ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
מעוניינים ביעוץ לימודים
חינם מנציג ביראד לימודי תעודה מתקדמים?
השאר פרטים ונציג ביראד לימודי תעודה מתקדמים יחזור אליך בהקדם!
קבלו יעוץ ללימודים
מעתה ניתן לקבל
יעוץ לימודים גם בטלפון


ביראד לימודי תעודה מתקדמים באנר

חזרה למסלולי לימוד

קורס הנחיית קבוצות ,פיתוח מנהיגות וצמיחה אישית

מבנה
הלימודים

אודות התוכנית
אנו מאמינים כי על מנת להפוך למנחה קבוצות מקצועי ומיומן, חיוני במקביל לפתח את כל המערכות החברתיות של האדם – העצמית, הזוגית והקבוצתית. בתוכנית ללימודי הנחיית קבוצות, מצוינות אישית ופיתוח מנהיגות בביראד לימודי תעודה מתקדמים, תקבל כלים התנהגותיים קלאסיים וחדישים המתאימים לסביבה גלובלית, מורכבת, דינמית, וכאוטית של המאה 21.

מטרת הלימודים
הלימודים בתוכנית יאפשרו לך להעצים את ההשפעה הבונה שלך על מערכות חברתיות - עצמית, זוגית וקבוצתית, תוך דגש על הובלת קבוצות בהן הקשר בין החברים אינטנסיבי. כל זאת בעזרת חשיפה לתכנים תיאורטיים קלאסיים, עדכניים ומקוריים ותרגול לשיפור תפקודך החשיבתי, הרגשי ההתנהגותי והרוחני.

בסיכום הלמידה מדווחים הסטודנטים על שיפור ניכר ב-5 מימדים בסיסיים של העצמה אישית וארגונית:
רכישה וחיזוק של מיומנויות חברתיות חשובות
הגדלת החופש האישי לבחור באלטרנטיבות עשירות יותר לפעולה בסביבה מורכבת
הגברת היכולת להשפיע על מערכות אנושיות
הגברת המסוגלות לקדם את ההגשמה של ערכים אישיים חשובים, וכך למצוא יותר משמעות בעשיה
הגברה משמעותית של האמון האישי ויכולת טובה יותר לפתח אמון בסביבה.

המרצים בתוכנית
גוטסדינר הארי

קהל היעד
מיועד לאקדמאים או בעלי הכשרה מקבילה, המבקשים להנחות אנשים בצורה אפקטיבית יותר, ולמנהלים או בעלי תפקידים מנהיגותיים אחרים, השואפים להתמודד עם הנחיה וניהול בעזרת כלים התנהגותיים קלאסיים וחדישים המתאימים לסביבה גלובלית, מורכבת, דינמית וכאוטית של המאה 21.

נושאי הלימוד
שינויים בתפיסת המציאות והאדם בתחילת המאה ה-21, תרומת המדעים החדשים, התאוריה הכללית של מערכות, תורת המורכבות, ההשלכות על הבנת האדם והקבוצה, מודלים של הבדלים בין אישיים, תרומת הפילוסופיה הנצחית עם דגש על הקבלה היהודית, התרומה של גישות קלאסיות בפסיכולוגיה, החשיבות של הגישה החדשה: הפסיכולוגיה החיובית, מודלים של מצוינות אישית, מנהיגותית, קבוצתית ארגונית, מודלים של התפתחות תודעתית ברמה הפסיכו-סוציולוגית, הבדלים בין תרבויות וההשלכות המנהיגותיות, טיפול במצבי משבר לחץ וקונפליקט, פסיכולוגיה של השינוי ושל האימון, סוגיות יסוד בדינמיקה קבוצתית: סוגי קבוצות, כוחות בסיסיים בקבוצה, שלבים התפתחותיים, פונקציות הנחייה, דינמיקה פוליטית בקבוצה ובארגון, תהליכים אינטימיים בקבוצה ובארגון, מאבקי כח ועזרה, טיפול במשברים טיפוסיים, הסדנה ככלי התערבותי בפיתוח אישי של מנהלים ובייעוץ ארגוני


משך
הלימודים
הגישה הבסיסית של הלימוד הינה תיאורטית-חווייתית, עם דגש על הפעלת הלומדים (לימוד דרך עשיה). היא משלבת הרצאות תיאורטיות מלוות התנסויות ממחישות. בחלקו הראשון של השיעור, בנוסף להרצאות המרצה, הלומדים מציגים נושאים תיאורטיים מרכזיים במנהיגות ובהנחיית קבוצות, תוך קבלת משוב. בחלקו השני של המפגש, הם חווים קבוצה דינמית מתפתחת ומציגים סדנה עם קבלת משוב. 

במהלך השעות הפרונטאליות הלומדים מציגים 3  תרגילים: הצגה חוויתית של  תיאוריה בתחום של מנהיגות והנחיית קבוצות (45 דקות); מיני סדנה חווייתית (45 דקות); סדנה  (90 דקות).

בהמשך, במקביל למפגשים פרונטאליים, מתנסים המשתתפים בתהליך של אימון אישי.

בסיום התוכנית מתקיים מבחן מסכם ופגישה אישית להפקת הלקחים מהלמידה עם מנהל התוכנית ומבוצע פרקטיקום מונחה באחד מ-3 מסלולים לבחירת הלומד: כתיבת מאמר תיאורטי (מלווה מנחה), העברת סדנה  בקבוצה חיצונית של 4 שעות (מלווה מנחה) או קבלת חוויה אימונית על ידי מאמן מקצועי בתחום האישי או בתחום של העבודה.

אורכה של התוכנית 325 שעות אקדמיות, מתוכן 70 שעות פרויקט ובסופה פרויקט גמר/פרקטיקום. 

תעודה /
הסמכה


תעודה של ביראד לימודי תעודה מתקדמים תינתן לעומדים בכל דרישות התוכנית, הכוללות נוכחות של 80% לפחות משעות הלימוד והגשת פרויקט גמר.


תנאים
הגשת קורות חיים, ראיון טלפוני, השתתפות בסדנת מיון הגשת קורות חיים
ראיון טלפוני
השתתפות בסדנת מיון
סטאג'

המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765