ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים

לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים

כיום אין מי שלא יודע שתחום המחשוב הוא פה על מנת להישאר ועל מנת להמשיך להתפתח. אי לכך, רבים שאוהבים ונמשכים לתחום מבקשים לרכוש את הידע הנחוץ על מנת להתחיל להתקדם בתחום ולנסות להשפיע ואף להרוויח לא מעט. עם זאת, לא כולם מתאימים לעבור לימודי תואר ארוכים ואף לא כולם מתאימים להתקבל ללימודי תואר בתחום, ועל כן טוב להכיר אופציה נוספת אשר מתמקדת במסלול של הנדסאי תוכנה, כך שגם לצד חצי מהזמן שההשקעה בתואר מצריכה, ניתן יהיה לקבל את ההכשרה הרצויה.
כאשר מדברים על לימודי תוכנה ומחשבים אין להתעלם מהקשר הישראלי, וזאת כי לישראל יש לא מעט במה להתגאות בתחום, אנחנו נחשבים למעצמת הייטק ומיטב המוחות בתחום הם בעלי תווית כחול לבן, כך שללא ספק יש גם במה להתגאות וגם למה לשאוף. 
אנשים רבים עשויים לטעות שתהילת עידן המחשב והתוכנה שייכת לעבר, ולו בשל התפוצצות הבועה בתחילת העשור, אך פה יש לציין שהטכנולוגיה המשיכה לנסוק קדימה והצליחה להחזיר את ההאצה לביקוש שכירים בתחום, ועל כן כיום לצד לימודי תואר ראשון בתחום הנדסאי תוכנה ומחשבים, גם ניתן למצוא לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים. 
אם גם אתם מבקשים להתמקד בתחום מרתק, מבוקש וחשוב מעין זה, אתם מוזמנים לבחון את האופציה של לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים, וכאן בפורטל הלימודים אגדנו עבורכם חומר מקיף בנושא, כאשר בכול עת אתם מוזמנים לפנות אלינו עם שאלה נקודתית ולקבל תשובה מקצועית.
תעודת זהות קורס לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים
תנאי קבלה
 • באופן כללי יש להציג תעודת בגרות מלאה שבין היתר כוללת 3 יחידות באנגלית ובמתמטיקה ו2 יחידות בעברית, כאשר לחלופין ניתן לעבור מכינה מטעם מה"ט.
משך לימודים
 • רוב הלימודים אורכים כשנתיים, אך מי שבוחר במסלול ערב (כולל ימי שישי) יימצא שהוא כבר צריך להשקיע כשלוש שנים. 
שכר ממוצע
 • השכר נע בין 10 לבין 20 אלף ₪, תלוי בגודל החברה בה שכירים ובשנות ההתמחות בתחום.
תכונות אופי
 • מי שמבקש ללמוד לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים  צריך להיות טיפוס שיודע לשבת ללמוד ולתרגל, צריך להיות בעל ראש אנליטי ריאלי, בעל משמעת עצמית גבוהה, שאינו נלחץ מעמידה בזמנים (ושיודע לעמוד בהם) ושאינו מתקשה לשבת שעות אל מולהמחשב. 
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים

הנדסאי תוכנה ומחשבים

ללא ספק להתפתחות המקצוע יש קשר ישיר לכוחו הגדול של האינטרנט אשר ממשיך לצבור חשיבות מדי שנה, ועל כן מי שמצד אחד מבקש שלא להשקיע תקופה ממושכת ומצד שני הוא בעל כישרון טבעי למחשבים ויש לו אוריינטציה טכנולוגית - יימצא שמסלול מעין זה עשוי להתאים גם עבורו. לימודים אלו אומנם פחות ארוכים מלימודי תואר, אך יחד עם זאת הם גם מאוד מקיפים ומעניקים את היסודות והכלים הנחוצים על מנת לצאת החוצה ופשוט לקפוץ למים ולאייש משרות מרתקות ומתגמלות. 

אודות לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים

לימודי הנדסאי תוכנה מאפשרים שליטה מלאה במגוון נדבכים אשר נוגעים לרשתות, ולשפות התוכנות, כאשר בין היתר ישנו דגש על מבוא לאלקטרוניקה, אנגלית טכנית, רשתות , תקשורת, גרפיקה ממוחשבת, מסדי נתונים, ניתוח מערכות מידע, מערך שפות מובילות (לדוגמה אסמבלר וc)  וכדומה.

כמו כן יש לקחת בחשבון שיש אנשים שעשויים לבלבל בין קורס מקצועי בתחום המחשבים לבין לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים, ועל כן נציין שבעוד שלימודי מדעי המחשב בעיקר תאורטיים ובעיקר מתמקדים במדעים לצד לימודי מתמטיקה ושימוש מרובה באפליקציות, הרי שמסלול הנדסאי תוכנה הוא כבר הרבה יותר נרחב ועל כן הוא גם פותח הרבה יותר דלתות בתחום התעסוקה. 

תכני הלימוד בלימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים


באופן  כללי לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים משלבים בין היסודות התיאורטיים של מדעי המחשב לבין רכישת מיומנויות מתודולוגית ומעשיות עבור פיתוח מערכות  תוכנה.

כיום ניתן למצוא מגוון נרחב של הנדסאים, כך שניתן למצוא מבחר הנדסאי מכשור, הנדסאי אנימציה, הנדסאי פלסטיקה וכדומה, אך התחום שיותר מבוקש נוגע להנדסאי תוכנה ומחשבים. אם כן מה לומדים תחת לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים? עברו על הרשימה הבאה:
 • מבוא לאינטרנט
 • ניתוח מערכות מידע
 • יישומי מחשב
 • אלגברה ליניארית
 • מולטימדיה
 • מערכות בסיסי נתונים
 • מערכות הפעלה
 • מבנה נתונים
 • גרפיקה ממוחשבת
 • מבני נתונים ומבוא לאלגוריתם
 • בסיסי נתונים וארגון
 • עקרונות פיתוח מערכות מידע
 • הסתברות למדעי המחשב
 • הסקה סטטיסטית
 • מערכות זמן אמת
 • מערכות ספרתיות
 • מיקרו מחשבים
 • אלגברה בוליאנית
 • אלגברה לינארית
 • מבוא למדעי המחשב
 • יישומים וחבילות תוכנה
 • מגוון שפות תיכנות
 • הכרת סביבת חלונות
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים


איפה לומדים לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים?

כיוון שיש ביקוש כה נרחב עבור לימודים מעין אלו, וכיוון שמדובר בתחום כה מרתק שמציע תגמול ראוי, יש לא מעט ביקוש ללימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים ועל כן גם יש היצע נרחב במוסדות הלימודים. כמו כן ראוי לציין שרגע לפני שבוחרים את היעד הרצוי, יש לבחון מספר קריטריונים חשובים (מלבד מיקום גיאוגרפי), כך שבין היתר יש לבחון איזו תעודה המוסד יודע להציע,  מיהו סגל המורים, האם מדובר בלימודי בוקר או ערב,  מהם התכנים שמועברים, מהם תנאי הקבלה ובכמה שעות לימוד מדובר. עוד חשוב ביותר לחדד שיש לוודא שהמוסד המדובר אכן מוכר ע"י מה"ט (מכון להכשרה טכנולוגית), ולו עבור השגת התעודה המיוחלת בתום הלימודים.

להלן רשימה חלקית אך יסודית של מגוון מוסדות לימוד בהם ניתן לעבור לימודי הנדסאי תוכנה:
 • המכללה האקדמית ספיר
 • אורט ישראל
 • הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה
 • אריאל הנדסאים
 • המכללה הטכנולוגית רופין
 • המכללה למנהל
 • המכללה הטכנולוגית בבאר שבע
 • בית הספר להנדסאים - המכללה האקדמית כנרת
 • מכללת נצרת עילית – יזרעאל
 • מכללת הדסה ירושלים


מיהו קהל היעד ללימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים?

כל מי שאוהב את המחשב, מבקש להתמקד בו ושואף להתפתח בתחום ואף להשפיע. כמו כן, גם כל מי שיש לו ראש ריאלי ותוכנות אינן מרתיעות אותו, כל מי שמבקש לעצמו תחום בטוח ומניב, כל מי שמבקש לעצמו תחום בו יש לאן להתפתח ושמציע משכורות גבוהות כבר מן ההתחלה - עשוי למצוא שגם עבורו יהיה נכון להתמקד בהכשרת הנדסאי תוכנה ומחשבים, כאשר ראוי לציין שכיום גם נשים רבות מאיישות תפקידים חשובים ומובילים מעין אלו בתחום.

מהם תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים?

אדם שיש לו בגרות מלאה עשוי למצוא שבכך ניתן להסתפק והוא מוזמן להתחיל את הליך הלימודים. עם זאת, מי שמעוניין לעבור לימודי תוכנה ומחשבים אך חסרה לו תעודת בגרות מלאה, עשוי למצוא שאין זה סוף פסוק, וזאת כי כל שעליו לעשות הנו פשוט מאוד לעבור מכינה קדם הנדסאית, או לחלופין מכינה טכנולוגית אשר מאפשרת להשלים את המקצועות החסרים. כמו כן, בתום הלימודים יש מי שעשוי לשקול להמיר את התואר מהנדסאי למהנדס, ולשם כך יש להחזיק בתעודת בגרות שכוללת 4 יחידות במתמטיקה לצד ציון שמעל 70 ובממוצע של מעל 80 בדיפלומת הנדסאי.

משך הלימודים בלימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים

לרוב לימודים אלו יארכו בין שנתיים לשלוש, תלוי אם בוחרים במסלול לימודי בוקר או ערב. כמו כן יש לציין שמעט לפני תחילת הלימודים מוטב יהיה לעשות חזרה על אלגברה בוליאנית וליניארית, וזאת על מנת שבזמן הלימודים הדברים יעברו יותר בקלות ויתעוררו פחות קשיים עקב חוסר התמצאות בחומר הנלמד.

תעודה/ הסמכה מקצועית לבוגרי הלימודים

כלל בוגר הנדסאי תוכנה אשר עמד בהצלחה בכלל הבחינות הפנימיות וכמובן שבתום הלימודים גם עמד בהצלחה במבחני מה"ט והוא סיים כראוי את פרויקט הגמר, יקבל בתום מסלול הלימודים דיפלומה מכובדת ומוכרת - דיפלומת הנדסאי אשר מוכרת ע"י מה"ט.

אפשרויות תעסוקה לבוגרים

בהתאם לנתונים ניתן למצאו שכיום יש בשוק העבודה כ6 אלף מהנדסי תוכנה לצד מתכנתים, אך לכולם יש מקום, וזאת כי לא חסר ביקוש ומידי יום נפתחות חברות חדשות אשר מבקשות מהנדסי תוכנה ומחשבים. אי לכך, היתרון הגדול של בוגרי תחום הנדסאי תוכנה ומחשבים נוגע לכך שיש להם ביטחון שגם אם מדובר בתקופת מיתון, עדיין יהיו חברות אשר יחפשו עובדים, ולו כי מדובר בתחום שלרגע אינו יוצא להפוגה. 
לאור כל זאת ניתן להיות שכירים במגוון מקומות, כגון חברות סטארט אפ, חברות הייטק, משרדים ממשלתיים והרשימה עוד ארוכה ומגוונת, כאשר בין מגוון התפקידים שמחכים לבוגרים, גם ניתן למצוא משרות מרתקות כגון מתכנת מערכות בארגונים גדולי ממדים או מפתח של מוצרים חדשניים. לצורך הדוגמה נציין שרק בקטגוריית חברות המחשבים, ניתן למצוא כמה שמות גדולים שבקלות ניתן להתקבל אליהם לעבודה מבטיחה, כך שבין היתר מדובר בחברות קומברס, אינטל, מיקרוסופט, מרקורי, אמדוקס, ness, nice , צ'קפוינט וכדומה.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על לימודי הנדסאי תוכנה ומחשבים
המכללה הטכנולוגית כנרת
המכללה הטכנולוגית רופין - הנדסאים
המכללה מלמדת ב: עמק חפר.

המסלול נלמד ב: עמק חפר.
הנדסאים באריאל
המכללה מלמדת ב: אריאל.

המסלול נלמד ב: אריאל.
יורם כללי
בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה
מכללת עתיד
בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה
המכללה מלמדת ב: אום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.
רשת מכללות ללימודי הנדסאים
רשת אורט
רשת מכללות ללימודי הנדסאים
המכללה מלמדת ב: ירושלים, כפר סבא, כרמיאל, נתניה, קרית ביאליק, רחובות, תל אביב.

המסלול נלמד ב: ירושלים, כפר סבא, כרמיאל, נתניה, קרית ביאליק, רחובות, תל אביב.
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

המסלול נלמד ב: ראשון לציון, אשדוד, חיפה, ירושלים.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765