ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
צריך עזרה?
מלא פרטיך ואחד מיועצנו
יחזור אליך בהקדם
 קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
או התקשרו ליעוץ חינם
03-3727765

קורס ביטוח אלמנטרי

קורס ביטוח אלמנטרי - כל מה שצריך לדעת


אין זה סוד שעולם המכירות נחשב לאחד מן הענפים הרווחיים ביותר במשק, ובאפשרותם של אנשי מכירות להתברג בהיצע נרחב ביותר של משרות בעלות אפיקי קידום רבים ומגוונים וען משכורות המגיעות בקלות ל-5 ספרות. מחפשים לנצל את כישורי המכירות שלכם ולשלב אותם בקריירה מבטיחה ובענף יציב? אנו מזמינים אתכם לקבל את כל הפרטים אודות קורס ביטוח אלמנטרי – תכנית הלימודים שתכין אתכם לקראת המבחנים החיצוניים של משרד האוצר והרשות לניירות ערך ושתבטיח את השתלבותם בענף המגלגל מיליארדי שקלים מדי שנה. עולם הביטוחים איננו פשוט והוא מורכב מסעיפים רבים ומושפע לא פעם מתחיקות המשתנות לעתים תכופות. על כן, יוקרתו של סוכן הביטוח איננה נובעת אך ורק מכישורי המכירות המעולים שלו, אלא גם מהידע העשיר בו הוא מחזיק בכל הנוגע לפוליסות השונות והתאמתן בצורה המדויקת ביותר בהתאם לצרכיו של המבוטח. אז מהו בעצם ביטוח אלמנטרי? מה לומדים במסגרת הקורס? מה הם תנאי הקבלה? והאם מגיע לכם פטור מבחינה מסוימת? את הפרטים הללו דאגנו לסכם עבורכם במאמר הבא. לכל שאלה שנותרה ללא מענה באפשרותכם להשאיר פרטי התקשרות ויועצי הלימודים שלנו יצרו עמכם קשר בהקדם. קריאה מהנה.

אז מה זה אומר בעצם ביטוח אלמנטרי? ביטוח אלמנטרי הוא במילים אחרות ביטוח כללי והמשמעות היא שנושא זה מאגד בתוכו כר נרחב של ידע בעולם ביטוחי הרכוש דוגמת ביטוח רכב, ביטוח רכוש, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות, ביטוח ימי וביטוח אווירי. למעשה שני הביטוחים שנמצאים מחוץ למעגל הזה הם ביטוח חיים וביטוח בריאות הנלמדים במסגרת קורסים פרטניים נפרדים. עם סיום הלימודים ובתום תקופת התמחות, יכולים בוגרי הקורס להשתלב כסוכנים בחברות ביטוח גדולות ובינוניות וחלקם אף יוצאים לדרך עצמאית.
תעודת זהות קורס ביטוח אלמנטרי
תנאי קבלה
  • תנאי הקבלה עבור לימודי ביטוח אלמנטרי נחשבים לנוחים למדי ועל המועמד להיות בן 18 ומעלה, להציג תעודת יושר המעידה כי איננו בעל רישום בלילי ולהיות בעל 12 שנות לימוד.
  • במסגרת הקבלה, מרבית מוסדות הלימוד עורכים ראיונות קבלה קצרים במהלכם בודקים את מידת התאמתו של המועמד לתכנית.
משך לימודים
  • עולם הביטוחים הוא מורכב במיוחד וכיאה לכך גם ההכשרה נחשבת לסבוכה וארוכה באופן יחסי כשהיא נפרשת על גבי כשנתיים בממוצע.
שכר ממוצע
  • שכרם של סוכני ביטוח בחברות השונות משולם כשילוב בין משכורת בסיס הנעה בין 6,500-7,500 שקלים לבין בונוסים על מכירות.
  • בשילוב עם מכירות חודשיות, שכרם הממוצע של סוכני ביטוח נע בין 10,000 שקלים וסוכני המיומנים בטכניקות מכירה יכולים אף להגיע למשכורת של כ-20,000 ש"ח.
תכונות אופי
  • כדי להשתלב בתחום הביטוח בהצלחה על הסוכנים להיות מעורים בשינויים המאפיינים את ענף הביטוחים גם עם תום ההכשרה.
  • סוכן ביטוח הוא קודם כל איש מכירות ולכן טכניקות מכירה ויכולת לתקשורת בין אישית גבוהה הן שתי מיומנויות נדרשות במיוחד בתחום זה.
לרשימת מוסדות באתרינו המלמדים קורס ביטוח אלמנטרי

תפקידו של סוכן ביטוח אלמנטרי

סוכן ביטוח אלמנטרי עוסק בשיווק ומכירת פוליסות העוסקות בביטוח רכוש. על אף אופיו המכירתי של הסוכן, תפקידו בראש ובראשונה הוא לדעת כיצד להתאים את הפוליסה באופן המדויק ביותר עבור המבוטח. זוהי איננה משימה קלה שכן פוליסות מורכבות מערב רב של סעיפים ועל הסוכן להבין את צרכיו של המבוטח ולהבטיח שאם וכאשר יצטרך הלקוח להפעיל את הביטוח, הוא לא יתקל בבעיות כדי לקבל את לתבוע את כספו. ככלל, ניתן לומר שבין השורות תפקידו של סוכן הביטוח הוא לתווך בין הלקוחות הפוטנציאליים לבין חברות הביטוח השונות. ואכן, מרבית סוכני הביטוח השכירים עובדים עבור חברת ביטוח מסוימת ומייצגים בעצם את מוצריה השונים.

קורס ביטוח אלמנטרי

כדי להבטיח את הבקיאות בערב הרב של נושאי הביטוח השונים וכדי לעבור בהצלחה את הבחינות החיצוניות הנדרשות לקבלת רישיון סוכן ביטוח, רבים מבין אלו המבקשים להשתלב בענף נרשמים למסלול ללימודי קורס ביטוח אלמנטרי. תכנית לימודים זו כוללת מספר קורסים כשכל אחד נועד להכין את משתתפיו לקראת אחת מן הבחינות הנערכות על ידי משרד האוצר או הרשות לניירות ערך. בין הבחינות ניתן למנות את: יסודות הביטוח, יסודות החשבונאות, כלכלה, סטטיסטיקה ומימון. כמו כן, במסגרת הקורס רוכשים התלמידים ארגז כלים מקצועי תיאורטי ומעשי שיאפשר להם להשתלב בתפקיד במהרה ובמקצועיות. כדאי לציין שתכנית הלימודים היא ארוכה ונפרשת על גבי כשנתיים. לחלק מן התלמידים המגיעים מתוך רקע השכלתי מתאים, ישנם פטורים ממספר בחינות. כך לצורך הדוגמה, תלמידים שסיימו בהצלחה תואר ראשון במנהל עסקים או כלכלה זכאים לפטור מן הבחינה בכלכלה, חשבונאות ומימון. לתלמידים שבמסגרת התואר ראשון התמחו בתחום הביטוח ישנו פטור ממעבר הבחינה ביסודות הביטוח.

נושאי לימוד

קורס ביטוח אלמנטרי הינו תכנית לימודים אינטסיבית ועשירה במגוון רחב ביותר של תכנים מעולם הביטוח. למעט שינויים מזעריים בלבד, נושאי הלימוד אינם משתנים בין מוסד למוסד כשכולם שמים לעצמם למטרה להכין את בוגריהם לקראת הבחינות החיצוניות שיבטיחו את קבלת הרישיון. מבין נושאי הלימוד השונים המועברים במסגרת הלימודים, ניתן למנות את:

- יסודות הביטוח
- מושגים ועקרונות בסיסיים בעף הביטוח
- ביטוח תאונות
- ביטוח דירה
- דיני ביטוח
- סטטיסטיקה ומימון
- חישובי מימון
- ביטוח תאונות
- ביטוח מטענים
- ביטוח ימי ואווירי
- פוליסות חו"ל
- ביטוח אש
- סוגי פוליסות
- ביצוע חישובים לפרמיות
- תפעול תהליך הגשת התביעה
- ועוד.
לרשימת מוסדות באתרנו המלמדים קורס ביטוח אלמנטרי


איפה מלמדים קורס ביטוח אלמנטרי?

העניין שרבים מוצאים כיום בענף הביטוחים והיצע המשרות הרב הקיים בתחום, הוביל מוסדות רבים ללימודי הפיננסים לפתוח את שעריהם ולבנות תכנית ללימודי ביטוח אלמנטרי המותאמת לדרישות משרד האוצר והרשות לניירות ערך. בין המוסדות השונים ניתן למנות את:

- מכללת אורין שפלטר
- מכללת מיטב דש
- האקדמיה לפיננסים BDO
- מכללת עדיף
- המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן – היחידה ללימודי חוץ
- המכללה לפיננסים וביטוח
- המכללה האזורית אשקלון – היחידה ללימודי חוץ


קהל יעד

עולם הביטוח הוא סבוך ומורכב ולכן מומלץ גם להיערך למקצוע לא פשוט הדורש בקיאות מירבית ומעקב תכוף אחר השינויים התחיקתיים אשר נעשים בו. כפי שצוין לעיל, סוכני ביטוח צריכים גם להיות אנשי מכירות מעולים ולכן אם ניחנתם במיומנויות כאלו, הרי שיש לכם קלף חזק להשתלבות טובה בתחום. כמו כן, תחום הביטוחים הוא ענף שירותי – יכולת לתקשורת בין אישית גבוהה היא חלק בלתי נפרד מן הנוף של סוכני הביטוח שעובדים עם אנשים בלי הרף.

תנאי קבלה

כדי להירשם ללימודי ביטוח אלמנטרי על המועמדים להיות בני 18 ומעלה, להציג שהם אינם מחזיקים ברישום פלילי ולהיות בעלי 12 שנות לימוד. במסגרת התהליך, מרבית המוסדות מתנים את ההרשמה במעבר ראיון קבלה קצר במהלכו נבדקת מידת התאמתו של המועמד לקורס. מומלץ לתאם שיחות ייעוץ עם המוסדות השונים גם לצורך התרשמות מן הסביבה הלימודית ולבדיקת הרקע של המרצים.

היקף הלימודים

לימודי ביטוח אלמנטרי למעשה נחלקים למספר קורסים כשכל אחד מכין את משתתפיו לקראת אחת מן הבחינות. היקפו של כל אחד מקורסי ההכנה נע בין 60 ל-70 שעות לימודיות. סך הכל, קורס ביטוח אלמנטרי מתפרש על גבי כשנתיים.

תעודות והסמכה

על בוגרים אשר מסיימים את הבחינות החיצוניות בהצלחה להתמחות במשך כחצי שנה במשרד בינוני או גדול. עם סיום תקופת התמחות יקבלו הבוגרים את התעודה הנכספת מטעם משרד האוצר המסמיכה אותם כסוכני ביטוח.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי ביטוח אלמנטרי יכולים להשתלב במגוון חברות ביטוח גדולות ובינוניות. כמו כן, ישנם סוכני ביטוח היוצאים לדרך עצמאית. בהצלחה!

מלא טופס פנייה למוסד וקבל מידע על קורס ביטוח אלמנטרי
בוא לבנות קריירה בשוק ההון ובביטוח
BDO האקדמיה לפיננסים
בוא לבנות קריירה בשוק ההון ובביטוח
המכללה מלמדת ב: תל אביב.

המסלול נלמד ב: תל אביב.

מידע על
המכללה

49 מסלולים

מפת הגעה

21 סרטוני וידאו

3 ממליצים
מקצועיות פיננסית
אורין שפלטר
מקצועיות פיננסית
המכללה מלמדת ב: אשדוד, תל אביב.

המסלול נלמד ב: אשדוד, תל אביב.
מקצועיות פיננסית
אורין שפלטר - שלוחת חיפה והצפון
מקצועיות פיננסית
המכללה מלמדת ב: חיפה, כרמיאל.

המסלול נלמד ב: חיפה, כרמיאל.
העתיד שלך מתחיל כאן
המכללה האזורית אשקלון - היחידה ללימודי חוץ
העתיד שלך מתחיל כאן
המכללה מלמדת ב: אשקלון.

המסלול נלמד ב: אשקלון.
של לשכת סוכני הביטוח בישראל
המכללה לפיננסים וביטוח
של לשכת סוכני הביטוח בישראל
המכללה מלמדת ב: באר שבע, חיפה, ירושלים, תל אביב.

המסלול נלמד ב: באר שבע, חיפה, ירושלים, תל אביב.
הקריירה שלך מתחילה פה
מכללת מיטב דש
הקריירה שלך מתחילה פה
המכללה מלמדת ב: חיפה, ירושלים, כינרת, תל אביב.

המסלול נלמד ב: חיפה, ירושלים, כינרת, תל אביב.
המכללה ללימודי ביטוח, פיננסים ויזמות
מכללת עדיף
המכללה ללימודי ביטוח, פיננסים ויזמות
המכללה מלמדת ב: תל אביב.

המסלול נלמד ב: תל אביב.
ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765
או השאר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם
 קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
שירות מהיר
מקצועי ואישי
10 שנות
נסיון בתחום
עבודה מול בתי הספר
הטובים בארץ


המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765