ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס דולות

קורס דולות הינו קורס הכשרה מקצועי המיועד לצרכי הכשרתן של תומכות לידה (דולות). קורס מקצועי זה משלב בתוכו את כל הידע התיאורטי והמעשי הנדרש לצרכי מתן מענה מלא לאישה היולדת, החל משלבי ההיריון המתקדמים, דרך הלידה ועד לתקופה הראשונית שלאחר הלידה. קורסי דולות הפכו בשנים האחרונות לאחד מתחומי הלימוד המבוקשים ביותר בתחום מקצועות ההיריון והלידה, וזאת לנוכח הביקושים ההולכים וגוברים מצד נשים הרות ובני זוגן לקבלת סיוע והכוונה מקצועית לאורך כל שלבי ההיריון, הלידה ותקופת ההורות הראשונית.

בפורטל זה תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם אודות מסלולי הלימוד השונים בתחום הכשרת דולות, החל מתנאי הקבלה ותכני הלימוד ועד לאפשרויות התעסוקה השונות העומדות לרשותכם בסיום הלימודים. כמו כן, תוכלו להיחשף למידע עדכני ורלוונטי אודות מוסדות הלימוד המתמחים בלימוד הכשרה מקצועית בתחום זה.

לקבלת מידע מורחב בנושא, הינכם מוזמנים להשאיר פרטי התקשרות בטפסי צור הקשר באתר ולסמן את מוסדות הלימוד הרלוונטיים לכם. כמו כן, תוכלו ליצור איתנו קשר באמצעות המוקד הטלפוני ולקבל מידע מורחב בנושא מיועצי הלימודים שלנו אשר ישמחו לסייע לכם בכל שאלה ועניין בנוגע לקורס דולות.

תעודת זהות קורס דולות
תנאי קבלה
  • 12 שנות לימוד
  • זיקה לתחום הטיפולי
  • ראיון אישי הנערך למועמדת
משך לימודים
  • כ-30 מפגשים הכוללים בין 150 ל-200 שעות לימוד
שכר ממוצע
  • השכר הממוצע לליווי לידה הינו בין 1,500 ל-2,000 ₪ (ללידה).
תכונות אופי
  • תקשורת בינאישית
  • יחס אמפאתי
  • אסרטיביות
  • זיקה לנושאי ההיריון והלידה
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס דולות

תפקידה של הדולה

תפקידה המקצועי של ה-דולה (תומכת לידה) הינו בעיקר מתן תמיכה פיזית ונפשית לאישה היולדת ובן זוגה. תפקיד מקצועי זה החל להיות נפוץ ומבוקש בישראל במהלך השנים האחרונות, וזאת לנוכח הביקושים ההולכים וגוברים מצד נשים הרות לקבלת סיוע מלווה לאורך כל שלבי ההיריון, הלידה והתקופה הראשונית שלאחר הלידה. מחקרים שונים שנערכו בתחום הלידה הוכיחי כי בהריונות בהם דולות (תומכות לידה) היו שותפות, הופיעו פחות סיבוכים והליך הלידה עבר בצורה חלקה יותר. תפקידה של הדולה משלב בתוכו מגוון רחב של פעולות תמיכה, סיוע והענקת מידע בהתאם לשלבי ההיריון והלידה. חלק מתפקידה המקצועי של הדולה קשור להכנתם המנטאלית של בני הזוג (ובעיקר של האישה ההרה) לקראת שלבי ההורות הראשונית, ובכך, תפקידה של הדולה איננו מסתיים בהכרח עם סיום שלבי ההיריון הלידה. בחלק מהמקרים, הדולה משמשת גם כיועצת לידה וכתומכת נפשית ביולדת. הביקושים לתומכות לידה מוסמכות הוביל לפתיחתם של יותר ויותר קורסים מקצועיים המיועדים לצרכי הכשרת דולות ומדריכות הכנה ללידה. כיום, תפקידה המקצועי של הדולה הינו לשמש כמסייעת מקצועית המלווה את היולדת לאורך כל שלבי ההיריון, הלידה ותקופת ההורות הראשונית, כאשר התפקיד המקצועי כולל בתוכו מתן ייעוץ בזמן אמת בנוגע לכל אחת מההחלטות אותה נדרשים היולדת ובן זוגה לקבל במהלך תקופת ההיריון והלידה. המטרה המעשית של כל דולה העוסקת בתחום היא להפוך (בעבור האישה ההרה ובן זוגה) את תקופת ההיריון, הלידה וההורות לחוויה מעצימה, חיובית ומהנה יותר.

לימודי דולות

לימודי דולות מועברים במסגרת קורסי הכשרה מקצועיים המיועדים לצרכי הקניית ידע וכלים תיאורטיים הנדרשים לצרכי מתן מענה כולל ומקיף לאישה היולדת בשלבי ההיריון המתקדמים, במהלך הלידה ובתקופה הראשונית שלאחר הלידה. לימודים אלו מועברים על ידי תומכות לידה מנוסות וצוותי הוראה נוספים הנוטלים חלק מרכזי בחדר הלידה ומתן הטיפול הרפואי ליולדת, לרבות, מיילדות, אחיות טיפת חלב, יועצות הנקה, תזונאיות, יועצת ספורט וכדומה. בכל אחד ממוסדות הלימוד העוסקים בתחום, עומדת לרשותכן תכנית לימודים המשלבת בין התכנים העיוניים הנדרשים לצרכי מילוי תפקיד הדולה לצד תכנים מעשיים המשלבים בתוכם סיורים מקצועיים בחדרי לידה ונוכחות פיזית במהלך לידות. תכניות הלימוד במוסדות הלימוד השונים העוסקים ומתמחים בתחום, משלבות בתוכן גם את אופן שילובה של הדולה כאשת מקצוע הפועלת לצד צוות חדר הלידה, וזאת לנוכח החשיבות בשיתוף הפעולה המקסימאלי בין כל הצדדים המעורבים במהלך הלידה.

מהם תכני הלימוד בקורס דולות

תכני הלימוד הנלמדים בקורסי דולות משלבים בין חומרי לימוד עיוניים לבין התנסות מעשית הנלמדת במסגרת סימולציות לידה בעזרת בובות ובמסגרת סיורים לימודיים בחדרי לידה בזמן אמת. תכני הלימוד חולשים על מגוון רחב של תחומים הקשורים לגוף האישה, לרבות, אנטומיה ופיזיולוגיה, וזאת לצד תכני לימוד העוסקים בכל האספקטים הפסיכולוגיים הנלווים לתקופת ההיריון, הלידה וההורות. בין יתר תכני הלימוד המועברים בקורסים המקצועיים בתחום תוכלו למצוא: היכרות עם הליכי לידה טבעית ולידה פעילה, אנטומיה ופיזיולוגיה במהלך תקופת ההיריון והלידה, טכניקות הרפיה, היכרות מעמיקה עם נושא משככי הכאבים השונים, תפקידי הדולה, היכרות עם תפקידו המקצועי של כל אחד ואחת מצוות חדר הלידה, טיפול ראשוני בתינוק, סיוע פיזי ונפשי לפני ולאחר הלידה, תזונה נכונה במהלך ההיריון והלידה, סיוע ותמיכה לבן הזוג, הורות, זוגיות ומיניות, מעקב לידה, עיסוי תינוקות, פעילות גופנית לפני ואחרי הלידה ועוד מגוון רחב של נושאים הקשורים לכל אחד מתפקידיה המקצועיים של הדולה גם בתקופת ההיריון והלידה וגם בתקופת ההורות הראשונית.
חשוב לדעת: מקצוע הדולה הינו מקצוע המבוסס ברובו על פעילות עצמאית, ובשל כך, רוב מוסדות הלימוד בהם מתקיימים קורסי דולות, משלבים בתכנית הלימוד גם תכנים מקצועיים הקשורים לתחום השיווק והמיתוג האישי, וזאת על מנת להקנות לכל אחת מהסטודנטיות את הידע הנדרש לצרכי קידומה המקצועי בתחום.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס דולות


איפה לומדים להיות דולה?

קורסי דולות מועברים במספר בתי ספר מקצועיים ומכללות העוסקות בתחומי ההיריון והלידה. בין יתר מוסדות הלימוד המובילים בתחום תוכלו למצוא את:
• ללדת-בית הספר למקצועות הלידה- הלימודים מתקיימים בחיפה וברחובות
• מכללת שלם- המכללה לרפואה משלימה – הלימודים מתקיימים בירושלים
• אמא אדמה- המרכז להריון, לידה והורות- הלימודים מתקיימים בהוד השרון
• מרכז י.נ.ר- לימודי תעודה למגזר התורני- הלימודים מתקיימים בירושלים
• מכללת אשכולות- הלימודים מתקיימים בשלוחות המכללה בירושלים, זכרון יעקב, נהריה, קרית שמונה ומבואות החרמון.
בחלק מבתי הספר המקצועיים בתחום, תוכלו למצוא מסלולי לימוד המיועדים לבנות המגזר הדתי-חרדי.

מיהו קהל היעד ללימודי דולות

קורסי דולות מיועדים בעיקר לנשים, וזאת מכיוון שמקצוע זה נחשב באופיו ומהותו למקצוע אותו יכולות למלא נשים שכבר חוו (או עתידות לחוות) את הליכי ההיריון והלידה. תפקידה המקצועי של הדולה מחייב את העוסקות בו להיות בעלות זיקה לתחומי הטיפול השונים ובמקביל להעניק מגע חם, חמלה, נוכחות והמון אמפתיה לבני הזוג אותו היא מכווינה ומדריכה במהלך תקופת ההיריון, הלידה ותקופת ההורות הראשונית. קהל היעד של קורסי דולות הינו נשים בכל גיל ובכל מצב משפחתי המעוניינות לקחת חלק מקצועי באחד מהרגעים המרגשים ביותר בחייה של כל אישה ובן זוגה. 

מהם תנאי הקבלה לקורס דולות?

תנאי הקבלה לקורסי דולות משתנים ממוסד לימודים אחד למשנהו, וזאת בהתאם להיקף תכני הלימוד המועברים בכל אחד מהקורסים המקצועיים המוצעים לכן בתחום. ברוב המקרים, תנאי הקבלה למסלול לימוד דולה כוללים: 12 שנות לימוד, זיקה לתחומי הטיפול (הפיזי או הנפשי) וקיומו של ראיון קבלה אישי בפני וועדת קבלה במוסד הלימודים בו בחרתן.

משך הלימודים בקורס דולות

משך תקופת הלימודים בקורסי דולות משתנה ממוסד לימודים אחד למשנהו, וזאת בהתאם להיקף תכנית הלימודים המוצעת לכן. ברוב המקרים, קורס דולה מקצועי אורך כ-30 מפגשים לימודיים בהיקף של 150 עד 200 שעות לימוד אקדמיות. ברוב מהקורסים, מתקיימים גם סיורים לימודיים בחדרי לידה ובתחנות טיפות חלב. סיורים אלו מהווים חלק נכבד משעות הלימוד והמפגשים הלימודיים והנוכחות בהם הינה חובה לכל אחת ואחת ממשתתפות הקורסים השונים בתחום.

תעודה/הסמכה מקצועית לבוגרים

תעודת ההסכמה המוענקת לבוגרות הקורסים המקצועיים בתחום הינה תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים. תעודה זו מאושרת בחלק מהמקרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל והיא מהווה תעודת הסמכה מקצועית לעיסוק מקצועי כ-דולה.
תעודת הגמר מוענקת לכל סטודנטית העומדת בהצלחה בדרישות הקורס, לרבות, השתתפות מלאה בקורסי ההכנה ללידה, השתתפות בכל אחד מהסיורים והלידות המתקיימות במהלך הקורס, הגשת מבחן סיכום והגשת מטלות לימודיות לאורך הקורס.

אפשרויות תעסוקה לבוגרים

בוגרות הקורסים המקצועיים בתחום יוכלו לפתח קריירה עצמאית כ-דולות, וזאת במסגרת מתן שירות באופן עצמאי כתומכות לידה לנשים בהיריון ובני זוגן. מסלול הקריירה העצמאית מאפשר לדולות לקיים גם קורסי הכנסה ללידה למספר נשים הרות ובני זוגן במקביל. כמו כן, בוגרות הקורס יוכלו להשתלב במערכי תמיכה לקראת לידה המוצעים במרכזים קהילתיים ברחבי הארץ. לרשות בוגרות הקורס, עומדת האפשרות להשתלב גם כיועצות הנקה או כמלוות לידה במוסדות הרפואיים השונים הפועלים בישראל.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס דולות
הקורס האיכותי בישראל להכשרת דולות ומדריכות להכנה ללידה
בית הספר אמנות הלידה
הקורס האיכותי בישראל להכשרת דולות ומדריכות להכנה ללידה
המכללה מלמדת ב: תל אביב.

המסלול נלמד ב: תל אביב.
יורם כללי
הכשרת דולות מדריכות הכנה ללידה ומדריכות הנקה
ללדת המכללה למקצועות הלידה
הכשרת דולות מדריכות הכנה ללידה ומדריכות הנקה
המכללה מלמדת ב: אילת, חיפה, ירושלים, רחובות, רמת גן, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אילת, חיפה, ירושלים, רחובות, רמת גן, תל אביב.
ספורט - בריאות - הגשמה
מכללת אשכולות
ספורט - בריאות - הגשמה
המכללה מלמדת ב: זכרון יעקב, ירושלים, קרית שמונה.

המסלול נלמד ב: ירושלים, ירושלים.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765