ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית

חשבתם ללמוד הנדסאות צילום ומדיה?


לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית מקנים לסטודנטים ידע טכנולוגי-מעשי ורקע תיאורטי נרחב על הדרך בה אמצעי התקשורת עובדים והאופן שבו המידע מועבר. התכנית חובקת נושאים מרתקים מתחום הצילום, הוידאו והגרפיקה ומשלבת אותם בהכשרה טכנית מתקדמת הנדרשת בחברות אינטרנט, מדיה ותקשורת.

אם חיפשתם מידע על תכנית הלימודים הנקראת גם בחלק ממוסדות הלימוד בתור לימודי הנדסאי צילום ותקשורת, כאן ריכזנו לכם מידע מקיף אודות הנושא. במאמר תוכלו למצוא מידע על אפשרויות התעסוקה ותחומי האחריות של הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית, מבנה ומטרת תכנית הלימודים, תנאי הקבלה הנדרשים לתחום, מוסדות מומלצים ועוד. מלבד המידע שבאתר, ניתן לקבל ייעוץ לימודים חינם וללא התחייבות במוקד שלנו שפעיל בין השעות 9:00-20:00 בימים א'-ה' במספר 03-3727765. לחילופין ניתן להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם. לקבלת שיחה ישירות מנציג מוסד לימודים ניתן למצוא רשימה בסוף המאמר; כל שעליכם לעשות הוא לסמן את המוסד או המוסדות הרצויים ולהשאיר פרטי התקשרות.
תעודת זהות קורס לימודי הנדסאי צילום ותקשורת
תנאי קבלה
 • בדומה למסלולי הנדסאות נוספים, גם המסלול להכשרת הנדסאי צילום ותקשורת מותנה בהצגת תעודת בגרות מלאה או תעודת בגרות חלקית עם בגרויות ברמת 3 יחידות לימוד באנגלית ומתמטיקה, ובגרות ברמת 2 יחידות לימוד בספרות או בהבעה ולשון.
 • ניתן לחילופין לעבור מכינה טכנולוגית להנדסאים הכוללת מתמטיקה, אנגלית ועברית.
משך לימודים
 • היקפה של תכנית הלימודים הינו כשנתיים בממוצע, עם זאת ישנם מוסדות המציעים תכנית האורכת עד 3 שנים.
שכר ממוצע
 • שכרם ההתחלתי של הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית נע בין 7,000 ל-8,000 ש"ח כשהדבר תלוי בתפקיד אליו מתמיינים עם תום הלימודים.
 • לאחר צבירת וותק של כ-4-5 שנים המשכורת עולה לכ-11,000 ומעלה.
תכונות אופי
 • תחום הנדסאי זה דורש שילוב של יצירתיות, אהבה לתחום התקשורת והצילום, אך בו בזמן גם אוריינטציה טכנולוגית וחוש טכני בסיסי טוב.
 • אם אתם מחפשים הכשרה שתפתח לכם דלתות בתחום העיתונות, המדיה והאינטרנט הרי שתכנית לימודים זו תתאים לכם במידה רבה.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס לימודי הנדסאי צילום ותקשורת

מה עושים הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית?

כמו תחומים רבים נוספים, גם עולם המדיה הדיגיטלית חווה התפתחות בלתי פוסקת ומה שהיה רלוונטי אתמול, איננו בהכרח נכון ביום שלמחרת. על העוסקים בתחומי התקשורת, האינטרנט והפרסום להיות עם האצבע על הדופק בכל רגע נתון ולהתעדכן בטכנולוגיות החדשניות ביותר שמשנות את כללי המשחק.

הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית הם אלו שמתייצבים בחוד החנית הטכנולוגית ואת תרומתם לעולמות מקצועיים אלו ניתן לראות באולפנים לצילום פרסומות, כיועצים ואנשי תמיכה טכנית בחברות מדיה דיגיטלית ומדיה חדשותית, בחברות פרסום ובחברות אופנה הקשורות קשר הדוק עם עולם הצילום.

במסגרת עובדתם משלבים ההנדסאים ידע בצילום ושימוש בטכנולוגיות צילום מתקדמות יחד עם היכרות באשר לערוצי התקשורת הנוספים הקיימים ושבאמצעותם ניתן להגיע אל ההמונים. בעידן בו היכולת לנצל את התקשורת הדיגיטלית נמצא בעלייה, מדובר באחד מן המקצועות היוקרתיים והנדרשים במשק.

לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית: מבנה ומטרת תכנית הלימודים

באופן כללי, מדובר בתכנית לימודים קצרה באופן יחסי. לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית אורכים כשנתיים כמו מרבית המסלולים של לימודי הנדסאים, רק שבניגוד ליתר התכניות הם לרוב אינם מתארכים לשנה שלישית נוספת.

תכנית הלימודים משלבת בין עולמות שונים ומרתקים הנוגעים לתחום הצילום, המדיה דיגיטלית, האומנות, המדיות החברתיות והגישות המקצועיות הנדרשות למגוון רחב של תפקידים בתחום צילום האופנה, צילום לתדמיתנות, צילום טבע, מבנים אדריכליים ועוד. הלימודים נערכים על-ידי הרצאות פרונטליות עיוניות בנושאי תורת הצבעים, גישות באומנות, מבואות ליסודות העיצוב ועוד לבין התנסות מעשית בכיתות לימוד המאובזרות במיטב הציוד הדיגיטלי הנדרש לצורך קבלת ידע וניסיון להשתלבות תעסוקתית בתחום.

תוכן שעשוי לעניין אותך:
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס לימודי הנדסאי צילום ותקשורת


נושאי לימוד עיקריים

בין הנושאים הנלמדים במסגרת לימודי הנדסאי צילום ותקשורת ניתן לציין:
 • מתמטיקה
 • אנגלית טכנית
 • יסודות הצילום
 • יסודות העיצוב
 • גישות אומנותיות
 • צילום טבע
 • צילום תדמיתנות
 • צילום אופנה
 • צילום דיגיטלי מתקדם
 • גרפיקה
 • תורת הצבע
 • פוטושופ ותוכנות עיבוד ת מונה דיגיטלית נוספות
 • תחזוקה טכנית
 • עריכת ווידאו
 • תקשורת המונים
 • מיומנויות מחשב נדרשות
 • ועוד.
לקראת סיום הלימודים, נדרשים הסטודנטים להגשת פרויקט גמר מקיף ומעשי הכולל את נושאי הלימוד השונים שנלמדו לאורך התכנית. מטרת הפרויקט היא לוודא את הבנת החומר הנלמד ולהבטיח תיק עבודות שיאפשר השתלבות מקצועית בתחום כבר עם תום התכנית.

מוסדות לימוד

בין המוסדות המציעים לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית ניתן לציין:
 • מכללת עתיד – רשת של בתי ספר ומכללות להכשרות בתחום הטכנולוגיה והמדע. למכללת עתיד סניפים בכל רחבי הארץ ותכניות הלימוד שלה מותאמות לדרישות המשק כדי להבטיח השתלבות מהירה ואיכותית בשוק העבודה.
 • הנדסאים באריאל – מכללה טכנולוגית הממוקמת בקמפוס של אוניברסיטת אריאל בשומרון. בהנדסאים באריאל תוכלו למצוא את המסלול ללימודי הנדסאי עיצוב למדיה חדשה הכוללת התנסות במגוון תוכנות עיצוב, אנימציה, צילום ועריכת ווידאו, הפקה ותכנות ל-WEB.
 • קמרה אובסקורה – מוסד לימודי וותיק ומוכר מתל אביב המציע לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית הכוללים הרצאות עיוניות וסדנאות ותרגולים מעשיים המספקים היכרות מעמיקה ויסודית עם טכנולוגיות צילום, Print, צילום בסטודיו, תחזוקת ועיסוק עם מרכיבים טכנים טכנולוגיים לצילום ועוד.
 • המכללה הטכנולוגית רופין – הנדסאים – מכללה טכנולוגית להכשרת הנדסאים הממוקמת בעמק חפר בקמפוס של מכללת רופין. ברופין הנדסאים תוכלו למצוא מגוון רחב של תכניות לימוד טכנולוגיות ומדעיות המותאמות לשוק העבודה. למכללה מסלול הנדסאי עיצוב למדיה המשלב בין מגוון תחומים מרתקים בעולם הבידור, הפנאי והתקשורת.
בסוף המאמר תוכלו למצוא את רשימת מוסדות הלימוד המלאה. באפשרותכם לסמן את המוסד או המוסדות שמעניינים אתכם ולשלוח פרטים ישירות עבור נציגיהם כדי שיצרו עמכם קשר לצורך תיאום פגישה ומתן מידע נוסף.

תנאי קבלה

על מועמדים המעוניינים להירשם ללימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או תעודת בגרות חלקית הכוללת 3 יחידות לימוד במתמטיקה ואנגלית ו-2 יחידות לימוד בהבעה או ספרות.

ניתן גם לעבור מכינה קדם טכנולוגית להנדסאים הכוללת לימוד מתמטיקה, אנגלית ולשון והבעה.
למועמדים שאינם עומדים בתנאי הנדרשים מומלץ לפנות למוסד הלימודי הרצוי לצורך בדיקת אפשרות לקבלה בכפוף לוועדת חריגים.


קהל יעד

אם עולם הצילום מעניין אתכם אך מתחשק לכם להוסיף ליכולות האומנותיות שלכם גם כישורים ואוריינטציה טכנולוגית מתקדמת יותר, הרי שתכנית לימודים זו תתאים לכם במידה רבה.

משך הלימודים

היקף לימודי הנדסאי צילום ותקשורת הינו כשנתיים.

דיפלומת הנדסאי

בוגרים שיעמדו בכל הדרישות הלימודיות, יגישו את הפרויקט ויצלחו את הבחינות, יקבלו דיפלומת הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית מטעם המכון הממשלתי להכשרות בטכנולוגיה ובמדע.

אפשרויות תעסוקה

הנדסאי צילום ותקשורת יכולים להשתלב בחברות פרסום ומדיה דיגיטלית, גופים חדשותיים, חברות אופנה וחברות עיצוב.

מחפשים מידע נוסף?

נשמח לעזור במספר הטלפון 03-3727765 או דרך השארת פרטים כדי שנציגינו יחזרו אליכם.

כמו כן, באתרנו תוכלו למצוא תוכן ומידע עשיר על מגוון תכניות לימוד דוגמת קורסים קצרים, לימודי תעודה ממושכים, תארים ראשונים, לימודים בחו"ל ועוד.

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על לימודי הנדסאי צילום ותקשורת
המרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר
המכללה מלמדת ב: אשקלון.

המסלול נלמד ב: אשקלון.
הנדסאים באריאל
המכללה מלמדת ב: אריאל.

המסלול נלמד ב: אריאל.
יורם כללי
בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה
מכללת עתיד
בתי ספר ומכללות למדעים וטכנולוגיה
המכללה מלמדת ב: אום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אום אל פאחם, באר שבע, חיפה, ירכא, כרמיאל, לוד, מעלות, קרית ביאליק, קרית מוצקין, תל אביב.
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765