ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

לימודי הנדסה תעשייה וניהול

תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול


לימודי הנדסה תעשייה וניהול יכירו לכם את התהליכים הפנים-ארגוניים בתעשיות, מפעלים, ארגונים וחברות מתוך נקודת מבט ייחודית ומרתקת. כבוגרי התואר תוכלו להשתלב בקשת רחבה של תפקידים החל מתפ"י (תכנון ופיקוח על מוצרים) ועד להטמעת מערכות מידע, ותפעלו לייעל תהליכים מורכבים תוך יישום אסטרטגיות ניהוליות משולבות בעקרונות טכנולוגיים הנדסיים.

במאמר שלפניכם ריכזנו מידע מקיף על תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול החל מרקע כללי, דרך פרטים על מבנה התואר ונושאי לימוד ועד למידע אודות מוסדות אקדמיים נבחרים ואפשרויות התעסוקה שיצפו לכם עם תום הלימודים. לקבלת הכוונה ללימודים באפשרותכם להתקשר למוקד היועצים שלנו במספר הטלפון 03-3727765 או להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם. כמו כן, בסוף המאמר תמצאו מגוון מוסדות אקדמיים בישראל להם תוכלו להשאיר פרטים כדי שנציגיהם יחזרו אליכם לתיאום פגישה ולמתן מידע נוסף.
תעודת זהות תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול
תנאי קבלה
 • כדי להתקבל ללימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול על המועמדים להציג תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים שנע בין 85 ל-90  ופסיכומטרי בציון 520-600.
 • לאלו שאינם עומדים בתנאי הסף, ישנן מכללות המציעות מסלול מכינה קדם אקדמית.
משך לימודים
 • תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול נמשך כ-4 שנים במסגרתן על הסטודנטים לצבור 160 נ"ז.
 • ישנם מוסדות המאפשרים מתכונת לימודי בוקר/ערב לסטודנטים עובדים ובעלי משפחות.
שכר ממוצע
 • שכרם ההתחלתי של מהנדסי תעשייה וניהול נע בין 9,000-10,500 ש"ח, ולאחר כשנתיים קופץ לכ-12,500-15,000 ש"ח.
תכונות אופי
 • תכנית לימודים זו מתאימה לאנשים בעלי חוש עסקי חריף ויכולת לחשיבה מחוץ לקופסה. פעמים רבות מהנדסי תעשייה וניהול נדרשים לפתרון בעיות וייעול תהליכים, תהליך הדורש מהם ראיית מערכתית המשכללת בתוכה את ההון האנושי של החברה בה הם עובדים, התשתית היצרנית והניהולית, והפן העסקי והטכנולוגי המורכב ממערכות ייצור ומערכות מידע שונות.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

הביקוש גדל במשק

מהנדסי תעשייה וניהול בודקים איך ניתן לעשות דברים טוב יותר. פרודקטיביות ואפקטיביות - שתי מילות המפתח הללו הן נר לרגליהם של ארגונים וחברות כשכולם בלי יוצא מן הכלל, מעוניינים להישאר רלוונטיים בשוק התחרותי-עסקי של ימינו ולשמר את רווחיותם.

בדיוק על קרקע זו הלך והתפתח תחום הנדסי זה שראשיתו מענף התעשייה. ממעוף הציפור, מהנדסי תעשייה וניהול אחראים על ביצוע בקרה וניתוח תהליכים בארגונים ופועלים באופן עקבי כדי לרשום הישגים ושיפורים באיכות התנהלותם, מוצריהם ושירותים נוספים. בין שתגיעו לענף ההייטק ובין שתשתלבו בארגונים יצרניים תעשייתיים, במסגרת תפקידכם תרתמו לעזרתכם מתודות הנדסיות משולבות עם ידע פיננסי ועסקי שזוכה לדגש נרחב במהלך הלימודים.

את הדרישה לשילוב ייחודי זה תוכלו לראות כבר מהצצה חטופה בהצעות העבודה הקיימות במשק הכוללות מבחר של תפקידים ומשרות ניהוליות בחברות הייטק ואלקטרוניקה זעירה, תעשיות כבדות ומפעלים.

מבנה תכנית הלימודים

במהלך התואר נלמדים נושאים הנוגעים הן בנושאי כלכלה ועסקים והן בחקר ההנדסי. שלב אחר שלב, תיחשפו לצורך המהותי של גופים וארגונים בניתוח תהליכים ומערכות לצורכי התייעלות ארגונית משמעותית דוגמת:
 • ליקויים בתהליכי ושיטות עבודה
 • חיתוך הוצאות וחיסכון בעלויות שוטפות
 • אפיון והטמעת מערכות מידע
 • פיקוח ובקרת תהליכים תפעוליים
 • ועוד.
השנה הרביעית ללימודים מוקדשת לפרויקט גמר מונחה במסגרתו תגדירו בעיה/ליקוי בארגון, ותפעלו למציאת פתרונות אסטרטגיים ותפעוליים בכפוף ליעדיו העסקיים ועל-פי מתודות הנלמדות בתואר.

נושאי לימוד

בין הנושאים הנלמדים במסגרת התואר ניתן לציין:
 • ארגון ושיטות
 • סטטיסטיקה
 • הנדסת ייצור
 • תפעול וייצור
 • מיקרו ומקרו כלכלה
 • התנהגות ארגונית
 • פיזיקה
 • הבטחת איכות
 • שפות מחשב
 • תמחור
 • שיווק ומימון
 • אלגברה ליניארית
 • רכש ולוגיסטיקה
 • הנדסת אנוש
 • חקר ביצועים
 • תכנון תפעולי
 • ועוד.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהולהתמחויות בהנדסת תעשייה וניהול

לימודי הנדסה תעשייה וניהול מתקיימים מספר רב של מוסדות אקדמיים בישראל וכל מוסד מציע מספר מסלולי התמחות שונים בהם בוחרים הסטודנטים לרוב בין שנה ב' ל-ג'.

בין ההתמחויות הבולטות והפופולריות:
 • התמחות בתפעול וייצור (תפ"י) - התמחות במהלכה נלמד הליך קבלת ההחלטות והתווית האסטרטגיה הנכונה עבור ארגונים וחברות בתחום הביצועים והתפעול העסקי. בוגרי תואר בהנדסה תעשייה וניהול בעלי התמחות בתפ"י משתלבים בענף הלוגיסטיקה, הייצור וכוח האדם ופועלים לשיפור ולייעול שירותים ומוצרים בארגון.
 • התמחות במערכות מידע - כיום כבר אין ארגון גדול שאיננו מבסס את כלל פעילותו העסקית על טכנולוגיות ומערכות מידע מורכבות. אך איך מתאימים את מערכת המידע לצרכי הארגון? כאן בוגרי תואר ראשון בהנדסה תעשייה וניהול נכנסים לתמונה כשבמהלך ההתמחות תלמדו כיצד לאפיין את אותן מערכות, לתפעלן, לפתחן. השאיפה היא שטכנולוגיית המידע תענה על האסטרטגיה העסקית של הארגון הפכה את התחום למבוקש ביותר על-ידי ארגונים ועל-ידי סטודנטים כאחד.
 • התמחות בלוגיסטיקה - התמחות זו נדרשת בתעשיות, מפעלים וגופים המתפעלים פסי ייצור בקנה מידה גדול. במהלך התואר תלמדו כיצד לנהל, לפקח ולנטר אחר מערכות ניהול לוגיסטיות בדגש על ניהול מלאי ורכש. היצע המשרות בענף הלוגיסטיקה הוא גדול ולפיכך התמחות זו נהנית מפופולריות גבוהה בשנים האחרונות.
 • התמחות בשיווק - הזירה העסקית התחרותית מצריכה מכל ארגון וגוף עסקי להיות עם האצבע על הדופק, לחפש אחר שווקים חדשים ולהתנהל בצורה נכונה באלו הקיימים. לשם כך, יכולות אנליטיות גבוהות וזיקה לענף העסקי היא בגדר הכרח, מה שהופך בוגרים המתמחים בתחום למבוקשים כמעט בכל חברה. לאורך ההתמחות תלמדו כיצד למנף את יכולותיו השיווקיות של ארגונכם ולפקח ולנהל את אגפי המכירה על-פי מדדי איכות חיוניים.
חשוב לציין: כל מוסד אקדמי עשוי להציע תואר ראשון עם מסלולי התמחות מסוימים בלבד ולעתים אף מסלולי התמחות הייחודיים לו. בהגיעכם לפגישת ייעוץ מול נציגי המוסד שמעניין אתכם, בקשו לקבל מידע מפורט אודות מסלולי ההתמחות.

איפה לומדים תואר ראשון בהנדסה תעשייה וניהול?

בין המוסדות האקדמיים המציעים את התואר ניתן למנות את:

 • האוניברסיטה הפתוחה - מציעה גישה אקדמית גבוהה ובו בזמן לימודים בקצב המתאים לסטודנט או הסטודנטית. לאלו בעלי המשמעת העצמית הגבוהה ניתן אף לסיים את התואר בתוך 3 שנים כשביתר המוסדות תואר ראשון בהנדסה אורך כארבע שנים אקדמיות בממוצע.
 • המרכז האקדמי רופין - למעוניינים להירשם ללימודי תואר בהנדסה תעשייה וניהול באווירה סטודנטיאלית פסטורלית וברמה אקדמית מעולה, מומלץ לבחון את מתכונת הלימודים של המרכז האקדמי רופין. למרכז התמחויות בניהול ותפעול, מערכות מידע, יזמות עסקית וחדשנות טכנולוגית.
 • מכללת אורט בראודה – מכללה מוכרת וידועה בתחומי ההנדסה הממוקמת בכרמיאל ומנגישה את החזית האקדמית לתושבי הצפון הרחוק. במסגרת מתכונתה ללימודי הנדסה תעשייה וניהול, תרכשו כלים נדרשים למציאת פתרון בעיות מערכתיות מורכבות בדגש על שיטות תכנון ומיומנויות ניהול.
 • מכללת רמת גן אקדמי - לימודי הנדסה תעשיה וניהול של מכללת רמת גן משלבים חומרי לימוד ייחודיים מפיתוחה של האוניברסיטה הפתוחה ומציעים רמה אקדמית גבוהה. במסגרת התואר תלמדו כיצד לפתח ראייה מערכתית הנדרשת בארגונים, חברות ומוסדות במשק. תכנית זו אורכת כארבע שנים, אך ניתן לסיימה גם בתוך 3 שנים אקדמיות בלבד.
* רשימה זו הינה חלקית בלבד. בתחתית המאמר תוכלו למצוא את רשימת מוסדות הלימוד המלאה. באפשרותכם לסמן אחד או יותר מבין המוסדות המופיעים ולהשאיר לנציגיהם פרטי התקשרות באופן ישיר כדי שיחזרו אליכם למתן מידע נוסף ולתיאום פגישת היכרות והכוונה.

לקריאה נוספת:


מיהו קהל היעד?

תמיד אמרו לכם שאתם צריכים לפתח את הצד היצירתי החבוי בתוכם, אך מן הצד השני גם הרגשתם שיש לכם יכולות מתמטיות גבוהות ושימת לב לפרטים? אם עניתם על שאלות אלו בחיוב, אנו ממליצים לכם בחום להעמיק מעט יותר בתחום לימודי זה.

לימודי הנדסת תעשייה וניהול מצריכים מן הסטודנט שילוב של מספר מיומנויות שיאפשרו לו להחיל את הבנתו ההנדסית וראייתו האסטרטגית בארגון באמצעות מתן פתרונות יצירתיים וחשיבה מחוץ לקופסא.

הנדסת תעשייה וניהול - תנאי קבלה

על מועמדים המבקשים להירשם ללימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול להציג תעודת בגרות מלאה בציון 85 ומעלה וציון פסיכומטרי בתוקף הנע בין 520-600.

למועמדים שאינם עומדים בתנאי הסף מומלץ לערוך בדיקה מול שלל המוסדות השונים באשר למסלולי מכינה קדם אקדמית כאלטרנטיבה לפסיכומטרי.

משך הלימודים

לימודי הנדסת תעשייה וניהול אורכים כ-4 שנים אקדמיות כשמהלכן על הסטודנטים לצבור 160 נקודות זכות.

כדאי לדעת: מוסדות רבים מציעים תואר בהנדסה תעשייה וניהול במתכונת ערב המתאימה לבעלי משפחות ולאנשים שאינם עובדים במשרה סטודנטיאלית. יש לקחת בחשבון כי לעתים קרובות משך הלימודים מתארך בכסמסטר עד שנה אקדמית מלאה נוספת.

תעודה

לבוגרים אשר יסיימו את לימודיהם בהצלחה ויעמדו בכל המטלות והמבחנים, תוענק תעודת תואר ראשון B.Sc בהנדסת תעשייה וניהול.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תעו"נ

בוגרי לימודי הנדסה תעשייה וניהול נהנים מביקוש גבוה במשק עם קשת רחבה של תפקידים וארגונים בתחום התכנון, הייצור, הלוגיסטיקה, הנדסת האנוש ועוד.

מהנדסי תעשייה וניהול יכולים להשתלב כמנהלי פרויקטים, מנהלי ייצור, מנהלי תיעוד הנדסי, אנשי PMO, מטמיעי מערכות מידע, מנהלי בקרה לוגיסטית, פלנרים לתכנון ייצור, מנהלי ארגון ושיטות ועוד.

כמה מרוויחים מהנדסי תעשייה וניהול?

משכורתם ההתחלתית של מהנדסי תעשייה וניהול נע בין 9,000-10,500 ש"ח בממוצע ומושפעת גם ממסלול ההתמחות הנבחר כשמערכות מידע נחשבת להתמחות עם דרגת השכר ההתחלתי הגבוהה ביותר.

לאחר כשנתיים, בוגרי התואר שצברו וותק וניסיון תעסוקתי חשוב נהנים ממשכורות שנעות בין 12,500-15,000 ש"ח בממוצע.
 


מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול
מצוינות אקדמית וחדשנות במחקר ובפיתוח
SCE המכללה האקדמית להנדסה עש סמי שמעון
מצוינות אקדמית וחדשנות במחקר ובפיתוח
המכללה מלמדת ב: אשדוד, באר שבע.

המסלול נלמד ב: אשדוד, באר שבע.
אוניברסיטת אריאל בשומרון
המכללה מלמדת ב: אריאל.

המסלול נלמד ב: אריאל.
המרכז האקדמי רופין
המכללה מלמדת ב: עמק חפר.

המסלול נלמד ב: עמק חפר.
יורם כללי
עזריאלי – מכללה אקדמית להנדסה ירושלים
המכללה מלמדת ב: ירושלים.

המסלול נלמד ב: ירושלים.
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל
בתי הספר רב תחומיים ומוכרים ע´´י מהט
המכללה מלמדת ב: אילת, אשדוד, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, תל אביב.

המסלול נלמד ב: חיפה.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765