחות בעבודה, שנחקקו בשנת 1992, רק אדם שהוכשר בקורס ייעודי והוסמך על ידי המבחנים החיצוניים זכאי לשמש כעגרונאי מוסמך. הוראות בטיחות אלה קובעות כי ההסמכה ניתנת רק על ידי מעבר של בחינות משרד העבודה  ובתנאי כי המועמדים לקורס עומדים בתנאי הקבלה הבאים: ניסיון עבודה של שבועיים (או 80 שעות לפחות) תחת הדרכתו של עגרונאי, גילו של המועמד עולה על 18 שנים, מעבר של בדיקות רפואיות שנעשות על ידיד רופא תעסוקתי בהצלחה, וכמובן עמידה בדרישות הקורס והמבחנים הפנימיים. מכך ניתן להבין כי קורס עגורן גשר נלמד בהתאם לתכנית של אגף הפיקוח על העבודה. 

קורס עגורן גשר

קורס עגורן מכשיר מתפעלים ניידים אשר נעים בין אתרי עבודה שונים ומעבירים ציוד כבד וחומרים ממקום אחד לשני. המפעילים אחראים לשנע את זרוע העגורן, להנמיך ולהעלות אותה כדי ליצור את החיבור עם החפץ שאותו הוא נדרש להעביר. המפעילים נדרשים להיות בעלי שיקול דעת ותפעול בצורה חכמה על מנת לעבוד בבטיחות וביעילות. הקורס נחשב למבוקש בעיקר אצל עובדים במפעלי ענק בתחום התעשייה הכבדה ונמלים. הקורס מעניק לסטודנטים את כל הכלים והידע הדרושים להם לצורך הפעלת הכלים וביצוע המשימות שלהם בדיוק גבוה ועם שמירה על כללי הבטיחות. במסגרת הקורס לומדים הסטודנטים את כל יסודות הפעלת הכלי, כיצד הוא פועל ומהם סוגי המשקל השונים והמטענים השונים ועוד. במהלך הקורס גם לומדים הסטודנטים כיצד לשלוט בכלי בעוצמה, לרבות עלייה לתא הפיקוד באופן בטיחותי. לבסוף, לומדים הסטודנטים את עבודת  הנשיאה וניוד הכלי, מהם כללי התקשורת בין המפקחים העומדים בקרוקע לבין מפעיל העגורן וכמובן לומדים את כל המידע אודות ציוד המגן האישי שמחובתם להשתמש בו.

תוכנית הלימודים בקורס עגורן גשר

תוכנית הלימודים של קורס עגורן גשר שמה דגש ומיקוד על בטיחות, אמצעי זהירות ועבודה בגובה. במהלך הקורס המשתתפים לומדים מה מותר לעשות בעבודת מנוף ומה אסור, פיסיקה ועקרונות פיסיקאליים חשובים, מהם סוגי מנופים, חוזק חומרים, מתמטיקה, הנדסת קרקע, תשתיות להצבת מנוף, מתן עזרה ראשונה, נהלי בטיחות, עניבנות, אביזרי הרמה, מצבי סיכון, אחזקת חיבורים, חוק המנוף, הרכבה על משאית, שיטות ייצוב, בדיקות תקינות הציוד, חוזק חומרים, תיאום בין מפעיל ואתת, איזון משקלים, סימני האיתות המקובלים, מרכזי כובד ועומסים, מיקום העגורן ומבנהו, סוגי עגורנים, אמצעים להרמה, הנדסת קרקע, חוקים ותקנות ועוד. מלבד תכנים עיוניים, עורכים המשתתפים סדנאות רבות והתנסויות מעשיות רבות בהתאם לתוכנית אגף הפיקוח על העבודה.

התמחויות בקורס עגורן גשר

כאמור יש שלוש התמחויות שהמועמדים לקורס יכולים להתמקד בהם. להלן מגוון ההתמחויות הקיימות בתחום:
עגורן העמסה עצמית - עגורן להעמסה עצמית נקרא גם עגורן סוג ד', או עגורן גשר עילי להטענה באופן עצמי. ההכשרה המקצועית מקנה לבוגרים רישיון תקף לתקופה של שנתיים, כאשר חידוש התוקף יעשה על ידי המכללה שהכשירה את אנשי המקצוע, כמובן בהתאם לפיקוח של משרד התמ"ת. במהלך הקורס, רוכשים המשתתפים ידע כללי בנושאי: חוזק חומרים, ייצוב העגורן, אביזרי הרמה, תקנות בטיחות בעבודה, עבודה במפלסים שונים, שיטות לקשירת מטען, מערכת הידראולית להפעלת המנוף, אחזקת חיבורים בשלדת הרכב ועוד. אנשי המקצוע מחולקים לשתי דרגות כאשר, מחזיקי תעודה דרגה 1 יוכלו לעסוק במרכזי עבודה בהם העומס על העגורן יהיה עד 1 טון. מחזיקי תעודה דרגה 2 יוכלו לעבוד ללא הגבלת עומס.
עגורן צריח - קורס עגורן צריח מיועד לעובדים בענפי האיחסון, מנהלי עבודה, אנשי ייצור ועוד הנדרשים לעשות שימוש בעגורנים מסוג עגורן צריח ומעוניינים לעבור הכשרה והסמכה כמפעילי עגורן ברישיון. הקורס רלוונטי לכל הקהל הרחב, הרוצה לקבל הכשרה איכותית ולעסוק בתחום. במהלך הקורס המשתתפים לומדים אודות פיזיקה, חוזק חומרים, יסודות החשמל, אחזקה, מכינה בעברית, עבודה בגובה, פיזיקה, חשבון, מערכות העגורן, טופוגרפיה ועוד. כמו כן ישנם מגוון של אישורי עבודה על עגורנים לפי משקלים שונים שיש להכיר, ללמוד והיות מוסמכים עליהם.

איפה לומדים קורס עגורן גשר

בהתאם למטרת תפקידו של מפעיל עגורן הגשר, אשר נחשב לתפקיד מבוקש, כך גם הקורס הינו קורס חשוב עבור התעשייה ועבור כל המועמדים המעוניינים לעסוק בתחום, בין אם זו דריסת הרגל שלהם, או שהם מעוניינים להיות בעלי הכשרות רבות ולהגדיל את אפשרויות התעסוקה שלהם. כיום ישנם שני מוסדות בולטים, במרכז ובצפון, אשר מכשירים את אנשי המקצוע ומסמיכים אותם על עבודה בעגורן לפי אופיו של הקורס: עגורן צריח, עגורן גשר ועגורן העמסה עצמית. להלן מוסדות הלימוד המעבירים את הקורסים בפורטל לימודים:
הנדסה בגובה - בית הספר לבטיחות הראשון בארץ - הלימודים מתקיימים בלוד ובחיפה.
כרמל בטיחות - המכללה לבטיחות בעבודה והכשרה מקצועית - הלימודים מתקיימים בחיפה.

קהל היעד לקורס עגורן גשר

קהל היעד לקורס עגורן גשר הם מפעילים פעילים שכבר עוסקים בעבודה זו תקופה ארוכה, אך בשל הדרישות והתקנות הקובעות בחוק, נדרשים לעבור כל כמה זמן רענון של הקורס והכשרה מחודשת. בנוסף אליהם, קהל היעד של הקרוס הם אנשים המעוניינים לעשות את דריסת הרגל הראשונה שלהם כמפעילי עגורן גשר בנמלים או בתעשייה. לבסוף, הקורס מומלץ לכל אנשי המקצוע שעובדים בסביבתם של מפעילי העגורן והמנוף ומנהלים עימם אינטראקציות ישירות במהלך העבודה. יכולתו של עובד הקרקע לדעת ולהבין מה עובר על מפעילי העגורן, כיצד מתקשרים איתם בקלות, להכווין אותו מרחוק ולהבין את שפת העבודה, הוא כלי חשוב כדי ליצור עבודה רצופה ויעילה.

תנאי קבלה לקורס עגורן גשר

הכשרת אנשי המקצוע נעשית כאמור לפי הדרישות והתקנות של מדינת ישראל, לפיהם מתנהלים הקורסים השונים ואל המבחנים החיצוניים שלהם מתכוננים המשתתפים בקורסים. תנאי הקבלה הברורים של משרד העבודה דורשים כי המועמדין המעוניינים לעבור הסמכה של קורס עגורן גשר יהיו: בני 18+ לפחות, בעלי תעודת 9 שנות לימוד לפחות, יהיו נוכחיפ בכל השיעורים בקורס, יציגו אישור כשירות מרופא תעסוקתי, יהיו בעלי ניסיון תעסוקתי של 80 שעות לפחות כעוזרי מפעילי עגורן. כמו כן המשתתפים יידרשו לעמוד בכל המבחינם הפנימיים אותם יעברו במהלך הקורס וכמובן הבחינה החיצונית. מעבר לכך, ישנם מוסדות שידרשו כי המועמדים ייעברו ראיון קבלה ובחינה פסיכוטכנית.

לימודי המשך לבוגרי קורס עגורן גשר

בוגרי הקורס עגורן גשר ממשיכים לרוב את השכלתם (במידה ובחרו להמשיך ללמוד ולא לצאת לשוק העבודה) בקורסים כגון: קורס ניהול פרוייקטים בבניה, קורס ממונה בטיחות בעבודה, קורס מנהל עבודה בבניין, קורס בנייה גבס, או לבחור בלימודי הנדסאי בניין לצורך קידום עצמי ופיתוח הקריירה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס עגורן גשר

לאחר סיום הלימודים יכולים הבוגרים להשתלב בתעסוקה בחברות לשירותי מנופים ועגורנים, בחברות לבנייה, בעבודה בנמלים מסוגים שונים ועוד. חשוב לזכור כי תעודת עגורן מורשה תקפה לתקופה של שנתיים בלבד שלאחריהם יש לדאוג לעבור את הקורס מחדש ולזכות בתעודה וברישיון בשנית. 

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס עגורן גשר
יורם כללי
המכללה לבטיחות בעבודה והכשרה מקצועית
כרמל בטיחות
המכללה לבטיחות בעבודה והכשרה מקצועית
המכללה מלמדת ב: חיפה.

המסלול נלמד ב: חיפה.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765