ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס טווינא

חשבת על לימודי טווינה?


קורס טווינא יכיר לכם את אחת משיטות הטיפול הוותיקות בעולם שזוכה לא פעם גם לכינוי הפיזיותרפיה של הרפואה הסינית העתיקה. תכנית הלימודים פונה לכל מי שמרותק מעולם הרפואה האלטרנטיבית ומעוניין להשתלב בו דרך מקצוע פרקטי שזוכה גם לדרישה גבוהה בקליניקות לרפואה משלימה ובמערך הרפואה המשלימה של קופות החולים.

כאן באתר פורטל לימודים דאגנו לרכז עבורכם את המידע המקיף אודות לימודי טווינה החל ממידע כללי על שיטת טיפול זו, דרך פרטים על תכנית הלימודים והנושאים המלווים אותה ועד לתנאי קבלה, דרגות הטיפול שתקבלו עם תום הלימודים ואפשרויות התעסוקה. לקבלת ייעוץ לימודים טלפוני ניתן להתקשר אלינו במספר 03-3727765 או להשאיר פרטים והיועצים שלנו ישמחו לסייע לכם בהקדם. כמו כן, בסוף המאמר ניתן למצוא רשימה של מגוון מוסדות לימוד אותם תוכלו לסמן ולשלוח להם פרטים באופן ישיר כדי שנציגיהם יחזרו אליכם עם המידע הרלוונטי אותו אתם מעוניינים לקבל.
תעודת זהות קורס טווינא
תנאי קבלה
 • תנאי הקדם עבור לימודי טווינה הם נוחים באופן יחסי ועל המועמדים להיות בעלי 12 שנות לימוד.
 • כמו כן, מרבית מוסדות הלימוד מתנים את ההרשמה במעבר ראיון קבלה אישי מול נציגי הסגל לצורך בדיקת מידת ההתאמה ולתיאום ציפיות.
משך לימודים
 • תכנית הלימודים למעשה מתחלקת ל-3 קורסים כשכל קורס אורך כשנה.
 • עם תום כל אחת מן התכניות, מקבלים הבוגרים תעודת מטפל בדרגה המותאמת למידת התקדמותם.
 • ניתן לבחור לעשות קורס אחד או לחילופין להשלים את התכנית המקיפה ביותר.
שכר ממוצע
 • מוצע שכרם מטפלים בטווינא נע בין 7,000 ל-7,500 שקלים כשכירים.
 • תכנית זו מאפשרת לבוגריה גם לצאת לדרך עצמאית כמטפלים בקליניקות פרטיות לרפואה משלימה.
תכונות אופי
 • אם אתם מחפשים מקצוע טיפולי ונהנים לעבוד יחד עם לקוחות, תכנית זו עשויה להתאים לכם במידה רבה.
 • הטווינא מזכירה במידה רבה טכניקות עיסוי שונות ומצריכה ידיים חזקות.
 • לסיכום, תכנית זו תקנה לכם ידע עיוני מרתק בפילוסופיה של הרפואה הסינית העתיקה ותגובה בתרגולים מעשיים שיהפכו אותה לתכנית מעניינת, חוויתית ומעשירה. אז אם אתם מתעניינים בעולם הרפואה האלטרנטיבית, מקומכם הוא ללא ספק בקורס זה.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס טווינא

אז מה זו טווינא בעצם?

מקורה של הטווינא הוא מן הרפואה הסינית העתיקה, והיא מקיפה מגוון רחב של טכניקות עיסוי דוגמת הקשה, לישה, שפשוף ועוד המשולבות עם דיקור סיני ועזרים טיפוליים נוספים. בשל השילוב הזה בין מגוון רחב של טכניקות קיבלה הטווינא את שמה כשהמילה Tui באה במשמעות דחיפה ו-Na במשמעות לפיתה.

על פי הכתבים הסיניים העתיקים, מקובל לייחס לטווינא שורשים בני אלפי שנים בתרבות המזרח הרחוק. בניגוד לטכניקות עיסוי מקובלות, הטווינא עלולה להיחשב למעט אגרסיבית ומטרתה איננה לספק הרפייה. הטיפול מבוסס על הפילוסופיה הסינית הרואה בצ'י כאנרגיית החיים המאזנת בין הגוף לנפש ושזורמת דרך נתיבים שונים (מרידיאנים) ברחבי הגוף. חוסר הרמוניה עלול להביא להופעתם של תסמינים שונים וביניהם חולי ובעיות רגשיות שונות.

מטרת הטיפול היא למעשה לשחרר את אותם החסמים שהביאו לחוסר האיזון האנרגטי בגוף, ובמהלך המפגשים יערוך המטפל תשאול ואבחון למטופל ויחליט על סוג הטיפול והאזור שבו עליו להתמקד.

המחקר המערבי אמנם שולל את הפילוסופיה של הרפואה הסינית, אך בהחלט מצדד בכך שטכניקות עיסוי, גם אם הן מעט אגרסיביות, מסייעות בשיפור מצב הרוח ובהורדת המתח הנפשי ומשפיעות באופן פיזיולוגי על הגוף כשהן מזרזות את סילוק הרעלים מן הגוף, מאיצות את זרימת הדם ומחזקות מערכות שונות בגוף.

איך נראה יום עבודתם של מטפלים בטווינא?

הדבר עשוי להזכיר במידה רבה את סביבתם המקצועית של המעסים, אך שבניגוד לטיפול העיסוי המסורתי, כאן המטפל מבצע טיפול מגע אגרסיבי יותר. מלבד השימוש בנקודות לחיצה, עיסוי ודיקור, המטפל עשוי גם לאחוז במטופל ולבצע מגוון רחב של מניפולציות ומתיחות על הגוף, דבר שעשוי להזכיר במידה מסוימת יוגה.

במפגש הראשון, עורכים המטפלים אבחון רפואי המבוסס על תשאול מקיף. על בסיס אותו תשאול ואבחנה, בונים המטפלים את תכנית הטיפול המקיפה הכוללת לעתים מספר מפגשים. בשל הצורך בתשאול ומתן אבחון, קורס טווינא שם דגש ניכר על מגוון רחב של תחומים ברפואה המערבית דוגמת אנטומיה, פיזיולוגיה, מבואות באורתופדיה, מערכת השלד ועוד.

מטרת לימודי טווינה

לימודי טווינה מכשירים את הסטודנטים להשתלבות מלאה כמטפלים כך שעד תום הלימודים יהיו הבוגרים מסוגלים לאבחן ולטפל במגוון רחב של סוגיות בריאותיות שונות.

תכנית הלימודים מחולקת ל-3 קורסים, כל קורס באורך כשנה בממוצע. עם תום כל אחד מן המסלולים המרכיבים את התכנית במלואה, מקבלים הסטודנטים תעודת מטפל בדרגה המותאמת לרמה שאליה הגיעו.

התכנית משלבת בין הרצאות פרונטליות להקניית ידע עיוני רב לבין תרגולים מעשיים תכופים. החלק המעשי והחשוב ביותר מגיע בשנה השלישית במהלכה נדרשים הסטודנטים לסטאז' מעשי. במהלך ההתמחות הקלינית רוכשים המטפלים לעתיד שיטות עבודה מסודרות ותבניתיות בעזרת התנסות מעשית על מטופלים אמיתיים. כך הם נחשפים למעשה ל"יום שאחרי" המצפה להם עם תום הלימודים.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס טווינא


נושאי לימוד

במהלך 3 שנות הלימודים, רוכשים הסטודנטים ידע עשיר ביותר ברפואה הסינית העתיקה בכלל ובטווינא בפרט:

 • ההיסטוריה של הרפואה הסינית העתיקה
 • הפילוסופיה הסינית
 • מבוא לטווינא
 • אנרגיית הצ'י ומסלולי המרידיאנים
 • לימודי רפואה מערבית: אנטומיה ופיזיולוגיה
 • אורתופדיה: מערכת השלד ומערכת השריר
 • חסמים אנרגטיים וחוסר איזון
 • נקודות לחיצה ודיקור
 • תשאול רפואי ומתן אבחון
 • שיטות שונות לעיסוי
 • שימוש בצמחי מרפא וכוסות רוח
 • טיפול משולב
 • ועוד.


מוסדות לימוד נבחרים

כיום ניתן למצוא מספר מוסדות ללימודי רפואה משלימה וביניהם:

 • מכללת רידמן – מכללה וותיקה ללימודי רפואה משלימה הפועלת בשיתוף עם כללית רפואה משלימה. מכללת רידמן מציעה קורס מקיף וממושך ומנגישה את התחום בכל רחבי הארץ עם סניפיה הממוקמים בחיפה, תל אביב, באר שבע וירושלים.
 • מדיסין – שלוחת נתניה – מכללה מובילה ללימודי רפואה משלימה המציעה מערך של מגוון קורסים מעשיים ומעשירים ברפואה האלטרנטיבית. קורס הטווינא פתוח בפני תושבי נתניה והסביבה הקרובה.
 • המכללה למינהל – שלוחת חיפה – המכללה למינהל מציעה מערך מקיף של לימודי תעודה וחוץ ומקיפה מגוון רחב של הסמכות. לימודי  טווינה מוצעים כיום בשלוחתה של המכללה בחיפה.
 • מכללת שלם – תושבי ירושלים לא נותרו מקופחים ויכולים לקבל את ההסמכה הנדרשת במכללת שלם ולה סניף בעיר הפתוח בפני תושבי הסביבה.


קהל יעד

לימודי טווינה פונים לקהל הרחב ומתאימים למעשה לכל אדם שעולם הרפואה המשלימה מרתק אותו. חשו בלדעת שהתכנית ארוכה וממושכת וזו האורכת 3 שנים איננה פוחתת מרמתה לתכניות לימודים שונות באקדמיה. רצוי להיערך ללימודים אינטנסיביים המצריכים שקידה ולמידה.

בין קהלי היעד ניתן למצוא חסרי רקע המעוניינים להשתלב בתחום מעשי מעולם הרפואה המשלימה הנדרש בקליניקות במערך הרפואה האלטרנטיבית של קופות החולים, מטפלים בעלי ניסיון בתחומים מקבילים המעוניינים להגדיל את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהרחיב את עיסוקם ואנשים המעוניינים בקורס הבסיס כדי להעשיר את ידיעתם ולעבוד כמטפלים עצמאיים.

תנאי קבלה

תכנית הלימודים אמנם ארוכה ומאתגרת, אך תנאי הקדם נחשבים לנוחים למדי כשעל המועמדים להיות בעלי 12 שנות לימוד ולעבור ראיון קבלה אישי מול נציגי הסגל הלימודי.

ייתכנו תנאים מקלים יותר לאלו שאינם עומדים בתנאי הסף, אך מומלץ לבדוק זאת באופן פרטני מול המוסד הלימודי הנבחר.

משך הלימודים

לימודי טווינה כוללים 3 קורסים ברמות הסמכה שונות. סה"כ תכנית הלימודים מתפרשת על גבי כ-3 שנים בהיקף של כ-1,200 שעות אקדמיות בממוצע.

תעודות והסמכה

בוגרים אשר יסיימו את לימודיהם התלת שנתיים בהצלחה יקבלו עם הלימודים תעודת מטפל קליני בטווינא. בוגרים שיסיימו את השנה הראשונה יקבלו תעוד מטפל מוסמך ולבוגרים שיסיימו את השנה השנייה תוענק תעודת מטפל בכיר.

אפשרויות תעסוקה למטפלים בטווינא

בפני הבוגרים האפשרות להשתלב במכוני טיפול וספא, בקליניקות למתן טיפולים ברפואה משלימה, מרכזי בריאות, במערך הרפואה המשלימה של קופות החולים השונות או לחילופין לעבוד כמטפלים עצמאיים.

אפשרויות לימוד נוספות

לימודי טווינה עניינו אתכם? ייתכן מאוד שתמצאו עניין רב במסלול הכשרת רפלקסולוגים.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס טווינא
יורם כללי
ביה"ס למקצועות הטיפול
מכללת הנות בחדרה
ביה"ס למקצועות הטיפול
המכללה מלמדת ב: חדרה.

המסלול נלמד ב: חדרה.
מכללת מדיסין
המכללה מלמדת ב: חיפה, נתניה.

המסלול נלמד ב: נתניה.
מגוון רחב של לימודים והכשרת מטפלים
מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מגוון רחב של לימודים והכשרת מטפלים
המכללה מלמדת ב: באר שבע, חיפה, ירושלים, תל אביב.

המסלול נלמד ב: באר שבע, חיפה, ירושלים, תל אביב.
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

המסלול נלמד ב: נתניה.
המכללה להסמכת מטפלים ברפואה משלימה
תמורות - המרכז ללימודי רפואה משלימה
המכללה להסמכת מטפלים ברפואה משלימה
המכללה מלמדת ב: חיפה, תל אביב.

המסלול נלמד ב: חיפה, תל אביב.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765