ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס עבודה בגובה

קורס עבודה בגובה

הריבוי הטבעי באוכלוסייה והתפתחות הטכנולוגיה הובילו לכך שבכל אזורי המגורים והתעסוקה הגדולים מתפתחת בנייה לגובה. כיום הנופים האורבנים מעטרים את כל הערים הגדולות בעולם וכך גם בישראל. אותה בנייה לגובה הוביל תחום חדש של מקצועות אשר נדרשים להתמודד עם העבודה החדשה כגון: מנופאים, עובדי בניין, מנקי חלונות וכדומה, אשר עוברים הכשרה מעשית ומקיפה העוסקת בכללי בטיחות, זהירות ועוד. הלימודים מכשירים את המשתתפים לעבודה במגוון אפשרויות התעסוקה לעבודה בגובה, אך מדובר בלימודים שיש לרענן מדי זמן במטרה לוודא כי ההכשרה עומדת לפי כל התקנים והוראות הבטיחות. רוצים לדעת אם גם אתם מתאימים לעבור הכשרה לעבודה בגובה? בפורטל לימודים תקבלו את כל המידע אודות ההכשרה המקצועית ומוסדות הלימוד החל מתאני הקבלה, דרך תכני הלימוד ועד לקבלת מידע על מוסדות הלימוד ואפשרויות התעסוקה לבוגרי הקורס. הנכם מוזמנים להשאיר את הפרטים שלכם בטפסי צור הקשר הקיימים בפורטל, או להתקשר למוקד הטלפון שלנו וצוות היועצים שלנו יישמח לספק לכם ייעוץ ראשוני בחינם.
תעודת זהות קורס עבודה בגובה
תנאי קבלה
  • השלמת 12 שנות לימוד
  • אישור לבריאות תקינה
  • ראיון קבלה
משך לימודים
  • בין 8 שעות ל 10 ימים
שכר ממוצע
  • 5,000 עד 10,000 ש"ח
תכונות אופי
  •  רצינות
  • מקצועיות
  • חוסר פחד מגבהים
  • אחראיות
  • סדר
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס עבודה בגובה

קצת מידע על עבודה בגובה

הדרישה להכשרת עובדים הנדרשים לעבוד בגבהים מסוכנים נקבעה לאחר שנים רבות של שינויי חקיקה ותקנות שונות, כשבשנת 2007 הועלה לראשונה חוק העבודה בגובה אשר נחקק לבסוף בשנת 2008. הסיבה לחוק הייתה בשל הסכנות הרבות שכרורכות בעבודה בגובה וריבוי התאונות שהוביל לקביעה כי יש לעשות את מירב המאמצים כדי למנוע כל תאונה עתידית. כאשר נחקק החוק נקבע כי עבודה בגובה הכוללת עבודה על משטחי עבודה כגון גגות, עבודה על סולמות, עבודה על במות הרמה, עבודה על פיגומים נייחים או עצמאיים, עבודה בסלי הרמה ועבודה במקום מוקף שניתן ליפול לעומק 2 ומעלה, מוגדרת כעבודה המצריכה בהוצאת רישיון שניתן על ידי משרד התמ"ת לאחר שהעובד עבר הכשרה בה הוא לומד את כל אמצעי הביטוחת הקיימים ומודע לסכנות והאחריות הקיימות בעבודה מסוג זה. על פי התקנות, עבודה בגובה הוגדרה כעבודה מעל ל-2 מטר וההכשרה נעשית בקורס מקצועי המועבר ביום עסקים אחד בו מקבלים המשתתפים בקורס את ההכשרה המקצועית לפי הצרכים של המשתתפים והעבודה בה הם עתידים לעסוק. כל אדם המעוניין לעבוד בגובה מתבקש לעבור את ההכשרה המקצועית שכן בלעדיה מדובר בעבירה פלילית המסכנת הן את העובד והן את המעביד.

קורס עבודה בגובה

כאמור, עבודה בגובה הוגדרה בחוק כפעילות המתבצעת בגובה שני מטרים ומעלה בכל התעשיות והתחומים. כל אדם הבוחר לעסוק בעבודה זו, או מעביד המחש עובדים לסוג זה של עבודה, חייב לוודא כי עבר את קורס ההדרכה וקיבל את ההסמכה והרישיון לשם כך. הקורס עצמו בנוי ממספר הכשרות והן מועברות על יד מדריכים מוסמכים המכשירים את המשתתפים בידע הבטיחותי והשימוש בציוד המגן האישי בזמן ביצוע העבודה. הקורס מחולק לשיעורים עיוניים והתנסויות מעשיות אשר מותנות בהמצאות הציוד הנדרש, כאשר גם אנשים שכבר עברו את ההכשרה נדרשים להשתתפף בקורס כל כמה שנים כדי לעדכן את רישיונם. ממשך הקורס עצמו הינו כ-8 שעות הנעשות בהדרכה של קבוצות קטנות עד 10 אנשים, בו לומדים המשתתפים כיצד להתאים את ציוד המגן למימדים שלהם, כיצד עובדים נכון בעזרת ציוד המגן ועוד, כאשר בסיומו מנפיקים למשתתפים את הרישיון הנדרש, מה שמעיד כי המשתתף עבר את ההכשרה הרלוונטית וסיים בהצלחה את הקורס. בעבור המעסיקים הדרישה כי העובדים שלהם יעברו את ההכשרה היא חובה, כאשר עליהם לוודא כי אותם עוברים גם עוברים אחת לשנה לפחות, הדרכה נוספת במסגרת שעות העבודה, בה מוודאים כי העובדים זוכרים ומודעים לכל התקנות והוראות הבטיחות.

תכני קורס עבודה בגובה

כאמור, במהלך ההסמכה, המשתתפים עוברים שיעורים עיוניים והתנסויות מעשיות לצורך הכשרת העובדים ומתן הרישיון המבוקש. תכני הקורס אומנם לא משתנם בין מוסדות הלימוד כיוון שמדובר בנושאי לימוד שהמדינה מחייבת את המוסדות להעביר, אך ייתכן ויהיה שוני ברמת התוכן בין מוסד אחד לשני ולכם יש לוודא זאת עימם בעת המפגש. במהלך ההכשרה ילמדו המשתתפים אודות נושאים כגון: מהות העבודה בגובה רב, הכרת ציוד המגן האישי, סכנות צפויות בעת העבודה, קשרים על פי ייעוד לרצועה ולחבל, צורת עבודה בטוחה בעת ירידה על חבל, תנאי התקנות, מערכות אבטחה ובלימת נפילה, טעויות נפוצות בעת העבודה, עיגון, חילוץ עמיתים, בדיקה ואשרור או פסילת הציוד, סולמות, עבודות לילה, משטחים, סולמות, עבודה בגובה מעל גגות, מערכות הורדה והרמה, זיהוי, הוראות בטיחות בעת עבודה בגובה, תרגול אמצעי גלישה ואבטחה, הערכה ומניעת סיכונים, עבודות לילה, משטחי עבודה, עבודה מתוך סלי הרמה, שיטות עגינה וסוגיי עיגונים, פיגומים, נפילות, תרגולי שטח, אמצעי גלישה בתעשייה, תנועה על נקודות עיגון, פריסת חבל ובניית עמדה, במות הרמה ופיגומים ממוכנים, קונסטרוקציות, עבודות בסלי הרמה במלגזה ובעגורן, עבודה במקום מוקף ועוד. השיעורים העיוניים נילמדים במתכונות של עד 25 משתתפים, אך ההתנסויות המעשיות נעשות במסגרות של עד 10 משתתפים.

איפה לומדים קורס עבודה בגובה

ההכשרות לעבודה בגובה נעשות בכל אזורי הארץ, בחיפה באזור הצפון, בלוד ויבנה באזור המרכז והשפלה ובבאר שבע באזור הדרום. כיום יש מספר רב שלמוסדות לימוד הטוענים כי הם מעבירים את ההכשרה המעשית, אך יש לוודא כי הם עובדים בשיתוף עם משרד התמ"ת שכן תחום זה נחשב לתחום פרוץ ואנשים רבים מעבירים הכשרות לא תקינות ושלא במסגרת שיתוף הפעולה עם משרד התמ"ת. הקורס פרוץ בשל העובדה כי מדובר בהכשרה יומית, אך על המשתתפים לוודא כי הם עברו הכשרה תקינה אחרת רישיונם לא יהיה תקף והם מסתכנים בעבירה על החוק. להלן חלק ממוסדות הלימוד המעבירים קורס עבודה בגובה:
כרמל בטיחות, המכללה לבטיחות בעבודה והכשרה מקצועית - הלימודים מתקיימים בחיפה.
משא בטוח, הדרכות בטיחות והכשרה בתעבורה- הלימודים מתקיימים בכפר חסידים, כפר טרומן וקיבוץ דן.

מיהו קהל היעד לקורס עבודה בגובה

ורס עבודה בגובה הינו קורס שפתוח לקהל הרחב ואינו מחזיק בתנאי קבלה נוקשים. עם זאת, כיוון שמדובר בעבודה מסוכנת האנשים המתבקשים לעבור את ההכשרה, נדרשים להיות אנשים מסודרים, אחראיים, המראים רצינות ומקצעיות. מיותר לציין שאנשים הסובלים מפחד גבהים אינם מתאימים לסוג עבודה זה ולכן אינם מתאימים לעבור את ההכשרה, אך גם אנשים אשר נהנים מפעילויות אקסטרים בזמנם הפנוי, אינם בהכרח מתאימים לעבודה זו שכן גם אנשים העובדים בניקוי חלונות של מגדלי משרדים, מבינים די מהר כי מדובר בעבודה שיש לבצע לפי הוראות בטיחות וסדר מסוים ולא מדובר בפעילות שנועדה להנאה אישית. להלן חלק מאנשי המקצוע הנדרשים לעבור את ההכשרה המקצועית: טכנאי מזגנים, עובדי בניין, פועלים לניקוי חלונות ברבי קומות, מפעילי מנופים וציוד הרמה, מקימי במות ועוד.

מהם תנאי הקבלה לקורס עבודה בגובה

תנאי הקבלה לקורס מאפשרים לציבור רחב להגיש מועמדות לעבור את ההכשרה שכן אנשי מקצוע רבים נדרשים להחזיק את הרישיון לעבודתם. תנאי הקבלה דורשים כי המועמדים יהיו בעלי תעודת 12 שנות לימוד ויספקו אישור המוכיח כי בריאותם תקינה ואין חשש לבעיה רפואית שתסכן אותם בעבודה.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס עבודה בגובה


משך הלימודים לקורס עבודה בגובה

הלימודים בקורס עבודה בגובה הינם לימודים קצרים הנלמדים במשך יום עסקים אחד, בהם לומדים המשתתפים במשך 8 שעות לימוד אקדמיות. הסיבה לכך היא לאפשר למעסיקים לשלוח את העובדים שלהם לעבור את ההכשרה מבלי לחשוש כי מדובר בהכשרה ארוכה המפסידה להם ימי עבודה יקרים. במוסדות מסויימים הקורס אף מוכר כקורס השתלמות.

תעודה \ הסמכה מקצועית לבוגרי קורס עבודה בגובה

בוגרי הקורס שעוברים הן את ההכשרה העיונית וההכשרה המעשית, יקבלו בסיומו רישיון המאשר להם לעבוד בגובה לפי כל התקנות של משרד התמ"ת. עם זאת, יש לחדש את הרישיון בכל שנתיים כדי לוודא כי בעלי הרישיון מעודכנים בכל תקנות הבטיחות שעלולות להשתנות או להתווסף בהתאם להחלטות הממשלה ומשרד התמ"ת. אדם שקיבל בעבר את הרישיון ולא חידש אותו לא מורשה לעבוד בגובה ומדובר בעבירה שתסכן אותו ואת המעסיק שלו.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס עבודה בגובה

כאמור, עבודה בגובה הינה עבודה שיכולה להיעשות במגוון תעשיות, ענפים ותחומים, שכן בכל תחום שבו אנשי המקצוע נדרשים לעבוד מגובה 2 מטר, ישנה סכנה קיומית לחייהם ויש לוודא כי הם מכירים את כל תקנות וציוד הבטיחות על מנת שיוכלו לשמור על בריאותם. בוגרי הקורס יכולים לעבוד במגוון מקצועות החל מגיזום עצים, כעובדים בענף המנופים, עובדי בניין, התקנת מבנים גבוהים, עובדים בתיקון עמודי חשמל, עובדי ניקיון באמצעות סנפלינג, עובדי תיקון גגות ועוד.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס עבודה בגובה
יורם כללי
המכללה לבטיחות בעבודה והכשרה מקצועית
כרמל בטיחות
המכללה לבטיחות בעבודה והכשרה מקצועית
המכללה מלמדת ב: חיפה.

המסלול נלמד ב: חיפה.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765