ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

לימודי הילינג

קורס הילינג: מידע כללי ותכניות לימודים


לימודי הילינג ילמדו אתכם כיצד להשתמש בכוח הריפוי הטבעי הקיים בכל אחד ואחת מאיתנו. מטרתו של ההילינג כשיטת ריפוי הוליסטית, היא לעורר את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף באמצעות השבת ההרמוניה והאיזון האנרגטי. כהילרים, תלמדו לאבחן ולטפל בסוגיות פיזיות ורגשיות ולתעל את ההילה האנרגטית שלכם לשחרור חסמים אנרגטיים בגוף המטופל.

במאמר שלפניכם ריכזנו את כל המידע על קורס הילינג בדגש על מהו הילינג, נושאי לימוד עיקריים, תנאי קבלה לתכנית ואפשרויות התעסוקה כהילרים מוסמכים. לרשותכם, פורטל לימודים מספק ייעוץ טלפוני אליו ניתן להתקשר או להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם למתן הכוונה ומידע נוסף. כמו כן, בסוף המאמר תוכלו למצוא רשימה של בתי ספר ומכללות ללימודי רפואה משלימה המציעים לימודי הילינג במוקדים שונים ברחבי הארץ. ניתן לדלג על הייעוץ ולהשאיר למוסדות פרטי התקשרות באופן ישיר.
תעודת זהות קורס לימודי הילינג
תנאי קבלה
 • על מועמדים המעוניינים להירשם לקורס הילינג להיות בעלי 12 שנות לימוד ולעבור ראיון התאמה.
 • למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה, מרבית המכללות מציעות תנאי הרשמה מיוחדים בכפוף למעבר וועדת חריגים ומבדקי קבלה.
משך לימודים
 • משכו של קורס הילינג עשוי להשתנות בין מוסד למוסד.
 • ישנם מוסדות המציעים לימודי תעודה של כשנה וישנם מוסדות המציעים הכשרה באורך של כשנתיים ושלוש שנים.
 • ההבדל בין התכניות טמון בדרגת ההסמכה שמקבלים כשהדרגה הגבוהה ביותר היא מטפל בכיר.
שכר ממוצע
 • הילרים יכולים להשתלב כשכירים בקליניקות לרפואה משלימה ומכוני טיפול או לחילופין לעבוד כמטפלים עצמאיים.
 • הילרים עצמאיים יכולים לקחת בעבור טיפול של בין שעה לשעה וחצי כ-250-350 ש"ח בממוצע.
תכונות אופי
 • תיאוריות הטיפול העתיקות עליהן מתבסס ההילינג יכולות להתאים לאנשים המעוניינים להשתלב ברפואה ההוליסטית בתחום מוכר.
 • התכנית איננה מצריכה ידע קודם ומקיפה מגוון רחב של נושאים מעצימים ומעשירים.
 • אם אתם מחפשים מקצוע טיפולי, אין ספק שהתכנית תענה על מבוקשכם.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס לימודי הילינג

הילינג – שיטת הריפוי של הטבע

ההילינג מתבסס על תיאוריות עתיקות יומין מן הרפואות המסורתיות על פיהן נפש האדם וגופו הם אחד ומקיימים קשר הדוק באמצעות אנרגיית החיים. כאשר ישנו חסם אנרגטי באזור מסוים בגוף, הדבר משפיע על כלל המערכת עם תסמינים דוגמת כעסים ומתחים, כאבים כרוניים, תחושת חולשה כללית וחולי. 

על פי ההילינג, לכל אחד ואחת מאיתנו ישנה הילה אנרגטית, ולהילר המיומנות לדעת כיצד לתעל את האנרגיה לצרכי טיפול ולהעבירה אל גוף המטופל. באמצעות שיטות טיפול הנלמדות בקורס הילינג, מסייע ההילר להשיב את האיזון האנרגטי של המטופל על כנו כשהטיפול עשוי להימשך כמפגש בודד ולחילופין על פני מספר מפגשים.

הטיפול עשוי להתבצע באמצעות מגע עדין ולעתים אף ללא מגע כלל כשההילר סורק את גופו של המטופל עם כפות ידיו ומתמקד באזור או באזורים הפגועים.

יהיה זה קשה להניח את האצבע בדיוק על מקורו של ההילינג שכן התחום התגבש מתוך מגוון רחב של מערכות רפואה מסורתיות כגון זו הסינית, המצרים והיוונית שהכירו בעבודה שלא ניתן להתייחס אל הגוף רק בצורתו החיצונית וכי ישנה גם ישות רוחנית בלתי-גלויה המשלימה אותו. ההילינג אף נהנה מייצוג הולם ביהדות וידוע בכינוי "הילינג קבלי".

על אף ריבוי הזרמים, מרבית בתי הספר השונית לרפואה משלימה יישרו קו בנושא ומציעים תכנית לימודים הכוללת שיטה אחת ולעתים חושפת גם למספר שיטות נוספות כאמצעי עזר דוגמת טיפול בצבעים ושימוש באבני מרפא.

מבנה ומהלך קורס הילינג

מטרתם של לימודי הילינג לספק לכל המעוניין את הרקע והטכניקה להשתמש באנרגיה עבור מטרות טיפוליות וריפוי הגוף והנפש.

בתחילה, מתרכז הקורס בלימודי גוף ונפש, בהבנת אנרגיית החיים ובלימוד המסלולים האנרגטיים של הגוף הידועים גם בשם "מרידיאנים". בהמשך, מתנסים המשתתפים בתוכן הנלמד באמצעות תרגולים וסדנאות במסגרתן לומדים כיצד לערוך תשאול ראשוני, כיצד לבנות תכנית טיפולים מותאמת אישית ושיטות עבודה סדורות.

קורס הילינג בסיסי מספק לבוגריו תעודת מטפל עמה ניתן להשתלב במכוני טיפול, מרכזי רפואה משלימה וקליניקות. לאלו המעוניינים להרחיב את ידיעתם לכדי רמה גבוהה, מומלץ לעיין גם בתכניות דו ותלת-שנתיות המציעות התנסות קלינית ובסיומן מוענקת תעודת מטפל בכיר.

מה נלמד במהלך הקורס?

חשוב לציין כי לעתים ייתכנו שינויים בין תכניות הלימוד בשל העדפתו של מוסד כזה או אחר בהקניית טכניקות טיפוליות נלוות דוגמת אבני קריסטל, שימוש באותיות עבריות במסגרת הילינג קבלי, טיפול בצבעים, טיפול באמצעות דמיון מודרך ועוד. כאן דאגנו לרכז עבורכם את הנושאים העיקריים הנלמדים במהלך התכנית:

 • מבוא להילינג
 • לימודי רפואה מערבית
 • עקרונות הטיפול האנרגטי ושימוש בתודעה
 • מסלולים אנרגטיים
 • מרכזים אנרגטיים
 • תקשור וטיפול מרחוק
 • סריקה אנרגטית
 • אבחון וטיפול בהילה
 • מציאת חסמים אנרגטיים ושחרורם
 • טיפול רוחני עצמאי
 • איזון הנפש
 • טיפול במתחים, חרדות וכעסים
 • ביצוע תשאול ובניית תכנית טיפולים
לקריאה נוספת:


איפה אני יכול/ה ללמוד הילינג?

כיום כמעט שלא ניתן למצוא בית ספר לרפואה משלימה שלא מציע קורס הילינג כחלק ממערך הלימודים להכשרת מטפלים הוליסטיים. תכנית הלימודים זוכה לפופולריות גבוהה ובהתאם לכך, באפשרותכם למצוא אותה במגוון רחב של מוקדים שונים ברחבי הארץ:

 • מכללת רידמן (סניפים: תל אביב, חיפה, ירושלים, באר שבע) – מכללת לרפואה משלימה ואינטגרטיבית בשיתוף פעולה בלעדי עם כללית רפואה משלימה. לרידמן לימודי הילינג תלת-שנתיים המספקים תעודות טיפול בדמיון מודרך בנוסף להכשרה בשיטת טיפול ייחודית אותה גיבש סגל המכללה.
 • מכללת אשכולות (סניפים: ירושלים, נהריה, קריית שמונה ורחובות) – מכללה המתמחה במקצועות הספורט והבריאות ומציעה בנוסף קורסי העשרה מגוונים. למכללה קורס רפואת תדרים המשלב בתוכו הילינג, רייקי ודמיון מודרך.
 • מכללת שלם (סניף: ירושלים) – מן המוסדות הוותיקים ללימודי רפואה משלימה המציעה מגוון רחב של קורסי רפואה הוליסטית ומשלימה. בתכנית הלימודים ייחשפו הסטודנטים ללימודי רפואה סינית, עקרונות ההילינג ולטכניקות ריפוי הוליסטיות נוספות דוגמת סוג'וק, נשימה הכרתית, רפלקסולוגיה ואבני קריסטל.
 • מכללת תילתן (סניפים: תל אביב) – מן המוסדות המוכרים בתל אביב ללימודי רפואה משלימה ולהכשרת מטפלים. בתילתן תוכלו למצוא קורס הילינג אנרגטי במהלכו תלמדו את טכניקות הטיפול לעומקן תוך שהן מגובות ברקע היסטורי ותיאורטי מרתק ומעשיר.
חשוב לציין כי זוהי רשימה חלקית בלבד. לקבלת מידע על בתי ספר נוספים לרפואה משלימה ריכזנו עבורכם את המוסדות בתחתית המאמר.

לימודי הילינג מתאימים לי?

קורס הילינג פתוח בפני הקהל הרחב ומתאים לכל.

לתכנית הלימודים יכולים להירשם חסרי רקע המעוניינים להעשיר את עולמם הפנימי או לחילופין כדי להתמקצע בתחום ולהשתלב בו כמטפלים מוסמכים.

בין הקהלים הנרשמים לתכנית זו, ניתן גם למצוא מטפלים בפועל בתחומים שונים המעוניינים להרחיב את ידיעתם ולהוסיף לעצמם טכניקת טיפול מוכרת ונפוצה.

תנאי קבלה

על מועמדים המעוניינים להירשם לתכנית להיות בעלי 12 שנות לימוד ולעבור ראיון התאמה.

גם אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה, מומלץ שתפנו למוסד הלימודי בו אתם מעוניינים ללמוד. ישנם לא מעט בתי ספר המסכימים לחרוג מתנאי הקבלה בכפוף לראיון קבלה, מעבר וועדת חריגים ומבדקי התאמה.

משך הלימודים

היקפם של לימודי הילינג משתנה בין מוסד למוסד ותלוי בדרגת ההכשרה אליה התכנית מייעדת. ישנן תכניות הנמשכות כשנה לדרגת מטפל מוסמך וישנן תכניות דו ותלת-שנתיות המסמיכות לדרגת מטפל בכיר ולעתים אף מקנות הכשרות נלוות נוספות דוגמת דמיון מודרך.

תעודות והסמכה

בוגרים שיעמדו בכל דרישות המוסד ויסיימו את לימודיהם בהצלחה יקבלו תעודת הילר מטעם המוסד הנבחר.

אפשרויות תעסוקה

כהילרים, באפשרותכם להשתלב בקליניקות ומרכזים לרפואה משלימה. לחילופין, הילרים יכולים לעסוק בתחום גם כעצמאיים.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על לימודי הילינג
יורם כללי
ביה"ס למקצועות הטיפול
מכללת הנות בחדרה
ביה"ס למקצועות הטיפול
המכללה מלמדת ב: חדרה.

המסלול נלמד ב: חדרה.
מכללת מדיסין
המכללה מלמדת ב: חיפה, נתניה.

מגוון רחב של לימודים והכשרת מטפלים
מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מגוון רחב של לימודים והכשרת מטפלים
המכללה מלמדת ב: באר שבע, חיפה, ירושלים, תל אביב.

המסלול נלמד ב: באר שבע, חיפה, ירושלים, תל אביב.
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

המסלול נלמד ב: חיפה.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765