ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס גישור

קורס גישור
לימודי קורס גישור מתאימים עבור אנשים המביעים עניין רב בכל הקשור לניהול משא ומתן, יישוב סכסוכים בין שני צדדים ונקיטת אמצעים מקצועיים כדי להשיג פשרה אשר מקובלת על הצדדים המסוכסכים ללא פגיעה באף צד. מיומנויות הגישור חשובה ומאוד רלוונטית ונחוצה בימינו בעולם העסקי והפרטי ובשל כך, בוגרי הקורס נהנים מביקוש רב. תפקידו של המגשר יכול להתחלק למגוון סוגים בהם הוא מתמחה כגון: גישור בבתי ספר, בדיני עבודה, גישור זוגי משפחתי ועסקי וחשוב לדעת שהחלטתו של המגשר תקפה בדומה להחלטת שופט או הסכם פשרה משום שכל הצדדים נדרשים לאשר כי הם מוכנים לתת למגשר לפתור את המחלוקת. אז אם אתם מתעניינים בלימודי גישור כל שעליכם לעשות כעת הוא להשאיר את הפרטים שלכם בטפסי "צור הקשר" השונים וצוות הייעוץ של פורטל לימודים ייצור עמכם קשר במהרה. כמו-כן תוכלו להתקשר בעצמכם למוקד הטלפון של פורטל לימודים וליהנות מייעוץ ראשוני חינם של מוקדני השירות שלנו אשר יספקו לכם מידע אודות מוסדות הלימוד המעבירים את לימודי הגישור, תנאי קבלה ועוד. בהצלחה.

 
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס גישור

קצת מידע על קורס גישור

רקע על מסלול הגישור

הגישור הינו תהליך שאחראי על ניהול מחלוקות בין שני צדדים או יותר, והוא מתבסס על מציאת פתרונות שיתאימו ויתקבלו על שני הצדדים יחדיו, עם התחשבות במקורות הסיכסוך ובמהלכו. כדי להימנע מהליכים ארוכים וממושכים במערכת המשפט, הליכים כגון תביעות וכדומה, התפתחה שיטת עבודה חדשה שנקראה גישור עד שהפכה למקצוע של ממש. תפקידו של המגשר, הוא להשתמש בידע שרכש במהלך הקורס שהכשיר אותו לכך, על מנת שיוכל למצוא את אותו פתרון אשר יסיים את המחלוקת בין הצדדים, יהיו מי שיהיו. במהלך הלימודים לומדים הסטודנטים את מגוון הטכניקות והמיומנויות בנושאים כגון: חשיבה מחוץ לקופסה, משא ומתן, פתרון סכסוכים, שכנוע ועוד. המחלוקת יכולה לעסוק בהליכי גירושין בין בני זוג, וגם סכסוכים עסקיים וכו'. הגישור נחשב לפתרון משום שעל שני הצדדים נדרש להסכים על איש המקצוע שיגשר בינהם ולהחליט כי יסכימו על פסיקתו תהיה אשר תהיה. המגשר אחראי להוביל את הדיון על הסכסוך בעזרת הכישורים שרכש במהלך הלימודים להגיע לכדי לסיכום ופתרון שתתאים לכל הצדדים המעורבים. 
 

מה כוללת עבודתו השוטפת של המגשר?

במהלך עבודתו, המגשר אחראי על מספר פעולות שונות, אשר מתחלקות בין מספר פעולות מרכזיות הכוללות: ניהול תקשורת בין הצדדים על מנת להגיע להסכמה הדדית, בירור מהן החששות והאינטרסים של כל צד בסכסוך המתנהל, הבהרה של סוגיות עליהן דנים, יישוב עניינים פרוצדורלים ובירוקרטים, ניהול פגישות מוקדמות עם כל אחד מצידי המתרס על מנת לשרטט את תהליך הבוררות, שאיבת מידע ממסמכים שונים שיכולים לעזור לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, עריכת הסכמי פשרה ועוד.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים גישור


קהל היעד ותנאי הקבלה לקורס גישור

אל עולם הגישור פונים אנשים אשר מבקשים ללמוד ולהשתלב בתחום מאתגר, מרתק ונדרש כאחד. בניגוד לדעה הרווחת, תנאי הקבלה אינם דורשים מהמועמדים להיות בעלי רקע קודם בתחום או להיות בעלי השכלה האקדמית. רוב מוסדות הלימוד, דורשים כי המועמדים הניגשים אליהם יהיו בעלי תעודת 12 שנות לימוד ושיעברו את וועדת הקבלה במסגרתה נבדקים המועמדים למידת התאמתם לתכנית הלימודים. עם זאת ישנם מוסדות לימוד שאכן יתנו את הקבלה בתואר אקדמי או תעודת בגרות מלאה כיוון שאין תוכנית לימודים קבועה.

מבנה ותוכנית הלימודים של קורס גישור

במסגרת תוכנית הלימודים של קורס הגישור, מחלקים את שיעורי הקורס לשני חלקים עיקריים, כאשר החלק הראשון עוסק בגישור בסיסי. במהלך חלק זה עוסקים הסטודנטים בחמשת השלבים העיקריים כשלאחריו הסטודנטים בוחרים מהן הנישות המקצועיות שהם רוצים להתמקד בהן כדוגמת: משאבי אנוש, גישור בחינוך, גישור זוגי וגישור, הצגת שאלות, הקשבה, מציאת פתרונות, העלאת אופציות, סוגי קונפליקטים, טכניקות שכנוע, טכניקות הרגעה, ניהול אפקטיבי של תהליך משא ומתן אינטגרטיבי ועוד. כמו כן, יתרגלו הסטודנטים סימולציות שונות שידמו את תהליך הגישור בין צדדים דמיוניים אמיתיים שיהוו דרך לתרגול יעילה מאוד. בוגרי הקורס שיבצעו את כל המטלות והחובות של הקורס, יזכו לתעודת גמר בגישור מטעם המוסד הרלוונטי בו למדו. תעודת הגמר תהיה מפוקחת על ידי משרד הכלכלה. משך הלימודים עצמם משתנים בין המוסדות ובדרך כלל נמשכים כ-50 שעות לימודיות בממוצע.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס גישור

בוגרי קורס גישור יוכלו להמשיך לשנת התמחות מעשית, שלאחריה יוכלו לקבל ממשרד המשפטים, שאחראי על תחום הגישור, בקשה לקבלת רישיון עבודה. לאחר קבלת התעודה יוכלו בוגרי הקורס לעבוד כמגשרים מטעם משרד המשפטים, או לעסוק בתחום הגישור באופן עצמאי ופרטי, אך עם זאת הם יהיו ללא תעודה המוכרת על ידי משרד המשפטים.

שכר בוגרי קורס גישור

לפי ההסדר החוקי שנקבע ב"חוק המגשר", שכרו של המגשר אינו ניתן לפי תוצאות מעשהו. פעולה זו נקבע בשל החשש שדבר זה יגביל את חופש הפונים להליך הגישור. שכרו של המגשר נקבע לפי שכר שעתי, או לפי סכום גלובלי כאשר כל אחד מהם נקבע ומוסדר מראש. לפי סקרים אחרונים, נקבע כי השכר הממוצע של המגשר נע בין 75 דולר ל-150 דולר עבור כל צד ולא יהיה פחות מ-250 ש"ח לפני מע"מ לשעה. סכום זה מתווסף לשכר טרחה שמשולם לו על ידי כל צד. במידה ומדובר בעורך דין שנבחר לעשות את הליך הגישור, שכרו של המגשר משתנה.

סיבות ללמוד קורס גישור

כל אדם התקשר ברמה גבוהה, ומסוגל לראות את המעבר המתרחש בין סיטואציות וכמובן יש לו את התשוקה להשכין שלום בין שניים ומעלה נצים מתאים ללימודי קורס גישור. המקצוע דורש מהמועמדים להיות בעלי אינטליגנציה גבוהה, ויכולת הכלה והבנה גבוהה על מנת שיוכלו להתחבר לשני הצדדים אשר מסוכסכים זה עם זה כדי להגיע לפתרון המתאים לשביעות רצונם של כולם.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים גישור

 

מהם התכונות החשובות למועמדים הניגשים לקורס גישור?

רגישות לפרטים הקטנים - כל סכסוך הינו הליך משפטי העומד בפני עצמו ודורש גישה חדשה מקודמו. המשימה הראשונה אשר אליה נדרש המגשר היא היכולת הקשבה והבנה של עומק הסכסוך. המגשרים נדרשים במסגרת עבודתם, להקשיב אחר כל התפתחות עלילתית של המשתתפים בתהליך, בין אם מדובר במקרים לחוד או ביחד. בדרך הזו יכולים הצדדים להבהיר מה הם היו רוצים להשיג מהתהליך ולאן מועדות פניהם.

חשיבה מחוץ לקופסא - אמנם נדמה כי מדובר בתכונה אשר נחשבית לברורה מאיליו, אך כששני צדדים נמצאים במחלוקת קשה ביניהם, קשה להם לחשוב על הפתרונות הקיימים אלא רק כיצד לחסום את דרישותיו של יריביהם במאבק. מהמגשר מצופה ליצור את האפשרויות עבור שני הצדדים ולעזור להם למצוא את נקודת ההתחלה שממנה ניתן יהיה לבנות את היסודות אל עבר הפשרה המיוחלת. זו אחת מהטכניקות אשר נפוצות בקרב רוב מתודות הלימוד בקורס הגישור.

כריזמה ויכולת שכנוע - כאשר מדובר בסכסוכים קשים באמת, הצדדים מסרבים לזוז מעמדותיהם וחשוב להבין שהליך הגישור אינו מחייב את הצדדים להסכים והם יכולים לפוצץ את התהליך בכל עת. לכן, המגשר נדרש לבנות אסטרטגיה אשר תוכל להוביל את הצדדים לפשרה ולשם כך הוא יידרש לשכנע במשך זמן רב את שני הצדדים כדי שהם לא מרגישים שהם מוותרים לצד השני. מסיבה זו נחשפים הסטודנטים למידע רב אודות מספר טכניקות שכנוע וניהול משא ומתן.

אינטליגנציה רגשית - ישנם תכונות שלא ניתן ללמוד, גם לא בקורס גישור. למועמדים המגיעים עם אינטליגנציה רגשית גבוהה יש את הסיכוי הגדול ביותר להצליח בשוק העבודה משום שהם יכולים להתחבר ולהבין את רגשותיהם של שני הצדדים העומדים מולם באמצעות פעולות טבעיות כגון שפת גוף מנחמת, טון דיבור והבעות פנים. מכיוון שמדובר בתהליך רגיש מאוד, בעלי אינטליגנציה רגשית זוכים לתרום את התרומה הגדולה ביותר להגברת האמון של הצדדים בהם כצד שלישי. 

להלן מוסדות הלימוד אשר מעבירים קורס גישור בפורטל לימודים:

מכון גבים - לרכוש כלי מעשי שהוא גם דרך חיים - הלימודים מתקיימים בהרצליה, חיפה, ירושלים,באר שבע, ירושלים, מודיעין, אריאל, שדרות, תל חי וכנרת
המכללה האקדמית גליל מערבי - הלימודים מתקיימים בעכו
המכללה העסקית לניהול וסחר בינלאומי - הלימודים מתקיימים בחיפה
הקריה האקדמית אונו, לימודי תעודה והמשך - הלימודים מתקיימים באור יהודה
אוניברסיטת בן גוריון בנגב - המרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ - הלימודים מתקיימים בבאר שבע
מכללת אשכולות - הלימודים מתקיימים בירושלים, זכרון יעקב, קריית שמונה ומבואות החרמון
מכללת יוזמות - מכללה לניהול איכות בטיחות וסביבה יזמות וגישור
לימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן - הלימודים מתקיימים בכנרת
מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס גישור
הבית של המשפחה
מרכז י.נ.ר - לימודי תעודה למגזר התורני
הבית של המשפחה
המכללה מלמדת ב: ירושלים.

המסלול נלמד ב: ירושלים.
יורם כללי
ספורט - בריאות - הגשמה
מכללת אשכולות
ספורט - בריאות - הגשמה
המכללה מלמדת ב: זכרון יעקב, ירושלים, קרית שמונה.

המסלול נלמד ב: זכרון יעקב.
ספיר- המרכז ללימודי המשך וחוץ
המכללה מלמדת ב: שדרות.

המסלול נלמד ב: שדרות.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765