ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס משחק

לימודי משחק

ישנם אנשים שיכולים להרגיש ולהודות על עצמם כי מאז ומתמיד היו אנשי תאטרון, בין אם מדובר בהצגות שהיו עושים כילדים או פשוט הרגישו שהם מסוגלים להיות פתוחים עם הסביבה שלהם. אותם אנשים מרגישים בדרך כלל כי חיידק התאטרון תמיד היה שם במיוחד בשבילכם קיים קורס משחק, שבאמצעותו תוכלו להפוך את התשוקה שלכם לקריירה מאתגרת, מהנה וייחודית שאין עוד כדוגמתה. לימודי משחק נחשבים ללימודים מיוחדים במינם, באמצעותם לומדים הסטודנטים כיצד לספר סיפור בצורה דרמתית, קומית, טרגית, ללא קול ולאפשר לצופים לפרוק את רגשותיהם באופן מבוקר וכצופים מהצד. הקורס נחשב לאחד מן הקורסים המבוקשים ביותר אך עם הביקוש יש לדעת כי הוא מהתחרותיים שיש. עם זאת, כאשר תצליחו לבסס קריירה בזכות הלימודים, תוכלו לעמוד לצד השמות הנוצצים ביותר ולחוות אורח חיים השמור למעטים. התעניינתם בלימודי משחק? כאן, בפורטל לימודים תוכלו לקבל את כל המידע אודות קורס משחק, החל מתנאי הקבלה ותכני הלימוד, דרך משך הלימודים וקהל העיד ועד לאפשרויות התעסוקה של בוגרי הקורס. בהצלחה

לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס משחק

קורס משחק - טיפים, מידע ופרטים אודות מוסדות הלימוד

חשיבות המשחק

מקצוע המשחק נחשב לאחד המקצועות העתיקים בתרבות האנושית, אשר החל את דרכו כמעין טקס של עמים לכוח עליון כלשהו. מאז עבור אלפי שנים ומקצוע המשחק התפתח לאומנות שאנו מכירים היום, אשר נעשית כדי לספר סיפור כלשהו. כיום המשחק הוא מנת חלקם של אנשי מקצוע המשתמשים בו כדי להעביר את מסרם וסיפורם בין אם בטלוויזיה, בקולנוע, תיאטרון, תיאטרון רחוב ועוד מגוון אפשרויות, ואילו השחקנים מוכרים בתרבות של ימינו כאנשים המסוגלים להביע את רגשותיהם בדרכים מגוונות וייחודיות שבסופו של דבר עוזרות לנו (הקהל) להתחבר אל אותם אירועים ולהרגיש קשר רגשי. אז אם תמיד הרגשתם שחיידק הבא נגע גם בכם ותמיד חלמתם לשחק \ להציג את סיפורי רומיאו ויוליה, סלאח שבתי, או אפילו לשחק בסדרות קומדיה שמשחררות את כולנו מחיי היום-יום המתוחים והדורשנים, ייתכן כי אתם מתאימים להצטרף לאחד המקצועות המרתקים ביותר ולעבור קורס שאומנם נשמע נוצץ וזוהר, אך אין זה אומר שהוא אינו מורכב, מפורט ומלא בטקטיקות ופעולות שאותם יש ללמוד בדומה לכל מקצוע אחר. מטרת לימודי המשחק היא להוציא מכם עבודה עם גופכם, לשנן ולדקלם מונולוגים קלאסיים, לשיר ולרקוד בתקופה אינטנסיבית וייחודית במינה אשר תלווה אתכם כל חייכם המקצועיים והפרטיים, שכן כאשר לומדים כיצד מתנהגים בני האדם השונים (על מנת שתוכלו לשחק ולהתבטא כאנשים שהם לא אתם), אתם תגלו כיצד להתבטא כראוי, מהי כוחה של שפת גוף ועד כמה כולנו פועלים למעשה באופן דומה.

 

קורס משחק

במהלך הלימודים לקורס משחק, הסטודנטים עובדים על שיפור היכולות הגופניות שלהם יחד עם לימודי הבעת רגשות נפשיים. הקורס הינו כלי באמצעותו הסטודנטים רוכשים כלים ומיומנויות שונים על מנת שיוכלו להופיע במגוון פרסומות, סדרות טלוויזיה, תאטרון קולנוע ועוד באופן אמין ומקצועי שיספק לצופה את ההתרפקות הנפשית. הלימודים כבר קיימים מאז החלה התרבות האנושית להתפתח וגם בישראל של ימינו אנו מכירים את ארבעת מוסדות הלימוד הגדולים אשר מעבירים לימודי משחק. עם זאת, אין זה אומר שאותם מוסדות בולטים הם היחידים שניתן ללמוד בהם. קורסי המשחק הם שונים ומגוונים וקיימים ברחבי הארץ מצפונה ועד דרומה ואף מספקים מבחר של קורסים אשר חלקם ארוכים יותר וארוכים פחות, חלקם עוסקים רק במשחק בתעשייה אחת כגון הטלוויזיה או התאטרון וכדומה, וחלקם נועדו לשם העשרה או עזרה לאנשים בעלי קשיים לבטא את עצמם או בעלי פחד מקהלים גדולי וכדומה.  במהלך הקורס הסטודנטים לומדים לחשוף את עצמם באופן הקיצוני ביותר, מה שלרוב מוביל לכך שאותם בוגרים שאכן הופכים לאנשי מקצוע מוכרים לנו כאנשים שאינם עוצרים את עצמם ומבקשים לחיות באופן משוחרר שנראה לאנשים רבים כחריג, אך נגרם כתוצאה מהשחרור הרגשי שהם חווים פעמים רבות.
 

תכני הלימוד בקורס משחק

מיותר לציין שלימודי המשחק אינם נעים לפי משרד ממשלתי כזה או אחר, ולכן אינם נדרשים להכין את הסטודנטים לבחינה חיצונית כזו או אחרת. הדבר אומר כי יכולים להיות קורסי משחק אשר יציגו לסטודנטים תוכניות לימוד שונות מקורסים במוסדות אחרים שכן כל מוסד רשאי להכין את תוכנית הלימודים בעצמו. הסטודנטים בקורס המשחק עוברים מספר רב של שיעורים עיוניים וכמובן סדנאות מעשיות ואף מעבירים הצגות קטנות כגדולות, כדי לצבור ניסיון מעשי בתחום, לפתח את יכולותיהם ולשחרר עצמם מכל חומות החברה המוכרים לנו. במהלך הקורס הסטודנטים עוסקים בנושאים כגון: דרמה וקומדיה, מונולוגים ודיאלוגים, אימפרוביזציה לרכישת כישורי אילתור, הופעה מול מצלמה, שכלול ופיתוח שפת הגוף, עבודה עם טקסטים, עבודה על דמויות, שירה ופיתוח קול, פסיכודרמה, עבודה על סצנות, דיקציה ומימיקה, בניית דמויות, תנועה וריקוד, ייצוג אמנים, נושאי ליהוק, השגת תפקידים במסגרת אודישנים, עבודה עם החלל הקולנועי, משחק תיאטרלי הבנת הסאב טקסט בטקסטים ותסריטים, דמיון, ספונטניות, הבנת מערכות יחסים בין דמויות, תולדות התיאטרון,  הופעה מול קהל פיתוח מודעות לגוף, קומדיה דל ארטה, שימוש במסכות, משחקי ריכוז זיכרון וקשב ועוד. 


 

מסלולי לימוד נפרדים לקורס משחק

כשם שהמקצוע נחשב למקצוע רבגוני, כך גם ישנם מגוון קורסים ארוכים וקצרים, אשר בוחרים לעסוק בלימודים יותר ממוקדים, למועמדים אשר מעוניינים ללמוד ולהתמקצע באספקט אחד בלבד של האומנות וכך לקצר עבורם את הלימודים ולהתחיל לחפש ניסיון תעסוקתי. כיום ניתן למצוא קורסים שונים כגון משחק לנשים בלבד, משחק מול מצלמה, תאטרון ומשחק, הסבת אקדמאים להוראת תאטרון, תרפיה בתיאטרון בובות ועוד.
 

איפה לומדים קורס משחק?

כאמור כולנו מכירים את ארבעת מוסדות הלימוד הגדולים הממוקמים בתל אביב ואף מחזיקים באולמות תאטרון משלהם בהם הם מציגים את כל הפרויקטים והצגות הגמר שהסטודנטים שלהם מבצעים. אך עם זאת, אין זה אומר שלא קיימים מוסדות נוספים המעבירים לימודי משחק בארץ. עם זאת, חשוב להבין שכדי להצליח בשוק עבודה זה, אשר נחשב לאחד הקשים לשחקנים המגיעים ללא ניסיון, ישנו יתרון בולט לבורגי הקרוסים במרכז, שכן כיום באזור המרכז ממוקמת כל תעשיית הבידור. להלן מגוון מוסדות הלימוד המעבירים לימודי משחק בפורטל לימודים:
ביה´´ס למשחק ובידור בהנהלת ענת ברזילי - בוא להוציא את השחקן שבך עם מיטב המורים בארץ - הלימודים מתקיימים בתל אביב.
האקדמיה לאמנויות המופע - "אנחנו חומר ממנו עשויים החלומות" - הלימודים מתקיימים בתל אביב.
המכללה האקדמית בית ברל - הלימודים מתקיימים בבית ברל.
הסדנה - לימודי משחק לבמה ומול מצלמה - בהנהלת השחקן אייל רוזלס - הלימודים מתקיימים בתל אביב.
סמינר הקיבוצים - תואר ראשון, תואר שני, הכשרת מטפלים ואמנויות - הלימודים מתקיימים בתל אביב.

 

קהל יעד לקורס משחק

קהל היעד אשר יכול להגיע ללמודי משחק, הוא למעשה הקהל המגוון ביותר, שכן אין אוכלוסיה או אדם שלא ניתן לספר עליהם סיפור מרתק ומרגש ולכן בין אם אתם עולים חדשים או צברים, מעדות המזרח, אשכנז או אפריקה, בין אם אתם מבוגרים או צעירים, אקדמאים או חסרי השכלה, נוצרים מוסלמים או יהודים, לימודי המשחק מתאימים לכל אדם באשר הוא, במידה והוא מסוגל לשחרר את עצמו ולהוריד את החומות שכולנו בונים סביבנו.


 

תנאי הקבלה לקורס משחק

כאמור, קורס המשחק פתוח לקהל הרחב, אך אין זה אומר שאין תנאי קבלה שהמועמדים לא נדרשים לעמוד בהם. כיוון שמדובר בלימודים אמנותיים, מוסדות הלימוד אינם נדרשים להציג קו אחד של תנאי קבלה ולכן תנאי הקבלה יכולים להשתנות בין מוסד אחד לשני. מוסד אחד יכול לדרוש כי המועמדים יגיעו עם תעודת 12 שנות לימוד, אחר יכול לדרוש כי המועמדים יגיעו עם ניסיון כלשהו או כישורים מסוימים, אך לבסוף, רוב המוסדות דורשים כי המועמדים יעברו מבחן קבלה אשר כולל מונולוג או קטע שירה על מנת לוודא כי למועמד יש את הכישרון אותו מחפשים במוסד הרלוונטי.

 

משך הלימודים לקורס משחק

גם משך הלימודים יכול להשתנות בין מוסד אחד לשני, כאשר הוא מושפע ישירות מתוכנית הלימודים. ישנם מוסדות אשר מעבירים קורסים מקצועיים האורכים שלוש שנים (בדומה לתואר), ובכל שנה הסטודנטים יידרשו לעבור מבחן מסכם. ישנם מוסדות שמעבירים קורסים מזורזים יותר, אשר עוסקים בנושא אחד ממגוון הנושאים של קורסי המשחק כגון קורס משחק מול מצלמה, ואלה אורכים כשנה או כמה חודשים בלבד.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס משחק
בוא להוציא את השחקן שבך עם מיטב המורים בארץ
ביה´´ס למשחק ובידור בהנהלת ענת ברזילי
בוא להוציא את השחקן שבך עם מיטב המורים בארץ
המכללה מלמדת ב: תל אביב.

המסלול נלמד ב: תל אביב.

מידע על
המכללה

מידע על המסלול

7 מסלולים

מפת הגעה

8 סרטוני וידאו
בהנהלת השחקן אייל רוזלס
הסדנה - לימודי משחק לבמה ומול מצלמה
בהנהלת השחקן אייל רוזלס
המכללה מלמדת ב: תל אביב.

המסלול נלמד ב: תל אביב.

מידע על
המכללה

מידע על המסלול

3 מסלולים

מפת הגעה

2 סרטוני וידאו

13 ממליצים
יורם כללי
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765