ליעוץ מקצועי חינם התקשר: 03-3727765 או השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד/ות הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש והתקנון
מעוניינים ביעוץ לימודים
חינם מנציג דיפלומה?
השאר פרטים ונציג דיפלומה יחזור אליך בהקדם!
קבלו יעוץ ללימודים
מעתה ניתן לקבל
יעוץ לימודים גם בטלפון


דיפלומה באנר

חזרה למסלולי לימוד

קורס עיצוב הבית- הום סטיילינג

מבנה
הלימודים

מס´ הקורס: 70909

מנהלת מקצועית:
חביבה לבקוביץ, M.A, מעצבת ומתכננת תאורה

רקע:
תחומי עיצוב הפנים והדירה והלבשת הבית (הום סטיילינג) התפתחו מאוד בשנים האחרונות. לעיצוב ותכנון הבית נלווית כעת הלבשת הבית, אשר מאפשרת לתת ביטוי חדש למקום קיים באמצעות נגיעות קטנות של צבע, שינוי בטקסטיל, או הוספת פריט ריהוט. כפועל יוצא ממגמת התפתחות זו מתפרסמים ירחונים רבים העוסקים בתחומים אלו, ונערכים קורסים שונים שבהם ניתן ללמוד ולהרחיב דעת בהם.
האוניברסיטה הפתוחה מציעה למתעניינים בתחום תוסס ומרתק זה קורס המחבר בין עיצוב הדירה להלבשת הבית. במהלך הקורס תלמדו ממיטב המרצים המקצועיים, ובעזרתם תוכלו להרחיב את ידיעותיכם, ואף להסתייע בהם בעיצוב מחודש של ביתכם.

מטרות הקורס:
לימוד מושגים בסיסיים בשפת העיצוב, והבנת מרכיבי חלל הדירה ועיצוב הפנים
הקניית כלים ועקרונות בסיסיים בעיצוב ובתכנון הדירה, מתוך התנסות אישית
שילוב ריהוט באזורים השונים בבית - המטבח, חדר המגורים, חדר האוכל, חדרי הילדים, קומפלקס ההורים, חדרי האמבטיה
פיתוח וטיפוח הבנה לגבי מרכיבי הדירה והבית הפרטי
התפתחות ויחסי גומלין - היכרות עם הנעשה בתחום בארץ ובעולם לאורך השנים
הבנה והיכרות עם הנגיעות הקטנות שיוצרות הבדל ענקי, התמקדות ייחודית בתחום הלבשת הבית (הום סטיילינג)
הרחבת הידע, סיורים, והיכרות עם עסקים ועם חנויות בתחומי הצבע, הריהוט, האביזרים והטקסטיל

קהל היעד:
כל מי שנושא העיצוב קרוב ללבו 
 אנשים השוקלים שיפוץ בית או בניית בית
 כל מי שמתעניין בהלבשת הבית

נושאי לימוד עיקריים:
מבוא לעיצוב
הקשר בין הפנים לחוץ: פונקציות, תאורה טבעית ותאורה מלאכותית, עקרונות בתכנון, חלוקת חללי פנים על-פי הגדרות פונקציונליות, הבנת צורכי המשתמש והגדרת תקציב, הכרת השרטוט: מושגי המחשה אדריכליים: תוכנית, חתך, פריסה, קנה-מידה וכו´, חשיפה לזרמים ולסגנונות בעיצוב פנים בארץ ובעולם, סוגיות עכשוויות ומעצבים בני-זמננו.
חומרים
הכרת חומרים לריצוף ולחיפוי קירות, וכן תהליכי עבודה - כיצד כל אלו משפיעים על התכנון; היכרות עם הקיים בשוק, לפי איכויות וקבוצות מחיר; שימוש בצבע, באפקטים מיוחדים ובטקסטורה; רכישת מיומנות בעיצוב חלל נתון תוך התייחסות לחומר, לצבע ולצורה.
טקסטיל
סיור בחנויות טקסטיל, היכרות עם היצע החומרים הרבגוני, עם המרקמים והצבעים, והבנת השימוש בחומרים ובצבעים השונים כחלק מתפיסת תכנון והלבשת הבית.
צבע
הבנת עקרונות השימוש בצבע בחלל הבית בהקשר של הפונקציות השונות, וסדנה ממוקדת בצבע במסגרת סיור בחברה המייצרת צבעים.
תאורה
תאורת יום לעומת תאורת לילה; השפעת האור על פנים וחוץ הבית; ספקי גופי תאורה שונים; סוגים שונים של גופי תאורה ומחיריהם; מערכת חשמל ומערכת תקשורת; הבית החכם; חידושים עתידיים בתחום גופי התאורה.
"פאנג שוואי"
פרקים בעיצוב על-פי תורת הפאנג שוואי - תורה זו מקורה בסין העתיקה, והיא מתייחסת להרמוניה ולניתוב אנרגטי באמצעות מיקום חפצים ושימוש בעוצמות ובאנרגיות של הצבעים.
ריהוט
סיורים אצל מיגוון צרנים ויבואני ריהוט והיכרות עם ההיצע בתחום זה; הרהיט כחלק מאמצעי הביטוי ושפת העיצוב המוצעת בבית; הריהוט כחלק מתפיסת הלבשת הבית; והריהוט כתשובת לשירות המשתמש בהגדרות הפונקציות השונות בחלל הבית.
חדרי אמבטיה
ציפויים וחיפויים ייעודיים ואביזרים – התוודעות למוצרים קיימים ולמחיריהם, הנדסת אנוש, מידות, צבע ותאורה.
חדרי שינה וחדרי ארונות
מידות וסטנדרטים, פתרונות קיימים ושיטות אחסון שונות, פינת איפור, שידות, שימוש במראות ואביזרים, צבע, תאורה ואווירה, שימוש בבדים ובווילונות.
חדרי ילדים
הנדסת אנוש וחשיבה על פתרונות בטוחים, גמישים, וכאלה המאפשרים שינויים בצמוד לצרכים המשתנים של הילדים, אביזרי תלייה ופתרונות אחסון ייחודיים, חומרים ואביזרים ייחודיים.
חדרי מגורים
חומרים ותאורה המאפשרים חלוקה משתנה של חלל האירוח, שימוש נכון באביזרים, שטיחים, בדים, תמונות, מיקום חפצי נוי וכריות, מיקום נכון של פרטי ריהוט, ובחירתם בהתאם לשיקולים סגנוניים ותקציביים.
פינות עבודה ופתרונות אפסון
מיקום אזור עבודה, נתוני הנדסת אנוש ומידות, תאורה ייעודית, בחירת ריהוט, מידות ונתוני ישיבה נכונה בעבודה, ארונות אחסון, צבע.
מטבח ופינת אוכל
עקרונות תכנון המטבח הנכון, פטנטים שונים - מחירם ויישומם, אביזרים ייחודיים, תאורה, חומרים, סגנונות של מטבחים, והתוודעות לשוק ולמה שהוא מציע.
צמחים וגינה
תכנון עקרוני של סוגי גינה, התאמת הגינה לאופי הבית ולמיקום הגאוגרפי, גינות פאטיו, גינות גג, פיזור צמחים בתוך ומחוץ לבית, אביזרים נלווים, תאורה, מערכות השקיה, ריצוף ושבילים.
ניהול שיפוץ ובנייה
הבנת תהליכי הבנייה ושלבי הביצוע השונים במהלך שיפוץ הבית או בניית הבית; בחירת אנשי מקצוע ועבודה עם בעלי מלאכה שונים; בנייה בגבס לעומת בנייה בבלוקים; פרזולים שונים וחלונות; דלתות ודלתות דקורטיביות; מדרגות ומעקות; שערים.

שיטת הלימוד:
בקורס יאזינו המשתתפים להרצאות, כולל הרצאות אורח של אנשי מקצוע, יסיירו מחוץ למתקן הלימודים, ויבצעו תרגילים קצרים אשר יתבססו על דוגמאות מבתיהם של המשתתפים.

דרישות הקורס:
נוכחות ב-80% מהמפגשים.

נוהלי ההרשמה וביטולה נמצאים במשרדי דיפלומה. כמו כן ניתן לקבלם במשרדי האוניברסיטה הפתוחה. במקרה של ספק, הנוסח העדיף והמחייב הוא זה המופיע במסמכים הרשמיים והעדכניים של האוניברסיטה.

משך
הלימודים
הקורס נלמד בהיקף של 72 שעות לימוד אקדמיות.
תעודה /
הסמכה
לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת גמר מטעם מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.
המומחים שלנו כאן בשבילכם
מי אנחנו
אנחנו אנשי תוכן בתחום ההשכלה שחוקרים מידי יום את עולם הלימודים וכותבים עליו בהרחבה. במסגרת פעילותנו אנו עומדים בקשר רציף עם בתי ספר, מכללות וחלק מן האוניברסיטאות ומתעדכנים בדבר ימים פתוחים, תחומי לימוד חדשים, מקצועות מבוקשים, תנאי קבלה, הרשמה ועוד.

כחלק מן השירות, פורטל לימודים מספק הכוונה עבור גולשים למגוון מוסדות ברחבי הארץ ומידע אודות תחומי לימוד שונים. מטרתנו היא להוות את הצומת הנכונה ביותר בה נפגשים בתי ספר ומוסדות אקדמיים מצד אחד וגולשים שרוצים ללמוד מן הצד השני.

השירות שאותו אנו מציעים הינו ללא עלות, והוא משלב יחס אישי, סבלנות, היכרות עם עולם הלימודים ועבודה מול מגוון מוסדות לימודיים שונים בישראל. מלאו פרטיכם באחד מטפסי צור הקשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם הסבר על מוסדות הלימוד השונים הקיימים באתרנו וכן על מידע נוסף כמו בנושא טיסות זולות. ניתן באותה מידה ליצור איתנו גם קשר טלפוני במספר הטלפון: 03-3727765.
פורטל לימודים
מאמרים אחרונים
מוסדות לימוד מובילים
X
יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור גם בטלפון 03-3727765