ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס תזונה טבעית

כיום אנו חיים בעידן בו ישנה מודעות גבוהה לכל מה שנוגע לנפש ולבריאות גופנית, כך שלצד המגמה שאנשים רבים מתחילים לעסוק בספורט ומתחילים לבחון אורחות חיים בריאים, כך הם גם מבינים מה היא החשיבות העצומה של שמירה על תפריט מאוזן ואידאלי, ועל כן אנשים רבים פונים כיום אל מומחים בתחום התזונה הטבעית, ולו על מנת לוודא שהם זוכים להכניס אל גופם אך ורק מאכלים שייתמכו בתהליכים הרצויים. 
לאור כל זאת, ניתן למצוא כיום ביקוש נרחב ללימודי תזונה טבעית, ואם נבקש לציין את טיב המהות במספר מילים, נציין שתחום זה מתמקד בעקרונות נטורופתיים עבור הפנמת שינוי מהותי חיובי בכלל הרגלי האכילה, וזאת על מנת לשפר את התפריט היומי שבועי.  אי לכך,  במאמר זה נבחן מידע מקיף בנושא – הן מבחינת תנאי קבלה, מוסדות שמלמדים זאת ואופי התעודה והן מבחינת השכר, אופציות תעסוקה והתמקדות בטיפוסים שמתאימים על מנת לעבור לימודים מרתקים וחשובים מעין אלו.
רגע לקראת שנצלול פנימה, נעצור לציין שכיום יש מגוון מסלולי לימוד מעט חופפים, ועל כן ראשית יש לציין שלימודי תזונה קלינית, לימודי נטורופתיה ולימודי נטורולוגיה (להלן תזונה טבעית) אינם זהים, ועל כן על קצה המזלג נסביר שלימודי נטורופתיה נמצאים כיום בהליכי הסדר על מנת להיות מוכרים מטעם "האגודה הישראלית לנטורופתיה ותזונה טבעית", לימודי תזונה קלינית כבר השיגו את האישור, כאשר על התלמידים להשלים תואר ראשון ובנוסף לעבור תקופת סטאז' לצד מבחן הסמכה, ולבסוף לימודי תזונה טבעית גם הם עדיין אינם מוכרים ע"י האגודה לנטורופתיה, ועל כן הם אינם מאפשרים להתחיל לעסוק בתחום בתום הלימודים, אך יחד עם זאת לימודים מעין אלו כן מסייעים לתמוך במסגרת חיים בריאה ואף מאפשרים להדריך אנשים אחרים, גם אם לא תחת המסגרת המקצועית.
תעודת זהות קורס תזונה טבעית
תנאי קבלה
  • ברוב המקומות מספיק לעבור ראיון קבלה, אלא אם הקורס הנו חלק מלימודים יותר מקיפים, גם יש להציג 12 שנות לימוד, כאשר לעיתים ישנם תנאים נוספים. 
משך לימודים
  • בין מספר חודשים לבין שלוש שנים.
שכר ממוצע
  • כבר ציינו שמי שרק עובר קורס בתחום הרפואה הטבעית אינו רשאי לעסוק בכך, אך מי שעובר הכשרה יותר מקיפה, כבר  עשוי להרוויח בין 6 לבין 20 אלף ₪, הכול תלוי עד כמה מרחיבים את הלימודים ובאיזו מסגרת הם נעשים. כך למשל תזונאי קליני ירוויח כ20,000 ₪ לחודש ואילו נטורופת ירוויח כ6,000 ₪ לחודש. 
תכונות אופי
  • מודעות, רצון לשינוי, רצון לאורח חיים בריא והתעניינות בכול הנוגע למשולש: מזון גוף ונפש.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס תזונה טבעית

קורס תזונה טבעית

לימודי קורס תזונה טבעית מתמקדים בכך  שגוף האדם הנו מכלול של גוף ונפש ולכן כלל המזון שאנו מזינים בו את גופנו גם מזין את נפשנו, ואף שורת תופעות גופניות אשר מושפעות באופן ישיר מהאוכל, משפיעות באופן ישיר על הנפש, ומכאן שגם על החוסן הנפשי. 
כיום בעידן שבו בעיות לב ושורת תופעות שליליות כגון סכרת, השמנה ושלל בעיות עיכול מהוות חלק בלתי נפרד מבתים רבים בישראל, וכיום כאשר הטכנולוגיה המתקדמת מביאה שלל שינויים אל הצלחת, שינויים שאינם תמיד בריאים (גם אם יותר זולים עבור צריכה), הרי שיש להבין מה אנו צורכים באופן יומיומי, ואף כיצד ניתן להתאים באופן אישי בין תזונה לבין הפרט, ולו עבור עתיד בריא יותר – הן  בהיבט הנפשי והן בהיבט הפיזי. 

לימודי תזונה טבעית

באופן כללי לימודי תזונה טבעית מתמקדים לא רק במה יש לעשות וכיצד יש להרכיב את הארוחות השונות במשך היום, אלא בין היתר לימודי תזונה טבעית גם מסבירים עד כמה למזון ישנה השפעה ישירה על כלל מערכות הגוף ואף על מצב התודעה ובריאות הנפש. לימודים אלו נוטים לשלב פיסות מידע מהותיות מהרפואה המערבית, ביחד עם מגוון עקרונות מובילים מתחום הרפואה המשלימה מהמזרח הרחוק. כמו כן, יש מקומות לימוד בהם ניתן למצוא הרחבה אודות מגמות אורגניות, כאשר לרוב הלימודים כוללים תכני העשרה - כגון סדנאות לבישול בריא, מידע מעמיק אודות נפלאות פרחי באך, רקיחת תכשירים עצמאית ואף ניתנת הדרכה אודות השלבים הנחוצים עבור פתיחת עסק עצמאי. 

תכני הלימוד בקורס תזונה טבעית

בקורסים השונים של לימודי תזונה טבעית ניתן מידע עשיר ומרתק אודות נושאים חשובים, אך גם במקרה מעין זה, כמו בכל תחום אחר, ניתן למצוא שמוסדות שונים בוחרים להעביר תוכן מעט שונה. עם זאת, כן ניתן למצוא שבאופן כללי נלמדים הנושאים הבאים: 
•חינוך לאורח חיים בריא
•אנטומיה ופיזיולוגיה
•גורמי מחלה
•שילובי מזון מומלצים
•משנת הרמב"ם    
•כימיה
•לימודי רפואה מערבית בהתבסס על מחקרים עדכניים 
•מאזן האנרגיה בגוף בעת אכילה וצום     
•תוספי מזון, ויטמינים ומינרלים
•רעלנים בחקלאות    
•אבחון תזונתי
•מחלות אשר נוגעות להרגלי תזונה לקויה
•תוספי תזונה
•רפואת צמחים מערביים
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס תזונה טבעית


איפה לומדים קורס תזונה טבעית?

•המכללה לרפואה טבעית – מאפשרת לימודי תזונה טבעית מטעם מסגרת ההסמכה לנטורופתיה, אשר מוכרת על ידי האגודה. אי לכך, בסיום שנת הלימודים הראשונה מוענקת תעודה, לאחר שנת הלמודים השנייה מוענקת תעודה בצמחי מרפא ואילו בתום השנה השלישית כבר ניתן להחזיק בתעודה ייעוץ בתחום הרפואה הסינית. כמו כן, מי שבנוסף לכל גם עובר  סטאז', זוכה להחזיק בהסמכה בתחום הנטורופתיה ולעל כן הוא יוכל לייעץ באופן מסודר עבור ניהול אורח חיים בריא.
•מכללת אילמה (רפואה משלימה ברוח היהדות) – המכללה מציעה תכנית לימודים אשר מתפרשת על יותר מ 300 שעות, שבין היתר הן כוללות התייחסות להנחיית קבוצות והוראה, לצד השמת דגש על היבטים מנטאליים אשר מתעוררים בעת שינויי הרגלי האכילה.
•מכללת מהות לרפואה משלימה – מציעה תוכנית לימודים אשר מתפרשת על פני שלוש שנים תוך השמת דגש על תפישת המזרח ותפישת המערב, וזאת לצד תכנים שנוגעים לרוקחות טבעית.
•מכללת ברק – מדובר בחלק ממסלול נטורופתיה, אך גם קיימת אופציה להתמקד אך ורק בלימודי תזונה.
•המכללה האקדמית בוינגייט - המכללה מציעה מסלול שנפרש על פני  שלוש שנים בתזונה ההוליסטית, כאשר בין היתר המסלול גם כולל התמחות מעשית. 
•מכללת רידמן – גם מכללת רידמן מציעה מסלול שנפרש על פני  שלוש שנים, והוא משלב מידע רב הן מהמסורת היהודית וההודית והן משיטת התזונה המקרוביוטית, כאשר בתום הלימודים התלמידים זוכים להרכיב תכניות טיפוליות.
•סמינר הקיבוצים – בלימודים בסמינר הקיבוצים ניתן לבחור בין מסלול תלת שנתי להרבולוגיה ותזונה, כאשר בתום הלימודים התלמידים נדרשים לעבור סטאז'.
•גבעת ושינגטון מציעה לימודים שמשלבים גישות מהפילוסופיה ההוליסטית, גישות בנטורופתיה  וגישות מערביות, כאשר בין היתר גם ניתנים מגוון קורסים לבחירה, כגון: פרחי באך, צמחי מרפא, שיאצו וכדומה.
•מכללת שלם מציעה לימודי תזונה טבעיים אשר משלבים לימודי נטורופתיה, כאשר קהל היעד הנו הציבור הדתי.
•מכללת כרכור גם כן משלבת בין לימודי נטורופתיה לבין לימודי תזונה טבעית.

מיהו קהל היעד ללימודי תזונה טבעית?

כל מי שחשוב לו להבין מה הוא מכניס לגופו, כל מי שמבקש לעבור שינוי מקיף באופן החיים וכמובן כל מי שמבקש לעסוק בתחום חשוב ומרתק מעין זה, מוזמן לשקול לעבור קורס בתזונה טבעית.

מהם תנאי הקבלה לקורס תזונה טבעית?

באופן כללי, כיון שלא מדובר בלימודי תואר או תעודה, מספיק להביע נכונות, לעבור ראיון קבלה ופשוט להתייצב לכלל השיעורים. עם זאת, כן ניתן למצוא מגוון מוסדות אשר בין היתר דורשים 12 שנות לימוד ואף הצגה של קורות חיים מתאימים.

משך הלימודים בקורס תזונה טבעית

לימודי קורס  תזונה טבעית לרוב נפרשים בין שנה לבין מספר חודשים, אך כיוון שלרוב קורס זה מועבר במסגרת לימודי רפאוה סינית, טיפול בתזונה וכדומה, הרי שהלימודים יתפרשו על פני תקופה הרבה יותר ארוכה - כגון שלוש שנים. 

תעודה/הסמכה מקצועית לבוגרי הקורס

מי שלומד קורס תזונה טבעית לצד לימודי תזונה קלינית (או לימודי נטורופתיה), עשוי כן לצאת עם תעודה אשר תאפשר לו בבוא העת לעסוק בתחום באופן מסודר, ומי שרק עובר לימודי תזונה טבעית יוכל לייעץ לאנשים, אך לא תחת מסגרת מקצועית, לפחות לא אין לו הכשרה משלימה. 

אפשרויות תעסוקה לבוגרים

אפשרויות התעסוקה עבור שורת הבוגרים מאוד גמישות, וזאת כי תלוי באיזה מסלול קורס כל אחד ואחת בוחרים. אי לכך, אם כן בוחרים בקורסים אשר בתומם מעניקים תעודה והם כן מוכרים, הרי שניתן יהיה לעסוק כתזונאים עצמאיים, או לחלופין כתזונאים במגוון קופות החולים וכדומה, כאשר המשכורות משתנות בהתאם לכלל האסמכתאות בתחום היותר מקיף.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס תזונה טבעית
יורם כללי
מכללת מדיסין
המכללה מלמדת ב: חיפה, נתניה.

מגוון רחב של לימודים והכשרת מטפלים
מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מגוון רחב של לימודים והכשרת מטפלים
המכללה מלמדת ב: באר שבע, חיפה, ירושלים, תל אביב.

המסלול נלמד ב: באר שבע, חיפה, ירושלים, תל אביב.
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765