ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

לימודי ייעוץ משכנתאות

לימודי ייעוץ משכנתאות

לימודים בייעוץ משכנתאות מכשירים את הלומדים לעבודה בתחום הפיננסים, אשר נחשב לאחד התחומים בעל ביקוש לתעסוקה הגבוהה ביותר בישראל. במהלך הלימודים הסטודנטים מקבלים הכשרה עיונית ומעשית אודות הכלכלה הישראלית וכיצד בנויה מערכת המשכנתאות הישראלי. כמו-כן הם לומדים מה תנאי המשכנתא הקיימים וכיצד פעולת המערכת הבנקאית אשר מאשר ומנפיקה אותן ובסופה של תקופת הלימודים יוכלו לספק ללקוחותיהם ייעוץ מקצועי, במטרה לאפשר להם להבין מהם מסלולי ההשקעה המתאימים להם ביותר וכיצד עליהם לנהוג לפי מצבו של משק הבית. התעניינתם בלימודי משכנתאות וייעוץ משכנתאות ואתם רוצים לדעת עוד? בפורטל לימודים תוכלו לקבל את כל המידע אודות מסלול הלימוד החל מתאני קבלה, דרך תכני הלימוד ועד לאפשרויות התעסוקה של הבוגרים, כולל מידע עדכני אודות מוסדות הלימוד המעבירים את ההכשרה המקצועית. לכל מידע נוסף הנכם מוזמנים להשאיר פרטים בטפסי צור הקשר הקיימים באתר ולסמן את מוסדות הלימודי הרלוונטים עבורכם, או להתקשר למוקד הטלפון שלנו לקבלת מידע מיועצי הלימודים שלנו שיישמחו לעזור לכם בכל שאלה או הכוונה.
תעודת זהות קורס ייעוץ משכנתאות
תנאי קבלה
 • מעבר של ראיון קבלה
משך לימודים
 • שלושה חודשים בממוצע
שכר ממוצע
 • 8000 ש"ח
תכונות אופי
 • משיכה למתמטיקה
 • סדר
 •  אחראיות
 • יכולות מיקוד
 • סובלנות
 • יחסי אנוש טובים
   
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס ייעוץ משכנתאות

קצת מידע על תחום המשכנתאות

הרגע שבו האדם הממוצע "זוכה" להכיר את ענף המשכנתאות הוא כאשר מגיע היום בו הוא מעוניין לקנות את דירתו הראשונה. רכישת דירה בישראל, ולמעשה בעולם כולו, תמיד היה נושא יקר כשרוב התושבים אינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש דירה מבלי לקחת משכנתא. למעשה, המשכנתא היא הלוואה העוסקת בסכומי כסף גדולים של מאות אלפי שקלים הניתנת על ידי בנקים בהלוואה ארוכת טווח של 20 שנים בממוצע בהם המלווים נדרשים להחזיר את תשלומי הדירה לפי תוכנית שנקבעה מראש בישיבה מסודרת במשרדי הבנק. אך לקיחת משכנתא הוא אינו דבר של מה בכך והיא אינה דומה ללקיחת הלוואה רגילה מהבנק, שכן במקרה זה, נדרש הלווה להכין לעצמו תוכנית תשלום ארוכת שנים, שתידרש להתאים גם לרגעים שאינם מתרחשים בעת החתימה. לדוגמא, זוג שמתחתן מבקש לקנות דירה וכיום הוא יכול לספק החזר חודשי של 4,000 ש"ח ללא חשש. אך עליו לזכור שבמשך השנים הוא עתיד להביא לעולם מספר ילדים, לרכוש אוטו, לטוס לחו"ל וכדומה ועליו להכין לשם כך תוכנית משכנתא שתהיה מוכנה גם להתמודד עם הוצאות כספיות גדולות וכאן למעשה טמונה הבעיה הגדולה ביותר שכן אנשים רבים אינם יודעים כיצד לבצע את החישוב הנכון ופונים לאנשי מקצוע לקבלת ייעוץ אודות מסלול המשכנתא הטוב ביותר עבורם.

קורס יועצי משכנתאות

כאמור, בשנים שבין 2007 ל-2017 חלה עלייה בביקוש ליועצי משכנתאות איכותיים ובהתאם לכך גם הביקוש לקורסים מקצועיים שיכולים להוות נקודת זינוק טובה לקריירה רווחית. מטרת הלימודים לייעוץ משכנתא היא להכשיר את הסטונדטים בתחום המשכנתא ולהקנות להם את כל המיומנויות, הידע והכלים כדי שיוכלו ללוות את הלקוחות שלהם בדרך לרכישת הדירה. הקורס מתמקד על היבטים כלכלים ומספק לסטודנטים מידע אותו הם יוכלו להעביר ללקוחות שלהם אודות סוגי המשכנתא המתאימים להם ם ביותר ברגע נתון, מה יהיה גובה המשכנתא, כיצד לתכנן את גובה ההחזר החודשי שיתאים גם לשינויים בהתרחבות המשפחה ועוד. אך מעבר לייעוץ לאנשים פרטיים, הסטודנטים בקורס ירכשו גם כלים אשר יכשירו אותם להשתלב במוסדות פיננסיים המתמחים במתן משכנתאות ובייעוץ, לבניית פרופיל לקוח, גיוס אשראי של לקוחות עסקיים, התנהלות מול בנקים ואיתור של מקורות מימון נוספים בהתחשב לגובה המשכנתא אותה יש לקחת. תוכנית הלימודים של הקורס מספקת הן את הידע העיוני והן את הידע המעשי המקיף והאיכותי ביותר לרכישת מקצוע פיננסי חשוב ובמטרה להכיר בעל פה את ענף הנדל"ן בישראל – כיצד להשתמש בטכניקות לזיהוי הצרכים של הלקוח, תיכנון אסטרטגיה לרכישת נכס וכמובן ייעוץ למשפחות אשר מעוניינות לרכוש דירה.

תכני הלימוד בקורס ייעוץ משכנתאות

תוכנית הלימודים לקורס יכולה להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו.נושאי הלימוד נלמדים בשיעורים והרצאות עיוניות בשילוב עם התנסויות וסדנאות מעשיות במטרה לספק לסטודנטים את כל הכלים ולאפשר להם להשתלב מיידית בשוק התעסוקה לאחר סיום הקורס. להלן חלק מתכני הלימוד הנלמדים בקורס: שיפוץ והשבחת נכסים, מושגים בסיסיים בעולם הבנקאות והנדל"ן, מבוא לאשראי, לוח שפיצר, היכרות עם שוק המשכנתאות בארץ, כלים לניהול משא ומתן, סוגי משכנתאות, ייעוץ לכלכלת המשפחה , התאמת המשכנתא לצרכי הלקוח, סוגי ריבית, הלוואת גישור, דיני מקרקעין, קבוצות רכישה, בניית תמהילי משכנתא, רכישת קרקעות לבנייה עצמית, חוק המכר, קרנות השתלמות וקופות גמל, שמאות מקרקעין, סדנה מעשית לבניית תמהיל משכנתא, הקמת עסק לייעוץ משכנתאות, כשלים בקבלת החלטות, כלים לגידור סיכונים, הכרת המסמכים, אתיקה ומיסוי, ביטוח משכנתא, הנפקת תעודת זכאות, ניהול שיחת המכירה, הבנת הכלכלה העולמית, ניתוח כלכלי של עסקאות, היבטי מיסוי, שינויים בשער הדולר המשפיעים על ההחזר החודשי, בניית תמהיל משכנתא, טכניקות ייעוץ, הנעה ושכנוע, מחזור ובטחונות, תהליך לקיחת המשכנתא ועוד.

איפה לומדים קורס ייעוץ משכנתאות

לקיחת משכנתא הוא עניין שנוגע אצל כמעט כל התושבים והאזרחים החיים בישראל, בשל כך קורסי ההכשרה המקצועיים קיימים באזורים רבים בכל רחבי הארץ במטרה להכשיר אנשי מקצוע רבים שיעבדו בכל בנק הקיים בישראל או במשרדים פרטיים. להלן מחלק ממוסדות הלימוד המעבירים קורס ייעוץ משכנתאות:
פסגות, המכללה המובילה בישראל ללימודי השקעות בשוק ההון ובנדל"ן - הלימודים מתקיימים בחיפה, הרצליה, רמת גן, ירושלים, באר שבע ורחובות.
מכללת אפיק, המכללה המובילה לשוק ההון ויזמות - הלימודים מתקיימים בתל אביב, חיפה, רחובות וכפר סבא.
מכללת R.E.S, קורסי תיווך ונדל"ן - הלימודים מתקיימים בתל אביב, רמת גן, חיפה, באר שבע, הרצליה, הוד השרון, ירושלים, ראשון לציון, כפר סבא, רעננה, לוד, אשדוד, אשקלון, נתניה, קרית מלאכי עפולה, קרית ים, חצור, רחובות, רמלה, לוד ובת ים.
נדל"ן חכם, קונים נדל"ן חכם - הלימודים מתקיימים בתל אביב.
מכללת פדרמן, משכנתאות וליווי פיננסי - הלימודים מתקיימים ברמת גן.
מ.ט.י גליל מערבי - הלימודים מתקיימים בחיפה, עכו, מעלות וכפר יאסיף.

מיהו קהל היעד לקורס ייעוץ משכנתאות

הקורס פתוח לקהל הרחב ומתאים באופיו לאנשים המגיעים ללא רקע בתחום המשכנתאות ואף לאנשי מקצוע המגיעים מעולם הבנקאות והביטוח במטרה להרחיב את הידע המקצועי שלהם או במטרה לעבור שינוי בתפקיד בו הם נמצאים באותה תקופה. אליהם מצטרפים גם בוגרי תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות אשר מרגישים כי לא רכשו מספיק ידע מעשי ומבקשים לרכוש מיומנויות נוסות לצורך השתלבות מהירה בשוק התעסוקה. גם אנשי נדל"ן רבים בוחרים לעבור את ההכשרה המקצועית על מנת שיוכלו לספק ללקוחות שלהם שירותים נוספים וליועצים עסקים ומאמנים אישיים אשר מבקשים לשלוט בענף נוסף בתחום העסקי במטרה לספק ללקוחות שלהם את התוכנית העסקית המאימה להם ביותר. לבסוף, הקורס אף מתאים לאנשים המעוניינים לעבור את ההכשרה לשם העשרה אישית וכך להתאים עבור עצמם מסלול משכנתא ייעודי במטרה שיוכלו לנהל שיחה מקצועית עם נציגי הבנק.

מהם תנאי הקבלה לקורס ייעוץ משכנתאות

תנאי הקבלה לקוס יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים כאשר ישנם מוסדות לימוד שאינם דורשים מהמועמדים דרישות קשוחות ורק דורשים מהם לעבור ראיון קבלה אישי, ומצד שני ישנם מוסדות לימוד המרחיבים את תנאי הקבלה ודורשים מהמועמדים להחזיק בתעודת 12 שנות לימוד או תעודת בגרות מלאה, להגיע מרקע בכלכלה ונדל"ן וכאמור לעבור את ראיון הקבלה האישי במטרה לוודא כי המועמד אכן מתאים ללימודים המוצעים במוסד הלימוד הרלוונטי.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס ייעוץ משכנתאות


משך הלימודים בקורס יועצי משכנתאות

הקורס ללימודי ייעוץ משכנתאות אינו נחשב לקורס ארוך במיוחד ואורך כשלושה חודשים בממוצע הנמתחים בין חודשיים לארבעה חודשים, וכוללים כ-30 עד 50 שעות לימוד אקדמיות. מתכונת הלימודים מורכבת מ-12 מפגשים חד שבועיים כאשר עיקר השיעורים נעשים בשעות הערב על מנת שיוכלו להתאים לקהל הציבור העובד שאינו יכול להגיע בשעות הבוקר והצהריים.

תעודה \ הסמכה מקצועית לבוגרי קורס ייעוץ משכנתאות

בוגרי הקורס שעמדו בכל דירושת של מוסד הלימודים – לרוב מדובר בדרישה לנוכחות של 80 אחוזים לפחות ומעבר של בחינת גמר פנימית, ייזכו לקבל תעודה מקצועית מטעם מוסד הלימודים בו למדו. אךך על מנת שיוכלו לקבל את ההסמכה המלאה על כך שהם רשאים לעבוד כאנשי מקצוע לייעוץ משכנתאות, נדרשים הבוגרים לעבור בחינה חיצונית מטעם לשכת יועצי המשכנתאות.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס ייעוץ משכנתאות

בוגרי הקורס שהשלימו אותו בהצלחה ואף עברו את הבחינה החיצונית של לשכת יועצי המשכנתאות, יוכלו להשתלב כשכירים בעבודה בחברות אשראי, בבנקים, בחברות ביטוח, בחברות פרטיות למתן הלוואות, חברות שמאות, חברות נדל"ן ועוד. בנוסף ללכך יוכלו לעבוד כעמצאיים העובדים עם מגוון משרדים בו זמנית, או לשמש כיועצים פרטיים למשפחות המחפשות ייעוץ משכנתא. בוגרי הקורס נהנים משכר ממוצע של 8,000 ש"ח לחודש. 

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס ייעוץ משכנתאות
בוא לבנות קריירה בשוק ההון ובביטוח
BDO האקדמיה לפיננסים
בוא לבנות קריירה בשוק ההון ובביטוח
המכללה מלמדת ב: תל אביב.

המסלול נלמד ב: תל אביב.

מידע על
המכללה

52 מסלולים

מפת הגעה

21 סרטוני וידאו

3 ממליצים
מקצועיות פיננסית
אורין שפלטר
מקצועיות פיננסית
המכללה מלמדת ב: אשדוד, בני ברק, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אשדוד, בני ברק, תל אביב.
יורם כללי
המכללה הבלעדית המוכרת על ידי האיגוד הנדל"ן הישראלי
מכללת R.E.S- קורסי תיווך ונדל"ן
המכללה הבלעדית המוכרת על ידי האיגוד הנדל"ן הישראלי
המכללה מלמדת ב: אופקים, אריאל, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, הוד השרון, הרצליה, חדרה, חיפה, ירושלים, כפר סבא, לוד, נהריה, נתיבות, נתניה, עפולה, ערד, פתח תקוה, קרית ים, קרית מלאכי, ראש פינה, ראשון לציון, רחובות, רמלה, רמת גן, רעננה, שדרות, תל אביב.

המסלול נלמד ב: עפולה, ראש פינה, קרית ים, נתניה, רמת גן.

מידע על
המכללה

מידע על המסלול

8 מסלולים

מפת הגעה
המכללה המובילה בישראלי ללימודי מסחר בשוק ההון, השקעות יזמות בנדל"ן ויזמות עסקית
מכללת פסגות
המכללה המובילה בישראלי ללימודי מסחר בשוק ההון, השקעות יזמות בנדל"ן ויזמות עסקית
המכללה מלמדת ב: באר שבע, הרצליה, חיפה, ירושלים, כפר סבא, רחובות, רמת גן, תל אביב.

המסלול נלמד ב: באר שבע, הרצליה, חיפה, ירושלים, כפר סבא, רחובות, רמת גן, תל אביב.

מידע על
המכללה

41 מסלולים

מפת הגעה

40 סרטוני וידאו

6 ממליצים
המכללה המובילה בישראלי ללימודי מסחר בשוק ההון, השקעות יזמות בנדל"ן ויזמות עסקית
פסגות - משכנתאות
המכללה המובילה בישראלי ללימודי מסחר בשוק ההון, השקעות יזמות בנדל"ן ויזמות עסקית
המכללה מלמדת ב: באר שבע, חיפה, ירושלים, כפר סבא, רחובות, רמת גן.

המסלול נלמד ב: באר שבע, חיפה, ירושלים, כפר סבא, רחובות, רמת גן.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765