ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס MCSA

חשבת על לימודי MCSA?


קורס MCSA יעניק לכם את ההכשרה המקיפה והמעמיקה הנדרשת כדי שתעברו בהצלחה את הבחינות הבינלאומיות של מיקרוסופט, ותרכשו לעצמכם הסמכה יוקרתית ונדרשת בשוק העבודה. אם אתם מעוניינים להשתלב בתחום נחשק שנהנה מדרישה גבוהה ואם יש לכם אוריינטציה טכנית וטכנולוגית, כאן באתר פורטל לימודים איגדנו עבורכם את המידע המקיף ביותר על קורסי ההכנה הקיימים בתחום זה החל ממידע כללי על מהי הסמכת MCSA, דרך מידע על תכניות הלימודים ותנאי הקבלה אליהן ועד למוסדות לימודים מובילים במקצועות ההייטק, ואפשרויות התעסוקה המצפות לכם עם תום הלימודים.

בכל שלב ושלב, אם נותרו לכם שאלות ללא מענה או במידה ואתם מעוניינים בקבלת ייעוץ אישי, באפשרותכם להשאיר לנו פרטי התקשרות ואנו נעשה את מירב המאמצים לחזור אליכם בהקדם האפשרי. כמו כן, בתחתית המאמר, תוכלו למצוא את רשימת מוסדות הלימוד המובילים המציעים לימודי MCSA – ניתן לסמן אחד או יותר מבין המוסדות הרצויים, להשאיר להם פרטים באופן ישיר ולהמתין לשיחת ייעוץ מנציגי המזכירויות. מטרתנו היא לסייע לכם ככל הניתן לקבל את המידע המקיף אודות התחום הלימודי שמעניין אתכם ולחסוך לכם את הזמן היקר שכרוך בחיפוש אחר מוסדות מומלצים ומידע על קורסים. המשך קריאה מהנה ובהצלחה!
תעודת זהות קורס MCSA
תנאי קבלה
 • מרבית מוסדות הלימוד מציבים תנאי קדם נוחים באופן יחסי להכשרה ומתנים את ההרשמה למסלול ב-12 שנות לימוד, מעבר ראיון קבלה אישי ומעבר בחינות התאמה הבודקות את רמת האנגלית והמתמטיקה של המועמד.
 • כמו כן, הקורס אמנם מעניק הכשרה מן הבסיס, אך יש להגיע עם מיומנויות מחשב קודמות.
משך לימודים
 • היקפה של תכנית הלימודים נע בין 250 ל-280 שעות בממוצע.
 • ישנם מוסדות המציעים תכנית משולבת עם מספר הסמכות נוספות ולכן ניתן למצוא מסלולים ארוכים בהרבה עם 400 שעות ואף יותר.
שכר ממוצע
 • בעלי הסמכת MCSA משתלבים בשוק כאנשי ניהול רשתות, תחזוקת שרתים ו-System.
 • רמות השכר בתפקידים הראשוניים נעות בין 7,000 ל-7,500 ש"ח, אך עד מהרה קופצות ומגיעות לשכר נאה של כ-9,000 שקלים ומעלה.
תכונות אופי
 • קורס MCSA אמנם מכשיר את משתתפיו מן היסוד, אך אין זה אומר שזה מתאים לכולם.
 • אם אתם אנשים בעלי אוריינטציה למחשבים ושאינם חוששים מתפקיד הדורש התעדכנות שוטפת בכל ההתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות בעולם המחשבים, אין ספק שתכנית זו תתאים לכם במידה רבה.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס MCSA

רקע על הסמכת MCSA

אם אתם כבר מצויים בעולם ה-MCSA ומכווני מטרה, באפשרותכם להמשיך לחלקים הבאים במאמר ולקבל מידע פרטני על נושאי לימוד, מוסדות מובילים, תנאי קבלה, עלויות הקורסים הקיימים בשוק ועוד. במידה ואינכם מכירים את התחום, חלק זה שם דגש על הרקע של מהי בעצם הסמכת MCSA ומדוע היא נדרשת כל כך בשוק העבודה?

הסמכת MCSA הינה הסמכה רשמית מטעמה של ענקית התוכנה מיקרוסופט. פירושם בעברית של ראשי התיבות MCSA (Microsoft Certified Solutions Associate) הינו מוסמך פתרונות מטעם מיקרוסופט. למעשה, איש מחשבים בעל הסמכה זו, מחזיק באישור רשמי בינלאומי המעיד על היותו מומחה מיקרוסופט המסוגל להעניק לחברות וארגונים פתרונות תחזוקה ותקלות עבור מגוון סוגיות בגרסאותיה השונות של מערכת ההפעלה ווינדוס ובשרתים.

הדרישה הגבוהה בשוק העבודה עבור אנשי MCSA נובעת מן העובדה שרבות מן החברות במשק מבססות את תשתיתן על מוצריה של מיקרוסופט החל מן המחשבים והמערכות אליהם נחשפים עובדי החברה ועד למערך השרתים הכולל. אי לכך, אנשי מקצוע המצויים בטכנולוגיות של ענקית התוכנה הם חלק בלתי נפרד מן הנוף הארגוני והם למעשה עומדים בחוד החנית של המערך האמון על התפקוד השוטף בחברה.

ואיך נראית המציאות בשטח? ובכן, כבוגרי קורס MCSA תחזיקו במגוון תחומי אחריות הכוללים בין היתר תחזוקה יומיומית לשרתי החברה ולמערך אבטחת המידע, ניהול רשתות המחשב של הארגון ומתן הרשאות והגבלים עבור עובדים ואגפים שונים, גיבוי המערכות למקרה הצורך ומתן שירותים טכניים ככל הנדרש.

קורס MCSA

כיום ישנם מגוון בתי ספר מקצועיים להכשרה במקצועות ההייטק המציעים קורסי הכנה מעמיקים ופרטניים שיכינו אתכם לקראת בחינות ההסמכה של מיקרוסופט, ובו זמנית גם יספקו לכם את ההכשרה המעשית הנדרשת כדי שתוכלו להשתלב בעולם ה-IT עם כל הכלים המקצועיים הנדרשים.

הבחינות עצמן נערכות אונליין על ידי מרכזה של מיקרוסופט, ומבוססות בעיקרן על שאלות אמריקאיות. משך הבחינות הכולל הינו 3 שעות בממוצע.

נושאי לימוד עיקריים

לימודי MCSA מוצעים בשני מסלולים עיקריים – האחד קורס המתמקד אך ורק בהכשרת אנשי MCSA והשני קורס מקיף המעניק הכנה למספר הסמכות נדרשות בשוק.

הרשימה שלהלן מתייחסת באופן פרטני לקורס הממוקד. במעבר על סילבוסים של מוסדות שונים, ייתכן ותראו שוני בנושאי הלימוד בשל מספר ההסמכות המשולבות בקורסים. מבין נושאי הליבה המאפיינים את כל תכניות הלימודים ניתן למנות:
 • מערכות הפעלה windows
 • רשתות תקשורת
 • מבנה הרשת
 • ניהול רשתות
 • מתן הרשאות
 • הגדרת רשתות מחשב
 • בקרת משאבי שרת וניהולם
 • חומרה
 • אבטחת מידע
 • מערכות גיבוי
 • ניהול מרחוק
 • פרוטוקולים TCP/IP
 • שטחי אחסון
 • הגדרות IP
 • הטמעת מערכות
 • ועוד.
כלל נושאי הלימוד זוכים לדגש מעשי באמצעות תרגולים המלווים את כל מתכונת התכנית, וכשמטרתם להבטיח שעד תום הלימודים, כלל המשתתפים יחזיקו בארגז כלים מקצועי ומקיף וברמה הגבוהה ביותר כך שידעו כיצד להעניק פתרונות מחשוב מתקדמים לכל ארגון בארץ ובחו"ל.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס MCSA


לקריאה נוספת:איפה מלמדים MCSA?

העניין הרב בקרב אנשים המבקשים להשתלב במקצוע הייטקיסטי נדרש, הוביל מוסדות רבים להכשרות בתחום המחשוב וה-IT, לפתוח את שעריהם ולהציע תכנית הכנה מקיפה להסמכה זו:
 • מרכזי הכשרה ממשלתיים: מציעים מגוון רחב של הכשרות במימון המדינה ועל פי דרישותיו של המשק. בין היתר מוצעת תכנית הכשרה ל-MCSA בסניף מרכזי ההכשרה שבירושלים.
 • מכללת האקר-יו: בין מגוון ההכשרות הטכנולוגיות, מציע סניף המכללה ברמת גן תכנית לימודים מקיפה הכוללת מספר הכשרות נוספות.
 •  המכללה למינהל: שלוחותיה של המכללה למינהל באשדוד, ירושלים, באר שבע ואלעד מציעות במסגרת מערך לימודי החוץ קורס מקיף ומקצועי.
 •  מכללת INT College: מציעה לתושבי באר שבע והסביבה ובהתאמה גם בתל אביב קורס מקיף ומקצועי בתחום.
 • המכללה הטכנולוגית תל חי – היחידה ללימודי חוץ: לתושבי הצפון הרחוק ישנה האפשרות לקבל הכשרה ובצמוד למקום מגוריהם במכללה הטכנולוגית תל חי. 
למידע נוסף וקבלת הצעות ממכללה אחת או מספר מכללות, באפשרותכם להשאיר פרטי התקשרות לנציגינו, ואנו נעשה את המאמץ לחזור אליכם בהקדם. כמו כן, ניתן לגלול לתחתית המאמר, לסמן מספר מוסדות ולהשאיר לנציגיהם פרטים באופן ישיר.

קהל יעד

תכנית הלימודים פונה לאנשים בעלי עניין בתחום המחשבים ואשר מעוניינים להשתלב בתחום מקצועי זה.

גם אם אינכם מחזיקים בידע מוצק קודם, אין זה מהווה מכשול וכלל המוסדות הרכיבו את המסלול כך שיכשיר אתכם מן היסוד ויעניק לכם את כל הכלים הנדרשים למילוי תקן זה בארגונים השונים.

תנאי קבלה

ההרשמה עבור לימודי MCSA מותנית במספר תנאי קדם: על המועמדים להיות בעלי 12 שנות לימוד, לעבור ראיון קבלה מול נציגי הסגל של המוסד ולצלוח את בחינות ההתאמה הבודקות את רמת האנגלית של המועמד, את התמצאותו במתמטיקה ואת מיומנויות המחשב הקיימות שלו.


היקף הלימודים

קורס MCSA נמשך כ-250 שעות בממוצע ומתפרש על גבי כ-8 חודשים עד שנה.

רצוי לציין שישנם מוסדות המציעים תכנית המכילה בתוכה מספר הסמכות במקביל ולכן ישנם קורסים הנמשכים כ-400 ואפילו 500 שעות. לאלו המבקשים לשלב את הלימודים עם עבודה קיימת, ישנם מוסדות רבים המציעים מתכונת לימודי ערב.

כמה עולים לימודי MCSA?

מחירו של קורס זה משתנה בין 10,000 שקלים ועשוי להגיע עד לכ-15 אלף ש"ח.

אם אתם חיילים משוחררים, כדאי לדעת שישנם מוסדות רבים בהם ניתן לשלם את שכר הלימוד באמצעות פיקדון חיילים משוחררים.

תעודות ואפשרויות תעסוקה

לבוגרים אשר יעמדו בכל דרישות הקורס הכוללות נוכחות, עשיית המטלות השונות ועמידה בבחינות הפנימיות של המוסד, תינתן תעודת סיום מטעמו. עם זאת, ההסמכה הרשמית תינתן רק לאחר צליחת הבחינה החיצונית מטעם מרכז ההסמכות של מיקרוסופט.

עם צליחת הבחינה ומתן ההסמכה, תוכלו להשתלב בחברות הייטק, ארגונים ותאגידים רחבי ידיים בעלי תשתיות המבוססות על מערכותיה של מיקרוסופט.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס MCSA
היחידה ללימודי חוץ - קורסים והכשרות
המכללה הטכנולוגית תל חי - היחידה ללימודי חוץ
היחידה ללימודי חוץ - קורסים והכשרות
המכללה מלמדת ב: קרית שמונה.

כשתבדוק, תבין!
HACKERU
כשתבדוק, תבין!
המכללה מלמדת ב: חיפה, רמת גן.


מידע על
המכללה

43 מסלולים

מפת הגעה

13 סרטוני וידאו

20 ממליצים
ג´ון ברייס - סניף ירושלים
המכללה מלמדת ב: ירושלים.

המסלול נלמד ב: ירושלים.
יורם כללי
מערכות מידע והכשרה טכנולוגית
מכללת גון ברייס מדיאטק הייטק בחיפה
מערכות מידע והכשרה טכנולוגית
המכללה מלמדת ב: חיפה.

המסלול נלמד ב: חיפה.
מכללת יסודות אילת
המכללה מלמדת ב: הרצליה.

המסלול נלמד ב: הרצליה.
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

המסלול נלמד ב: באר שבע.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765