ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס בימוי

קורס בימוי

הבמאים אחראים על כל ההחלטות היצירתיות של ההפקה. הם בוחרים את אנשי הצוות, מנהלים את החזרות ומכוונים את העבודה של השחקנים ואנשי הצוות. במהלך חזרות, הם עובדים עם השחקנים כדי לעזור להם לקבל תמונה מדויקת של הדמויות שלהם. ובמקרים של סרטים תיעודיים או שידורים חיים, הבמאים בוחרים את נושאי הצילום. כמו-כן הם עובדים עם מעצבי תפאורה, מעצבי תלבושות, סיירי מיקום ועוד אשר אחראים על בניית סט הצילומים ובמהלך הפוסט-פרודקשן ( הפעילות שנעשית לאחר שהצילומים הסתיימו) הם עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם עורכי הסרט ומפקחי המוזיקה לוודא שהמוצר הסופי יוצא לפי מה שהמפיק והבמאי חזו. בפורטל לימודים תקבלו את כל המידע אודות קורס הבימוי וכיצד גם אתם יכולים להשתלב בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל. כל שעליכם לעשות הוא להשאיר את הפרטים שלכם בטפסים הרלוונטים וצוות פורטל לימודים ייצור עמכם קשר במהרה או להתקשר ישירות אל מוקד הטלפון של פורטל לימודים, שם תקבלו ייעוץ אודות מוסדות הלימוד. כמו כן תוכלו אף לשלוח את הפרטים שלכם אל מוסדות הלימוד שסימנתם בעצמכם.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס בימוי

קצת מידע על קורס בימוי

מיהו הבמאי?

תפקידו של הבמאי משתנה לפי ארבעת התפקידים - במאי הקולנוע, במאי התיאטרון, במאי טלוויזיה ובמאי רדיו. תפקידם של הארבעה שונה במקצת בין האחד לשני אך על ארבעתם מוטלת האחראיות לפקד על היצירה או התוכנית אשר עולה לשידור או מוצגת. תפקיד הבמאי הוא למעשה התפקיד בעל ההשפעה הגדולה ביותר ולמעשה תפקידו של הבמאי מתחיל עוד בהכנות כאשר הוא בוחר ומסדר את אופי האירוע לפי חזונו האישי, מנהל אותו בזמן שהאירוע מתרחש. לבמאי אף תפקיד מהותי בסיום האירוע ובתהליך הפוסטפרודקשן שבו הוא דואג לחבר את כל מה שנעשה לפני לכדי מוצר סופי. הבמאים נדרשים לצבור ידע בכל האספקטים של היצירה בה הם עוסקים בין אם מדובר במשחק, עריכה, צילום, תאורה ועוד שכן הוא זה שיעבוד עם כל אנשי ההפקה, ידרוש מהם לפעול לפי החזון שלו ויתקן אותם כאשר יש צורך בכך. 

ארבעת תפקידי הבימוי

כאמור, ישנם ארבעה סוגים של במאים: 
במאי קולנוע - אשר לו תפקיד מהותי ביצירת הסרט ומתחיל עוד בשלבי התכנון של השוטים שיצולמו, בחירת השחקנים, שינויים בכתיבת התסריט ועוד, דרך ימי הצילומים עצמם שם הוא מורה לשחקנים כדי לפעול ומה הוא מצפה מהם, עובד בשיתוף פעולה עם הצלם על מנת שהשוטים המצולמים יעשו לפי החזון שלהם ועד לשלב הפוסטפרודקשן, שם הוא עבוד עם העורך על מנת להשלים את כל הצילומים ליצירה סופית.

במאי תיאטרון\מחזות\הופעות - במאי התיאטרון הוא זה שרואה את התמונה הכוללת ומסוגל לנתח ולפשר את המחזה. הבמאי נוגע בכל אחד מחלקי היצירה, עובד עם השחקנים, בודק את עיצוב התלבושות, מורה איזו סוג של תאורה הוא דורש עבור כל סצינה, ודואג שכל התכנים הפילוסופיים\אמנותיים יישמרו.

במאי תוכנית טלוויזיה - כאן ישנם שני סוגים של תוכניות הטלוויזיה. האחת היא תוכנית הדומה באופייה לסרטי הקולנוע שם תפקידו של הבמאי זהה. השנייה היא תוכנית אולפן שם הבמאי עובד יחד עם המצולמים ומסדר את אופן התוכנית, דואג לתכנון השוטים ושולט מה יצולם בכל רגע.

במאי תוכנית רדיו -
כאן תפקידו של הבמאי דומה באופיו לתפקידו של במאי תוכניות אולפן לטלוויזיה. הוא זה שבוחר את התכנים שידונו בהם, כמה זמן יקבל כל תוכן שכזה, מנהל את לוח הזמן של התוכנית כולה וזה שמלווה את הקריין במהלך הקלטת התוכנית.
 

מי יכול להתאים לקורס בימוי?

לימודי בימוי מתאימים לכל מי שמכיר, אוהב ורוצה לעבוד בעולם הקולנוע הטלוויזיה וההפקה. הקורס מיועד לקהל הרחב וחסרי הניסיון המעוניינים להרחיב את הידע שלהם לצורך העשרה, או לכל המעוניינים לעסוק בתחום בצורה מקצועית, בין אם מדובר בבמאים לעתיד או שמא למורים, למדריכים חברתיים העוסקים בחינוך ועוד. הדרישה העיקרית למועמדים המעוניינים ללמוד קורס בימוי היא לעבור ראיון קבלה לצורך בדיקת ההתאמה בין המועמד למוסד הרלוונטי, אך תנאי הקבלה יכולים להשתנות ממוסד אחד למשנהו.
 

מהם תכני קורס בימוי והפקה?

במהלך קורס בימוי והפקה ירכשו הסטודנטים כלים ויכולות בימוי והפקה מגוונות כמו עבודה עם טקסט,  העמדה, ניהול עיצוב ועוד. השיעורים יעברו באמצעות תכנים תיאורטיים והרצאות פרונטליות לצד שיעורים מעשיים ועבודה בשטח. נושאי הקורס יעסקו בנושאים כגון: העמדה, עיצוב בימתי, משחק מול מצלמה, כתיבת תסריט, ניהול חזרות, הגדרת קהלי יעד, ניהול זמן, הנעה ומוטיבציה, בניית קונספט רעיוני וחזותי, עבודה בצוות, סמכות ואסרטיביות, צילום, סמכות ואסרטיביות, בניית הסרט, סמכות ואסרטיביות, פריימינג, הדרכת ובימוי שחקנים, בניית סט, עריכת סרטים, אודישנים, המחשה ויזואלית של טקסט, לו"ז, עלויות, בחירת מוזיקה, אפקטים, כוריאוגרפיה ועוד. הסטודנטים אף יזכו להרצאות אורח של במאים ושחקנים שונים, שיספרו על עבודתם כבמאים. משך הלימודים יכול להשתנות בין מוסד אחד למשנהו ותלוי כמובן בהיקף הלימודים, אך הזמן הממוצע הוא בין 26 ל-30 מפגשים. בסיום הלימודים יקבלו בוגרי הקורס תעודת גמר בבימוי מטעם המוסד הנבחר ללימודים.

לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים בימוי


כישורים ותכונות שחשוב שיהיו לכל במאי עתידי:

כישורי תקשורת - במאים נדרשים להוכיח כישורי תקשורות מעולים שכן הם ייאלצו לתקשר עם כל אנשי הצוות של ההפקה מהשחקנים ועד למפיקים, הצלמים ואף עמותות הקולנוע המתקצבות את רוב הסרטים שנעשים בישראל, כדי שיוכלו לסיים את ההפקה בזמן ובמסגרת התקציב.

יצירתיות - בגלל שכל תסריט מסוגל להתפרש בדרכים שונות על ידי במאים שונים, הבמאי נדרש להחליט כיצד הוא רוצה לפרש אותו ולמעשה איךניתן לקחת את הרעיון ולהפוך אותו למוצר מוגמר שיוצג על מסך הטלוויזיה או הקלונוע או ישוחק על הבמות השונות.

כישורי מנהיגות - הבמאי הוא המנהיג שמנווט את הספינה. הוא זה שמורה לשחקנים ומכווין אותם כיצד להציג את הדמויות שלהם באופן אמין, בזמן שהוא נדרש להוביל את הצוות שלו על מנת שזה יגשים עבורו את חזונו ליצירה.

מיומנויות ניהול זמן – כלנו מכירים את המפשט זמן שווה כסף וכל במאי חייב לשנן את המשפט כשהוא ישן שכן הם חייבים לוודא שהעבודה מבוצעת ביעילות וכי כל המעורבים בהפקה מתנהלים נכונה ושומרים על לוח הזמנים שנקבע. עם זאת תחת אחריותו של הבמאי גם האפשרות לרבוע כי סצינה מסוימת צריכה להיות מצולמת או משוחקת שוב, במידה והוא לא השיג את מה שרצה, גם אם זה אומר שלוח הזמנים יתעכב.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס בימוי:

שחקנים - השחקנים מביעים רעיונות ומציגים דמויות בתיאטרון, בקולנוע, בטלוויזיה, ובמדיות השונות לאמנויות הבמה. הם מפרשים את התסריט שקיבלו וממחיזים אותו.

שדרנים - שדרני מוסיקה, חדשות, וספורט מספקים פרשנות או רעיון על נושאים כאלה ואחרים. הם מעבירים את המידע ועובדים יחד עם הבמאי לקביעת התכנים שישודרו וכיצד ישדרו אותם.

מנהלים אמנותיים - מנהלים אמנותיים אחראים על סגנון ודימויים חזותיים במגזינים, עיתונים, אריזת המוצר, והפקות קולנוע וטלוויזיה. הם יוצרים את העיצוב הכללי של הפרויקט ואחראים על ניתוח נכון של אנשי המקצוע.

רקדנים וכוריאוגרפים - רקדנים וכוריאוגרפים משתמשים במופעי מחול להביע רעיונות וסיפורים. ישנם סוגים רבים של מחול, כגון בלט, טנגו, מחול מודרני, ברז, וג'אז. ישנם רקדים אשר פורשים מהופעות על הבמה ועוברים אל מאחורי הקלעים כשלחלקם עבדים גם כבמאים.

עורכי סרטים וצלמים - צלמים הם אלו הקובעים יחד עם הבמאי כיצד יצולם הסרט או תוכנית הטלוויזיה ואף דואגים לצילום השוט הנבחר. לעומתם, עורכי הוידאו לוקחים את כל החומר המצולם ועורכים אותו ליצירה מוגמרת עם התחלה, אמצע וסוף.

אמני מולטימדיה ואנימטורים - אמנים אנימטורים יוצרים אנימציה ואפקטים חזותיים עבור טלוויזיה, סרטים, משחקי וידאו, וצורות אחרות של מדיה. ישמם מספר רב של אנימטורים הבוחרים לביים את הסרטים שלהם וכך המקצועות יכולים גם להתערבב זה עם זה.

פרופילאים - מנהלים בכירים לתכנן אסטרטגיות ומדיניות ליבטיחו כי הארגון משיג את מטרותיו. הם מתכננים ישירים, ומתאמים את הפעילות המבצעית של החברות והארגונים בהם הם עובדים.

סופרים מחברים - סופרים ומחברים יוצרים תוכן פרסומי כתוב עבור חברות פרסומות, מגזינים ועוד ודואגים להפיץ את המידע שהארגון אשר שכר אותם במגוון דרכים בין אם במאמרי דעה, כתבות ייעודיות, בלוגים וכו'. מהצד השני, האומנותי יותר, ישנם הבמאים הבוחרים לעסוק בתחום הכתיבה האומנותית עוברים לכתיבת ספרים, תסריטים, שירים ועוד ומעבירים באמצעותם את חזונם האומנותי.
 
מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס בימוי
יורם כללי
בית הספר לאמנות
קמרה אובסקורה
בית הספר לאמנות
המכללה מלמדת ב: תל אביב.

המסלול נלמד ב: תל אביב.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765