ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס רפואה סינית

קורס רפואה סינית

הרפואה הסינית נחשבת לנישה הבולטת בתחום עולם הרפואה האלטרנטיבי שמקורה מגיע מהמזרח בכלל ומסין בפרט. תפקידה של הרפואה הסינית היא לתת טיפול במקרים בהם הרפואה המערבית התקשתה לסייע למטופל וגם בתור טיפול מונע מוצלח. הרפואה היא למעשה שימוש באנרגיות המגיעות מגוף האדם, טיפול באמצעות צמחי מרפא, וריפוי על ידי שיטות כגון דיקור ומגע ומקנה למשתתפים ידע וכלים באמצעות שיעורים מעשיים שידמו תהליך ריפוי משלב האבחון, דרך בחירת הטיפול המתאים ועד לסיום התהליך. סטודנטים הבוחרים בקורס ילמדו את התחום במשך ארבע שנים ויקבלו חווית לימודים ייחודית, אשר תעניק בסיומה לבוגרים תעודה המכשירה אותם לתפקיד המטפל המוסמך. אז אם אתם מתעניינים בלימודי רפואה סינית תוכלו להשאיר את הפרטים שלכם בטפסים הרלוונטים וצוות פורטל לימודים ידאג ליצור עמכם קשר בשעות הקרובות, או להתקשר למוקד הטלפון של פורטל לימודים לקבלת הכוונה וייעוץ ראשוני. כמו-כן תוכלו גם לסמן את המוסדות המתאימים לכם מבחינת מרחק, או העדפה ספציפית, המציעים את הקורס רפואה סינית.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס רפואה סינית

קצת מידע על רפואה סינית

על מה הרפואה הסינית מתבססת?

הרפואה הסינית מבוססת על השגת בריאות ורווחה באמצעות טיפוח של ההרמוניה האנרגטית בחיינו. ההרמוניה מסוגלת להוביל לשלווה רוחנית ופיזית שמסוגלת למנוע מראש ביטויים כגון תחלואות פיזיות ורגשות שליליים אשר מעידים על חוסר ההרמוניה. עולם הרפואה הסינית משלב במקרים רבים מספר פרקטיקות רפואיות אלטרנטיביות שלמעשה מבוססות על בסיס משותף. אותה הרמוניה מגיעה באמצעות אנרגיית הצ'י, האחראית על בריאותנו ומצבינו הנפשי הכולל. אותה דיסהרמוניה בנתיבי הצ'י מובילה כמו תשישות, מחלות, דיכאון, עצבנות ועצבות.  כמובן ישנם מי שמטילים ספק במידת יעילותה של הרפואה הסינית ובאותה נשימה יש לזכור כי מדובר בהתמחות שנעשה בה שימוש במשך למעלה מ-2000 שנה והיא נשארה פופולארית עד ימינו אנו. אל נשכח את המשפט המוכר, "מיליארד סינים לא טועים".

הרפואה הסינית שונה מן הרפואה המערבית

כאמור עם היסטוריה של מעל ל-2000 שנה, הרפואה הסינית יצרה מערכת ייחודית לריפוי ואבחון מחלות. אותה תפיסה רואה במחלה שמתפתחת אצל המטופל כסימפטום בלבד לחוסר ההרמוניה בין הגוף והנפש שהוא נמצא בה. לכן,  מטפלים ברפואה סינים אינם מנסים לטפל ישירות במחלה (הסימפטום) אלא, מנסים להבין מה יותר את אותה דיסהרמוניה ולפתור אותה. באופן הזה, הרפואה הסינית מבדילה עצמה ,באופן מוחלט יש לציין, מן הרפואה המערבית אשר דואגת לטפל קודם כל בסיפמטום ולמעשה אינה רואה במחלה כסימפטום אלא מקור הבעיה. האבחון הקליני של הרפואה הסינית מתבסס על תיאוריות היין ויאנג וחמשת האלמנטים כשלפיהן קיימת מערכת יחסי הגומלין בין היקום לבין האדם. באמצעות אנרגיית הצ'י. והדרכים דרכם משתמשים המטפלים הם באמצעות טכניקות דוגמתדיקור,  צמחי מרפא, שינוי הרגלים תזונתיים, תרגילי עיסוי (טווינא) ועוד.

למי מתאים קורס רפואה סינית?

עולם הרפואה הסינית הוא עולם רחב בעל יריעה גדולה עד מאוד. יהיה נכון לומר כי המועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים מסוג זה נדרשים להיות בעלי יכולות אינטלקטואליות גבוהות כגון: שינון, אימון ותפיסה מהירה ועוד. כך לדוגמא לימודי רפואה סינית נחשבים למאתגרים במיוחד משום שהסטודנטים במסלול רפואה סינית, לומדים גם קורסים מסוימים ברפואה מערבית, כמו אנטומיה ופיזיולוגיה, במקביל לתחומי הלימוד ברפואה סינית ועליהם לשנן שמות עצמות ושרירים מחד ונקודות דיקור ופורמולות של צמחי מרפא מאידך. כמו-כן יש צורך באינטליגנציה רגשית גבוהה כדי להיות מסוגלים לקשר בין הסימפטומים לאירועים שחבויים מן העין, כמו מצב נפשי, דפוסי שינה וכו', וזאת מכיוון שרפואה משלימה אינה מטפלת רק בסימפטומים, אלא בבעייה בכללותה. יחסי אנוש טובים הם גם יכולות שמועמדים רבים נדרשים להגיע עימם, שכן החלק עיקרי מעבודת המטפל הוא להקשיב לתלונות המטופל ולקשר ביניהן. בנוסף, ישנה גם חשיבות לתפיסת עולם רחבה ששייכת לעולם "רוחני" יותר משום שתחומי הרפואה הסינית מבוססים גם על תיאוריות הילינג ורייקי ומי שאינו מתחבר לתפיסת עולם זו, יתקשה לתפוס באופן מוחלט את הרעיונות העומדים מאחורי שיטות הריפוי ועלול למצוא עצמו מתקשה בלימודים.

מהם תנאי הקבלה לקורס רפואה סינית

האנשים המתאימים לקורס רפואה סינית הם אנשים המבקשים להקנות לעצמם מקצוע טיפולי מרתק במיוחד. על המועמדים המבקשים להירשם למסלול קורס רפואה סינית להיות בעלי 12 שנות לימוד ולעבור ראיון קבלה אישי. מוסדות הלימוד השונים יכולים לשנות את תנאי הקבלה אך רובם דואגים נשארים על הדרישות שצויינו ואינם דורשים מהמועמדים ניסיון תעסוקתי קודם או כל ידע מקדים בתחום הטיפולי.

תכנית הלימודים לקורס רפואה סינית

המוסדות הושנים מתאימים את תוכניות הלימודים לאופי המוסד והמרצים המלמדים בו. מדובר בקורס לא קצר בכלל אשר אורח כ-4 שנים של לימודי רפואה בהם דוחסים אלפי שנות מורשת ודרכי טיפול ופיתוח של רפואה סינית. במסגרת התוכנית הסטודנטים ילמדו מספר נושאים כגון: ערוצי אנרגיה, מבואות ברפואה הסינית המסורתית, לימודי בסיס באנטומיה ופיזיולוגיה, דיקור, הומיאופתיה, אבחון סוגיות בריאותיות, יין ויאנג, תיאוריית חמשת האלמנטים, הרבליזם, נתיבים אנרגטיים, נקודות לחיצה ועוד. במהלך השנה ברביעית ללימודים, צוברים הסטודנטים ניסיון קליני מעשי, כהכנה לקראת השתלבות מלאה בענף הרפואה המשלימה בישראל.
 

כיצד בוחרים את הקורס הטוב ביותר

תחום הרפואה הסינית בישראל, החל לצבור עוד ועוד מאמינים בשנים האחרונות. ישנם מספר רב של מוסדות לימוד אשר מציעים לימודי רפואה סינית. בשל כך, ישנה חשיבות גבוה לבחירת המוסד הנכון שיעניק למועמדים את הכלים הטובים ביותר עבורם כדי שיהפכו למטפלים מקצועיים. את לימודי התעודה בקורס מעבירים צוותי הוראה מוסמכים, בעלי נסיון ומוניטין בתחום. כיתות הלימוד כוללות בדרך כלל ציוד המשמש את מטפלי הרפואה הסינית במרפאות המקצועיות והחומר התיאורטי והמעשי נדרשים להיות מעודכנים לפי הנחיות בינלאומיות אשר מקובלות בעולם הרפואה האלטרנטיבית. 

תעודות ואפשרויות תעסוקה

במשך כל תקופת הלימודים יירכשו הסטודנטים עוד ועוד תעודות המסמיכות אותם במגוון הטכניקות אותם הם לומדים בקורס. בוגרים אשר יסיימו לאחר 4 שנות לימודים בהצלחה, יקבלו תעודת גמר ותעודת מטפל מטעם המוסד בו למדו. אפשרויות התעסוקה של הבוגרים השונים מתחלקים בין עבודה כשכירים בקליניקות פרטיות, אתרי נופש וספא, קופות חולים, בתי חולים מרכזי ספורט, או לחילופין לעבוד כמטפלים עצמאיים ולפתוח קליניקה עצמאית.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים רפואה סינית


למה משמשת הרפואה הסינית?

בוגרי הקורס רפואה סינית יוכלו לטפל במחלות רבות מאסטמה ואלרגיות לטיפולי סרטן או פוריות. רופאים ברפואה סיניים עשויים להשתמש בכמה סוגים של טיפול כדי להחזיר את האיזון הצ'י כגון: 
אקופונקטורה - טיפול המשתמש במחטי מתכת דקות המוצבים לאורך המרידיאנים (ערוצי אנרגיה) של הגוף
.
אקופרסורה - טיפול אשר עושה שימוש בידיים או באצבעות כדי להפעיל לחץ ישיר על נקודות לאורך המרידיאנים של הגוף.

צמחי מרפא סיני - שילובים של עשבי תיבול, שורשים, אבקות או חומרים מבעלי חיים כדי לעזור להחזיר את האיזון בגוף.

כוסות רוח - טיפול המשתמש באוויר חם בצנצנות זכוכית כדי ליצור יניקה המודגשת על אזורי הגוף כדי לעזור לעורר את הצ'י.

מוקסה - טיפול אשר משתמש בכמויות קטנות של סיבי צמח מחוממים (מוקסה, או המאגווורט הסיני) על אזורים ספציפיים של הגוף.

צ'י גונג - טיפול אשר משתמש בתנועה, טכניקות נשימה, ומדיטציה.

אופציות תעסוקה בסיום הלימודים

בוגרי הקורס רפואה סינית, שיסיימו את לימודיהם יוכלו להשתלב בעבודה כשכירים בבתי טבע, יועצים נטורופתיים בקופות החולים השונות ובקליניקות פרטיות וכעובדים במשרות ייעוץ, ניהול, פיקוח ותועמלנות בחברות צמחים, חברות תוספי מזון ועוד אשר משווקים מוצרים. מטפלים שבחרו ללמוד שיטות עיסוי רפואיות (כגון טווינא, שיאצו, עיסוי באבנים, עיסוי שוודי ועוד) יוכלו גם למצוא עבודה במכוני ספא בבתי מלון. היתרון של קורס זה הוא שרוב המוסדות מספקים ללסטודנטים ידע מעשי והתמחות תעסוקתית, שכן רוב מקומות עבודה דורשים ניסיון תעסוקתי שלא במסגרת ההתמחות הלימודית. 

טיפים לסיכום

לא כדאי להמתין עד סיום הלימודים כדי למצוא עבודה בתחום שכן הניסיון התעסוקתי הינו קריטי. לכן השתדלו ליצור קשרים עם המרצים במהלך הלימודים. קחו בחשבון שהמרצים הם בעלי ניסיון וכנראה שיש להם רשת קשרים ענפה שתוכל לסייע לכם במציאת עבודה. גם אם אתם לא מצליחים למצוא עבודה פנו עצמאית לקליניקות השונות והציעו את שירותכם. וחשוב לזכור לוודא שרמת הלימוד במוסד בו החלטתם ללמוד רפואה סינית היא הגבוהה ביותר. תוכלו לבדוק זאת על ידי בדיקה אם למוסד יש גם חטיבת השמה מעודכנת, ממוחשבת ומעוגנת בהסכמי העסקה בלעדיים.
 
מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס רפואה סינית
יורם כללי
מכללת מדיסין
המכללה מלמדת ב: חיפה, נתניה.

המסלול נלמד ב: נתניה.
מגוון רחב של לימודים והכשרת מטפלים
מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מגוון רחב של לימודים והכשרת מטפלים
המכללה מלמדת ב: באר שבע, חיפה, ירושלים, תל אביב.

המסלול נלמד ב: באר שבע, חיפה, ירושלים, תל אביב.
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

המסלול נלמד ב: נתניה, חיפה.
המכללה להסמכת מטפלים ברפואה משלימה
תמורות - המרכז ללימודי רפואה משלימה
המכללה להסמכת מטפלים ברפואה משלימה
המכללה מלמדת ב: חיפה, תל אביב.

המסלול נלמד ב: חיפה, תל אביב.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765