ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני

סטודנטים רבים תוהים האם תואר שני אכן יקדם אותם בקריירה אותה בחרו. התשובה לכך נמצאת בשאלה עצמה, כיוון שיש מקצועות שלתואר השני אין חשיבות רבה, אך ישנם מקצועות שלא יהיה אפשר להתקדם בהם ללא תעודה של תואר שני.

צוות פורטל לימודים|8.1.2017|13:30

לא מעט בוגרים של תואר ראשון היו מעוניינים להמשיך את לימודיהם לתואר שני, אך נמנעים מכך בשל החשש שאפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני לא ישתנו משמעותית והם יבזבזו את זמנם וכספם לחינם. התשובה לכך היא שיש לדעת עבור אילו מקצועות התואר השני נחשב יתרון ולפיהם לדעת האם להמשיך את הלימודים. לימודי תואר שני הם כיודע הרחבה של הלימודים התאורטיים עד רמה מחקרית מקצועית, כאשר הבוגרים כותבים תמות ונושאי מחקר שהם מבצעים וקובעים בעצמם. לכן, התואר השני מתאים לאנשים שעתידים לעבוד במקצועות בהם הידע התאורטי הוא חשוב ביותר, כגון מדעים, פסיכולוגיה, הנדסה ועוד. מדובר על מקצועות שככל שהידע התאורטי גדול יותר, כך ניתן להתקדם בשוק העבודה.

בעולם הפסיכולוגיה, אין אפשרויות קידום לבעלי תואר ראשון


תואר שני בפסיכולוגיה
בעולם הפסיכולוגיה, אין אפשרויות קידום לבעלי תואר ראשון. אדם אשר רוצה להתקדם לתפקידים קליניים, טיפוליים, חינוכיים, נדרש להגיע עם תואר שני. בוגרי התואר יוכלו לקבל תעודת פסיכולוג מטעם משרד הבריאות, כשבהמשך יוכלו גם להשתלב בחברות ומוסדות שונים כשכירים או להקים קליניקה עצמאית. כמובן שהבוגרי תואר שני בפסיכולוגיה יידרשו לעבוד כמתמחים במהלך שנתיים עד שיוכלו להתחיל לטפל באנשים בצורה מקצועית. עם זאת חשוב לזכור כי כי תנאי הקבלה לתואר השני בפסיכולוגיה הם גבוהים מאוד אף דורשים כי המועמדים יציגו ציונים גבוהים בלימוד הפסיכולוגיה ויעברו בחינות מתא"ם.

לעמוד תואר שני בפורטל לימודים לחצו כאן

תואר שני במנהל עסקים
במנהל עסקים, אין דרישת חובה לתואר שני, כדי להתקדם לתפקידים ניהוליים. עם זאת, תואר שני במנהל עסקים מהווה יתרון בולט במקרים רבים, כמו גם מסייע להעלות את השכר ואנשים רבים ממליצים להמשיך ללימודי תואר שני לאחר כמה שנים בתפקידי ניהול, שכן הניסיון מהווה היבט חשוב. במסלולים לתואר שני, אפשר להתמקצע בתחום מסוים בעולם העסקי, כמו מימון או מערכות מידע אפשר מספק יתרון נוסף בשוק העבודה.

תואר שני במדעים מדויקים
במקצועות המדעים המדויקים יש דרישת חובה לתואר שני, כדי להתקבל לתפקידים רבים. בתחומים כגון ביולוגיה, פיזיקה, ומתמטיקה, ישנם משרות שניתן להתקבל אליהן רק לאחר קבלת התואר השני.

יש לדעת עבור אילו מקצועות התואר השני נחשב יתרון ולפיהם לדעת האם להמשיך את הלימודים


תואר שני בהנדסה
בענפים כגון הנדסת מכונות, הנדסת תעשייה וניהול הנדסת מחשבים, תואר שני בהנדסה נחשב ליתרון בולט בתחרות אחר תפקידים טכניים וניהוליים בכירים. הניסיון המעשי גם בוא חשוב כדי להתקדם בתחום, אך כאשר מעוניינים להגיע לתפקידים ניהוליים בכירים, המועמדים נדרשים להציג תואר שני. במקרים מסוג זה, ניתן להתחיל לעבוד בחברות רבות לאחר סיום התואר הראשון ולאחר שנצברו מספיק שנות ניסיון, להתחיל ללמוד לתואר שני.

תואר שני במשפטים
בעולם המשפטי, אין דרישה לתואר שני, על מנת שבוגרים יוכלו לעבוד כעורכי דין במשרדים השונים, או כעצמאיים. עם זאת, מי שמעוניין להתמקד בענפים משפטיים כגון משפט מסחרי, משפט בין לאומי, משפט פלילי או משפט עסקי ומשפט טכנולוגי, יידרשו ללמוד את אותם ענפים במהלך הלימודים לתואר שני. כמו-כן, בוגרי תואר שני במשפטים יזכו ליתרון בניסיונות קבלה למשרדים הגדולים בשוק העבודה, ואף יזכו לקבל משכורות גבוהות יותר.


צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765
מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על תואר ראשון בפסיכולוגיה
אוניברסיטת אריאל בשומרון
המכללה מלמדת ב: אריאל.

המסלול נלמד ב: אריאל.
לדעת איפה להצטיין
האקדמית תל אביב - יפו
לדעת איפה להצטיין
המכללה מלמדת ב: תל אביב.

המסלול נלמד ב: תל אביב.
אל תשתלב, תוביל!
המסלול האקדמי המכללה למינהל
אל תשתלב, תוביל!
דגש בלמידה המרחיבה את האופקים
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
דגש בלמידה המרחיבה את האופקים
המכללה מלמדת ב: רמת גן.

המסלול נלמד ב: רמת גן.
אחד על אחד עד התואר
המרכז האקדמי פרס
אחד על אחד עד התואר
המכללה מלמדת ב: רחובות.

המסלול נלמד ב: רחובות.

מידע על
המכללה

7 מסלולים

מפת הגעה

8 סרטוני וידאו
האקדמיה למנהיגי העתיד
המרכז הבינתחומי הרצליה
האקדמיה למנהיגי העתיד
המכללה מלמדת ב: הרצליה.

המסלול נלמד ב: הרצליה.
יורם כללי
מכללת אחווה
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ

תגובות הגולשים למאמר
רוצה להוסיף תגובה למאמר שקראת?
הוסף תגובה ואנו נפרסמה בהקדם


מאמרים אחרונים במגזין תואר שני
למה ללמוד תואר שני?
למה ללמוד תואר שני?
אנשים רבים ששוקלים את עתידם, תוהים האם ישתלם להם להמשיך את לימודי התואר הראשון לתואר שני. בדיוק עבור אותם אנשים, הכנו בפורטל לימודים את הכתבה הבאה. האם תואר שני שווה את זה? קראו וגלו: ...המשך
9 סיבות ללמוד תואר שני
9 סיבות ללמוד תואר שני
אז הבנתם שבוגרי תואר שני זוכים למשכורת גבוהה יותר אבל אתם עדיין מתלבטים האם להשקיע את זמנכם בלימודים שאינם הכרחיים, לטענתכם, בשביל הקריירה. במיוחד בשבילכם הכנו את הכתבה הבאה שתעזור להבין להבין עד כמה כדאיים הלימודים לתואר שני. ...המשך
תואר שני - תואר ראשון, מה עדיף?
תואר שני - תואר ראשון, מה עדיף?
תואר ראשון מספק עבור הסטודנטים את הכניסה לעולם האקדמי, אך כמות הבוגרים הפכה אותו לפחות יוקרתי, מצד שני התואר השני יוקרתי ופותח דלתות למגוון קריירות שונות, אך פוגע בניסיון המעשי לעומת המתחרים שהחלו לעבוד אחרי התואר הראשון. אז מה באמת עדיף? ...המשך
מהם היתרונות בלימודי תואר שני?
מהם היתרונות בלימודי תואר שני?
לימודי תואר שני מספקים לבוגרים צמחיה אישית, הזדמנויות תעסוקה רבות, קידום קריירה אפשרי, משכורת גבוהה יותר והכרה מקצועית גדולה יותר. ...המשך
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765