ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס אירידיולוגיה

לימודי אירידיולוגיה – מה העיניים מספרות לנו


קורס אירידיולוגיה הינו תכנית הנכללת בענף הרפואה המשלימה ומטרתו ללמד את משתתפיו כיצד לקרוא ולהבין נכונה את התסמינים והרמזים המצויים על גבי העין ובדגש על הקשתית. התכנית נלמדת כיום במגוון מוסדות ללימוד רפואה אלטרנטיבית ומציעה לימודי רקע והתנסות מעשית מקיפה.

אם אתם חושבים על לימודי אירידיולוגיה, אך מתלבטים, כאן דאגנו לאגד עבורכם את המידע המקיף אודות קורס אירידיולוגיה. תחילה נספר מעט על התחום בכללותו ובהמשך נציג פרטים חיוניים על תכנית הלימודים. ניתן לקבל הכוונה ללימודים מן היועצים שלנו במספר הטלפון 03-3727765 או דרך השארת פרטים באחת מתיבות צור הקשר שבאתרנו.

כבר מכירים את התחום ומתלבטים איפה ללמוד? גם בזה נוכל לעזור בשיחת הייעוץ, ובאפשרותכם גם לגלול לתחתית המאמר שם תמצאו מגוון מוסדות רלוונטיים ברחבי הארץ.
תעודת זהות קורס אירידיולוגיה
תנאי קבלה
 • קבלה ללימודי אירידולוגיה מותנית במעבר ראיון אישי והצגת תעודת 12 שנות לימוד/תעודת בגרות מלאה.
משך לימודים
 • קורס אירידולוגיה אורך כ-260-300 שעות לימוד ונמשך כ-8 חודשים.
שכר ממוצע
 • על אבחון אירידיולוגי נהוג לגבות בין 350 ל-500 ש"ח בממוצע.
תכונות אופי
 • אירידיולוגיה מתאימה לאנשים בעלי זיקה לעולם הרפואה המשלימה המעוניינים לרכוש כלי אבחון פופולרי ונחשק.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס אירידיולוגיה

אירידיולוגיה: מבט אל הגוף והנפש

אומרים שהעיניים הן צוהר אל עבר נפשו של האדם, אז מדוע בעצם שלא נראה בעיניים כאמצעי שיספר לנו על אירועים נוספים שמתחוללים בגופנו? זוהי בדיוק מטרתה של האירידיולוגיה – טכניקה לאבחון בעיות בריאותיות המשמשת ככלי נפוץ ופופולרי בקרב מטפלים הוליסטיים.

על-פי הנחת היסוד של האירידיולוגיה, הסתכלות מעמיקה ודקדקנית של גלגל העין יכולה לספק תובנות רבות אודות בריאותו של המטופל ועל-ידי כך לסייע בקביעת בריאותו ובזיהוי תסמינים מוקדמים עוד בטרם הם מופיעים על גבי הגוף עצמו. באופן פרטני יותר, האירידיולוגיה שמה דגש בעיקר על אזור הקשתית המכיל את הפרטים המורכבים ביותר.

המדע חלוק בדעתו בנוגע לאפקטיביות של טכניקת אבחון זו ומחקרים עוד טרם הצביעו על הדיוק שבשיטה זו. עם זאת, תומכי האירידיולוגיה מצדדים בה בשל הקשר שבין העיניים למערכת העצבים של הגוף.

רקע לאירידיולוגיה

עוד משחר ההיסטוריה השתמשו מערכות רפואיות מסורתיות שונות בנוהג לאבחן מחלות פיזיולוגיות ואישיותיות דרך העיניים, אך את התבנית המודרנית לבשה על עצמה טכניקה זו רק במאה ה-19, דאז רופא הונגרי בשם איגנץ פון פזלי החל לגבש מחקר שלם ומקיף על תחום אותו כינה Augendiagnostik – חיבור בין המילה הגרמנית Augen במשמעות עיניים ו-diagnostik במשמעות אבחנה. השפה העברית עוד טרם גיבשה שם עברי למהדרין וקוראת לה בשם המוכר והידוע אירידיולוגיה.

לדבריו של פזלי, הפעם הראשונה שבה חשב על דרך אבחון זו הייתה כאשר פגש בילדותו בינשוף מוטל על הקרקע כשרגלו שבורה. לבו של פזלי נחמץ והוא החליט לטפל בינשוף הפצוע ולסייע להחלמתו. לאורך כל התהליך הטיפולי, פזלי שם לב כי באחת מעיניו של הינשוף ישנו פס שחור המעטר אותה ואשר דועך לאורך הטיפול. כאשר הינשוף החלים לחלוטין נעלם הפס השחור ובמקומו התעטרה העין בפס לבן.

לאורך כל שנותיו הבוגרות, לא שכח ד"ר איגנץ פון פזלי אז התסמינים המשונים שבהם חזה כאשר טיפול בינשוף ואט-אט התווה מפה שלמה של גלגל העין תוך התייחסות מיוחדת לאזור הקשתית הנוטה להשתנות ולהכיל מגוון רחב של פרטים קטנים וזעירים.

קורס אירידיולוגיה – רקע ומבנה

במסגרת לימודי אירידיולוגיה תלמדו כיצד לספק אבחנה מקיפה למטופלים עבור מגוון רחב של מצבים בריאותיים שונים הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הרגשי והרוחני.

הקורס מועבר על-ידי מרצים ומטפלים למודי ניסיון ובעלי רקע בהדרכה ובמהלכו תרכשו ידע נרחב וחיוני באנטומיה של העין, מבנה גלגל העין ומחלות עיניים נפוצות תוך התנסות מעשית על מטופלים אמיתיים.

תכנית הלימוד איננה מצריכה ידע קודם או רקע בתחום הרפואה המשלימה, אך בהחלט מתאימה למטפלים המעוניינים להרחיב את סל הכישורים הקיים עם טכניקת אבחון מוכרת ופופולרית בישראל ובעולם. לאחר מעבר הבחינות הנדרשות ובכפוף לעמידה בכל תנאי הקורס, בוגרים ובוגרות תכנית הלימוד יקבלו תעודת אירידולוג מוסמך מטעם המוסד הנבחר.


נושאי לימוד עיקריים

במהלך קורס אירידיולוגיה תיחשפו למגוון רחב של היבטים באשר למבנה העין ואבחון המחלות. בין היתר תלמדו:
 • מבנה ואנטומיית העין
 • רקע לאירידיולוגיה
 • גישות מחקריות
 • תשאול רפואי
 • מחלות עיניים
 • מושגי יסוד
 • האירידיולוגיה ככלי טיפולי
 • שרטוט העין
 • אבחון בגלגל העין
 •  זיהוי מחלות ותסמינים מוקדמים
 •  השתקפות מיקום האיברים הפנימיים בעין
 •  זיהוי דלקות
 •  סוגיות רגשיות
 •  עזרים לאבחון דרך העין
 •  אזורי הקשתית
 • ועוד.


תנאי קבלה לקורס אירידיולוגיה

קורס אירידולוגיה פונה לקהל רחב ומתאים לכל אדם המעוניין להקנות לעצמו יכולת לאבחן מגוון רחב של סוגיות בריאותיות שונות.

מרבית המוסדות ללימודי רפואה אלטרנטיבית אינם מתנים את ההרשמה בתנאי סף נוקשים ועל המועמדים והמועמדות להציג תעודת 12 שנות לימוד או תעודת בגרות מלאה ולעבור ראיון אישי מול נציגי סגל תכנית הלימוד לתיאום ציפיות ולמתן מידע נוסף אודות הקורס.

לקריאה נוספת:קהל יעד

קורס אירידולוגיה מתאים לכל מי שעולם הרפואה ההוליסטית מעניין אותו.

במסגרת התכנית תוכלו למצוא תלמידים המבקשים להעשיר את עולמם הפנימי ומטפלים ברפואה משלימה.

חשוב לדעת – אין מדובר בתכנית פשוטה ובמסגרת הקורס תיחשפו למידע רב הכולל מושגים ומאפיינים שונים שחשוב לדעת כדי לספק ייעוץ ואבחון עבור מטופלים. לפיכך, מומלץ להיערך לקורס המצריך שקידה ולמידה וכמובן המון עניין ורצון להיחשף לעולם המרתק של האירידיולוגיה.


מוסדות ללימודי אירידיולוגיה

ייתכן מאוד שתוכלו להירשם לקורס אירידיולוגיה במוסד מקצועי הקרוב לאזור מגוריכם. כאן ריכזנו עבורכם מספר מוסדות מומלצים:
 • תילתן רפואה משלימה – מוסד וותיק ומוכר הממוקם בתל אביב. תילתן הוקמה על-ידי דוקטובר יעקובסון ועוסקת בהכשרת מטפלים ברפואה משלימה מזה כ-15 שנים. לצד אירידיולוגיה, ניתן ללמוד במכללה מקצועות העוסקים בתזונה, נטורופתיה, רפואה סינית ועוד.
 • מכללת שלם – מוסד הממוקם בירושלים, הוקם על-ידי ד"ר מירי הופמן ונחשב לאחת מן המכללות הוותיקות בארץ לרפואה משלימה. במכללת שלם תוכלו למצוא לצד לימודי אירידיולוגיה, גם תכניות לימוד ארוכות וממושכות דו שנתיות, תלת שנתיות ואף ארבע שנתיות.
 • מכללת מדיסין – בית הספר ללימודי רפואה משלימה מטעם המכללה למינהל הנחשב לאחד מן המובילים בתחומו. מכללת מדיסין ממוקמת בנתניה ומציעה לתושבי הסביבה תכניות לימוד איכותיות ברפואה משלימה במגוון תחומים החל מאירידיולוגיה, דרך יוגה ועד לתזונה והילינג.
 • מכללת בינה – מכללה הממוקמת באשקלון המקיימת לימודי רפואה משלימה בכפוף לרמה האקדמית הבינלאומית. לצד קורס אירידיולוגיה, ניתן למצוא במכללה מגמות ללימודי עיסוי החל מקורסי בסיס ועד ללימודים מקיפים תלת שנתיים, לימודי תזונה, הרבליזם, רפלקסולוגיה, גרפולוגיה ועוד.


משך הלימודים

חשוב לדעת כי קורס אירידולוגיה איננו קורס קצר כלל והוא אורך בין 260 ל-300 שעות לימוד המתפרשות על גבי כשמונה חודשים בממוצע.

מרבית מוסדות הלימוד מציעים את הקורס במתכונת לימודי ערב המאפשרת שילוב בין עבודה וחיי משפחה לבין לימודים.

תעודת סיום ומתן הסמכות לאבחון

לבוגרי קורס אירידולוגיה שיעמדו בכל תנאי המוסד הלימודי ויעברו את הבחינות בהצלחה, תוענק תעודת סיום חגיגית המסמיכה אותם כמאבחנים מקצועיים.

אפשרויות תעסוקה לאירידיולוגים

אירידולוגים יכולים להשתלב בקליניקות ומרפאות פרטיות לרפואה משלימה, להשתלב במערכי הרפואה המשלימה של קופות החולים בישראל ולעסוק בתחום כמאבחנים עצמאיים.
 


מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס אירידיולוגיה
יורם כללי
מכללת מדיסין
המכללה מלמדת ב: חיפה, נתניה.

המסלול נלמד ב: נתניה.
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

המסלול נלמד ב: נתניה, חיפה.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765