ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס אבטחת מידע

קורס אבטח מידע
כדי שניתן יהיה להבין עד כמה חשוב חקר אבטחת המידע, יש להבין קודם את הסיכונים הקיימים היום בעידן הדיגיטלי. אנשי אבטחת המידע מתמודדים מדי יום עם ניסיונות פריצה וחדירה לתכנים הסודיים של ארגונים רבים בין אם בשל רצון לגבות מהם כופר, כוונות מדיניות ומלחמתיות, פעולות טרור וכדומה. מאבטחי המידע אחראים על שיפור רמות האבטחה בממשקים של הארגונים בהם הם עובדים, שדרוג מתמיד וחקירה של מקרי פריצה במקומות אחרים שנעשים כמעט מדי יום. מדובר באנשי מקצוע חשובים לכל עסק בינוני ומעלה והם מאבטחים על נושאים כגון: שכר, מידע פרטי של עובדים, תכניות עסקיות, דו"חות כספיים, סודות מסחריים ועוד. מעוניינים לשמוע עוד על מקצוע מרתק זה וכיצד גם אתם יכולים להצטרף וללמוד את במוסדות הלימוד? בפורטל לימודים תוכלו לקבל את כל המידע אודות קורס אבטחת מידע החל מתנאי הקבלה, דרך מוסדות הלימוד ועד לאפשרויות התעסוקה של בוגרי הקורס. כמו-כן תוכלו להתקשר למוקד הטלפון ולקבל ייעוץ ראשוני בחינם או להשאיר את הפרטים בטפסי "צור קשר" וצוות פורטל לימודים יצור עמכם קשר בשעות הקרובות.

לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס אבטחת מידע

קצת מידע על קורס אבטחת מידע

מה זה אבטחת מידע?

מחלקת אבטחת המידע היא מהמחלקות החשובות בכל אירגון גדול או חברה אשר יש להם מידע עליו הם מעוניינים לשמור בצורה בלעדית, בין אם מדובר בקוד, מסמכים סודיים, זכויות יוצרים, מידע פרטי של לקוחות  ועוד. אבטחת המידע מקבלת חשיבות עליונה בזמן שבשנים האחרונות איומי הרשת רק הולכים ומתגברים ואין אדם שלא שמע על השחקניות המפורסמות שאיבדו את פרטיהם והתמונות האישיות ביותר, או חברות שהיום נאבקות בהאקרים שגונבים מידע יוקרתי וכפי שהוכח לא פעם, אירועים אלה מסתיימים בתוצאות קשות ונזקים בלתי הפיכים בארגון, בין אם ברמה העיסקית והן ברמה הביטחונית. ניתן רק לדמיין מה יקרה אילו האקרים יוכלו לפרוץ לתעשייה הצבאית וכדומה. כדי להתמודד עם סכנות אלה, רוב הארגונים מעסיקים היום אנשי צוות שכל עיסוקם הוא להתכונן לפריצות אלה ולעדכן בכל רגע נתון את מערך האבטחה כשם שכל יום מתפתחים הווירוסים השונים ומוכנים לשלם משכורות גבוהות במיוחד, עבור אנשי צוות מיומנים ומקצועיים שיכירו באופן מעמיק ומקיף את כל האתגרים והנושאים בתחום האבטחה.

מידע כללי על קורס אבטחת מידע

אותה מהפיכת מחשוב ואינטרנט שמובילה לאותם איומים, הובילה לפתיחת קורסים רבים להכשרת אנשי ביטחון בתחום המידע הממוחשב שמתפקדים כשומרי הסף של חברות רבות, איגודים ובנקים. ההגנה על אותו תוכן היא עבודה מאתגרת במיוחד ולימודי אבטחת מידע מבקשים להקנות למשתתפים את כל הכלים והידע להתמודד עם אותן סכנות ולמנוע שימושים לא מורשים וריגול תעשייתי. המשתתפים מתעדכנים במהלך הקורס בכל המקרים האחרונים של פשעי הסייבר ולמעשה חוקרים כיצד פשע הסייבר שנעשה כשהיתרון הבולט של הקורס הוא העבודה שהוא מתעדכן בכל פריצה שנעשית וכך שומר על עדכניות ורלוונטיות במאבק הלא נפסק בין המאבטחים להאקרים.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים אבטחת מידע


מהם תכני הלימוד בקורס אבטחת מידע

כיום, המידע נחשב למשאב הנפוץ והחשוב ביותר שיש לכל חברה לשמור עליו. כל ארגון שכזה, בין אם פרטי, ציבורי או ממשלתי מחזיק מידע חיוני לעבודתו במחשבים כשמערכות ממוחשבות אלו מאפשרות למשתמשים שלהם לנהל את ענייניהם באמצעות המחשב. לשם כך, מלמדים מוסדות הלימוד ברחבי הארץ קורסים בהם מוכשרים כל אנשי המקצוע העתידיים בתחום אבטחת המידע שיוכל להבטיח שהמידע יהיה מוגן אך נגיש לגורמים מורשים. הקורסים בתחום אבטחת המידע יעניקו לסטודנטים ידע רחב וכלים בנושאים כגון: יישום טכניקות מאבטחות מידע, פיתוח, הצפנה, הרשאות, וירוסים, הגנה מפני תוכנות מזיקות, רוגלות, סוסים טרויאנים, אפיון מבנה ארגוני, גיבויים, האקרים, תקשוב, מערכות התקשורת, מערכות ההפעלה, שרתי הגישה, תחנת הקצה, יכירו כלי אבטחה קיימים, הרשת המרחבית והאינטרנט, מהן המתודולוגיות העומדות לרשותם, כיצד פועלים ההאקרים, בניית מערך אבטחה, ניהול פרוייקטים, היבטי אבטחה, תקיפת מערכות לזיהוי פגיעות, מערכות אבטחה מגוונות, יכולת תעסוקה כעצמאי, תכנון פתרון רבתי למערכות, שילוב טכנולוגיות ועוד.

מיהו קהל היעד ומהם תנאי קבלה לקורס אבטחת מידע

קהל היעד המבוקש לקורס זה הם אנשים שכבר מגיעים מתחום המחשבים ובעיקר בעלי ניסיון במערכות מידע. בנוסף לכך, קיימים גם קורסים למנהלים בכירים בתחום. עם זאת, ישנם מוסדות שמוכנים גם לקבל אנשים ללא ניסיון אך מועמדים אלה יוכלו להירשם לקורסים בסיסיים יותר. תנאי הקבלה לקורס אבטחת מידע דורשים, בהתאם לקהל היעד, כי המועמדים יידרשו לעמוד בסטנדרטים של ידע טוב באנגלית (השפה בה מבצעים את כל פעולות הקוד וכדומה), ידע בסיסי בתקשורת נתונים, לעתים גם תואר אקדמי ומעבר של ראיון ו/או וועדת קבלה כדי לוודא כי המועמדים מתאימים לשיטת הלימודים של מוסד הלימודים הרלוונטי.

כמה זמן נמשך קורס אבטחת מידע?

תקופת הלימודים של קורס אבטחת מידע נאמד בממוצע כשנה בו לומדים הסטודנטים בין 80 ל-270 שעות לימודיות אקדמאיות, כאשר ישנו הבדל בין הקורסים המתקדמים והבסיסיים.

היכן לומדים קורס אבטחת מידע?

ישנם שני אזורים עיקריים בהם ניתן ללמוד את תחום אבטחת המידע, אזור המרכז ואזור חיפה והסביבה. הסיבה לכך בפשטות היא העבודה שבערים אלה נמצאות רוב החברות והתאגידים הגדולים ביותר אשר משקיעים זמן רב בשמירה על המידע החיוני שהם מחזיקים ומשרתים באמצעותו את קהל לקוחותיהם. את הקורס ניתן ללמוד בערים חיפה, תל אביב, ראשון לציון ורמת גן. עם זאת, בשל הפיתוח המתמיד בתחום והתפתחות ענף ההיי-טק בישרא, כיום מתחילים להיפתח גם קורסים באזרוי הדרום (באר שבע) אזורי הצפון (תל חי ויקנעם) גם בשל הדרישה הגדלה לאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים.

להלן מגוון מוסדות הלימודים המציעים קורס אבטחת מידע בפורטל לימודים:

HACKERU - כשתבדוק, תבין - הלימודים מתקיימים ברמת גן וחיפה.
הטכניון - לימודי המשך לתעודה - הלימודים מתקיימים בתל אביב וחיפה.
מכללת סלע - מובילים בהייטק - הלימודים מתקיימים ברמת גן.
KERNELiOS - Cyber Command Knowledge Center - הלימודים מתקיימים בראשון לציון.
מכון התקנים הישראלי - מרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי - הלימודים מתקיימים בתל אביב.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים אבטחת מידע

תעודה מקצועית \ הסמכה לבוגרי קורס אבטחת מידע

כיום עדיין אין דרישה ממשלתית לעמוד בתנאי רישיון בתחום אבטחת המידע ולכן הבוגרים אשר מסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל דרישות ומבחני הקורס, מקבלים תעודה מקצועית מטעם המוסד בו למדו.

אפשרויות התעסוקה לבוגרי קורס אבטחת מידע

לאחר הלימודים, בוגרי קורס אבטחת מידע יכולים להשתלב במגוון תפקידים אצל ארגונים או חברות הזקוקות למומחים מתחום אבטחת המידע שבתמורה יוכלו לספק להם ייעוץ או פתרונות בנושאי הגנת תוכן, אבטחת מידע ועוד. בוגרי הקורס עובדים לרוב כמנהלי אבטחת מידע וייעוץ בארגונים וחברות שונות, ומבצעים בקרות וסקרי אבטחת מידע לטובת ייעול אבטחות אצל גופים עימם הם עובדים. לבסוף, עובדים הבוגרים במבדקי חדירה שעוזרים לאתר נקודות חולשה בארגון.

לימודי המשך לבוגרי קורס אבטחת מידע

מכיוון שלתחום אבטחת המידע הוא נדבך אחד בענף ההיי-טק, רבים מבוגרי הקורס רואים בו קורס אחד מני רבים שהם מעוניינים ללמוד על מנת שיוכלו להתפתח בענף זה ולצבור יותר ידע כדי להתקדם בקריירה שלהם בהמשך הדרך. לימודי ההמשך הישירים ביותר של בוגרי קורס זה הם לימודי קורס ניהול מערכות מידע. קורס מקצועי אשר נפרש על גבי 4 שנים, בהם לומדים הסטודנטים את כל המידע ורוכשים את כל הכלים על מנת לעבוד כמנהלי מערכות מידע בכל הארגונים הבולטים היום. תחום לימודים נוסף שמהווה המשך ישיר ללימודי אבטחת המידע הוא קורס ג'ומלה אשר בו לומדים המשתתפים לבנות אתרים ולהשתמש בתוכנה לשם כתיבת תוכן. קורס פיתוח אפליקציות גם הוא נחשב לתחום המושך אליו רבים מבוגרי קורס אבטחת מידע משום שהוא מתמקד על הרחבות בתחומי ההייטקים השונים. חברות היי-טק רבות כדוגמת אינטל מחפשים אנשי מקצוע רבים שמסוגלים לפתח להם אפליקציות ויישומים שונים בו בזמן שהם מסוגלים לאבטח את בניית היישומון מבעוד מועד כנגד האתגרים הקיימים בענף זה ובכך לייעל את עבודת הארגון.

אפשרויות השכר של בוגרי קורס אבטחת מידע

מיישם אבטחת מידע - שכר התחלתי: 11,000 – 7,000 ש"ח
ארכיטקט אבטחת מידע - שכר התחלתי: 13,000 – 10,000 ש"ח
מנהל אבטחת מידע - שכר התחלתי: 13,000 – 10,000 ש"ח
מומחה הגנה ארגוני - שכר התחלתי: 13,000 – 10,000 ש"ח
מומחה חדירה / בדיקה - שכר התחלתי: 12,000 – 9,000 ש"ח
מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס אבטחת מידע
כשתבדוק, תבין!
HACKERU
כשתבדוק, תבין!
המכללה מלמדת ב: חיפה, רמת גן.

המסלול נלמד ב: חיפה.

מידע על
המכללה

43 מסלולים

מפת הגעה

13 סרטוני וידאו

20 ממליצים
ג´ון ברייס - סניף ירושלים
המכללה מלמדת ב: ירושלים.

המסלול נלמד ב: ירושלים.
יורם כללי
מערכות מידע והכשרה טכנולוגית
מכללת גון ברייס מדיאטק הייטק בחיפה
מערכות מידע והכשרה טכנולוגית
המכללה מלמדת ב: חיפה.

המסלול נלמד ב: חיפה.
מכללת יסודות אילת
המכללה מלמדת ב: הרצליה.

המסלול נלמד ב: הרצליה.
מיסודה של עזריאלי – מכללה אקדמית להנדסה ירושלים.
עזריאלי לימודי המשך
מיסודה של עזריאלי – מכללה אקדמית להנדסה ירושלים.
המכללה מלמדת ב: ירושלים.

המסלול נלמד ב: ירושלים.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765